Dodaj do ulubionych

Marsz Równości w Białymstoku...

20.07.19, 20:21

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25012621,bialystok-grozby-wyzwiska-plucie-na-dziennikarza-i-smiglowiec.html#s=BoxOpImg2

www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25011720,burza-o-naklejki-strefa-wolna-od-lgbt-trzeba-to-jasno-powiedziec.html#s=BoxOpCzol9
Edytor zaawansowany
  • pia.ed 20.07.19, 22:15

www.sydsvenskan.se/2019-07-20/gladje-och-hopp-om-acceptans-i-paraden

skd-1e9a.kxcdn.com/2019/07/20152249/sdltdc95a2b-nh-600x400.jpg

skd-1e9a.kxcdn.com/2019/07/20151504/sdltdc95a28-nh-600x400.jpg

skd-1e9a.kxcdn.com/2019/07/20160031/SAXoPicture-065AAB9C-130417202-597x400.jpg

skd-1e9a.kxcdn.com/2019/07/20152014/sdltdc95a29-nh-600x400.jpg
    .
  • pia.ed 21.07.19, 00:55

www.sydsvenskan.se/2019-07-20/onskan-oppna-sluten-kultur-bakom-forsta-prideparaden

www.sydsvenskan.se/2019-07-20/trafikpaverkan-under-prideparaden-delar-av-malmo-sparras-av
    .
  • pia.ed 21.07.19, 01:30

bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,25013050,pierwszy-marsz-rownosci-w-bialymstoku-stan-wojenny-na-ulicach.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.duzy

Petardy rzucane pod nogi uczestników Pierwszego Marszu Równości w Białymstoku, zgniłe jaja, pobicia, wyzwiska, obsceniczne gesty. Osoby blokujące Marsz Równości w Białymstoku stanowiły zagrożenie. Nie obyło się bez rannych.

.

• marii51 21.07.19, 19:53
    https://bi.im-g.pl/im/23/da/17/z25011747IH,Redaktor-naczelny--Gazety-Polskiej--Tomasz-Sakewic.jpg
    Gazeta Polska prztzwoliła
    to ruszyły grupy podczas Marszu .
    a wcześniej na konwencjii przeciw zapowiedział JK
    NAbRALI PEWNOŚCI --
    do niekarności I RUSZYLI Z lamieniami ..racami itp na idąących w marszu
  • marii51 21.07.19, 20:22

Barbara Nowacka
    @barbaraanowacka
    I co, biskupi, @pisorgpl i panie Kaczyński? Dumni jesteście z efektów budowania nienawiści i pogardy? Bijecie brawo oglądając agresję i wyzwiska które lecą na #MarszRówności w #Bialymstoku.
    Tak rozumiecie patriotyzm i chrezścijańską miłość? Takiej Polski chcecie? Hańba, ot co.
  • marii51 21.07.19, 20:24
    https://pbs.twimg.com/media/D_7Oj2WWkAAmvIs?format=jpg&name=900x900
    Robert Maślak
    @RobertMaslak
    Czy osoba, która używa własnego dziecka do blokowania pokojowego #marszrówności powinna mieć prawa rodzicielskie? Czy państwo powinno akceptować wychowanie do nienawiści? @EpiskopatNews @Abp_Gadecki czy to są te katolickie wartości Fot.@BartStaszewski #marszrówności #Białystok
  • marii51 22.07.19, 12:09

PiSPolitykaWydarzenia
    Kto odpowiada za zamieszki w Białymstoku?
    Sienkiewicz: To PiS rozwiązał w białostockiej Komendzie Wojewódzkiej specjalny zespół
    Jednak były szef MSW i koordynator służb specjalnych, kpt. Bartłomiej Sienkiewicz przypomniał, że to właśnie PiS w 2016 roku rozwiązał w białostockiej Komendzie Wojewódzkiej specjalny zespół do zwalczania przestępstw z nienawiści i wycofał z użytku materiał szkoleniowy do rozpoznawania tego typu przestępczości. ----podaje prasa wieści 24
  • marii51 22.07.19, 12:10
    Szef Rady Europejskiej Donald Tusk odniósł się do zamieszek w Białymstoku,
    gdzie zaatakowano uczestników Marszu Równości.

Przewodniczący KE wezwał do zaprzestania przemocy w Polsce.
    – Kibole, antysemici, homofobia – nic nowego. Tragedią jest władza, która jest ich patronem. Wszyscy przyzwoici Polacy, niezależnie od poglądów, muszą powiedzieć: dość przemocy!” – napisał na Twitterze Donald Tusk.

• marii51 22.07.19, 12:21
    niej est dobrze , ani normalnie
    probowalam jak najmniej oglądac wiadomości bo się po prostu balam ,że takie rzeczy mają w naszej wolnej OJCZYŻNIE
    nikomu absolutnie nie zagrażąli ci ltozry chcieli przejśc ulicami .. i byloby jak w innych krajach
    ależ tu w naszym kraju niedoczekanie
    wiesci24.pl/2019/07/22/wpadka-morawieckiego-mowil-o-rzekomych-sukcesach-rzadu-w-zakresie-bezpieczenstwa-a-w-bialymstoku-polala-sie-krew/
  • marii51 22.07.19, 23:40
    "Zamówiliśmy w biurze opinię eksperta prof. Dawida Sześciło na ten temat. On potwierdza nasze wstępne informacje i w najbliższym czasie będziemy przygotowywali zaskarżenia do sądów administracyjnych, tak, aby sądy mogły się z tym zmierzyć" - powiedział.

"Jak mają czuć się osoby homoseksualne, biseksualne czy transpłciowe, słysząc o strefach wolnych od LGBT?" - pytał rzecznik.

"Dobra demokracja polega na tym, że nawet jak mamy większość, mamy moc większościową stanowienia prawa, to za każdym razem skupiamy się i zastanawiamy, jak prawa mniejszości poszanować" - powiedział.

W ostatnich miesiącach uchwały anty-LGBT podjęło prawie 30 samorządów, m.in. województwa małopolskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego oraz 10 powiatów i 12 gmin.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/polska/news-bodnar-przygotowuje-zaskarzenie-uchwal-dotyczacych-ideologii,nId,3108798#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  • marii51 22.07.19, 23:43
    Białystok. Rok 1984. Z malutką córeczką w wózku i trzyletnim synkiem idę pod zakład medycyny sądowej skąd jak niosła wieść międzyludzka, mają wywozić ciało księdza Jerzego Popiełuszki, bestialsko zamordowanego obrońcy praw człowieka (jak podaje wikipedia).

Pamiętam do dziś ten ponury, listopadowy dzień i to dojmujące uczucie strachu, niedowierzania, smutku. Musiałam tam być, by poczuć jedność i solidarność w czasach tak okropnych, naznaczonych cierpieniem dla tylu ludzi walczących o podstawowe prawa człowieka.

Białystok. Rok 2019. Piękny, słoneczny dzień. Jako sześćdziesięcioletnia, emerytowana nauczycielka, wpajająca zawsze swoim wychowankom, że możemy się różnić, ale musimy tą różnicę akceptować, zmierzam do centrum Białegostoku.

Z dawnymi czasami łączy mnie jedynie blues którego, akurat grają przed teatrem Węgierki, w ramach świetnej, dwudniowej imprezy. Radosna, letnia atmosfera ludzie podrygujący w rytm muzyki. Przyjemni fani, do których na chwilę się przysiadam, częstują mnie krówkami.

Po niewielkim upływie czasu wyruszam do miejsca, z którego ma ruszyć pierwszy Marsz Równości w moim zielonym, czystym i ponoć jednym z najlepszych do życia miast w Polsce. Po przybyciu na miejsce jestem przerażona i nie mogę uwierzyć, że to, co widzę dzieje się naprawdę.

Dzwoni telefon i córka pyta: gdzie ty jesteś, bo straszny huk wokoło. Żartuję, że na wojnie. Nad głowami krąży helikopter, pełno policji, zastraszeni i zbici w gromadkę ludzie próbują się ustawić na czoło, ryki dookoła, wyzwiska, rzucanie jajkami, szarpanie, twarze nie tylko młodych, ale ludzi w moim wieku, ziejące nienawiścią.

Robię zdjęcia, jakaś dziewczyna ociera łzy. Policji tyle że wracają do mnie obrazy jak ze stanu wojennego. I ci ludzie, co może przed chwilą wyszli z kościoła, a teraz zjednoczeni w walce z tą innością, diabłem wcielonym. Taka atmosfera była już do końca tego marszu, aczkolwiek biorący w nim udział byli radośni i uśmiechnięci mimo strachu.

Jest mi tak bardzo smutno, że o moim zielonym mieście piszą dziś wszędzie w kontekście miejsca i sytuacji jak rodził się faszyzm.

Jest mi wstyd, że moje najlepsze ponoć do życia miasto, było miejscem takich okropnych scen jak wylewanie na innych moczu, obrzucanie kamieniami.

Jestem oburzona jako katoliczka, że kościół św. Jadwigi podziękował bandytom, a arcybiskup Wojda praktycznie sprowokował te wydarzenia, że kibole z całej Polski zjechali, by nie pozwolić i zatrzymać. Ksiądz Jerzy Popiełuszko bronił praw człowieka i oddał za to życie.

Jestem przestraszona, że państwo prawa cicho przyzwala, aby rodziła się taka nienawiść człowieka do człowieka - w moim pięknym zielonym mieście.

I jeszcze jedna refleksja: myślałam, że od ów pamiętnego 1984 r, który wspominałam na początku odeszłam tak daleko. Nie jestem już dziś tego tak pewna.

Imię i nazwisko autorki listu pozostanie, na prośbę autorki, tylko do informacji redakcji

Zobacz więcej o wydarzeniach 20 lipca
  • mobic 23.07.19, 07:30
    Wszelkie marsze równości powinni być zakazane. Nie powinno być zezwolenia na marsze zboczeńców które są organizowane.

--
    ----------------------------------------------------------
    Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
  • mobic 23.07.19, 08:04
    Dwa cytaty z Pisma Świętego: „biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich” oraz „ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich”.

Artykuł opublikowany na stronie: naszdziennik.pl/polska-kraj/210437,wykluczony-za-wiare.html

--
    Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
  • marii51 23.07.19, 15:26
    Beata Szydło na spotkaniu jak odszukam to podam wiadomość
    ale jasno i otwarcie powiedziała,ze ""nie mamy żadnych uwag,
    ludzie maja prawy być tacy jacy uważąją ZA SWOJ SLUSZNY sposob
    to tak jakby powiedziała Matka Narodu
    a tu mobic się buntuje
  • marii51 23.07.19, 14:40
    czy zdarzyło się,choć raz w Polsce,żeby podczas marszu rowności ktoś z uczestnikó kogokolwiek wyzywał? probował pobic lub zagrażął? Na trudnym terenie w Białymstoku przeszedł Marsz Równości, impreza, która jest standardem w dzisiejszym świecie, nie przebiegała spokojnie. W nas w Chicago każdego roku przechodzi Parada Równości, biorą w niej udział politycy ubiegający się o różne urzędy, dziesiątki tysięcy ludzi, o bardzo różnych poglądach. Ludzie w trakcie parady, wyrażają swoje przywiązanie do tolerancji i praw człowieka.. Nikomu nie przychodzi, aby atakować tego typu imprezy.

Marsz w Białymstoku nie przeszedł spokojnie. Marsz Równości w Białymstoku został zaatakowany przez chuliganów określających siebie jako narodowców/prawicę i kibiców miejscowego klubu piłkarskiego, reprezentującego poziom zapyziałego europejskiego, piłkarskiego podwórka, pewnie tak jak kibole Cracovii, te odrażające typy zdolne są jedynie do wygolenia się na łyso i zdemolowania Bratysławy. Demolka miasta, to rzecz, która, którą ostatnio potrafią się popisać Polacy! Taka opinia powstaje o Polakach w Europie.

W Białymstoku, na co jednoznacznie wskazują nagrania wideo, policja biernie przyglądała się bezczelnym atakom polskich faszystów. Policja, w sposób celowy i świadomy, nie potrafiła zapewnić bezpieczeństwa uczestnikom marszu.
  • mobic 23.07.19, 16:16
    Ja żebym był młodszy to sam bym brał udział w rozpędzaniu takiego marszu. W domu niech siedzą bez żadnych praw dla zboczeńców i niech się nie pchają do życia publicznego i do nauki młodzieży. Czemu Putin u siebie nie pozwala na takie parady?
    Mając psa to ciekawe czy byś Mario pozwoliła żeby był pedałem i żeby mu inny pies wsadził swego członka?

--
  • marii51 23.07.19, 21:29
    Gosiewska posłanka pis
    -o takich jak chuligani blokujących marsz
    to określa ,że kieruje nimi ruska jakaś grupa-
    dlatego tak zdarzyło się W Bialymstoku

a
    Premier Mateusz Morawiecki wydał swoje oświadczenie
    Marsz Równości. Mateusz Morawiecki: potępiamy to, co się wydarzyło w Białymstoku
    - Potępiamy to, co się stało w Białymstoku.
    Jest to niedopuszczalne, naganne zachowanie - powiedział Mateusz Morawiecki.
    Tak premier odniósł się do pytań o wydarzeniach z Białegostoku,
    gdzie doszło do licznych incydentów podczas Marszu Równości.
    Szef polskiego rządu był również pytany o ewentualną dymisję szefa MEN, Dariusza Piontkowskiego.

ps dlaczego do dymisjii MIN EDUKACJII
    'BO WYRAZIŁ SIĘ BARDZO PODOBNIE JAK WYPOWIADA SIĘ
    mobic
    Tekst linka
  • mobic 23.07.19, 21:38
    To co mnie najbardziej ciekawi to mi Maria nie odpowiedziała.
    Mając psa to ciekawe czy byś Mario pozwoliła żeby był pedałem i żeby mu inny pies wsadził swego członka w tyłek?

--
  • marii51 24.07.19, 10:23
    idz na spacer i relaksuj się i nie namawiaj mnie na bzdety do odpowiadania ci---
    tłumaczyła ci superka za życia!!!
    ..ostatnio basia123 się odniosła -- czy głosować na pis ...

odpowiedziała Basia tak Re: Emeryci
    baska123 24.05.19, 17:34
    Wynoś się Ty Tadziu K. Pospolity Pisolizie, agitatorze.
    Spieprzaj razem z Pisiorami i nie pokazuj się na tym-moim Forum nigdy więcej.To ja Baśka-Wodnik co leje czystą wodę

to tylko za namawianie glosowania na pis
    -- to wyobraz ty sobie gdybyś Basi zadał takie pytanie jak mi tu wpisujesz ,,, i jej reakcję !!!!
    --

dorosły czlowiek powinien juz mieć poukładane co gdzie można pisać a co przemilczeć !!!!
  • marii51 24.07.19, 10:36
    mobic napisał:

> Ja żebym był młodszy to sam bym brał udział w rozpędzaniu takiego marszu. W dom
    > u niech siedzą bez żadnych praw dla zboczeńców i niech się nie pchają do życia
    > publicznego i do nauki młodzieży. Czemu Putin u siebie nie pozwala na takie pa
    > rady?

>
    w Białymstoku zjechali się z różnych miast wsi ..
    a teraz Policja ich odszuka i za jakiś czas wypłaci odszkodowanie za ujmowanie ich zdjęć...
    Tekst linka
  • mobic 24.07.19, 10:49
    Brzydko mi odpowiedziałaś,, Basia jeszcze ani razu mi tak brzydko nie odpowiedziała.
    Obedę się bez odpowiedzi.
    Moje przypuszczenia są takie że człowiekowi pozwalasz a psu byś broniła.

--
  • marii51 24.07.19, 11:28
    Szczególnie ci katolicy ktorzy nikogo tak wspaniale nie traktują jak siebie i swoich świętości
    w innuch ludziach dopatrują sie dookoła siebie ale Broń Cię ...
    żeby w ich rodzinach -ALBO ŻEBY DO TEGO SIĘ PRZYZNALI SIĘ
    ŻE istniejeżje obok nas o odmiennej mentalności
    A skąd wiedzą,czy nie pojawi się i w ich rodzinach ktos zakochany w swojej płci? .
    czy wnuczka nie okaże sie zakochana w swojej koleżance?

i co? ci katolicy chrzesvijanie nad chrześcijanami -
    będą ukamieniowywać ,zabijać ,dręczyć i może palić jak hitleeowcy ?
    --- swoje rodzinne pokolenie?

zrozuminie tolerancjia o uszanowaniu mimo odmenności. ale oni ! są ludżmi nie psami !!!
  • marii51 24.07.19, 15:43
    Pierwszy Marsz Równości w Białymstoku przeszedł całą 3 km trasę.
    Mimo ciągłych ataków setek kiboli,
    którzy zjechali z całej Polski. Policja początkowo bierna,
    skutecznie rozbiła salwami z gazu pieprzowego i petardami 5 blokad.
    „Czułem się jak na wojnie” - mówił jeden z uczestników Marszu.
    Takiej nienawiści jeszcze nie widzieliśmy
    - piszą reporterzy OKO.press
    -------- jeśli na czele blokujących jak w Białymstoku ?
    nadal pojawią się działacze z obecnie rzadzących? a tak na konwencajch mowią ze przestrzegają demokrację....
  • mobic 24.07.19, 17:04
    Mnie jeszcze bardzo dużo brakuje żebym się nazwał prawdziwym katolikiem. Superkę wspomniałaś to pamiętaj że bardzo lubiłem Superkę pomimo że nie było tego widać. Gdy znalazłem się w szpitalu na udar byłem umierający czułem że odchodzę z tego świata to nikomu nie powiedziałem nawet w domu nie wiedzieli nic złego od de mnie tylko Superkę powiadomiłem że chyba rana nie doczekam a na to Superka Nie martw się przejdzie ci będę się modliła za ciebie. Przeszło mi choć było bardzo źle modlitwa bardzo się przydała.
    A czy mógłbym Tobie czy innej się wtedy zwierzyć? Napewno nie.
    Nie mogę tego zrozumieć jeśli się uważa że pies robi źle to także powinno się uważać że i człowiek robi źle. Kultura LGBT do nas przyszła z zachodu to dlatego wszystko mamy im przyklepać na tak? Bo jak z zachodu to jest wszystko dobre?

--
  • marii51 24.07.19, 19:26
    mobic Pierwszy raz przczytałam, ma forum emeryt i rencistów- jak napisaleś
    zapytanie o ilości soli w potrawach ...
    Nie pamiętam ,ktory to był rok ale zapamiętalam,że
    ta sól ci bardzo zniszczyła zdrowie, bo nie miałbyś udaru nie wiem czy da się znależć te posty ??
    ale nie zanaliśmy się więc nie ma co pisać czy chciałbyś mi o tym napisać?...
    . GDY SUPERKĘ MOGLEŚ JUZ DOBRZE ZNAĆ -od dłużśzego czasu
  • marii51 24.07.19, 19:36
    pia.ed zalożyla wątek, więc włączyłam się ,
    ale np pisząc o katolikach pisalam ogólnie..
    nie napisalam,że to do Ciebie kieruje tylko napisałam do rozważania jak to jest ... gdy inni ważni O.Rydzyk, JK --.. DOSLOWNIE NIEDAWNO krytykowali
    a oni LGBT, już będą tak walczyć o swoje prawa jak w Ameryce od 1970 r
  • mobic 24.07.19, 19:37
    Znaliśmy się wszyscy ale Superka to była niezastąpiona Superka.
    Idę teraz na spacer tak jak mi radziłaś.

--
  • marii51 25.07.19, 06:26
    nie będzie i nie ma o tym żadnej dyskusjii

Spełnili wymagania prawa zezwolenia od właż do marszu----
    szli spokojnie z rodzinami konkubinat, czy zwyczajny związek partnerki ...
    Przemocy mowimy nie!!!!!

W tle filmu zamieszczonego w sieci słychać przejmujący płacz dziecka, przerażonego brutalnymi aktami przemocy i hukiem petard. Matka próbuje je uspokoić tłumacząc, że nie musi się niczego bać, że to "tylko tumany strzelają". Dziecko próbuje dowiedzieć się, dlaczego tak jest. Matka odpowiada mu, że "ludzie są nietolerancyjni".W tle filmu zamieszczonego w sieci słychać przejmujący płacz dziecka, przerażonego brutalnymi aktami przemocy i hukiem petard. Matka próbuje je uspokoić tłumacząc, że nie musi się niczego bać, że to "tylko tumany strzelają". Dziecko próbuje dowiedzieć się, dlaczego tak jest. Matka odpowiada mu, że "ludzie są nietolerancyjni".

Po chuligańskich atakach w Białymstoku do tej pory zatrzymano ok. 50 najbardziej agresywnych osób. Ale na tym nie koniec. – Powołano specjalny zespół, badający sobotnie zamieszki. 21 policjantów identyfikuje sprawców – mówi Faktowi24 nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Pierwszy Marsz Równości w Białymstoku
    Tekst linka

• marii51 28.07.19, 16:38
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67609097_10156022959760683_9092162409459613696_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_oc=AQlcb6fQ9ntYnJEl7--9O0htWshLK6Gnp647EqdyJ2OmERnLDoegn7Oqs8DApMzxK9g&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=6a1111537e762c5815294eaaf8bb22ef&oe=5DAF69B6
    Tekst linka
  • marii51 30.07.19, 22:24
    Strach przed wyborcami.

Homoseksualni politycy PiS z zakazem udziału w kampaniach LGBT

Homoseksualni politycy PiS otrzymali nieformalny zakaz okazywania solidarności z środowiskami LGBT. Za jego złamanie grozić ma nawet wykluczenie z partii, co w okresie wyborczym może oznaczać koniec kariery.

W PiS działa sporo homoseksualistów. Według rzecznika PSL sam Kaczyński, przed wybuchem walki z środowiskiem LGBT, chwalił się, że jeden z członków rządu jest gejem. O tym, że wśród polityków PiS nie brak homoseksualistów przyznał też były bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego Paweł Rabiej.wiesci24.pl/2019/07/30/homoseksualni-politycy-pis-z-zakazem-udzialu-w-kampaniach-lgbt/
  • pia.ed 31.07.19, 02:49

Lider Wiosny Robert Biedroń i wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej z Nowoczesnej wystąpili w klipie promującym społeczność LGBT. Obaj politycy sceny do teledysku nagrali razem ze swoimi partnerami.

wiadomosci.wp.pl/pawel-rabiej-i-robert-biedron-w-klipie-ws-lgbt-6408287822796417a
    .
  • marii51 02.08.19, 14:18
    DLA WALCZĄCYCH POWSTAŃCÓW .. W-WY SMUTNE SMUTNE SMUYNE
    ~~~~~~~INTERNAUTKA NAPISALA...
    jędraszewski (przepraszam ale inaczej napisać nie mogę):

"....Mija 75 lat od tamtych wydarzeń. Z ich mogił narodziła się młoda Polska. Czekać trzeba było bardzo długo. Najpierw do 1989 roku, do pierwszych przebłysków odzyskiwania suwerenności przez nasze państwo - zaczął Jędraszewski.

I dalej: - Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa.

Arcybiskup Jędraszewski dodał: - Powtórzę to, co wczoraj powiedziałem na Jasnej Górze. Największa tolerancja, a zarazem szczyt nietolerancji. Na ustach tych, którzy głoszą wszem i wobec tolerancję pojawiają się przemoc, poniżanie, szyderstwo z najświętszych znaków: Matki Boski Częstochowskiej, a ostatnio symbolu Polski Walczącej.

Gdy Jędraszewski zakończył kazanie, w bazylice Mariackiej rozległy się gromkie brawa." Tekst linka
    ps SKOPIUJE PÓZNIEJ
  • marii51 02.08.19, 16:11
    Prawicowy dziennikarz? na temat ww ..
    """ Prawicowy publicysta Tomasz Terlikowski wskazał,
    że Kościół jest mało wiarygodny „w słusznej walce z ideologią LGBT”,
    bo „nie rozliczy się z homolobby i homoseksualnym molestowaniem w swoich szeregach i nie wyjaśni do końca choćby kwestii arcybiskupa Juliusza Paetza”.
    bo faktycznie co komu zroili zlego idąc w marszu rowności
    przecież tak mogła byc znikoma ilośc LGBT Takich o innej orientacjii

akurat oglądalam film ..
    przyjaciolki od lat-- jedna niezamęzna - samiutka wych coreczkę, bo ojciec nie chciał jej znać...
    prowadziła hotel
    o nie-przecież powinnam recenzję tego filmu wkleić....
    a musze wyjsć po zakupy // mniej teraz upalnie----
    ~~~~~~~~~~~więc te dwie przyjaciolki zdecydowały się wziąc ślub,,
    ponieważ ta z coreczka.. miala raka mózgu
    nie miała nikogo a odnalazła ojca
    coreczki ale on żadnych wsparć nie obiecał..
    włącznie z hotelem zapisanym na ćorkę----- także z przyjażni ludzie fikcyjnie
    a tu w POLSCE WIELKI REJWACH CO NIEKTORZY ROBIĄ wykrzykując z Ambony
  • marii51 02.08.19, 16:49
    KOMENTARZE
    Juliusz Paetz to poznański arcybiskup oskarżony o molestowanie kleryków i księży. Gdy sprawa wyszła na jaw, biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej był właśnie abp Jędraszewski. Obecny metropolita krakowski mocno wtedy zaangażował się w obronę abp. Paetza.

„Winniśmy wdzięczność i szacunek arcybiskupowi Jędraszewskiemu. Dopóki Kościół ma (także) odważnych biskupów, dopóty jest nadzieja” – napisał w serwisie wPolityce Michał Karnowski.
  • marii51 03.08.19, 14:17
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67705438_215909462717474_4507674726700679168_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_oc=AQn7o9x_-uRkdedp-IqqM_AGlKKgaQQb7i-c2nYUpayHl5gq9MHYflXsbjGZZcjQWCs&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=cf95e2ff21bb986bceeb530bd4ed8278&oe=5DE3077F
    Mówią, że
    autor: piotr gabriel skorupa

Mówią, że
    jeśli chcesz zobaczyć wiosnę
    to musisz pokochać słońce,
    a jeśli tęczę,
    to
    musisz polubić deszcz...
    Pewnie mają rację.
  • marii51 24.07.19, 19:34

natemat.pl/279449,radny-pis-z-podlasia-sebastian-lukaszewicz-blokowal-marsz-rownosci?fbclid=IwAR04czZNapdViZubkbiojR61bzloUCw7KswOuAOFXFWRDt38EaGHokkx1KA

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka