Dodaj do ulubionych

"Tylko nie mów nikomu" cały film

12.05.19, 14:40
Ten film został w całości sfinansowany ze zbiórki. W toku prac zgłosiło się do nas wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację i tak jak poprzednio chcemy, aby była to produkcja niezależna.
Edytor zaawansowany
  • marii51 12.05.19, 15:47
    raakcja ARCYBIS
    fakty.interia.pl/raporty/raport-pedofilia-w-kosciele/aktualnosci/news-abp-glodz-o-filmie-sekielskiego-nie-ogladam-byle-czego,nId,2986351?parametr=zobacz_takzeKUPA
  • marii51 12.05.19, 16:03
    W grudniu 2018 roku w kościele św. Józefa w Malborku ksiądz O. – jako misjonarz z Warszawy – odprawia rekolekcje adwentowe przed stojącymi blisko niego dziećmi. – Chodźcie tu bliżej – woła do nich. – Może ty będziesz księdzem? Chociaż dzisiaj to nikt nie chce być księdzem, bo w ogóle księża teraz to mają przehukane. Mają złą opinię i w ogóle wszyscy są chorzy, niedobrzy i najlepiej ich pozamykać w zakładach psychiatrycznych. Albo wyspowiadać i rozstrzelać. To jest taka najlepsza metoda – mówi do najmłodszych wiernych.

"Hieny, które czepiają się księdza, bo siedział w więzieniu"

Ekipa jedzie za księdzem O. do Białegostoku, na kolejne rekolekcje. Na pytanie dziennikarzy, dlaczego duchowny łamie sądowy zakaz, ten odpowiada "przepraszam" i zamyka się na klucz w pokoju. Proboszcz białostockiej parafii wygląda na zaskoczonego całą sytuacją i nie potrafi jej skomentować. W końcu zarzuca dziennikarzom, że są "hienami", które "czepiają się księdza, bo siedział w więzieniu"www.fakt.pl/wydarzenia/polska/warszawa/film-sekielskiego-ujawnia-ksiadz-z-zakazem-pracy-z-dziecmi-odprawia-rekolekcje-dla/4d6d6hz.
  • marii51 12.05.19, 16:39
    Kaczyński wkroczył teraz i samsięocenił że
    fakty.interia.pl/polska/news-kaczynski-to-my-podjelismy-walke-z-pedofilia,nId,2986353
  • marii51 13.05.19, 07:09
    rozpoczęła się akcja o wyświetlenie w tv

wiesci24.pl/2019/05/13/panika-w-pis-juz-7-milionow-polakow-obejrzalo-film-o-pedofilii-w-kosciele/
  • marii51 13.05.19, 07:11
    Przejmujące kazanie po filmie "Tylko nie mów nikomu". "Nadchodzi sąd nad wilkami w koloratkach"
    REKLAMA

WB
    12.05.2019 23:02
    Ks. Jacek Prusak wygłosił kazanie, w którym odniósł się do filmu "Tylko nie mów nikomu". Duchowny krytykował klerykalizm, a sprawców wykorzystywania seksualnego nazwał "wilkami w koloratkach" - Sąd przyszedł już nad nimi. Od wczoraj. Od wczoraj nie będą mieli spokoju - mówił.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24778643,przejmujace-kazanie-po-filmie-tylko-nie-mow-nikomu-nadchodzi.html#s=BoxOpImg4
  • mobic 13.05.19, 07:48
    "Ohyda i swąd szatana".

--
    ----------------------------------------------------------
    Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
  • marii51 13.05.19, 08:17
    "" Ofiarom należy się troska, także wasza, a nie bieganie na klęczkach koło takiego czy innego księdza lub biskupa - powiedział podczas niedzielnej mszy jezuita, ks. Jacek Prusak. Było to nawiązanie do filmu braci Sekielskich "
    Tekst linka

• mobic 13.05.19, 08:34
    Brawo niech żyje Wójt, popieram takich ludzi.

natemat.pl/272029,kim-jest-andrzej-glaz-wojt-tuszowa-narodowego-nie-popierac-bezboznych

---
    News Suite bit.ly/NewsSuite

--
    Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
  • marii51 13.05.19, 14:32
    "Jakoś tak zbiega się termin pokazania tego filmu z terminem wyborów, przed wyborami samorządowymi mieliśmy 'Kler', teraz znowu mamy jakiś taki film atakujący Kościół, więc myślę, że to nie jest przypadkowe" - zauważył Terlecki.
    -----tak to widzi Marszalek

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-pedofilia-w-kosciele/aktualnosci/news-terlecki-termin-publikacji-filmu-sekielskiego-nieprzypadkowy,nId,2988139?parametr=zobacz_takze#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  • marii51 13.05.19, 14:38
    Wójt wzywa, by nie głosować na bezbożników. Tu przeciwn
    > icy Kościoła nie mają co szukać
    przecież nie chodzi o Kościół
    -- tylko o tych którzy postepują lubieżnie wobec dzieci

a przysięgał
    że będzie służył wszystkim mieszkańcom , nie tylko katolikom
  • mobic 13.05.19, 14:55
    To jest tak. Nastawia dziurkę chłopakowi żeby się pobawił to jaki chłopak ma się nie bawić? Potem za kilka lat oskarża go że ją molestował bo ktoś jej tam podpowiedział że może parę groszy wyrwać. Pytam się czy krzyczała płakała nie dawała się wtedy napewno nie bo była zadowolona wtedy a potem po kilku latach oskarża go o molestowanie.
    "Ohyda i swąd szatana"

--
  • marii51 13.05.19, 15:29
    o nie, o nie wg ciebie pedofil nie jest winny ?o nie!!!!
  • marii51 13.05.19, 15:42
    O usunięciu ks. Pawła Kani ze stanu duchownego Watykan miał zadecydować jeszcze przed Wielkanocą, jednak wrocławska kuria podjęła decyzję, aby podzielić się tą nowiną z suwerenem dopiero po premierze filmu „Tylko nie mów nikomu” braci Sekielskich – podała „Gazeta Wyborcza”. Film obnaża wieloletnie przyzwolenie na pedofilię w polskim Kościele.

Dziennik przypomina, że Paweł Kania po raz pierwszy został zatrzymany w 2005 r. Był wówczas wikariuszem we wrocławskiej parafii św. Ducha. O co chodziło? Pod sklepem zaczepił trzech chłopców, którym zaproponował każdemu po 100 zł za seksualne usługi. Wtedy poręczył za niego abp Marian Gołębiewski, jednak szybko się wycofał. Następnie poręczenia udzielił ks. Kani arcybiskup wrocławski Henryk Gulbinowicz. Po tym incydencie ksiądz został przeniesiony do parafii w Bydgoszczy.

W filmie „Tylko nie mów nikomu”, który obnaża przyzwolenie na pedofilię w polskim Kościele, także pojawia się wątek ks. Pawła Kani. Duchowny przez wiele lat pracował także w Miliczu i Oławie. Był katechetą i opiekunem ministrantów. Kuria miała przerzucać Kanię z diecezji do diecezji, o czym w w filmie braci Sekielskich mówią prawnik Janusz Mazur i dziennikarz „Gazety Pomorskiej” Roman Laudański.
  • marii51 13.05.19, 15:58
    Joachim-Brudzinski-zero-tolerancji-dla-pedofilii

fakty.interia.pl/raporty/raport-pedofilia-w-kosciele/aktualnosci/news-joachim-brudzinski-zero-tolerancji-dla-pedofilii,nId,2988230
  • marii51 13.05.19, 16:16
    i nie trzeba ich bronić,że dziecko ich sprowokowało ,
    czy dziewczynka czy chlopca molestowali
    ~~~~~~~~sami po filmie zaczęłi się przyznawać

"Cały czas powtarzał słowo: jeszcze, jeszcze, jeszcze. Jak skończył, wychodził z pokoju i udawał, jakby nic się nie działo" - opowiadała kobieta. W filmie pokazano moment konfrontacji ofiary z ks. Janem A. Duchowny przyznał się do winy. "Żałuję strasznie tego. I jak byłem w szpitalu w Krakowie, to wtedy dokonało się tak jak na spowiedzi, mówię, moje nawrócenie. I od tamtego czasu to już... nigdy nie dotknąłem już żadnej. Ale to mnie nie usprawiedliwia" - mówi w filmie duchowny.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-pedofilia-w-kosciele/aktualnosci/news-sprawa-ks-jana-a-reaguja-kuria-policja-i-prokuratura,nId,2988205/?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=CampaignName#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  • marii51 13.05.19, 16:19
    ten fragment zacytować miałam
    ~~~~~~~~~~
    ::: Choć wydarzenia dotyczące Anny Misiewicz miały miejsce ponad 30 lat temu, więc sprawa uległa przedawnieniu, ks. Jan A. przyznał, że wykorzystywał także inne dziewczynki. Jak podaje "Echo Dnia", sprawą zajmuje się policja i prokuratura. Cytowany przez gazetę rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji Damian Janus przekazał, że obecnie policjanci analizują pokazany w sobotę film dokumentalny. Po jego zbadaniu policja wspólnie z prokuraturą mają podjąć decyzję dotyczące dalszych działań w tej sprawie.

Kuria: Postępowanie wszczęte, ks. Jan złożył wyjaśnienia
    Jak przekazała Kuria Diecezji Kieleckiej w specjalnym oświadczeniu, biskup Jan Piotrowski, zgodnie z wytycznymi KEP, wydał dekret z poleceniem wszczęcia wstępnego postępowania kanonicznego w sprawie domniemanych nadużyć dokonanych przez księdza Jana A., który został w wyżej wymienionej sprawie przesłuchany i złożył obszerne wyjaśnienia.

Biskup Piotrowski polecił także, by na czas prowadzenia postępowania ksiądz Jan A. publicznie nie sprawował czynności duszpasterskich.
    ----tekst w calości ww

• mobic 13.05.19, 16:26
    Marysiu Ty we wszystko wierzysz co wyczytasz albo co usłyszysz z TVNu a ja jestem taki że nie wierzę.

--
  • mobic 13.05.19, 16:42
    Ja pedofila nigdy nie popierałem i nie popieram tylko zastanawia mnie to czy dziewczynka 10 czy 14 letnia swej głowy wtedy nie miała? Dawała mu się pobawić a potem po 30 latach oskarża go o molestowanie?

--
  • mobic 14.05.19, 07:43
    Minister Ziobro powołał cały zespół prokuratorów do zbadania tego filmu. Jeśli okaże się że tam kłamstwo króluje to ktoś odpowie za to.
    Brawo

--
  • marii51 14.05.19, 08:11
    własnie mialam to napisać,ze Ziobro zrobi porządek Amen
  • marii51 14.05.19, 08:18
    Tak czy inaczej, do ważnych zmian ma dojść na pewno.

Kluczowa będzie zmiana m.in. art. 200 Kodeksu karnego, która ma na celu zaostrzenie kar za akty pedofilskie, zwłaszcza skierowane przeciwko najmłodszym dzieciom. To o niej – jak słyszymy – mówił Jarosław Kaczyński w weekend.
    – Gwałt popełniony na najbardziej bezbronnej ofierze, jaką jest dziecko, będzie zbrodnią podlegającą, karze od 5 (dziś od 3) do 15 lat więzienia albo nawet 25 lat więzienia. Przy dodatkowo obciążających okolicznościach, jak szczególne okrucieństwo, recydywa, czy doprowadzenie do śmierci, kara będzie odpowiednio zwiększona, aż do dożywocia, bez możliwości zastosowania warunkowego zwolnienia – dowiadujemy się w resorcie. Jak tłumaczy nam jeden z urzędników, przedłużenie kary do 30 lat więzienia – o czym mówił prezes PiS – także będzie możliwe.
  • marii51 14.05.19, 12:18
    Marianie w Licheniu
    Pomnik kustosza w Licheniu został zasłonięty
    Marianie zasłonili pomnik honorowego kustosza Lichenia. To reakcja na film Tomasza Sekielskiego. Jeden z jego bohaterów oskarżył ks. Eugeniusza Makulskiego o molestowanie. - Potrzebujemy czasu, by podjąć kolejne kroki - powiedział rzecznik zgromadzenia.
    Tekst linka
  • mobic 14.05.19, 14:12
    Ja nie wierzę co TVN mówi i co Gazeta pisze.
    Uwierzę w to co ustali Ziobro. Z TVNu to tylko pogoda mnie interesuje nic innego ciekawego nie mogę u nich znaleźć. Ważne rzeczy się dzieją w świecie ale oni zajęci są czymś innym.

--
  • marii51 14.05.19, 15:05
    [i][mobic napisał:

> Ja nie wierzę co TVN mówi i co Gazeta pisze.
    > Uwierzę w to co ustali Ziobro. Z TVNu to tylko pogoda mnie interesuje nic inneg
    > o ciekawego nie mogę u nich znaleźć. Ważne rzeczy się dzieją w świecie ale oni
    > zajęci są czymś innym.
    > /i] mobic
    przecież moje wiadomości są z różnych żrodeł ...
    ale juz dość zajmiemy się innymi sprawami może?
  • marii51 14.05.19, 15:46
    PIOTR gABRIEL sKORUPA
    Oni wśród nas
    .......................

Piotr Gabriel Skorupa
    Są wśród nas

Są wśród nas
    kapłani do bani,
    szukający zapomnienia
    w niewinności niewinnych,
    mylący nawłoć z wrotyczem,
    mający w kieszeni
    azyl z biblii i scyzoryka.

Są wśród nas beztwarzowcy,
    ojcowie nie nasi.
    potwory, co potem jak zmory,
    pijący, wyzywający, poniżający.
    Termocieplne, gruboskórne hieny,
    które doskonale wiedzą,
    że zły dotyk trzeba ukryć
    Ohyda.

Są wśród nas
    purpurowe sławojki
    obsrane moralnie,
    arcypijawki,
    glonojady,
    nadludzie nie kończący
    na dziecięcym udzie.

I nie pomoże żadna klątwa
    żadna anatema.
    Oni po prostu są.

Ale
    są jeszcze reporterzy
    jak należy,
    Tylko nie mów nikomu
  • marii51 14.05.19, 14:40
    Zwyrodniałe, obrzydliwe, okrutne i bestialskie przestępstwo, zachowanie społeczne - na czele z pedofilią - będzie bardzo surowo napiętnowane, jeszcze dużo bardziej surowo, niż jest obecnie w Kodeksie karnym - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Rząd planuje zaostrzenie kar za czyny pedofilskie, m.in. podwyższenie górnej granicy kar z 25 do 30 lat i wieku prawno-karnej ochrony dzieci z 15 do 16 lat
    a tyle lat wciąz nie chcieli tym się zająć...
    aż gdy w świat pojawił sie film Siekielskich
    --- można zaczać ?a jednak można!!!
    dziś aktor Zborowski znany nam wszystkim powiedział najważniejsze
    jeśli wierni uznają wszysxy wierni KK ŻE trzeba z tym skończyć!!!!!ujawnić calkowitą prawdę to będzie najwłaściwsza ocena tego co działo się
  • marii51 14.05.19, 14:55
    Czekamy na bolesne, ale owocne ukazanie problemu pedofilii w całej Polsce, dla dobra dzieci przede wszystkim – napisał ojciec Leon Knabit OSB w komentarzu do filmu braci Sekielskich.

„Obejrzałem prawie cały film Pana Sekielskiego, ale będę musiał go obejrzeć jeszcze raz. Jedna z refleksji jest taka. Ten film trzeba pokazać wszystkim kandydatom do stanu duchownego. Popatrz na starego księdza, któremu w młodości ‘jakoś tak wyszło’. Może wyspowiadał się, pokutę odprawił, nawet zapomniał i żył przez parędziesiąt lat cnotliwie. A jednak przyszedł czas na pytanie uosobione w dawnej ofierze: Dlaczego to zrobiłeś? I bezradność staruszka: To co ja teraz mam robić? Oby się zreflektowali i by się na nich zło skończyło…” – czytamy we wpisie zamieszczonym na portalu społecznościowym.

„A do Pana Sekielskiego mam pytanie. Czy rzeczywiście zależy Panu na dobru dzieci w Polsce. Czy chce Pan walczyć z pedofilią i czy ten film to jest początek i zapowiedź prawdziwej ofensywy? Podtrzymuję swoje zdanie, że jeden taki grzech księdza to jest skandal, który powinien spowodować natychmiastowe usunięcie z kapłaństwa. Ale – ograniczam się tylko do spraw sądowych – to tylko 3% pedofilii w Polsce. Czy dziennikarska kwerenda sięgnie do pozostałych 97%?” – kontynuuje duchowny.
    Tekst linka i stąd cytat
  • mobic 14.05.19, 21:46
    Biedroń kłamie? Jako prezydent Słupska miał zignorować skandal pedofilski | naTemat.pl

mobile.natemat.pl/272759,biedron-klamie-jako-prezydent-mial-zignorowac-podejrzenie-o-pedofilie

---

--
  • mobic 15.05.19, 08:25
    "Rzeczpospolita": Problemy Biedronia ze słupskim pedofilem - Fakty w INTERIA.PL

fakty.interia.pl/prasa/news-rzeczpospolita-problemy-biedronia-ze-slupskim-pedofilem,nId,2991580

---

--
  • marii51 15.05.19, 11:53
    Prymas Polski powiedział też, że nie widzi w filmie "Tylko nie mów nikomu" ataku na Kościół.

Nie widzę w tym filmie żadnego ataku na Kościół. Wręcz przeciwnie. Nawet kiedy posłucha się pana Sekielskiego w tym, jak on o tym filmie mówi, to wydaje mi się, i to nie jest tylko moje odczucie, również arcybiskup Gądecki pierwszą rzecz, którą zrobił po obejrzeniu tego filmu, to podziękował panu Sekielskiemu, dlatego że to jest jeszcze jeden element do naszej walki, naszego zmagania z pedofilią
    Tekst linka
  • mobic 15.05.19, 18:28
    To nie Polacy ten film nagrywali przynajmniej powinni trochę przed nagraniem potrenować żeby nie szło ich potem rozpoznać. Kawałek obejrzałem i szkoduję czasu straconego.

--
  • marii51 15.05.19, 22:47
    NIE WIEM
    SKĄD ?
    mobic masz wiadomości ,że niby to nie Polacy nagrywali ten dokument ?

teleshow.wp.pl/bracia-sekielscy-zebrali-owacje-na-stojaco-otrzymali-pierwsza-nagrode-6381354996278913a
  • mobic 16.05.19, 08:30
    Mają dokumenty że to są Polacy ale zauważyłem że nie mówią idealnie po naszemu.

--
  • mobic 16.05.19, 11:14
    youtu.be/ynL2EJx8VS4
    --
  • marii51 16.05.19, 13:28
    trwajmy , a niech inni się tym zajmują
    bo https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/59764268_2379015992163161_8223193523642433536_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=2d054d0a467e53100b8f7d9d492bca55&oe=5D53B8B4
  • marii51 22.05.19, 18:44
    "Nie ma słów, aby wyrazić nasz wstyd z powodu skandali seksualnych z udziałem duchownych. Są one powodem zgorszenia i domagają się potępienia, a także wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec przestępców i osób skrywających takie czyny" - napisali biskupi po posiedzeniu Rady Stałej KEP.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-pedofilia-w-kosciele/aktualnosci/news-biskupi-przyznajemy-ze-nie-uczynilismy-wszystkiego-aby-zapob,nId,3004381#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  • marii51 22.05.19, 18:47
    W środę w Warszawie odbyło się zebranie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski poświęcone ochronie małoletnich w Kościele. Po obradach biskupi wydali komunikat, który zostanie odczytany w kościołach 26 maja."Przyznajemy, że jako pasterze Kościoła nie uczyniliśmy wszystkiego, aby zapobiec krzywdom" - napisali biskupi.

Biskupi o filmie "Tylko nie mów nikomu"
    Biskupi odnieśli się m.in. do filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu", który - jak wskazują - jest przede wszystkim dokumentem upubliczniającym "wstrząsające relacje dorosłych dziś osób, wykorzystywanych w dzieciństwie przez duchownych".

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-pedofilia-w-kosciele/aktualnosci/news-biskupi-przyznajemy-ze-nie-uczynilismy-wszystkiego-aby-zapob,nId,3004381#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

• marii51 22.05.19, 18:52
    Oburzenie przeniosło się także na korytarze Ministerstwa Sprawiedliwości, które zapowiedziało walkę z pedofilią. W tym celu przedstawiono gigantyczną nowelizację Kodeksu karnego, która - jak wynikało z zapowiedzi - umożliwi surowsze karanie czynów pedofilskich.
    [url=Czytaj więcej na fakty.interia.pl/autor/krystyna-opozda/news-artykul-200-jedno-zdanie-ktore-wprowadza-chaos,nId,3004410#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome]Tekst linka[/url]
  • mobic 22.05.19, 18:57
    Jak człowiek nie jest sławny to kara go dosięgnie.

--
  • marii51 22.05.19, 19:13
    i pomoglo,bo Ziobro musiął wycofać
    Podjąłem decyzję, żeby wycofać zmianę w Kodeksie karnym dot. art. 212 – poinformował na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

PiS pod przykrywką walki z pedofilią chciał wprowadzić nowy typ zniesławienia, który miał być karany więzieniem. Chodzi o słynny słynny art. 212 kodeksu karnego przewidującego odpowiedzialność karną za pomówienie. Nowy przepis wywołał burzę na PTwitterze. A Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar ostrzegał: – Może znacząco graniczyć wolność słowa.

JUŻ TAK pomyslnie mialo być .. www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wiezienie-za-mema-w-ramach-walki-z-pedofilia-zaostrzono-art-212/pttv589
  • mobic 23.05.19, 09:02
    Art. 212 kodeksu karnego przewidującego odpowiedzialność karną za pomówienie.
    _______________________________,_______
    Pomówienie powinno być surowo karane, nie rozumiem dlaczego platformie zależy żeby nie było?

--
  • mobic 01.06.19, 11:37
    nczas.com/2019/05/30/papiez-franciszek-calowal-go-po-rekach-scheuring-wielgus-wielbila-a-to-zwykly-naciagacz-marek-lisinski-obnazony-przez-gazete-wyborcza-video/
    --
  • pia.ed 01.06.19, 13:59

Okazuje sie, ze moge obejrzec film ...
    co jest wyjatkowe, bo normalnie to jest
    napis, wzbraniajacy ogladania,
    poniewaz mieszkam za granicami kraju ...
    Glos mam naprawiony,
    wiec moge tez slyszec dialogi...

Nie wiem tylko dlaczego nie wkleja mi sie TU link filmu,
    tylko obrazek jakiejs reklamy mody meskiej wink

Marysiu, moze wkleisz mi link di filmu, abym miala go na gorze, albo wyslij mi na
    gazeta.pl lub hotmail.com

.

• mobic 01.06.19, 14:50
    Ja obejrzałem ten film do połowy i uznałem że szkoda dalszego straconego czasu.

--
  • pia.ed 01.06.19, 16:42

Obejrzalam 10 minut i tez zadnej sensacji nie zauwazylam ... To co w tym filmie mowia,
    to juz od kilk lat pisza w prasie...

.
  • marii51 02.06.19, 14:56
    jednak dziś Bardzo ważny Kardynał
    przyznaje się Jak podkreślił hierarcha, Kościół chce się z tego oczyszczać i zrobić wszystko, aby naprawić zło i w przyszłości nie dopuszczać do niego. "Taka jest wola wspólnoty Kościoła i jego pasterzy" - zaznaczył.

Dodał, że "Kościół w Polsce był zawsze z narodem i chce być z narodem". "Taka jest nasza niekoniunkturalna wola, bo przecież - jak nam przypomniał dobitnie św. Jan Paweł II - drogą Kościoła jest właśnie człowiek, jego dobro, jego życie, jego zbawienie" - powiedział kard. Dziwisz.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/polska/news-kard-stanislaw-dziwisz-bolejemy-nad-zlem-ktorego-dopuscili-s,nId,3023305#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  • marii51 02.06.19, 15:01
    pia napisala ... Nie wiem tylko dlaczego nie wkleja mi sie TU link filmu,
    tylko obrazek jakiejs reklamy mody meskiej wink

Marysiu, moze wkleisz mi link di filmu, abym miala go na gorze, albo wyslij mi na
    gazeta.pl lub hotmail.com

a się spoznilam --ale ww napisalaś,że troszkę oglądalaś...

do was powiem,że też nei oglądalam , o wiele juz cząstek z tego filmu albo pokazywano w tv,albo opisywano i ytube ... i nie wiem jak Wam?
    ALE JA NIE DAJĘ RADY DLUZEJ POOGLĄDAĆ ileż można w kółko o tym sluchać..
  • mobic 03.06.19, 08:04
    Czy Marek Lisiński był molestowany? Kontrowersje wokół Nie Lękajcie Się | naTemat.pl

mobile.natemat.pl/274757,czy-marek-lisinski-byl-molestowany-kontrowersje-wokol-nie-lekajcie-sie

---

--
  • marii51 03.06.19, 08:52
    jeszcze dodali artyk "dwie twarze ludzi ,ktorzy pomagają innym"
    kombinatorzy
    niebieskie ptaki mówiono w PRL..
    ZAWSZE ZNAJDĄ SIĘ SZUJE ... niestety
    natemat.pl/274445,marek-lisinski-mateusz-kijowski-jakub-spiewak-ks-stryczek-dwie-twarze
  • mobic 06.06.19, 06:12
    wPolityce.pl: Kolejni dziennikarze obnażają kłamstwa Lisińskiego. Kuria wydaje niejasne oświadczenie. Czy chodzi o ochronę biskupa i ukrycie pochopnej decyzji?.
    wpolityce.pl/spoleczenstwo/449418-klamstwa-lisinskiego-kontra-oswiadczenie-kurii-o-co-chodzi

--
  • marii51 06.06.19, 21:27
    mobic
    --- ZAGMATWANE niejasne

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka