Dodaj do ulubionych

drożyzna nad morzem

02.07.19, 15:14
Drożyzna nad morzem. Małe sklepy dyktują ceny
Butelka wody po 5 złotych, tabliczka czekolady dwa razy droższa niż w supermarkecie. Małe sklepy w nadmorskich miejscowościach nie mają konkurencji. - Turyści i tak kupią. My po zakupy jeździmy kilka kilometrów dalej - mówi mieszkaniec Karwi.

~~~~~~~~~~śklepikarze, chcą jak najwięcej mieć zysku, więc na urlopowiczow się uwzięlismile

Tekst linka
Edytor zaawansowany
  • mobic 02.07.19, 18:50
    Wodę gazowaną kupuję po 70 groszy za butelkę 1.5 litrową. Jak będę jechał to chyba będę chyba musiał ze sobą zabrać wodę i ryby do jedzenia bo u nas są tańsze i świeże. Nad morzem mi się trafiło 2 razy kupić śmierdzące ryby.

--
    ----------------------------------------------------------
    Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
  • marii51 09.07.19, 19:04
    dla kogo taka drożyzna -ile to trzeba zarabiać,żeby jeden obiad zjęść
    -- obłęd
    Tekst linka
  • mobic 12.07.19, 08:19
    Jak do tej pory to tylko 2 lody kupiłem

--
    Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
  • mobic 12.07.19, 09:11
    Zapomniałem napisać że od niedzieli

--
  • marii51 12.07.19, 10:45
    Mobic
    to bywaj w super nastroju w wypoczynkowych izbachsmile
  • mobic 13.07.19, 14:15
    Chciałem kupić 2 jagodzianki ale jak mi sklepowa powiedziała po 6 zł za sztukę to podziękowałem i powiedziałem że u nas są po 1,30 zł za sztukę a za 6zł to można kupić 2 kg mięsa bo ćwiartka z kurczaka kosztuje niecałe 3 zł za kilogram.

--
  • mobic 13.07.19, 15:07
    Pełno koło mnie ptaszków maleńkich leśnych i to one napewno wytępili komary żeby mnie nie gryzli. Ani jednego komara przez tydzień nie widziałem. Przywiozłem specjalnie dla ptaszków słonecznika łuskanego i ich codziennie podkarmiam.

--
  • marii51 13.07.19, 16:14
    podobno zastosowano coś na komary,
    ale czy w tym rejonie gdzie jesteś? to nie wiem?

pogoda jest taka akurat nie za zimno ani za gorąco tu w GDĄŃSKU
    A JEDNAK TRAFILEŚ NA DROŻYZNĘ smile
  • pia.ed 13.07.19, 19:05

Mobic, niedawno byl w Gazecie artykul, o cenie dorsza nad morzem. To byla restauracja, ale bardzo przecietna.
    Klientka zamiescila zdjecie paragonu, na ktorym cena porcji dorsza byla 72 zlotych .
    Spodziewana przez klientke porcja normalnej wielkosci, wazyla 0,5 kilograma - o czym klientka nie zostala uprzedzona
    i nigdzie nie mozna bylo o tym przeczytac! Dopiero przy placeniu rachunku o tym sie dowiedziala...
  • marii51 21.07.19, 10:38
    Czeka nas potężna drożyzna. „Mleczarnia produkująca sery, krówki i świetne jogurty oraz warsztat produkujący urządzenia do pakowania produktów. Problemy małych wytwórców – wzrost ceny prądu od 1 stycznia 2020 z 174zł do 306zł” – napisała Katarzyna Lubnauer. Podwyżki cen prądu są zaplanowane na początek przyszłego roku, prawdopodobnie po to, aby ukryć je przed wyborcami.
    W wyniku podwyżek cen prądu, zakłady i firmy zmuszone będą do podwyższenia cen swoich produktów i usług a podwyżki odczujemy wszyscy, całe społeczeństwo.
  • mobic 21.07.19, 14:45
    Ja już od wczoraj w domu z Jarosławcem się pożegnałem. A u mnie to +30 nadworze.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka