Dodaj do ulubionych

Strajk Nauczycieli trwa

11.04.19, 10:55
zmieniam tytuł wątku
zostawiajac poprzednie posty
forum.gazeta.pl/forum/w,86794,167825272,167825272,strajk_Nauczycieli_zbliza_sie_.html
Edytor zaawansowany
 • marii51 11.04.19, 10:59
  czuk1
  Twoj pomyślny profesor podpowiada,
  a jak to widzisz?
  Strajk nauczycieli. Robert Gwiazdowski w money.pl: mam propozycję zakończenia strajku

  Sfinansowanie podwyżek dla nauczycieli z emisji obligacji w zamian za likwidację Karty nauczyciela - taką propozycję rozwiązania konfliktu przedstawia za pośrednictwem money.pl Robert Gwiazdowski. Deklaruje gotowość mediacji pomiędzy rządem a związkami zawodowymi

  - Moja propozycja jasno pokaże, czy rząd ma prawdziwą wolę zakończenia strajku nauczycieli czy nie - mówi nam szef partii Polska Fair Play. Dodaje, że w jego ocenie dobrej woli nie wykazuje także Związek Nauczycielstwa Polskiego.

  Propozycja Gwiazdowskiego wygląda następująco: emisja obligacji z miesięcznym terminem zapadalności, które miałby wykupywać państwowy Bank Gospodarstwa Krajowego. - Co rząd z tym zrobi, to już jego sprawa - mówi polityk.

  Drugą częścią propozycji Gwiazdowskiego jest likwidacja Karty nauczyciela na poziomie krajowym. - Od dawna mówię, że "karty nauczyciela" powinny być ustalane na poziomie indywidualnych szkół - mówi.
  więc tu ...Tekst linka
 • marii51 11.04.19, 11:10
  Trwa strajk nauczycieli. - To nie jest tylko kwestia polityczna, to kwestia społeczna. Przegrana nauczycieli, ich upokorzenie osłabi morale wszystkich Polaków - mówi w rozmowie z Onetem psycholog społeczny i biznesu, dr Leszek Mellibruda. - Prezes PiS pomijając w swoich wystąpieniach temat edukacji i nauczycieli spowodował skojarzenia, że od ludzi ważniejsze są krowy i tuczniki. To miało pedagogów upokorzyć i rozjuszyć – dodaje.Tekst linka
 • marii51 11.04.19, 18:17
  Kampania nienawiści przeciwko nauczycielom toczy się także w internecie. Poprzez wykorzystanie anonimowych kont nauczyciele są obrażani na Twitterze.
  Jako sędziowie i byli uczniowie stanowczo sprzeciwiamy się prowadzeniu kampanii nienawiści przeciwko nauczycielom. Popieramy postulaty nauczycieli, ponieważ ich wynagrodzenia nie odpowiadają godności tego zawodu, tak samo jak popieraliśmy i nadal popieramy słuszne żądania płacowe pracowników sądów i prokuratur.
  Tekst linka
 • marii51 11.04.19, 18:20
  okrągly stół Morawieckiego...tylko ? po co? Polacy usłyszeli więc, że rząd chciałby poprawić sytuację materialną nauczycieli tu i teraz, ale "możliwości budżetowe się w tym momencie skończyły". Ciekawe, bo ledwie miesiąc wcześniej ten sam rząd w tym samym budżecie z dnia na dzień znalazł przeszło 40 mld zł na "piątkę Kaczyńskiego". A przynajmniej twierdzi, że znalazł, bo kompleksowych wyliczeń jej finansowania opinia publiczna na razie nie wiedziała.
  Tekst linka
 • marii51 11.04.19, 18:34
  jednak to inny artyk .. Lekarz rezydent ostrzega nauczycieli!Tekst linka
  Kilka miesięcy protestu, 29 dni głodówki. Tak wyglądał strajk lekarzy rezydentów. Wierzyli, że po porozumieniu się z rządem sytuacja w służbie zdrowia poprawi się. Dziś podkreślają, że po ponad roku od podpisania porozumienia, część zapisów pozostała jedynie na papierze. Szczególnie najważniejszy - wzrost nakładów na ochronę zdrowia.

  "Drodzy Nauczyciele, po 14 miesiącach od porozumienia nadal gros szpitali nie wypłaca podwyżek. Wczoraj, w 12h lekarze zgłosili nam 67 takich szpitali. A to tylko wierzchołek. Nauczyciele! Bądźcie ostrożni i czujni! Na głównym postulacie, procent PKB na zdrowie, też zostaliśmy oszukani" - ostrzega Porozumienie Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.
 • marii51 11.04.19, 20:00
  mowienie do rezydentów nic go nie nauczyło ,,
  nadal uważa że i następna grupa zawodowa.. ma pracować dla ideii.... gdy on
  "Marszałek Karczewski pracuje tylko dla idei. Niemal 20 tysięcy idei miesięcznie. Część z nich to idee podstawowe, reszta dodatkowe. Nie lubię wypominać ludziom zarobków, ale głupie teksty same się proszą o komentarz" - napisał były premier Marek Belka.

  "Marszałek Karczewski chce, żeby nauczyciele pracowali dla idei, bez pieniędzy. Niech da dobry przykład i w ramach pracy dla idei swoje uposażenie senatorskie przekaże na konto funduszu strajkowego" - zachęca Katarzyna Lubnauer.

  "Pamiętacie, jak Bieńkowska twierdziła, że za 6 tys zł pracuje złodziej lub idiota? Karczewski postawił poprzeczkę dużo wyżej" - komentuje Marcelina Zawisza.

  Opozycja przypomina, że Karczewski w 2017 r. zarobił ponad 236 tysięcy złotych, jak wynika z jego oświadczenia majątkowego.  Czytaj więcej na fakty.interia.pl/polska/news-burza-po-slowach-stanislawa-karczewskiego,nId,2932179#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
 • marii51 12.04.19, 09:08
  Musi byc zachechmęcone,zacudowane
  bez sensu i bez decyzjii
  ""odkręcanie,zakręcanie ""i oszukiwanie ..
  czy dlatego pojawiła się Beata Szydło- bo ona to wszystko potrafi ???zmienic głos mówiąc prze nos jakby poważnie i smutno? teatralnie
  Jestesmy gotowi bo co niby proponują? wydrukowane pismo podpisane z PROKSĄ?
  Dlaczego Morawiecki,
  który jest premierem rządu, wyciągnął z szafy Szydło
  i zmusza do rozmów z nauczycielami?
  Niech w końcu sam weźmie odpowiedzialność za rząd i zaproponuje rozwiązanie.
  Rząd PiS narobił w końcu w oświacie bałaganu, teraz czas posprzątać.

  [u]Teoretyczne rozważania premiera na temat idei jednego z filozofów kapitalizmu są być może ciekawe dla garstki naukowców, teoretyków i apologetów PiS, ale ludzie w Polsce mają prawdziwe problemy i muszą się zastanawiać na codzień jak żyć, jak zarobić pieniądze i jak wiązać koniec z końcem. Szczególnie nauczyciele, którzy zarabiają zdecydowanie za mało.

  Tekst linka
 • marii51 13.04.19, 08:09
  Czegoś takiego dawno Polska nie widziała. Nieprzebrane tłumy w geście poparcia dla nauczycieli strajkujących już od pięciu dni – tak dzisiaj wygląda centrum Warszawy. Warszawiacy ale też osoby spoza stolicy, przyjechali by wesprzeć protestujących pedagogów, którzy strajkują przeciwko niszczeniu polskiej edukacji.Tekst linka

  Niezadowoleni z protestu mogą być za to tylko Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Beata Szydło, Anna Zalewska i wielu działaczy PiS, zaangażowanych w brutalną wojnę propagandową z nauczycielami. Dzisiaj solidarność międzyludzka pokonała hejt i nienawiść, dzisiaj tysiące ludzi pokazują swoją obecnością, ale też wpłatami na fundusz strajkowy, że są za lepszą oświatą, za lepszą przyszłością swoich dzieci, są za lepszą szkołą. Serce się raduje na ten widok.
 • marii51 13.04.19, 09:21
  Oto przesłania od organizacji i całych konfederacji. Wybaczcie, nie nadążamy z ich tłumaczeniem, będziemy to sukcesywnie uzupełniać, tymczasem pod linkami możecie znaleźć zeskanowane oryginały adresowanych do Was pism:

  Belgia – COV; Bułgaria – SEB i konfederacja bułgarskich związków zawodowych CITUB; Cypr – PEO; Czarnogóra – SPCG; Dania – DLF; Niemcy – GEW i VBE; Grecja – OLME; Gruzja – ESFTUG; Łotwa – LIZDA, Rumunia – CSDR; Słowenia – ESTUS; Słowacja – OZPSaV, Szwecja – LF; Ukraina TUESWU, FPSU; Węgry – PSZ, konfederacja węgierskich związków zawodowych MASZSZ; Wielka Brytania – NASUWT, NEU.

  Wyrazy wsparcia przekazała także Światowa Konfederacja Nauczycielskich Związków Zawodowych WFTU i afiliowany przy niej związek nauczycieli ze Sri Lanki – CTUS.

  Wśród nich są też serdeczne słowa kierowane do nas od zagranicznych ekspertów lub osób zainteresowanych polską edukacją, których gościliśmy w naszej siedzibie, zwiedzali placówki edukacyjne lub współpracowali z nami we wspólnych międzynarod-
  owych projektach.

  Tekst linka
 • marii51 13.04.19, 19:38
  Zdaniem lidera listy KE w Łódzkiem, premier Morawiecki może na okres kryzysu przejąć bezpośrednie kierowanie resortem, ponieważ jest osobą, która posiada wszystkie kompetencje, także w sprawach budżetowych. – Powinien podjąć się negocjacji i rozwiązać ten kryzys – zaznaczył.Tekst linka
 • marii51 14.04.19, 11:46
  Kosztowna zabawa.
  – Zanim pani Zalewska pójdzie do Parlamentu Europejskiego, niech lepiej podpisze zwrot kosztów dla samorządów, w tym dla nas, bo przecież my tych pieniędzy nie dodrukowaliśmy – zaapelowała wiceprezydent Wrocławia Renata Granowska.

  Koszty jakie poniósł Wrocław na dostosowanie się do reformy edukacji są zawrotne bo aż 100 milionów złotych.
  Niedawno podobne wiadomości podawał samorzad warszawski
  obiecywali oddać z budżetu ministersywa Edukacjii i Zalewska teraz udaje,że nei pamietaTekst linka
  ps wszystkie samorząDy tak zaufaly MIN ZALEWSKIEJ DLA JEJ WYMYSLPNEJ FERORMY!!!!!!
 • marii51 14.04.19, 13:02
  WYPLATY W EURO
  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/56780996_2173516336028855_3801871970581086208_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=6ace219aa4bf89da3aaf3a7d62d0bb41&oe=5D2E1E9F
 • marii51 21.04.19, 12:55


  PO ŚWIĘTACH DALEJ TRZEBA
  ORGANIZOWAĆ SIĘ
  do dzieci ,bo nauczyciele nadal strajkują,,,, gdyby Premier wreszcie coś konkretnego powiedział,,,
  ale nic takiego nie ma .. co da okrągły stół?nauczyciele Kaczyńskiemu nire są potrzebni
  znów ogromne pieniądze powędrowały na budowanie dla O R

  https://twitter.com/nowePSL/status/1042776445607731200/photo/1Tekst linka
 • pia.ed 22.04.19, 17:39

  www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,24678627,raport-o-polskiej-szkole-rzadko-sie-spotyka-by-rzadowy-dokument.html

  Musi się pojawić przestrzeń na tzw. kompetencje miękkie, na pracę projektową, zespołową. Szkoła, w której uczeń siedzi plecami do innego ucznia, zabija taką możliwość. To absurd, że w XXI wieku nie możemy inaczej ustawić ławek w szkołach – mówi Bartosz Małecki. – Zaleciłbym dokładnie to, co zaleca Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Do tego – nauka krytycznego myślenia.

  - Postulujemy, by na początek jeden dzień w tygodniu był dniem poświęconym na realizację jakichś przedsięwzięć w zespole, na naukę pracy w grupie. Raport jest jednoznaczny: każdy kolejny dzień, w którym zmuszamy pół miliona młodych obywateli do bezsensownej czynności, jaką jest uczenie się na pamięć, jest po prostu złem.


  .
 • marii51 25.04.19, 18:46
  ma byc wielka dyskusja na stadionie narodowym
  Premier bankowiec bardzo chce zorganizować jutro
  i debatować mają jak unowocześnić szkołe
  nie bardzo widzę w takim wielkim gronie rozmowy... zobaczymy
 • marii51 25.04.19, 18:49
  ale nie protest .. szkoły będą nadal oflagowane i dzieci wracają w poniedzialek do szkół

  Narazie przerwa STRAJKU do września
 • mobic 25.04.19, 19:35
  A co na to Schetyna?

  --
  ----------------------------------------------------------
  Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
 • mobic 26.04.19, 11:45
  tiny.pl/trd4c
  --
  ----------------------------------------------------------
  Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
 • marii51 26.04.19, 12:13
  Na południe zaplanowano rozpoczęcie obrad edukacyjnego "okrągłego stołu", który z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego odbywa się na Stadionie Narodowym. Rozmowy o edukacji w takiej formie krytykowali politycy, zaś związki - które od soboty zawieszają strajk - odmówiły udziału. Pojawi się jedynie - w roli obserwatora - "Solidarność" oświatowa, która wcześniej podpisała porozumienie z rządem.

  Premier Mateusz Morawiecki wyraził nadzieję, że debata to szansa na reformę systemu oświaty. - Okrągły stół, czyli możliwość dogadania się, możliwość kompleksowego
  przebudowania systemu edukacyjnego - mówił w trakcie konferencji zapowiadającej wydarzenie Mateusz Morawiecki.
  Tekst linka
 • marii51 26.04.19, 19:01
  jak to można zmienić zdanie///bo zależy gdzie kto siedzi
  Udało nam się dotrzeć do nauczycieli,
  którzy współpracowali z obecną minister edukacji Anną Zalewską,
  kiedy ta uczyła w liceum ogólnokształcącym w Świebodzicach (woj. dolnośląskie).
  Okazuje się, że w 1993 roku Zalewska nie tylko strajkowała, ale była nawet szefową komitetu strajkowego!
  Tekst linka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka