Dodaj do ulubionych

na plaży wszystko się może zdarzyć

24.07.19, 15:37
https://i.iplsc.com/plaza-w-swinoujsciu/00093A80FGYHKC15-C122-F4.jpg
We wtorek po południu ojciec zgłosił policji zaginięcie dziecka na plaży w Świnoujściu. Po trzech godzinach bezowocnych poszukiwań w Polsce do akcji włączona została także niemiecka policja w Heringsdorfie na Uznamie. Okazało się wtedy, że dziewczynka przemierzyła plażą 8 km, idąc na północ aż do Heringsdorfu.

[url=Czytaj więcej na fakty.interia.pl/polska/news-szesciolatka-zabladzila-na-plazy-w-swinoujsciu-i-zaszla-az-d,nId,3111998,via,1?utm_source=pushpushgo&utm_medium=push&utm_campaign=CampaignName#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome]Tekst linka[/url]
Edytor zaawansowany
  • marii51 26.07.19, 13:47
    bęąc rodzicem ,,opiekunem --
    mieć pod opieką dzieci, nie można na chwilkę ich stracić z oczu
    moja teściowa jak yulko jednego synka mialam, to powiedziała ..
    teraz Marylko zaczęło się,,, miej Marylko oczy dookoła głowy ""
    ------ a i tak przygod nie szczędził mi los

2.5 latek spacerek sobie z psem zrobił,, chwila moment pobiegłam z podorka malutkiego drugiego wziąc z domu na podworko 10 kroków
    i znikł starszy poł dnia cała wieś i pracownicy PGR SZUKALI
    Odezwał się DOPIERO pies na gwizd wujka --
    1,5 kilomtr na polu od domu sobie przebywali
    Iinnym razem kuzyn mial pilnować 19 l ;
    a wymyslił bez poiformowania mojego męża zniknąc z naszym synem --pejechali autobusem na wieś
    Pół dnia poszukiwań aż mąż pojechał na wieś..
    Trzeci raz ten sam pierworodny podczas wakcjii znikł...
    cała gromaką bawili się bylismy na wsi--wakacje-- zwrocilam uwagę żeby absolutnie nie bawili się w stodole w skladziku różnych mąk .. innym ani w głowie ..a moj wystraszył się ,,co wujek na to powie i znikł przeszukiwaliśmy pola, lasy ,rzekę ...
    ---modlilam się prosilam św Antoniego i
    nagle coś mi wypadlo z rąk schylilam się a tam pod łókiem metalowym śpi sobie w kąciku moje dzieckosmile
  • pia.ed 26.07.19, 14:35
    Ja sie tylko zastanawiam, jak szescioletnia dziewczynka mogla przejsc 8 km, i nie byc zmeczona...
    Dorosly krokiem marszowym idzie 6 km/h, a dziewczynka idac malymi kroczkami,
    na te trase potrzebowalaby prawie 3 godzin
    i nie byla w tym czasie glodna albo smutna? Szla prosto przed siebie zamiast zaczac wolac rodzicow???
    Mnie to dziecko wydaje sie na bardzo dziwne, chocby dlatego ze nawet odmawiala prob pomocy...

.
  • marii51 26.07.19, 21:16
    moze strach . zmęczenie. nie wiedziala co się stało?
    zwyczajnie zabłądziła, znalazła się bez rodziców
    mogla może z tego powodu dziwnie zachowującą się ..
    . myśle. ze 6 letnie dziecko nie ma żadnych doświadczeń --'
    podobnych sytuacjii ;;;;
    tylko jak bylam w Swinoujsciu to
    -mówiono. że 2 kilomtry do Niemieckiej granicy a nie 8!
  • pia.ed 26.07.19, 22:38

... jak bylam w Swinoujsciu to mówiono.
    że 2 kilomtry do Niemieckiej granicy a nie 8...

Ze Swinoujcia do niemieckiej granicy jest zero kilometrow ...
    i kiedys byla na plazy strzelnica WOP w miejscu,
    gdzie konczyla sie Polska, a zaczynaly sie Niemcy...
    Dzis mozna przejsc granice nad morzem nawet nie zauwazajac
    w jakim sie jest kraju.
    Dziewczynka szla 8 kilometrow po niemieckiej strone plazy,
    mijajac po drodze kilka niemieckich miejscowsci,
    az doszla do tej, w ktorej sie ktos nia zainteresowal ...

.
  • pia.ed 26.07.19, 23:18

Naszukalam sie ... ale znalazlam mapke miejscowosci
    przez ktore przechodzila dziewczynka, idac brzegiem plazy.

Najpierw jest Ahlbeck, dosc blisko granicy i tam mozna dojsc pieszo. Nastepna miejscowosc to wlasnie Heringsdorf gdzie mozna dojechac statkiem wycieczkowym odchodzacym z portu w Swinoujsciu. Przez granice przejezdza takze specjalna kolejka Swinoujscie - Ahlbeck.

upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/08/Usedom_Karte_Map_Heringsdorf_Ahlbeck_Bansin_Swinem%C3%BCnde.png
  • pia.ed 27.07.19, 13:06

Jednak podejrzewam ze byla to dziewczynka z autyzmem, ktora bala sie obcych ludzi sad
    bo normalne dziecko by nie szlo kilka godzin, tylko jakby zobaczyo jakas mame z dziecmi
    czy usmiechnieta starsza pania, to powiedzialoby ze zabladzilo.
    Ona nie wiedziala, ze jest w Niemczech, wiec prosilaby po polsku i wtedy ktos zwrocilby uwage,
    ze samotne polskie dziecko jest na niemieckiej plazy!

Dziewczynki nie szukano w morzu, co sie robi od samego poczatku jesli dziecko zniknie,
    bo wiedziano ze dziewczynka nie weszlaby do wody, wiec musiala wybrac sie na spacer...
    Moze szukano ja nawet w miescie...
    .

.
  • pia.ed 27.07.19, 13:17

Tu jest artykul ze Swinoujscia, ktory troche inaczej wyjasnia te sprawe...
    Stwierdzenie, ze "szybko znalezli dziewczynke dzieki wspolpracy ..." jest smieszne,
    skoro zdazyla przejsc 8 km i uplynely 4 godziny...

gs24.pl/swinoujscie-6latka-zgubila-sie-na-plazy-przeszla-sama-8-km-znalazly-ja-niemieckie-sluzby/ar/c1-14299963
    .
  • marii51 28.07.19, 16:23
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/p960x960/67608458_423633588362615_215435658351607808_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_oc=AQlsBvJI6EFpelzJ61V09OQoMj0gt9NAoxC75YyfBdBiAwlE41jaC7VHBj5BsJ_5E3Q&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=790447c161624617bd94ecbd0316e60c&oe=5DE68259
    stworzył sobie cień smilea wszyscy go krytykują za niszcenie przyrody z wydmy...niestety
    www.facebook.com/gmustroniemorskie/photos/a.146452319414078/423633581695949/?type=3&theater
  • marii51 27.07.19, 10:02
    Najważniejsze ,że tak to się skończyło
    bo podczas tak długiej trasy w samotnej wędrówce
    -wszystko mogło się zdarzyć .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka