Dodaj do ulubionych

BYŁY RZECZNIK MON Bartłomiej M i inni

28.01.19, 09:09

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali sześć osób w śledztwie dotyczącym doprowadzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej. Wśród zatrzymanych jest m.in. Bartłomiej M., były szef gabinetu politycznego resortu obrony w czasach Antoniego Macierewicza.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
pycha buta zarozumialssto nie liczynie się z nikim i zatrudnienie aptekarza na tak wazne stanowisko .. więc zarzażął Misiewicz wraz z koleżkami z pracy a szef MON rozsiadał sie w sześciulimuzychnach i jechał .. a jak to a co to? Polski nie stać na tak drogiego rzecznika i szefa MON?
Czytaj więcej na fakty.interia.pl/polska/news-byly-rzecznik-mon-bartlomiej-m-zatrzymany-przez-cba,nId,2806507?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=CampaignName#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: BYŁY RZECZNIK MON Bartłomiej M i inni 28.01.19, 09:10
   JASNY GEINT!
   uwierzyłaInnym wyjaśnieniem sytuacji jest chęć poprawy zniszczonego wizerunku PiS przed wyborami a obu panów wybrano po prostu na kozłów ofiarnych. Po zabójstwie Pawła Adamowicza władza gwałtownie szuka jakiegoś punktu przeciwwagi. Jednak u przeciwników PiS zatrzymanie znanych osób wywoła raczej wzruszenie ramion, bo jest to potwierdzenie tezy o tym, że układ władzy nie dotrzymuje słowa i zajmuje się wyłącznie pieniędzmi i stołkami.m a pis nawybory się szykuje... aha ..
   • pia.ed Byly rzecznik MON Bartłomiej M. i inni 28.01.19, 15:37

    Zatrzymanie Bartłomieja M. to wiadomość dnia. Nie brak teorii, że jest to taktyczny ruch partii rządzącej, by zyskać w sondażach. I choć politycy PiS zapewniają, że chodzi o wypalanie korupcji gorącym żelazem, to mało kto wierzy w te tłumaczenia.
    Kamil Durczok sugeruje wręcz, że akcja CBA ma związek z dramatycznymi wydarzeniami w Gdańsku sprzed dwóch tygodni.

    „Śmierć Adamowicza wymagała przykrywki. Przy okazji pokazano Antoniemu Macierewiczowi miejsce w szeregu. No i ostrzeżono Rydzyka. Sprytnie grają. Ale wiecie co? I tak przegrają. I to najfajniejsze” – napisał Kamil Durczok na Twitterze.


    dzisiaj.net.pl/nie-jest-kwestia-przypadku-mocne-slowa-durczoka-po-zatrzymaniu-bartlomieja-m/?fbclid=IwAR2n0VUAGu5CYoBJjtOXyLwEqpglHc4aHqZl64XiwvJpWIuIo5alck78JQY&utm_source=gravitec&utm_medium=push&utm_campaign=Durczok
     • pia.ed Mariusz Antoni K. i afera madrycka 28.01.19, 16:33

      Choć afera madrycka była przysłowiowym gwoździem do politycznej trumny Mariusza Antoniego K., to nie sposób od niej nie zacząć.

      2014 rok był dla Mariusza Antoniego K. niczym jazda na rollercoasterze. Ożenił się po raz drugi, został uznany jednym z 10 najlepszych posłów, po czym poleciał z Adamem Hofmanem, Adamem Rogackim i małżonkami do Madrytu.

      Żaden z nich nich nie spodziewał się, że będzie to wyjątkowo długi lot, zakończony “wylotem” z partii. Wszystko przez rozliczenie wyjazdu. Oficjalnie, posłowie wybrali się do Madrytu w podróż służbową. Choć polecieli tam tanimi liniami lotniczymi, to wcześniej zawiadomili Kancelarię Sejmu, iż będą jechali autami i pobrali na ten cel niemal 20 tysięcy złotych zaliczki.

      Jakby tego było mało, posłowie wybrali się tam z żonami, traktując wyjazd bardzo rekreacyjnie – na zdjęciach z Madrytu widać m.in., że spożywają alkohol. Wisienką na torcie było to, że uchodzący za religijnego Mariusz Antoni K. imprezował z kolegami w okresie, który Polacy spędzają nad grobami najbliższych – w czasie Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Mariusz Antoni K. – druga żona i psalm żony niezłomnej

      Po usunięciu z partii Mariusz Antoni K. mógł skupić się na swoim życiu prywatnym, w którym również zaszły spore zmiany. Po 12 latach małżeństwa Mariusz Antoni K. odszedł od swojej żony Anny i związał się z Iloną Klejnowską, która zasłynęła wcześniej jako jeden z Aniołków Kaczyńskiego. Klejnowska szybko powiła K. syna.
      Było to trzecie dziecko Mariusza Antoniego K. – poprzednia żona Anna urodziła mu dwie córki.

      Superwizjer TVN informował o cenniku jaki posiadał poseł Kamiński za organizowanie spotkań z decydentami. Z korupcji Kamiński zrobił sobie złoty biznes.
      • pia.ed Agnieszka M. i mąz aptekarki w Lomiankach 28.01.19, 16:52

       To juz teraz wiadomo, kto wciagnął "Misia" do rządu wink

       wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24407070,agnieszka-m-wsrod-zatrzymanych-przez-cba-w-2017-r-nie-dala.html#s=BoxOpImg2


       Na Westerplatte Apel Poległych miał zostać odczytany przez przedstawiciela Związku Harcerstwa Polskiego, jednak - jak podaje trójmiejska "Gazeta Wyborcza" - tak się nie stało. Do mównicy nie został dopuszczony harcmistrz Artur Lemański, zamiast niego wysłano żołnierza z żandarmerii wojskowej. Na nagraniu widać Agnieszkę M., która powstrzymuje harcmistrza tuż przed wystąpieniem. 

       Kancelaria Prezydenta zwróciła się wtedy do MON z prośbą i wyjaśnienie sytuacji. Dwa dni wcześniej resort wydał oświadczenie, z którego wynikało, że wszystko przebiegło zgodnie z planem. Ministerstwo nie potwierdzało ani nie zaprzeczało, że złamano ustalenia z władzami Gdańska i ZHP.

       Wśród zatrzymanych jest także Radosław O., były członek zarządu spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
       Mężczyzna był związany z apteką Aronia w Łomiankach, w której Bartłomiej M. pracował
       zanim zaczął pracę w resorcie obrony narodowej. Radosław O. jest mężem właścicielki "Aronii".
      • marii51 Re: Mariusz Antoni K. i afera madrycka 28.01.19, 16:57
       pia.ed napisala
       >>Superwizjer TVN informował o cenniku jaki posiadał poseł Kamiński za organizowanie spotkań z decydentami. Z korupcji Kamiński zrobił sobie złoty biznes.""
       ~~~~~~~~~~~~~~~~okazalo się,że wiadomośc podawana w TVN
       TO MALA DROBNOSTKA TYLKO W POROWNANIU Z TYM, NA CZYM POLEGALA JEGO PRACA---
       CZYLI UKARANO GO cięzką opłacalną pracąsmile
       • marii51 Re: Mariusz Antoni K. i afera madrycka 28.01.19, 18:30
        dzisiejsze akcje CBA MOCNO ZAKLOPOTAŁO PREZESA

        Nerwowo w PiS.
        – W siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie zebrało się prezydium komitetu politycznego. W posiedzeniu bierze udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, szef klubu PiS Ryszard Terlecki a także b. szef MON Antoni Macierewicz – poinformowało Radio Zet. To pokłosie zatrzymania przez CBA ludzi związanych z Antonim Macierewiczem.
        Według „Rzeczpospolitej” wśród polityków PiS pojawiają się spekulacje nt. związku z zatrzymaniem otoczenia Macierewicza i politycznej przyszłości tzw. partii Tadeusza Rydzyka, której Macierewicz mógłby się stać jednym z filarów.

        Jednak sporo polityków PiS obawia się też reakcji samego Macierewicza. Niewykluczone, że może odebrać to jako wytoczenie mu wojny i w odpowiedzi przeprowadzić odwet na Mariuszu Kamińskim, który jako minister koordynator jest zwierzchnikiem CBA, lub samym Jarosławie Kaczyńskim.
        • marii51 Re: Mariusz Antoni K. i afera madrycka 29.01.19, 06:21
         Bicie się w piersi aż --dzwoni... Andrzej DUDA CIESZY SIĘ,, BO Z MACIEREWICZEM MIAŁ NA PIEŃKU,
         INNI Z PIS WYPIERAJĄ SIE,ŻE bARTLOMIEJ TO NIE JEST CZŁOWIEK Z pis !!!
         a v.wpimg.pl/NDg3MDc3YSUGUTt3TEhsMEUJby0KEWJmEhF3Zkx8YXFSBTVyVQNhIElEPS0OVGA0Cxx_dFECe3RUBXxxTh5_cVIEfHdWBHdxSF4kNwpWOS0ESWMuE1RsOQ==

         A przecież jeszcze dwa lata temu rzecznik PiS Beata Mazurek mówiła o M.
         : - Patrzę na niego i myślę sobie: mój Boże, co ja bym zrobiła, gdyby to mój syn taki był.

         marzyła miec takiego syna...
         • marii51 Re: Mariusz Antoni K. i afera madrycka 29.01.19, 09:27
          Jedną z zatrzymanych razem z Bartłomiejem M. jest Agnieszka M. – była pracownica MON - ustalił portal tvn24.pl. Zasłynęła tym, że nie dopuściła harcerza na mównicę podczas obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte 1 września 2017 r. Niewpuszczenie harcerzy było podłożem konfliktu na linii PiS-Paweł Adamowicz.

          dwa lata wstecz juz na ADAMOWICZA mieli swoje do powiedzenia
          Boże sprawiasz,że śp ktory nikomu nie zrobił krzywdy kochał ludzi i ludzie też jego
          był zdolnym organizatorem ..ekonomista i projektatorem
          nie tylko Gdańska,
          ale w porozumieniu z trojmiejskimi Prezydentami i radnymi miast uczynili
          Metropolię trojmiejsą !!! 20 lat to nei dzień dwa Prezydentury
          i na niego szukano ..msciwości ale śp
          P ADAMOWICZA śmierć sprawia ..... odkrywają sie prawdy....
          www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/kim-jest-agnieszka-m-ktora-zatrzymali-z-bartlomiejem-m-bylo-juz-o-niej-glosno/ztxz4v3
     • pia.ed Byly rzecznik MON Bartłomiej M. 29.01.19, 22:30


      Bartłomiej M. przyniósł do firmy Mariusza Antoniego K. kontakty?

      Jak informuje tvn24.pl, współpraca Bartłomieja M. z Mariuszem Antonim K. miała polegać na tym, że ten pierwszy, który kilka miesięcy temu dostał pracę w firmie K., miał przynieść  do niej kontakty z kręgów wojskowych i ministerialnych, które zdobył podczas pracy w MON.

      Między innymi właśnie spotkania z urzędnikami na poziomie ministerstw miała oferować klientom
      firma Mariusza Antoniego K. - w cenie kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.      Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24408292,bartlomiej-m-pracowal-u-mariusza-antoniego-k-mial-oferowac.html
       • marii51 Re: Byly rzecznik MON Bartłomiej M. 30.01.19, 00:06
        te sprawy z MISIEWICZEM TO TYLKO MIALA BYC ZASLONA PRZYKRYWKA,
        ŻEBY UCISZYĆ MORDERSTWO Adamowicza,
        a tu wg pis barzdo zabawna historia
        pojawia się na ::świat:: biznesmen
        bo działał w zaciszu banków polskich i zagranicznych cfffany bardzo, barzdo
        a udawał takiego skromnisia .. karał posłów samorzaowcow ,
        , zmniejszajać im należne wypłaty miesiecżne mowiąc
        bo do polityki nie idzie sie dla pieniedzy,,, tak glosił swoją skromnosć ...
        nadal nei mam pojęcia ,, gdzie ta fundacja
        i komu pomagała wspierała? biednych? chorych? -- nigdzie niikt o tym nie mówił!
        Kaczyński posiadający ogromne pieniądze ...
        • marii51 Re: Byly rzecznik MON Bartłomiej M. 30.01.19, 10:12
         Misiu juz uratowany
         WŁĄSCIWIE TO ON robił to co kazał mu szef
         fakty.interia.pl/polska/news-macierewicz-o-rydzyk-poreczyl-za-bartlomieja-m,nId,2808635?fbclid=IwAR2BH0bX2kDkU0q3SS5ZPRY4B98xmvb-20rYYDFh9a1bLkyoL94x_97frlM#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
         • marii51 Re: Byly rzecznik MON Bartłomiej M. 30.01.19, 11:03
          Bartłomiejowi M. oraz Mariuszowi Antoniemu K. zarzucono "powoływanie się wspólnie i w porozumieniu na wpływy w instytucji państwowej i podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu określonych spraw celem uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 90 tys. zł".

          Ponadto Bartłomiej M. i była pracownica MON Agnieszka M. usłyszeli zarzuty przekroczenia swoich uprawnień jako funkcjonariuszy publicznych i działania na szkodę spółki PGZ w związku z zawartą przez nią umową szkoleniową. "Tym samym doprowadzili do wyrządzenia spółce szkody w wysokości 491 964 zł" - poinformowano po południu w komunikacie prokuratury.

          Pozostali z sześciorga zatrzymanych w poniedziałek w Warszawie przez CBA również usłyszeli zarzuty.B. członkowi zarządu PGZ Radosławowi O., b. dyrektorowi biura marketingu PGZ Robertowi K. oraz b. dyrektorowi wykonawczemu firmy Robertowi Sz. zarzucono działania na szkodę spółki i wyrządzenia jej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.


          Czytaj więcej na fakty.interia.pl/polska/news-macierewicz-o-rydzyk-poreczyl-za-bartlomieja-m,nId,2808635?fbclid=IwAR2BH0bX2kDkU0q3SS5ZPRY4B98xmvb-20rYYDFh9a1bLkyoL94x_97frlM#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
          • mobic Re: Byly rzecznik MON Bartłomiej M. 30.01.19, 12:56
           Misiewicz będzie niewinny bo święte ludzie za niego ręczą.

           --
           ----------------------------------------------------------
           Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
           • pia.ed Byly rzecznik MON Bartłomiej M. 30.01.19, 16:55

            mobic napisał:

            > Misiewicz będzie niewinny bo święte ludzie za niego ręczą.            Ojczulek Rydzyk taki święty nie jest - z myślą o tym, ze przed laty
            z Niemiec musial uciekac, aby nie pojsc do wiezienia za machlojki...

            wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24414417,bartlomiej-m-spedzi-trzy-miesiace-w-areszcie-nie-pomogly-poreczenia.html#s=BoxOpMT
            .
            • mobic Re: Byly rzecznik MON Bartłomiej M. 30.01.19, 19:43
             O.Rydzyk gdyby w Niemczech narobił machlojek to Niemcy dorwali by go w Polsce.

             --
             ----------------------------------------------------------
             Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
             • pia.ed Re: Byly rzecznik MON Bartłomiej M. 30.01.19, 22:19

              mobic napisał:

              > O.Rydzyk gdyby w Niemczech narobił machlojek to Niemcy dorwali by go w Polsce.


              Machlojki i nieuczciwe postepowanie nie byly na szkode Niemiec ...
              wiec nie bylo powodu go scigac ...
              wszysto co zrobil dotyczylo klasztoru i prywatnych osob...
              A skad o tym wiem? Na ktoryms z naszych forow znalazlam dlugie sprawozdanie z jego wieloletniego pobytu w Niemczech, kiedy jeszcze nikt w Polsce o ojcu Rydzyku nie slyszal...
              .
               • marii51 Re: Bartłomiej M. wpadł w oko Rydzyka 31.01.19, 20:07
                Mistrz i uczeń. Jak Bartłomiej M. wkradł się w łaski Tadeusza Rydzyka
                Ojciec Tadeusz Rydzyk (74 l.) zaufał młodemu i oddanemu pracy dla państwa byłemu rzecznikowi MON. I kiedy Bartłomiej M. (29 l.) wpadał w tarapaty, zawsze oferował mu pomoc. Teraz M. ma kłopoty z prawem, ciążą na nim prokuratorskie zarzuty. I w tej sytuacji o. Rydzyk nie chciał zostawić go bez wsparcia! A to dlatego, że łączy ich bardzo długa znajomość.                www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ojciec-rydzyk-poreczyl-za-bartlomieja-m/1rr4zcc
                • marii51 Re: Bartłomiej M. JEST ZAMIESZANY .. 13.02.19, 12:23
                 Bartłomiej M. miał też aktywnie szukać na rynku firm, które chciałyby dostarczać swoje rozwiązania do sektora wojskowego. „Chciał pomóc, ale nie potrafił skonkretyzować jak. Dotarł do nas przez pośredników. W końcu powiedział wprost, że bez jego pomocy nie sfinalizujemy transakcji” – powiedział o Bartłomieju M. dziennikarzom członek zarządu dużej firmy.

                 źródło: Dziennik Gazeta Prawna

                 Tekst linka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka