Dodaj do ulubionych

Bardzo ciepło u nas

11.06.19, 11:36
Cały dzień przesiedze owiewany przez wentylator, na dworzu powyżej 30 ciepła. Zakupy robię o 6 czy 7 rano bo potem za gorąco. Czy Wam też dokucza ten upał?

--
----------------------------------------------------------
Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
Edytor zaawansowany
  • czuk1 11.06.19, 11:50
    Podobnie funkcjonuję. Ponadto krótkie wypady samochodowe.

--
    czuk1 Na forum od:27.05.2003 Liczba postów:42333 Zdjęć:576
  • marii51 11.06.19, 13:53
    Dokucza i chronię się jak tylko mogę .
    Zanim nie mam cienia CZYLI JUZ OD 8-9 RANO
    na tarasie to nie twieram okna,bo natychmiast się mieszkanko nagrzewa
    - Wiesam w pobliżu SIEBIE , ręczniki mokre ,stawiam miskę z b zimną wodą
    Absolutnie ,żadne zakupy NAJPIERW zapasy a zabraknie to zamawiam i mi dowiozą -ktoś z rodziny smile
  • mobic 11.06.19, 19:40
    Niektórzy z moich znajomych to w piwnicy chronią się przed gorączką.

--
    Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
  • mobic 12.06.19, 13:08
    119/59 takie mam ciśnienie w czasie upałów i nie wiem czy to dobre jest czy złe?

--
  • marii51 12.06.19, 14:59
    CIŚNIENIE KRWI
    Akcja MMM17 to globalny program screeningowy Międzynarodowego Towarzystwa i Światowej Ligi Nadciśnienia Tętniczego. Ma nie tylko zgromadzić dane i wychwycić osoby z tym problemem, ale i podnieść świadomość społeczną na temat diagnostyki i leczenia nadciśnienia w skali lokalnej, krajowej i globalnej. Dlaczego to takie ważne? Podwyższone ciśnienie to ryzyko wielu chorób i najsilniejszy tzw. pojedynczy czynnik ryzyka zgonu.

Prowadzi do uszkodzenia tętnic, a w konsekwencji do zawałów, udarów mózgu, niewydolności nerek, zaburzeń krążenia obwodowego i demencji. Nie przypadkowo nadciśnienie tętnicze nazywane jest „cichym zabójcą" Rozwija się niepostrzeżenie i latami nie daje objawów. Większość chorych o swoim nadciśnieniu nie wie. A większość tych, którzy wiedzą i przynajmniej teoretycznie się leczą, nie potrafi utrzymać ciśnienia w ryzach. Dr hab. n. med. Jacek Jóźwiak, koordynator badania MMM17 w Polsce o nieleczonym nadciśnieniu mówi wprost: "To jedna z przyczyn zawałów serca, udarów mózgu, chorób nerek, a więc schorzeń, które prowadzą do inwalidztwa oraz zgonów. Obecnie podwyższone ciśnienie tętnicze powoduje około 9,4 mln zgonów rocznie na świecie, czyli mniej więcej tyle, ile jest ludności w Szwecji". Ze względu na starzenie się społeczeństwa, liczba ta jeszcze wzrośnie.

REKLAMA

Przyczyny

Do głównych przyczyn nadciśnienia tętniczego zalicza się niewłaściwą dietę bogatą w tłuszcze nasycone, otyłość, nadmierne spożycie soli, alkoholu, palenie papierosów, brak aktywności fizycznej oraz stres. Na nadciśnienie częściej chorują też ludzie cierpiący na cukrzycę i choroby nerek, a także osoby z podwyższonym poziomem całkowitego cholesterolu (powyżej 190 mg/dl) oraz zbyt dużym LDL, czyli tzw. złym cholesterolem (powyżej 115 mg/dl).

Akcja ruszy 1 maja i potrwa do końca miesiąca. Odbędzie się w ponad stu krajach świata, na wszystkich kontynentach. W Polsce pomiary będą wykonywane w aptekach Medicover. Badani, u których ciśnienie okaże się zbyt wysokie, otrzymają pisemną poradę z zaleceniami dotyczącymi dalszych działań, w tym zmiany diety i stylu życia. Wszystkie dane trafią do międzynarodowego rejestru, ale gromadzone będą anonimowo.

PRAWIDŁOWE CIŚNIENIE KRWI
    Wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie jakie jest prawidłowe ciśnienie krwi. Poniżej przedstawiono normy dla prawidłowego ciśnienia krwi.

Dla ciśnienia krwi (tętniczego) normy przedstawiają się następująco:

120/80 mm Hg optymalne ciśnienie
    120–129/80-84 mm Hg normalne ciśnienie
    130–139/85-89 mm Hg prawidłowe wysokie ciśnienie
    140-159/90-99 mm Hg lekkie nadciśnienie
    160-179/100-109 mm Hg umiarkowane nadciśnienie
    180/110 mm Hg i ostre nadciśnienie.

a tu mobic nawr nasz wiek uwzgkedniaja..wiecejwww.medonet.pl/zdrowie,jakie-jest-prawidlowe-cisnienie-krwi-,artykul,1723124.html
  • marii51 12.06.19, 15:05
    przepraszam za duzo mi sie skopiowalo, bo wsztstko jest w kinku
    lompter poczuł upał...
  • mobic 12.06.19, 19:31
    Wygląda na to że jak u mnie w normie. Dziś w cieniu na dworzu było +34.

--
  • mobic 13.06.19, 06:53
    Wyglądaliśmy po zimie ciepła ale już mamy go dosyć na dworzu +34 a w mieszkaniu +29 więc jak zasnąć i się wyspać?

--
  • marii51 13.06.19, 07:59
    mobic , pamiętam,że masz mieszkanie na parterze
    ,więc możesz mieć najchłodniej w porownaniem kolejnych pięter ..
    i jest Ci za gorąco ??
    i to już raczej takie będą okropne ocieplenia tak naprawdę zmienił się klimat
    Ludzie jadą męćżą się w podrózy do ciełej HISZPANII
    czy Portugalii i tam wczoraj bylo 10, a ta w Polsce widzimy co się dzieje... ponad 35 w cieniu
    MI USTAWIONA MISKA Z ZIMNĄ WODĄ
    KŁADĘ TEŻ KOSTKI LODU W POBLIŻU TAK ŻEBY NA ODDYCHAć BYŁO LŻEJ
    i żadne kołdry ani piżamki za ciepłe .. na golo prawiesmile
    IESZAM NAWT PRANIE żeby zwilżać powietrze
    ratuje mnie też trawa i 54 m terasu
    polewam wodą rano i wieczorem
    ,więc nie mam nagrzanego betonu
    a teraz mialam ulewę od godziny ...
    a wstalam żeby lać wodę na rośliny posadzone ..
    udalo mi się same się podlaly....zdrowiutkie powietrze wpływa do domu.....
    ps
    wakacje powinny być od początku czerwca, bo poco te skracenie lekcjii ?
    a w ogole to żadna nbauka w takie upały... lepiej znow wcześniej w sierpniu
  • mobic 13.06.19, 08:57
    Tak mam na parterze ale wysokim bo podemną są piwnice ale jak by na to nie patrzył to +29 w mieszkaniu to jest za gorąco. To nie te czasy że cały dzień się człowiek wylegiwał na plaży na słonku a teraz to mogę się opalać pod drzewem w cieniu. Lotnisko ma remont i wszystkie samoloty są kierowane na lotnisko nad naszymi blokami tu mają swą autostradę wszystkie samoloty. Bardzo często bo co parę sekund nisko leci nad naszymi głowami odrzutowiec z hukiem a okna pootwierane bo gorąco to jeszcze ten huk silników odrzutowych.

--
  • marii51 13.06.19, 09:08
    mobik
    to masz po prostu komfort wielkiej wagi.... eh ta nowoczesność...
    my juz potrzebujemy spokoju , spokoju ...
    od halasów, czy to wariacje dziecięcych zabaw--krzyki niemożebnie głośne, albo jazgod psów..
    --- niech się spotkają 3 -4 naraz podczas spaceru... tez musze zamykać okna bo nie do wytrzymania..
  • mobic 13.06.19, 16:40
    Teraz mam na dworzu +34.7 ciepła w cieniu a w mieszkaniu +30.
    Zapomniałem napisać że mam za oknem przedszkole z placem zabaw.

--
  • pia.ed 13.06.19, 16:53

Chyba zapomnialam wyslac mojego wpisu na temat chlodnego mieszkania.
    Ja mam okna pozaslaniane i nie otwieram ich kiedy jest goraco...

Na cale szczescie upaly sa prawie nieznane w Szwecji. Temperatura jest w dzien okolo 22 stopni C, a w nocy 17 C, zadnych duzych skokow temperatury!
    Deszcze obecnie padaja od wielu dni, ale tylko noca i to nie zadne burze gradowe,
    tylko mocny deszcz.
    W dzien najczesciej jest slonce ... wymarzona pogoda dla mnie.

Te kataklizmy ktore spadaja na Polske to chyba "za grzechy" big_grin

.
  • pia.ed 13.06.19, 16:57

Dzisiejsza pogoda w Malmö:

www.vackertvader.se/malm%C3%B6/observationer
    .
  • pia.ed 14.06.19, 17:36

Stoi on naprzeciwko naszego ogrodu. Wlasnie ten budynek ratuja odcinajac
    go od pozaru dachu w duzym starym budynku.

www.sydsvenskan.se/2019-06-14/efter-branden-sa-hjalper-malmo-stad-de-drabbade
  • marii51 13.06.19, 19:57
    mobic czytaleś ?
    piaed nas podsumowała,że za bardzo grzeszymysmile a przecież my nic a nic....smile
  • pia.ed 14.06.19, 17:27

To jest niskie cisnienie! Nawet bedac bardzo mloda tak niskiego nie mialam.
    Obecnie oscyluje w granicach 130 i to jest normalne ...

Nie narzekam na upaly. Dzis mialam za oknem 22,8 C, a w mieszkaniu 22,9 C ...
    W piwnicy jest pewnie 17 C, tyle ile jest obecnie nocami.

Zadnych srodkow nie musze stosowac bo to jest idealna dla mnie temperatura.
    W domu caly rok chodze boso ... choc pod soba mam piwnice, nie lubie jak mam gorace stopy!
    Na ulicy mam bluzke na ramiaczkach i spodenki do kolan... klapki.

Wczoraj po polnocy przypuszczalnie piorun trafil w duzy budynek z lat 20-tych. Po prawej stronie jest niewidoczny moj budynek... Do godz czwartej rano bylam na ulicy zmarznieta na deszczu, ale po raz pierwszy obserwowalam tak wielki pozar.
    A zaczelo sie od dymu wydobywajacego sie z kawalka dachu ... po dwoch godzinach byly plomienie na 5 metrow i dach budynku naroznego byl calkowicie ogarniety ogniem!!!

Po drugiej stronie, od stronu ogrodu bylo jeszcze gorzej, slyszalam jak spadaly kawalki dachu
    Moj dom ani samochod nie ucierpialay, ale budynki obok plonacego domu caly czas polewano woda.

malmo.lokaltidningen.se/nyheter/2019-06-14/-Storbrand-i-flerfamiljshus-%E2%80%93-%C3%B6ver-30-l%C3%A4genheter-evakuerade-5179362.html?fbclid=IwAR25SWHrUVi975zwiLlqUcFb-JJ1ktlDHAqqQEwOGD_XlC6saHkYyLBasKY
  • mobic 16.06.19, 10:32
    Dwa okna mam otwarte całą noc a rano w mieszkaniu +29.2 i jak tu nie narzekać? W nocy na dworzu jest chłodniej ale ściany mury są nagrzane i w mieszkaniu nie prędko się ochłodzi.

--
  • pia.ed 16.06.19, 11:58

Chyba dalej nie rozumiemy sie ... po zamknieciu okien po nocnym otworzeniu
    nalezy je zamknac i natychmiast zaciemnic okna czym sie da...

Nie wierze bys mial tak cienkie sciany zewnetrzene, ze przepuszczaja cieplo 29,2.
    W takim razie powinienes bardzo marznac w mieszkaniu
    kiedy na dworze jest - 15 C

.
  • mobic 16.06.19, 13:25
    Dom jest ocieplony styropianem obłożony i jak się nagrzeje to długo utrzymuje ciepło. W tej chwili na dworzu jest +27.8 a w mieszkaniu +29.3 i mam okna zamknąć i nie dopuścić żeby chłodniejsze powietrze mi wyleciało?

--
  • mobic 16.06.19, 15:55
    Poprawka bo komórka po swojemu napisała a powinno być tak;
    Nie dopuścić żeby chłodniejsze powietrze mi wleciało?

--
  • pia.ed 16.06.19, 16:27
    mobic napisał:

> Dom jest ocieplony styropianem obłożony i jak się nagrzeje to długo utrzymuje c
    > iepło. W tej chwili na dworzu jest +27.8 a w mieszkaniu +29.3 i mam okna zamkną
    > ć i nie dopuścić żeby chłodniejsze powietrze mi wyleciało?
    >

Przy takiej malej roznicy temperatury zadne chlodne powietrze Ci nie wleci!!!
    Natomiast do mieszkania wchodzi slonce i nagrzewa jeszcze bardziej!

Ja tak samo jak teraz robilam kiedy zeszlego lata byly temperatury na dworze do 30 C,
    a w mieszakniu mialam nie wiecej niz 23 C - dzieki zaslanianiu okien.
    Jak by odslonila i otworzyla okna to bym miala 35 C w mieszkaniu!

.
  • marii51 16.06.19, 20:30
    o jaka dyskusja o ciepełku.... pozdrowionka
    Gdańsk grzecznie ma temperaturkę dla mnie wyśmienitą
    ale dla wakacyjnych raczej -nie
  • mobic 16.06.19, 21:05
    Będą dwa dni chłodniejsze i dalej ma być ciepło. Ja mam pokój od północy tak że cały dzień u mnie w pokoju słonko nie świeci. wink

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.