Dodaj do ulubionych

Tak trudno żegnać kogoś [*]

15.01.19, 11:55
Kto jeszcze móglby być z nami...

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/49844941_294483681254737_7808765313138294784_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=4532e60097a1b52c04c542714e38a93d&oe=5CCD135B
Edytor zaawansowany
  • marii51 15.01.19, 12:04
    Życie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza było wielkie, godne, dynamiczne, ale za krótkie - powiedział dzisiaj metropolita gdański abp. Sławoj Leszek Głódź. Poinformował, że pogrzeb może odbyć się w sobotę, ale ostateczna decyzja w tej sprawie należy do rodziny.
    - Wszystkie słowa w tej sytuacji mają wartość uschłych liści na wietrze. Liczy się życie - wielkie, godne, dynamiczne, ale za krótkie - podkreślił metropolita gdański.

Napisał też w księdze kondolencyjnej słowa, że "pozostaje w pamięci i naszych oczach wyciągnięta dłoń ze światłem do nieba i to jest swoista statua wolności dla Gdańska, ale nie tylko".
    "Paweł Adamowicz nie wstydził się znaku krzyża"
    Podkreślił, że wszyscy dziękują i wierzą, że Pan Bóg wynagrodzi jego życie, bo był człowiekiem głęboko wierzącym, praktykującym katolikiem.

- Często żartobliwie podkreślał, że gdy jest w Brukseli i siada z posłami to rozpoczyna posiłek od znaku krzyża. On się tego nie wstydził - wspominał prezydenta Gdańska duchowny.

Dodał, że znał Adamowicza przez 10 lat i był to czas "spokojnej, partnerskiej, a nawet przyjaznej współpracy".

"Decyzja o dacie pogrzebu należy do rodziny"
    - Ostatnia rozmowa była telefoniczna z Los Angeles. On się bardzo cieszył, że córki będą studiowały, poszerzą znakomitą znajomość języków. Stało się wszystko inaczej. Zadanie, które stoi przed nami to - umarłych pogrzebać - godnie i w ciszy - mówił metropolita gdański.

Wskazał, że przymiarki do pogrzebu mówią o sobocie, ale ostateczna decyzja w tej sprawie należy do rodziny - żony oraz brata prezydenta Gdańska.

Sytuacja jest jeszcze rozciągnięta w czasie z racji prokuratury, która kończy jeszcze swoje dochodzenie. Od tego uzależniona jest także data pogrzebu, ale przymierzamy się do soboty - powiedział abp. Głódź.
    "Dochodzi do eskalacji postaw agresywnych"
    W jego ocenie czyn zabójcy "wyrasta nie wiadomo z czego".

- To czyn, który w ostatnich dziesięcioleciach nie miał miejsca od zamachu na prezydenta Gabriela Narutowicza. Nikt tu z nas - włącznie z panem prezydentem - w obstawie nie przemierzał chodników w Gdańsku oraz ulic. Tyle razy razem staliśmy na podiach w czasie opłatków, świąt i innych uroczystości. Dyskusja co do ochrony, która teraz się toczy, należy nie do mnie, ale do służb. Jak dotąd czuliśmy się bezpiecznie, normalnie. Tak, jak się w normalnym społeczeństwie zachowuje. Dochodzi jednak do jakiejś eskalacji postaw agresywnych, które tworzą pożywkę dla ludzi ułomnych oraz chorych - podkreślił abp. Głódź.

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie wczoraj po południu zmarł. Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat.

• marii51 15.01.19, 13:01
    Ulubiona piosenka na uroczystościach SOLIDARNOŚCI W Trójmiescie
    A WSPOMINAŁ WCZORAJ ""jak śpiewali razem z Pawłem ADAMOWICZEM
    ----Donald TUSK --a teraz ""będziesz na nas patrzył i tam śpiewał dla nas ""
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~""
    "Solidarność - to znaczy jeden i drugi" – wyjątkowy koncert zrealizowany 30 sierpnia 2010 roku w Sali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni. Odbył się on z okazji trzydziestej rocznicy powstania Solidarności. Założeniem koncertu była chęć przypomnienia w artystyczny sposób historii Solidarności. Pokazania i ocalenia od zapomnienia najsłynniejszych piosenek tamtych czasów. Trzon koncertu stanowiły autentyczne pieśni stanu wojennego i początków Solidarności, wzbogacone o słynne piosenki rockowe z tamtego okresu. W warstwie dźwiękowej można było usłyszeć na nowo zaaranżowane przez Mateusza Pospieszalskiego piosenki opozycyjne, które otrzymały współcześnie brzmiącą, atrakcyjną formę. Na potrzeby koncertu zostało specjalnie stworzonych 9 komiksowych opowieści, których autorami są znani scenarzyści od animacji i rysownicy. Poszczególne utwory połączone zostały motywem wyświetlanego plakatu Czesława Bieleckiego z 1980 roku, pokazującego, że pamięć zbiorowa pozwala zapisać słowo Solidarność przy pomocy równania: Sierpień 1980 = 1944 + Czerwiec 1956 + Marzec 1968 + Grudzień 1970 + Czerwiec 1976. Z okazji koncertu plakat został specjalnie poszerzony o daty do 2010 roku. W trakcie koncertu wykorzystane zostały liczne materiały archiwalne.

W koncercie udział wzięli: Bracia, Stanisława Celińska, Andrzej Dziubek, Robert Gawliński, Andrzej Grabowski, Kayah, Antonina Krzysztoń, Mezo i Owal, Mariusz Lubomski, Renata Przemyk, Andrzej Sikorowski, Stanisław Soyka, Grzegorz Turnau, Zakopower, Leszek Żurek.

• marii51 15.01.19, 14:58
    Po informacji o śmierci prezydenta Gdańska Donald Tusk wspominał Pawła Adamowicza. „Człowiek Solidarności, wolności, Europejczyk, mój dobry przyjaciel został zamordowany. Niech spoczywa w pokoju” – napisał po angielsku na Twitterze.

Po polsku dodał: „Pawle, nigdy o Tobie nie zapomnimy. Żegnaj, Przyjacielu”. Przewodniczący Rady Europejskiej leci do Gdańska. Ma wziąć udział w gdańskim wiecu przeciwko nienawiści i przemocy.

Wiec rozpocznie się o godz. 18 na Długim Targu w Gdańsku. Mieszkańcy Gdańska mają spotkać się w ciszy, którą przerwać ma jedynie odczytanie wiersza Wisławy Szymborskiej.
  • marii51 15.01.19, 15:56
    ksiązka napisana 10 lat wstecz jeszcze nie kupiłam ale lada moment na spokojnie to uczynię
  • marii51 15.01.19, 15:58
    przepraszam druga nie wkleiła mi się"" Gdańsk jako wezwanie""

ksiegarnia.pwn.pl/Gdansk-jako-wyzwanie,68956670,p.html
  • marii51 15.01.19, 16:08
    Milczące Marsze Płonące świece
    i łzy wzruszenia ..
    Gdańsk i Polska oddają Hołd Pawłowi Adamowiczowi
  • marii51 15.01.19, 17:27
    Kolejne dni żaloby -wtorek-środa
    rojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24366755,gdansk-zegna-pawla-adamowicza-mieszkancy-spotkaja-sie-wieczorem.html
  • marii51 15.01.19, 17:34
    we wtorek~(dziś) o godz. 18 przyszli przed Urząd Miejski. Wydarzenie "W brzmieniu ciszy dla Pawła Adamowicza" będzie jednak miało mniej oficjalny charakter, nie są planowane przemówienia.
    ~~~~~~~~
    Środa na placu Solidarności
    W środę o godz. 20 na placu Solidarności odbędzie się „Największe Serce Świata”.

– Przynieśmy ze sobą świece. Ułożymy z nich Największe Serce Świata dla Pawła. Pamiętając o jego ostatnich słowach, które dla nas stały się jego testamentem. Zapraszamy mieszkańców Gdańska, całego Trójmiasta i Pomorza. Zapraszamy z całego serca wszystkich wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Paweł Adamowicz od samego początku Orkiestry był jej wolontariuszem, Waszym kolegą i zostanie nim do końca świata. Żałoba, którą nosimy w naszych sercach, niech będzie czasem dzielenia się dobrem. Tak jak zapewne chciałby tego Paweł – zaprasza organizator Radomir Szumełda
  • marii51 15.01.19, 22:12
    jest juzż o ostatnim pożegnaniu -
    o wszystkim decyduje rodzina marlemu
  • marii51 16.01.19, 20:08
    Gdańsk trwa Żałoba od wtorku

rozrywka.trojmiasto.pl/Coraz-wiecej-odwolanych-imprez-w-Trojmiescie-n130955.html
  • marii51 16.01.19, 20:46
    http://radzsobie.pl/wp-content/uploads/2018/09/candle-2918275_1280.jpg
  • marii51 17.01.19, 13:59
    https://2.bp.blogspot.com/-9kYjgh8_ZQA/Vi9tFK1zYiI/AAAAAAAAGIk/7T8u-VhW1rY/?fbclid=IwAR2VAWT_PmBAX_0lCHsjsGkKkDNOisu_tsbtSPzy2ciWllXyEg93O87CKc8
  • marii51 17.01.19, 14:21
    Od wtorku w Europejskim Centrum Solidarności znajduje się także księga kondolencyjna. Aleksandra Dulkiewicz wyjaśniła, że pozostanie tam ona „tak długo, jak będzie to konieczne”. Druga księga kondolencyjna znajduje się w Urzędzie Miasta. Pozostanie tam do piątku, do godziny 20. – Dziękuję za wszystkie wyrazy solidarności, dobroci w imieniu przede wszystkim rodziny, ale także moim własnym. Czuję, że testament pana prezydenta, jego słowa wypowiedziane w niedzielę na scenie, one się spełniają już powoli. Ilość dobroci, którą sobie okazujecie, okazujecie bliskim pana prezydenta, mi i jego współpracownikom - to już się dzieje – mówiła na konferencji prasowej Dulkiewicz.
    OD WCZORAJ leży w Europejskim dziele SOLIDARNOŚCI A DZIŚ https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/50294467_10161334319180424_8907968227254992896_n.png?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=67677693a09e2dba23ec5a3d890d8e6f&oe=5CCC719B
    Od wtorku w Europejskim Centrum Solidarności znajduje się także księga kondolencyjna. Aleksandra Dulkiewicz wyjaśniła, że pozostanie tam ona „tak długo, jak będzie to konieczne”. Druga księga kondolencyjna znajduje się w Urzędzie Miasta. Pozostanie tam do piątku, do godziny 20. – Dziękuję za wszystkie wyrazy solidarności, dobroci w imieniu przede wszystkim rodziny, ale także moim własnym. Czuję, że testament pana prezydenta, jego słowa wypowiedziane w niedzielę na scenie, one się spełniają już powoli. Ilość dobroci, którą sobie okazujecie, okazujecie bliskim pana prezydenta, mi i jego współpracownikom - to już się dzieje – mówiła na konferencji prasowej Dulkiewicz.
  • mobic 17.01.19, 14:32
    Wczoraj się wpisałem. Podaję link może ktoś jeszcze się dopisze.
    www.gdansk.pl/wiadomosci/ksiega-kondolencyjna-poswiecona-pamieci-prezydenta-gdanska-pawla-adamowicza-juz-ponad-5500-wpisow,a,135909

--
    ----------------------------------------------------------
    Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
  • marii51 17.01.19, 16:00
    mobic napisał:

> Wczoraj się wpisałem. Podaję link może ktoś jeszcze się dopisze
    .
    > www.gdansk.pl/wiadomosci/ksiega-kondolencyjna-poswiecona-pamieci-prezydenta-gdanska-pawla-adamowicza-juz-ponad-5500-wpisow,a,135909
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~i do Was wwszystkich tu wpisujących się
    mobiku dziękuje..wiele razy wędrowałam po ten link..
    a Ty odnalazłeś i podpowiadasz niezmiernie jestem ci wdzięczna przytulam się i do Was wwszystkich tu wpisujących się

a video.wp.pl/i,najbardziej-wzruszajacy-moment-wiecu-w-gdansku-tysiace-ludzi-plakalo,mid,2031451,cid,7051,klip.html?ticaid=11cbd0
  • marii51 17.01.19, 16:16
    mobic spr
    i podaj link bezposredbio do wpisu do księgi...
  • marii51 17.01.19, 16:53
    https://florist24.pl/foto/10337.jpg
  • mobic 17.01.19, 17:53
    www.gdansk.pl/ksiega-kondolencyjna
    --
    Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
  • pia.ed 17.01.19, 22:34

www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/pozegnanie-pawla-adamowicza-uroczystosci-zalobne/k9tpcvf#slajd-1

.
  • mobic 18.01.19, 09:12
    Piosenkę mogliśmy usłyszeć 14 stycznia podczas wiecu ku pamięci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na Długim Targu. Jak donosił RMF wiele osób uznało ten moment za najbardziej wzruszający, a niektórzy nie mogli powstrzymać łez.

--
  • mobic 18.01.19, 10:19
    http://i39.tinypic.com/2cfe9me.gif
    --
  • mobic 18.01.19, 10:56
    http://s10.ifotos.pl/img/a23bbbjpg_qweexqr.jpg

--
  • marii51 18.01.19, 11:24
    mobic dziękuję -dobrze już dokonaleś
    dobrze że księgę podaleś link pozdrawiam //
    ~~~~~~~~~~~~
    snieg bialutki i słonko~, ale i mrozek jest ,
    więc myśle że poleży biały
    snieg na dzisiejszą ostatnią droge
    wiodącą do Ostatniego miejsca w Bazylice Mariackiej
    Panie Boże daj silę Rodzicom Pawła ,wzmocnij otul Aniołami .Amen(tak niech się stanie)
  • marii51 18.01.19, 12:57
    Zegna Papież ,,ale w Polsce nie wszyscy księżą ale trudno,,,
    www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/papiez-franciszek-modli-sie-za-pawla-adamowicza-i-jego-rodzine,901361.html?fbclid=IwAR2nrrVIeisKgDjpQEt8CF-9hSKKzeodFJkUeo_n_5HLw9bNlCgiHnHZcE0
  • marii51 18.01.19, 12:59
    Mer Jerozolimy Mosze Lion przekazał polskiemu ambasadorowi w Tel Awiwie Markowi Magierowskiemu list z kondolencjami po śmierci Pawła Adamowicza. Zdjęcie listu, skierowanego do mieszkańców Gdańska, ambasador zamieścił w czwartek na Twitterze. (www.tvn24.pl)
  • marii51 18.01.19, 13:13
    JUŻ ZJEŻDŻAJĄ SIĘ Z POLSKI
    Prezydent , Premier, Ministrowie 300 --MIEJSC W BAZYLICE
    SPECJALNIE ZAPLANOWANYCH dla wąznych bardzo
  • marii51 18.01.19, 18:23
    TRANSMISJA NA ŻYWO Z Bazyliki Mariackiej
    plus.dziennikbaltycki.pl/
  • marii51 18.01.19, 20:12
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/50295352_1114923152022602_1445640327741308928_n.png?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=a19bd264e18a2e8dcff173973107ff7e&oe=5CC7599D
  • marii51 18.01.19, 20:31
    53 tys. osób oddało ostatni hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi przed jego trumną, którą wystawiono wczoraj po południu w Ogrodzie Zimowym Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku - poinformowało dziś ECS.
    ps
    a pozostali w domu to o ile ile więcej ...

w księdze kondolencyjnej z wielu wielu krajów pozostawiają wpisy
    --- poczytam testament jaki pozostawił dla miasta ..

Tekst linka
  • pia.ed 19.01.19, 00:23

Urna z prochami prezydenta zostanie umiejscowiona w istniejącej w Bazylice Mariackiej wnęce.
    Zdjęcie niszy opublikował na Twitterze Maciej Bąk z Radia Zet.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24377280,pawel-adamowicz-spocznie-w-bazylice-mariackiej-na-sklepieniu.html#a=167&c=154&s=BoxNewsMT
  • marii51 19.01.19, 08:22
    Tak to ostateczne miejsce Prezydenta śp Pawla Bogdana Adamowicza
    jest to nisza wsród innyh nisz gdzie są już WYBITNI DLA GRODU Gdańsk
    --nie obylo się bez uwag,że lesby geje tecza...
    i ma miejsce w Bazylice ? tak zyjący ludzie mogą nienawidzieć,,
    Był z rodziny litewskiego pochodzenia
    w ramach powrotow powojennych zamieszkali na ul Mniszka . był ministrantem,
    i gdy cały prawie kraj odwracał się od Marszów L... przyjazn z Biedroniem
    on poszedł w marszu w pierwszym szeregu dla dowodu,że to są też ludzie i
    im należy się poszanowanie, zrozumienie tolerancja
    ale juz wtedy posypały się na niego potworne obelgi --
    zmienia się jak budyń mowili
    ~~~~~~~~~~~~~
    teraz już to idzie wszystko w nicość
    ale gdańszczanie nie zapomną wybaczą ..jak zawsze podkreslał ..
    BYŁ WZOREM I POZOSTANIE NA ZAWSZE WZOREM DOBROCI
    --WCZORAJ doBazyliki Mariackiej przybyłi rodzice
    płakalam płakalam widząc ich spokój ,,
    jakbym czuła co rodzice odczuwają .. ból przeszywajact bół ciała i duszy-
    nawet PRZYJACIEL Hall POWIEDZIAŁ-
    czy ja nie przyczyniłem się do jego śmierci ?.. wspierałem go w wyborach
    a gdyby przegrał? nie byłby może na światełku do nieba?
    może byłby z żona w Stanach zjednoczonych?
    ~~~~~~~~~~~~
    Cisza
    CISZA .. TAKA WIELKA PUSTKA I WIĘCEJ NIC [*}twitter.com/MaciejBk1/status/1085840349233381376/photo/1" border="0" alt="]twitter.com/MaciejBk1/status/1085840349233381376/photo/1">
  • marii51 19.01.19, 10:12
    trojmiasto.tv/Sound-of-silence-na-Dlugim-Targu-31790.html?fbclid=IwAR0PC5l4BL-6wGmee3p63Bf856N2jkDTuxEYAvfpvvZjkmK7v9txe-8vVUE
    Witaj ciemności, stara przyjaciółko
    Znów przyszedłem z tobą porozmawiać
    Ponieważ jakaś wizja, zakradając się cicho
    Zostawiła swe nasiona gdy spałem
    I wizja, która została zasiana w mym umyśle
    Wciąż pozostaje żywa
    W dźwięku ciszy.

W niespokojnych snach szedłem sam
    Wąskimi wybrukowanymi uliczkami
    W blasku ulicznej lampy
    Postawiłem kołnierz, aby schronić się przed zimnem i wilgocią
    Kiedy moje oczy przeszył błysk neonowego światła
    Które rozdarło noc
    i dotknęło dźwięku ciszy

W tym nagim świetle ujrzałem
    Dziesięć tysięcy ludzi, może więcej
    Ludzi, którzy rozmawiali nie mówiąc
    Ludzi, którzy słyszeli nie słuchając
    Ludzi piszących pieśni, którymi nigdy nie podzielą się ze światem
    I nikt nie ośmielił się
    Zakłócić dźwięku ciszy.

"Głupcy", rzekłem, "Nic nie rozumiecie
    Cisza rozrasta się jak nowotwór
    Usłyszcie moje słowa, abym mógł was nauczać
    Chwyćcie moje ręce, abym mógł was dosięgnąć''
    Lecz moje słowa, jak ciche krople deszczu, opadały
    I rozbrzmiewały echem
    W studniach ciszy.

A ludzie kłaniali i modlili się
    Do neonowego bożka, którego sami stworzyli,
    A znak rozbłysnął swym ostrzeżeniem
    W słowach, z których się składał
    Głosił, że słowa proroków są zapisane na ścianach metra
    I klatkach kamienic
    I szepcą w dźwiękach ciszy.
  • marii51 19.01.19, 10:27
    W SLOWACH PIOSENKI
    DLACZEGO WIELE LAT NAPISANY UTWOR JEST TAK
    prawdziwy o życiu naszego PREZYDENTA
    ŚP Pawla ADAMOWICZA
    ::: Lecz moje słowa, jak ciche krople deszczu, opadały
    I rozbrzmiewały echem
    W studniach ciszy.

A ludzie kłaniali i modlili się""-----
    TAK WYGLĄ Gdansk i od wczesnych godzin porannych
    wierni Prezydentowi są juz pod Bazyliką mimo,że wiedzą zę dziś Bazylika jest dla przyjezdnych
    ----- jaką piekną sloneczną mamy dziś pogodę ,
    A wczoraj księzyc oswiecał ostatni spacer Prezydenta ..

są zapisane na ścianach metra
    I klatkach kamienic
    I szepcą w dźwiękach ciszy."
    "CHODZIŁ PO KLATKACH PRZED OSTATNIMI WYBORAMI
    A METRO JEST POD JEGO PATRONATEM ZBUDOWANE
    Gdańsku ukochany prezydenta ..ileż ty zawdziecżas swojemu Prezydentowi
  • marii51 19.01.19, 11:11
    WIERSZE z tygodnia ...

kultura.trojmiasto.pl/Wiersz-Gdanskie-niebo-14-stycznia-2019-n131001.html
  • marii51 19.01.19, 11:19

Wilno-wilenszczyzna/wilno-oddalo-hold-prezydentowi-gdanska/
    zw.lt/wilno-wilenszczyzna/wilno-oddalo-hold-prezydentowi-gdanska/?fbclid=IwAR2fkAEwVEd2m70JhgeyJc4LjuPSk6XLzTF-OD9t89QTIG6_mtIdJSkANPU
  • mobic 19.01.19, 11:27
    Smutno w Gdańsku w Warszawie smutno w całej Polsce. W Warszawie puste ulice ludzie przed telewizorami siedząą

--
  • marii51 19.01.19, 11:40
    Transmisje trojmiasto.tv/Kolejka-do-namiotow-BOR-przed-pogrzebem-Pawla-Adamowicza-31922.html
  • pia.ed 19.01.19, 13:01

> Transmisje trojmiasto.tv/Kolejka-do-namiotow-BOR-przed-pogrzebem-Pawla-Adamowicza-31922.html

A komentarze sa takie ...

Postawmy Pawłowi pomnik! Wielki człowiek - można Pawła określić dwoma słowami: tolerancja i skromność!

Wielki człowiek, wspaniały Prezydent a przy tym bardzo dobry człowiek i chrześcijanin.
    Gdańsk nigdy nie zapomni.

Żeby to się przełożyło na normalne życie

Ale mam taki prywatny probierz życzliwości ludzkiej. Chodzi o zachowanie na drogach. I niestety ze smutkiem stwierdzam, że człowiek człowiekowi wilkiem. Nasi ukochani Gdańszczanie i Gdańszczanki nie potrafią nawet wpuścić kierowcy podczas próby włączenia się do ruchu, czuć agresję na drodze. Szkoda,że ta wzniosła atmosfera nie przekłada się na życzliwe zachowanie.

Polska to dziwny kraj. Niedawno na niego pluli, dzisiaj chcą beatyfikować.

• marii51 20.01.19, 23:31
    nazwano testamentem
    plus.dziennikbaltycki.pl/testament-prezydenta-zostawil-miasto-wielokulturowe-tolerancyjne-pomocne-otwarte-lubiane-przez-turystow-piekne-funkcjonalne/ar/13816307#wiadomosci
  • marii51 20.01.19, 23:32
    dziś znow spotkanie pod Bazyliką ...
    mieszkancy kolejny dzień żegnali Prezydenta
  • marii51 21.01.19, 00:50

ŚWIATEŁKA DLA Pawła DO NIEBA Spotkanie było oddolną inicjatywą gdańszczan: zaproszenie na nie ukazało się na jednym z portali społecznościowych. Spotkanie zatytułowano „Światełko do Pawła przeciw agresji i nienawiści”. „Chodź i zaświeć z nami, z Orkiestrą do Pawła. Wszyscy chodźcie, pozdrówmy w ciszy Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, pożegnajmy go i wyraźmy kategoryczny sprzeciw przemocy i złu” – apelowali organizatorzy.

„Przeciw przemocy, przeciw agresji, świecimy do Pawła ile się da. On na pewno by przyszedł, wsparł nas i zaświecił przeciw złu na tym świecie. Jesteśmy mu to winni” – podkreślano w internetowym zaproszeniu.
    img]https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/9tlktkqTURBXy9kYzBkMTZkYTM1MzZhYzIzZjQ2Nzk2ZmEzZmQzNzJmZS5qcGVnkpUCzQPAAMLDlQIAzQPAwsM[/img]
  • marii51 21.01.19, 12:21
    Zostawiam nasze reprezentacyjbe obrazki

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-1/c53.0.780.780a/s320x320/5067
5736_888824484654590_7949779367322714112_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent-waw1
-1.xx&oh=010e40937d6fd1e039f8453cdef47394&oe=5CCD8ECE
    http://i39.tinypic.com/2cf
e9me.gif

.
    Żegnaj Panie Prezydencie [*]

KSIĘGA KONDOLENCYJNA
    Pamięci Pana Prezydenta Pawła Adamowicza

jest mi smutno, no Magdalena bardzo bardzo przeżywa , niemoże wcale się odnależć, ten spokoj zabierania glosu, to taka bolesna ostateczność Prezydentowa więc bardzo starala się zachować .. swoją rolę do końca.. trzymajmy za nią kciuki .. Boże chroń Magdalenę i wspieraj ją i jej dziewczynki.
  • marii51 19.01.19, 08:45
    BAZYLIKI MARIACKIEJ W GDAŃSKU

Tak to ostateczne miejsce Prezydenta śp Pawla Bogdana Adamowicza
    jest to nisza wsród innyh nisz gdzie są już WYBITNI DLA GRODU Gdańsk
    --nie obylo się bez uwag,że lesby geje tecza...
    i ma miejsce w Bazylice ? tak zyjący ludzie mogą nienawidzieć,,
    Był z rodziny litewskiego pochodzenia
    w ramach powrotow powojennych zamieszkali na ul Mniszka . był ministrantem,
    i gdy cały prawie kraj odwracał się od Marszów L... przyjazn z Biedroniem
    on poszedł w marszu w pierwszym szeregu dla dowodu,że to są też ludzie i
    im należy się poszanowanie, zrozumienie tolerancja
    ale juz wtedy posypały się na niego potworne obelgi --
    zmienia się jak budyń mowili
    ~~~~~~~~~~~~~
    teraz już to idzie wszystko w nicość
    ale gdańszczanie nie zapomną wybaczą ..jak zawsze podkreslał ..
    BYŁ WZOREM I POZOSTANIE NA ZAWSZE WZOREM DOBROCI
    --WCZORAJ doBazyliki Mariackiej przybyłi rodzice
    płakalam płakalam widząc ich spokój ,,
    jakbym czuła co rodzice odczuwają .. ból przeszywajact bół ciała i duszy-
    nawet PRZYJACIEL Hall POWIEDZIAŁ-
    czy ja nie przyczyniłem się do jego śmierci ?.. wspierałem go w wyborach
    a gdyby przegrał? nie byłby może na światełku do nieba?
    może byłby z żona w Stanach zjednoczonych?
    ~~~~~~~~~~~~
    Cisza
    CISZA .. TAKA WIELKA PUSTKA I WIĘCEJ NIC [*}
    Niebywała sprawą jest sztab towarzyszący
    Prezydentowi w URZĘDZIE SPRAWOWANIA WLADZY Prezydenta
    zachowywal się wobec nich jak mentor-
    Wymagał i uczył i w każdego z nich wiele lat młodszych wierzyŁ
    .. """Co was nie zabije to was wzmocni"" ..
    gdy probówali się bronić że nie dadzą rady --
    --------mowił uśmiechajac się jak zawsze i wszędzie....
    Uczył ich odpowiedzialności .
    . DAWAŁA WZOR POSTĘPOWANIA PODCZAS WYKONYWANIA URZĘDU
    Czas pokaże jak poradzą ..
    w obecnie nadanych im obowiązkom.. Życzę ogromnego powodzenia
  • mobic 21.01.19, 12:42
    Jeszcze dziś można się wpisywać.

--
  • marii51 27.01.19, 15:24

MY PAMIĘTAMY I
    Andrea Bocelli ---CHWILA CISZY---
    w Ergo Arenie. Ave Maria dla Pawła Adamowicza

WIDEO I ZDJĘCIA
    Najbardziej znane i najpiękniejsze operowe arie
    i ballady muzyki popularnej,
    wśród nich pieśń "Ave Maria pietas Vuletica"
    i chwila poświęcona pamięci zamordowanego prezydenta Gdańska.
    Andrea Bocelli światowej klasy włoski tenor
    zaśpiewał w gdańskiej Ergo Arenie. Gest
    upamiętniający prezydenta Adamowicza publiczność nagrodziła brawami na stojąco.
    Tekst linka
  • marii51 27.01.19, 22:20
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/50906964_2606995799342405_6895718389143044096_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=80c42c939a9ffa0914af772fab55a80a&oe=5CF40D53
  • mobic 28.01.19, 04:39
    Święty Pawle módl się za nami.

--
  • marii51 29.01.19, 09:48
    dokładnie, niech prawdziwy święty Pawel modli sie za nami..
    jeszcze nie było tak,żeby modlitw bylo za wiele...nigdy za wiele
    Nawet W CD w intencjii MGADALENY ADAMOWICZ .
    .Bo co rusz ktośpojawia sie w złym kontekście do niej !!!
    owszem mowila zapisali i wydrukowli ..
    bo ona straciła najukochanszego czlowieka ..
    i ma prawo nie bać się i mówi prawdę !!!

jeszce raz odpowiadam,że prezydent siedział tam gzdie rodzina zażyczyła....
    a tu jej wypowiedz o tym...
    PODZIEL SIĘ
    KOPIUJ LINK
    - Prawdę mówiąc, miałam wątpliwości, czy oni tam w ogóle powinni być. Dałam sygnał, że nie chcę ich w zasięgu swojego wzroku, że nie życzę sobie nikogo z rządu - mówi w „Newsweeku” Magdalena Adamowicz. Dlaczego nie chciała widzieć Dudy i Morawieckiego? - Bo to dla mnie był szczyt hipokryzji. Bo to są ludzie, którzy reprezentują wszystko to, co jest zaprzeczeniem tego, w co wierzył Paweł. Nie będę mówić, co o nich mówił Paweł - stwierdza.
  • marii51 29.01.19, 09:57
    wywiad z M A
    www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/magdalena-adamowicz-mialam-watpliwosci-czy-premier-i-prezydent-powinni-byc-na/r7y98e7
  • mobic 29.01.19, 11:01
    youtu.be/jGSukMJpric
    --
  • marii51 29.01.19, 12:25
    jest rok 2012 GDAŃSK

Władze Gdańska rozmów z protestującym podjąć jednak nie chciały. Urzędnicy tłumaczyli bowiem, że eksmisja została przeprowadzona zgodnie z procedurą i wyrokiem sądu, z powodu wielokrotnie powtarzającej się sytuacji niepłacenia czynszu, co powodowało znaczne zadłużenie. W czasie trwania strajku Dąbrowskiego wspierali stoczniowcy z Karolem Guzikiewiczem na czele. Odwiedzali go też radni PiS oraz poseł tej partii Andrzej Jaworski. Sprawą zainteresował się też Rzecznik Praw Obywatelskich.

Czytaj więcej: dziennikbaltycki.pl/zmarl-wojciech-dabrowski-ktory-prowadzil-strajk-glodowy-przed-urzedem-miejskim-w-gdansku/ar/686017
  • marii51 29.01.19, 12:30
    Dąbrowski przez blisko dwa miesiące prowadził strajk głodowy przeciwko eksmisji z mieszkania komunalnego. Żyjąc w namiocie domagał się spotkania z prezydentem Pawłem Adamowiczem.

Władze Gdańska rozmów z protestującym podjąć jednak nie chciały.Urzędnicy tłumaczyli bowiem, że eksmisja została przeprowadzona zgodnie z procedurą i wyrokiem sądu z powodu wielokrotnie powtarzającej się sytuacji niepłacenia czynszu, co powodowało znaczne zadłużenie. Podkreślali też, że Dąbrowskim proponowano miejsce w Centrum Treningu Umiejętności Społecznych w Nowym Porcie, gdzie trafiają eksmitowani z gminnych mieszkań, ale odmówił.
  • marii51 29.01.19, 12:42
    JEDNAK NAJWAŻNIEJSZE O ZMARLYM MóWIĆ
    NAWET PAN Z Tych JEST WZOREM NIE OBWINIAĆ MORDERCY .. TYLKO ZMARŁEGO!!!!

I SŁUCHAĆ O NIM JAK NAJBARDZIEJ ,żeby COŚ SKRYTYKOWAĆ
    ---wyszukanymi przykladami ..., COS MU WYLICzYĆ
    i jednak z sarkazmem rzeczywiscie .a ja nie wierzylam pia.ed..
    ~~~~~~~~~~~~~~więc o śp Pawle to było ...
    - jednak do mnie skierowane że..
    myślę o Adamowiczu jak o świętym.....
    --bo stosuje pisząc przed imieniem śp,
    bo tak mówi się o zmarlym z ""śp "" w takiej tradycjii wychowano mnie !!

mobic? po co to robisz??????
    ~--- teraz to bardzo potrzebna jest super.222 ale jest śp..nie ma.. jak myslisz, pochwalilaby ciebie za to ytube?
    Pan z TYCH zapala świeczkę, ale to co mowi,,to co mówi..
    A PAN DĄBROWSKI z GDAŃSKA
    TO WIELOLETNI PAN PZREBYWAJĄCY W USA

I WROCIŁ du SCHOROWANEJ ŻONY NIGDY JEJ W NICZYM NEI POMAGAł.
    a gdy wrócił
    zadlużyli się,żyjąc razem...
    strajkował na ulicy .spał w namiocie ,
    ŻONA ( była żona ) DOSTAŁA MIESZKANIE . w NOWYM PORCIE ,ALE NIE
    Chciał tam zamieszkać..wolal strajkować ..więc
    strajkował na ulicy ,spał w namiocie ,
    Znam to wszystko z prasy tu miejscowej, nie zapłacił żadnej kary Wrócił z USA bez środków na życia do pozostawionej 20 lat wcześniej żony starszej rownież wiele lat od niego .
  • mobic 29.01.19, 14:01
    Ja nic się nie wypowiadalem tylko 2 linki wkleiłem żeby zobaczyć co inni piszą na YouTube? Chciałem się dowiedzieć czy to jest prawda czy nie? A ty zamiast wytłumaczyć to zaraz z pazurami na mnie po co ja czytam.

--
  • marii51 12.02.19, 14:26
    i tak jutro juz miesiąć jak tragedia rozegrala ,... {*}
    ~~~~~~~~~~~~~~ BYŁ ROK 2018
    CZAS RZED WYBORAMI ..jedna z nagonek na PREZYDENTA ADAMOWICZA,,,
    Opublikowana w poniedziałek opina REM opiera się na kilkunastu publikacjach TVP, głównie z 2018 roku. Jak pisze przewodniczący Rady Ryszard Bańkowicz "autorzy tych publikacji manipulują faktami, sugestiami i domniemaniami tak, by przedstawić Pawła Adamowicza jako osobę niegodną zaufania".

- W żadnej z analizowanych przez REM publikacji nie dano Pawłowi Adamowiczowi szansy odparcia zarzutów, przedstawienia argumentów zaprzeczających oskarżeniom formułowanym wprost, między wierszami, lub w tytułach zniekształcających rzeczywisty przebieg opisywanych wydarzeń lub naginających fakty tak, by przemawiały przeciwko prezydentowi Gdańska - stwierdzili autorzy raportu.
    Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24450010,rada-etyki-mediow-tvp-manipulowala-ws-adamowicza.html
  • marii51 23.02.19, 14:10
    [color =blue] Gdańszczanki i Gdańszczanie odpoczywają.
    W chwili ciszy wyborczej
    po wielu wydarzeniach od początku roku w Gdańsku idziemy odpocząć .
    Puścić latawca z Olą .
    Pozdrowić Pawła ,przywitać przedwiośnie,
    przewietrzyć umysł przed wyborem kolejnego dnia.
    Zabieramy latawce ,dzieci ,całe nasze rodziny ,
    termosy z kawą ,herbatą ,piersióweczki ,
    dobry humor i w południe drugiego marca w sobotę
    na plaży Gdańsk Brzeźno Molo wszyscy puszczamy latawce.
    I te małe i duże i te kupne i samodzielnie zrobione.
    Wszystkie latawce z napisami i bez napisów i
    te szare i kolorowe puszczamy z Olą. Cała nasza rodzina Gdańska idzie odpocząć
    na plażę wszyscy razem.
    Nie agitować wyborczo ,nie debatować politycznie
    ,bo tego dnia nie wolno,
    a po prostu odpocząć na gdańskiej plaży z Olą
    puścić rodzinnie latawce. 2 marca 2019r
    w sobotę o godzinie 12:00 nie może nikogo zabraknąć .
    Wydarzenie może być jedynie odwołane z powodu złej pogody.
    Ale znając Pawła już od górnie i to jest pewnie zaklepane.
    Jeżeli lubisz Olę ,jeżeli chcesz pozdrowić Pawła,
    jeżeli kochasz swoją rodzine ,swoje miasto Gdańsk bądź z nami .
    Udostępnij polub niech każdy montuje swój latawiec
    i przybędzie na wielkie odpoczywanie nas Gdańszczanek i Gdańszczan .
    Naszej całej wspaniałej gdańskiej rodziny.
    Podaj dalej niech wiatr wolności uniesie nasze serduszka,
    nasze wszystkie latawce tego dnia. Puść latawca z Olą Odpoczywamy
    [/color]
  • marii51 04.04.19, 15:07
    ""Byłaby pani w stanie kiedykolwiek mu wybaczyć?

Ja od pierwszych chwil, zaraz po tym, jak mój mąż został zamordowany, mówiłam, że „nie czuję w sercu nienawiści”. Rozmawiałam nawet o tym z księdzem, a także z moim terapeutą i pytałam, czy to jest normalne. Myślałam, że może z powodu szoku ja tej nienawiści w sobie nie czuję, że może to uczucie pojawi się później. Ale, chociaż minęło już prawie dwa i pół miesiąca, ja ciągle nie czuję nienawiści. Czuję smutek. Siłę, spokój i ukojenie daje mi misja przekucia tego wielkiego zła w dobro. Zło dobrem zwyciężaj – to naprawdę działa!

Co chciałaby powiedzieć pani jego matce, dla której to, co się wydarzyło, też jest bardzo trudne?

– „Bardzo szkoda mi mamy tego człowieka.” Każda matka kocha swoje dziecko, bez względu na to, co zrobi i jakie jest. Prawie codziennie rozmawiam z mamą Pawła, moją teściową. Mówi mi, że ta kobieta jest w dużo gorszej sytuacji niż ona. My opłakujemy śmierć Pawła, a ona musi żyć z brzemieniem, że jej syn zrobił coś strasznego. To może wywoływać u niej poczucie winy, chociaż na pewno starała się wychować syna jak najlepiej. Ja nie mam do niej żalu. Trudno winić ją za działanie dorosłego syna. Moja teściowa modli się za nią i za człowieka, który zabił Pawła, żeby on się zmienił. Ja staram się móc to zrobić.""

Tekst linka
  • marii51 10.04.19, 18:46
    Magdalena Adamowicz w Brukseli. Upamiętniła męża

https://twitter.com/BZdrojewski/status/1115939519889596416/photo/1
    Część budynku Komitetu Regionów w Brukseli została nazwana imieniem Pawła Adamowicza. Odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta Gdańska, który został zamordowany. W uroczystości odsłonięcia tablicy uczestniczyła m.in. wdowa po polityku, Magdalena Adamowicz.
    Tablica pojawiła się w budynku Europejskiego Komitetu Regionów, którego członkiem był Paweł Adamowicz. Umieszczono na niej tekst w języku angielskim. Podkreślono, że Adamowicz został zamordowany w trakcie pełnienia obowiązków służbowych. "Upamiętniony za trwające całe życie zaangażowanie na rzecz demokracji lokalnej i Europejskim wartościom wolności, tolerancji i solidarności" - czytamy na tablicy. Dodano również cytat z Vaclava Havla, prezydenta Czech: "Prawda i miłość przezwyciężą kłamstwa i nienawiść"

- Dziś dla mnie i moich bliskich bardzo ważne i wzruszające wydarzenie. Foyer w siedzibie Komitetu Regionów nazwane zostało imieniem Pawła Adamowicza. Razem z Piotrem, bratem Pawła odsłoniliśmy pamiątkową tablicę. Jestem dumna, że mój mąż jest symbolem otwartości, solidarności i jedności także w Europie - mówiła Magdalena Adamowicz, żona zamordowanego prezydenta Gdańska.wiadomosci.wp.pl/magdalena-adamowicz-w-brukseli-upamietnila-meza-6368909498979969a
  • marii51 15.04.19, 22:25
    już ,a dopiero to 3 miesiące .. dla bliskich wszystko wciąz trwa

www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/magdalena-adamowicz-o-zmarlym-mezu-wtedy-czuje-jego-obecnosc/0kt4gp9#slajd-1
  • marii51 16.04.19, 21:58
    przez Pawłowicz
    wiesci24.pl/2019/04/16/poslanka-pis-atakuje-wdowe-po-zamordowanym-prezydencie-kompetentna-by-reprezentowac-obce-nam-interesy/
  • marii51 17.04.19, 21:50

Krystyna Pawłowicz
    @KrystPawlowicz
    · 16 kwi 2019
    W odpowiedzi do @wPolityce_pl @Adamowicz_Magda
    Pani ADAMOWICZ,a JAKIE ma pani kompetencje,poza byciem „żoną zamordowanego prezydenta miasta”,nie zachowującą zresztą podst.szacunku dla demokratycznie wybranego prezydenta RP - by kandydować i zasiadać w im RP w UE parlamencie?
    Jakie wykształcenie,wiedza,poza samą oikofobią?

Magdalena Adamowicz
    @Adamowicz_Magda
    Żoną zamordowanego prezydenta uczynił mnie tragiczny los. Dzięki ciężkiej pracy jestem doktorem prawa, wykł. UG, radcą prawn., MBA, absolwentką szkoły prawa niem. Uniw. w Bonn i prawa bryt. i UE org. przez Uniw. Cambridge, mówię po niem. i ang. I SZANUJĘ ludzi, Panią też.

6 149
    16:25 - 16 kwi 2019
    Twitter Ads - informacje i Polityka prywatności
  • marii51 21.06.19, 05:21
    "To była przejmująca chwila. Taka, której się nie zapomina. Po prostu. Długi Targ pogrążony w ciszy i rozdzierający głos Davida Draimana z Disturbed. Utwór odtworzono "z taśmy", choć w tłumie ludzi zebranych w sercu Gdańska dało się słyszeć głosy, że to musiało dziać się na żywo. Tak ogromne zrobiło to wrażenie. Można było być twardym, gdy Aleksandra Dulkiewicz czytała wspomnienie o Pawle Adamowiczu. I wtedy, gdy przedstawiciele różnych grup wyznaniowych modlili się za zmarłego prezydenta. Ale przy "Sound of Silence" wszyscy wymiękli" - czytamy we wspomnieniu dziennikarki WP, Magdaleny Drozdek, która była wówczas na Długim Targu w Gdańsku.

Tymczasem amerykański zespół metalowy wystąpił w czwartek na warszawskim Torwarze. Podczas koncertu wykonano "The Sound of Silence", a po piosence wyświetlono zdjęcie Adamowicza.Tekst linka

• marii51 21.06.19, 05:31
    trojmiasto.tv/Sound-of-silence-na-Dlugim-Targu-31790.html?fbclid=IwAR0PC5l4BL-6wGmee3p63Bf856N2jkDTuxEYAvfpvvZjkmK7v9txe-8vVUE
    Witaj ciemności, stara przyjaciółko
    Znów przyszedłem z tobą porozmawiać
    Ponieważ jakaś wizja, zakradając się cicho
    Zostawiła swe nasiona gdy spałem
    I wizja, która została zasiana w mym umyśle
    Wciąż pozostaje żywa
    W dźwięku ciszy.

W niespokojnych snach szedłem sam
    Wąskimi wybrukowanymi uliczkami
    W blasku ulicznej lampy
    Postawiłem kołnierz, aby schronić się przed zimnem i wilgocią
    Kiedy moje oczy przeszył błysk neonowego światła
    Które rozdarło noc
    i dotknęło dźwięku ciszy

W tym nagim świetle ujrzałem
    Dziesięć tysięcy ludzi, może więcej
    Ludzi, którzy rozmawiali nie mówiąc
    Ludzi, którzy słyszeli nie słuchając
    Ludzi piszących pieśni, którymi nigdy nie podzielą się ze światem
    I nikt nie ośmielił się
    Zakłócić dźwięku ciszy.

"Głupcy", rzekłem, "Nic nie rozumiecie
    Cisza rozrasta się jak nowotwór
    Usłyszcie moje słowa, abym mógł was nauczać
    Chwyćcie moje ręce, abym mógł was dosięgnąć''
    Lecz moje słowa, jak ciche krople deszczu, opadały
    I rozbrzmiewały echem
    W studniach ciszy.

A ludzie kłaniali i modlili się
    Do neonowego bożka, którego sami stworzyli,
    A znak rozbłysnął swym ostrzeżeniem
    W słowach, z których się składał
    Głosił, że słowa proroków są zapisane na ścianach metra
    I klatkach kamienic
    I szepcą w dźwiękach ciszy.
  • marii51 21.06.19, 05:33
  • marii51 19.09.19, 22:16
    JEST WCIĄZ TAKI OKRES ŻE CZEKA ŻE TO NEIPRAWDA ŻALOBA {*|
    Magdalena Adamowicz cały czas nie może się pogodzić, że jej ukochanego męża nie ma już przy niej. Wdowa po zamordowanym w styczniu prezydencie Gdańska, Pawle Adamowiczu, opowiedziała w wywiadzie dla „Fashion Magazine” jak wygląda jej życie po tragedii. Magdalena Adamowicz wyznała, że cały czas czuje się żoną Pawła. Jej słowa chwytają za serce.

Magdalena Adamowicz została wdową kilka miesięcy temu. Paweł Adamowicz został zamordowany w niedzielę, 13 stycznia podczas finału WOŚP w Gdańsku. Podczas tradycyjnego „światełka do nieba” na scenę wtargnął 27-letni Stefan W., który dźgnął nożem prezydenta Gdańska. Lekarze długo walczyli o życie Adamowicza. Nie udało się. Dzień po zamachu prezydent Gdańska zmarł.Tekst linka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka