Dodaj do ulubionych

PRZEKOP MIERZEJII RUSZY JESZCZE W TYM ROKU

11.02.19, 12:25

JUŻ WIEM NAWET od mojego syna
bo już trwają przygotowania do sprowadzenia stali .. jaką ogromna ilość ton....
oczy szeroko otwieram na jego podawne wiadomośći
-- jęsli pis wygra wybory to juz wszystko gra-
ale budowa rozpoczeta jest budową pis.. a to mazrenia Jarka Kaczynskiego nie napisze Wam, bo wiem ..jaki to koszt
to jest zespół projektow wielu zadań...

www.tvp.info/38582391/przekop-mierzei-wislanej-ruszy-jeszcze-w-tym-roku
Edytor zaawansowany
  • marii51 15.02.19, 14:50
    i atak tez stało się przewidują na tę inwstycje 850 milionów ale
    ci ktorzy mają realizowac wiem od mojego syna- oceniają na 120 milionó...
    dzis wycinka juz jest realizowna
    — Wojewoda wydał pozwolenie na budowę kanału, była więc prawna możliwość przekazania gruntów należących do Lasów Państwowych inwestorowi, czyli Urzędowi Morskiemu w Gdyni. Rozpoczęły się prace przy wycince lasu — mówi Jan Piotrowski, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Elblągu.

Kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną ma mieć około 1 km długości i 5 metrów głębokości. Ma umożliwić wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 m, długości 100 m, szerokości - 20 m. Koszt inwestycji jest szacowany na ok. 880 mln zł. Jego budowa ma się zakończyć do 2020 r.

— Chciałbym jednoznacznie powiedzieć, że mamy decyzję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie. Ona jest ostateczna i niepodważalna: jest zgoda na budowę kanału — mówił w środę (13.01) Jerzy Wilk na konferencji prasowej.

Przypomniał, że wydane jest pozwolenie wodno-prawne spółki Wody Polskie oraz cała dokumentacja dotycząca budowy kanału.

— Obecnie dokumentacja łącznie z wyjaśnieniami fachowców z różnych dziedzin trafiła do Unii Europejskiej — mówił poseł PiS.

Jak zaznaczył poseł Wilk, na prośbę Unii Europejskiej Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Marek Gróbarczyk przekazał Komisji Europejskiej dokumentację związaną z budową kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

Obecnie trwa przetarg na wyłonienie firmy, która wybuduje kanał. Jak powiedział Jerzy Wilk, jest kilka zainteresowanych firm, w tym również zagranicznych.
    dawziennikelblaski.pl/567415,Na-Mierzei-rozpoczela-sie-wycinka-drzew-pod-przekop.html?fbclid=IwAR133nRd9QwNSk2N66vfm6KTXJ8DVP
  • marii51 17.02.19, 20:47
    www.money.pl/gospodarka/wycinka-drzew-pod-przekop-mierzei-wislanej-burza-na-twitterze-szybko-poszlo-6350490421606017a.html
  • marii51 21.02.19, 18:26
    ŻĄANIE OD ochrony ptactwa było można wycinać tylko teraz,, bi od marca jest zakazane,
    więc rozkaż do wojewody i musiał to dokonać... zaraz? a co teraz da uwaga UE ? PRZECIEŻ JUŻ WYCIĘTE-
    A MOŻE KARĘ SYKUJĄ ZA .. NIEPOSIADANIE UNIJNEGO POZWOLENIA
    WCZORAJ OSZACOWANO,ŻE KOSZT INWESTYCJII ZWROCI SIĘ ZA 440 LAT

wiadomosci.wp.pl/przekop-mierzei-wislanej-bruksela-chce-wyjasnien-6351441462675073a
  • marii51 22.02.19, 10:55
    i spisano warunki za i przeciw...

wiesci24.pl/2019/02/22/przekop-mierzei-wislanej-mity-rozpowszechniane-przez-zwolennikow/
  • marii51 22.02.19, 11:28
    nie zauważylam podsumowania ... cel budowy...
    A wystarczyłoby, że władza powiedziałaby szczerze: „Wiemy, że jest to drogie, nieopłacalne, ale widzimy w tym sens wyborczy, bo sporo Polaków na nas zagłosuje tylko dla tego, że zagramy na nosie Rosji. Bo tak wyszło nam z badań.”

włąsnie nie pomysleli o tym,że jak tylko zbudują to Rosja może pootwierac drogi wodne..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.