Dodaj do ulubionych

NATO ? na Sardynii?

01.02.19, 14:38
Sardynia – jedna z najstarszych geologicznie i najbardziej intrygujących formacji ziemi w Europie, z unikatową florą i fauną oraz zabytkami, od kilkudziesięciu lat jest niszczona przez USA i NATO. Mieszkańcy pobliskiego poligonu Salto di Quirra, gdzie testowano broń i przeprowadzano kontrolowane wybuchy starej amunicji, od ponad 50 lat są narażeni na śmiertelne choroby. Wiele tajemniczych przypadków deformacji płodów, raka i zniszczenia środowiska, nazwano nawet „zespołem Quirry”…

Okupacja NATO
Zaraz po II wojnie światowej oddziały NATO zaczęły podbój Sardynii – tworząc na terenie całej wyspy liczne bazy wojskowe.

W Salto di Quirra (na północny-wschód od Cagliari) znalazł się nawet najważniejszy, zamknięty, militarny obszar wojskowy w Europie.
Tekst linka
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: NATO ? na Sardynii? 02.02.19, 18:37
   przeraża
   ata śledztw dziennikarskich i medycznych doprowadziły do ​​szóstki generałów i dwóch pułkowników oskarżonych o naruszenie obowiązku dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo żołnierzy oraz ludności cywilnej.

   Jak na razie pozostają oni bezkarni…

   Przeciek dokumentu z 2003 r. zdradził, że rząd Włoch zarabia ok. 64 000 dolarów na godzinę za wynajmowanie terenów wyspy, aby m.in. wojska NATO mogły na nich testować broń i realizować tajne akcje militarne.

   Biorąc pod uwagę, że bazy są wynajmowanie przez kilkanaście
   dni bez przerwy, to włoski rząd jest w stanie zarobić ponad milion euro dziennie.
   ```````````````````````````````````````
   ale to że dzieci tam rodzą sie potwonie zdeformowane to już nkogo nei obchodzi ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka