Dodaj do ulubionych

obietnice przedwyborcze

09.08.19, 08:21
Likwidacja abonamentu
Nowelizacja ustawy dot. finansowania mediów publicznych jest zapowiadana od 2016 roku.

PiS w nowej kadencji chce zmienić system finansowania mediów publicznych. TVP oraz Polskie Radio miałyby być finansowane z budżetu państwa. Nowe rozwiązanie miałoby zacząć obowiązywać już od 2020 roku. Taka decyzja oznaczałaby likwidację abonamentu od 2020 roku.
Tekst linka
Likwidacja abonamentu już od 2020 roku? To bardzo prawdopodobne rozwiązanie
Edytor zaawansowany
 • marii51 10.08.19, 18:08
  wyniki polączenia
  COŚ CO MOŻ EBYĆ SZKODLIWE?

  przewiduje się PLS i Kukiz'15 stworzyły Koalicję Polską i ogłosiły wspólny start w wyborach parlamentarnych,
  a ich liderzy podpisali porozumienie programowe, obejmujące pakiety: gospodarczy, antykorupcyjny i obywatelski.
  Jednak pomysły, które można tam znaleźć,
  czyli dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców,
  powszechne wybory prokuratora generalnego i Rzecznika Praw Obywatelskich,
  wiążące referenda ogólnokrajowe z obniżoną frekwencją to propozycje szkodliwe
  - nawet jeśli Koalicja Polska nigdy nie wcieli ich w życie
  JESLI NIE MAJĄ POJĘCIA W JAKIM CELU TO NEICH NEI POPISUJĄ SIE,,ŻE COŚ ZROBIĄ A ZROBIĄ ŻLE!!!!
 • marii51 12.08.19, 15:32
  jeszcze coś warte zauważenia to....
  --------pis-chce-obnizyc-pensje-polakow!!
  ----a co sie za tym kryje? to bardzo istotne
  superbiz.se.pl/wiadomosci/pis-chce-obnizyc-pensje-polakow-kaczynski-szykuje-wyzsze-skladki-zus-aa-KgWq-eojC-cn9v.html?fbclid=IwAR0IM483gfi5PNAeVrk9102WSy6apN8FAVP0c8dc4YnOYoehrw6dBsVnOHA
 • marii51 13.08.19, 18:27
  w drugiej kadencjii moga obiecać że ..przestaną atk postępować..
  Za wynajem płaci zaledwie 2953,51 złotych oraz ok. 711,08 złotych kosztów eksploatacyjnych. Jednak od 1 września 2016 roku do końca marca 2017 roku płacił preferencyjną stawkę 1 243,88 złotych.

  jakie wielkie ma znaczenie szcera przyjażn nawet z podatkow narodu można tanio mieszkać
  wiesci24.pl/2019/08/13/przyjaciel-kaczynskiego-mieszka-w-prezydenckiej-willi-prezes-pis-tez-tam-bywa/

  Według dziennikarzy Wirtualnej Polski w tym samym budynku częstym gościem jest sam prezes PiS. Kancelaria prezydenta, pytana o wynajem lokalu przyjacielowi prezesa PiS tłumaczyła się, że chce „maksymalnie wykorzystać dostępne zasoby”.
 • marii51 13.08.19, 18:38
  aż niemożliwr,że tak powiedział książ ..
  niemożliwe !~
  weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,21463018,ksiadz-nazwal-kaczynskiego-lgarzem-wykorzystuje-kosciol-do.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta&fbclid=IwAR2grfCvvniDVX6vHNh1nuBlCXPy1yO4dT57BYIph7yg04yB0ltXSyoqwVE
 • marii51 20.08.19, 18:31
  ZOSTAWIAM ..SPR CZY SIE SPRAWDZI

  Do wyborów parlamentarnych prawie dwa miesiące, ale partia rządząca już dzieli skórę na niedźwiedziu. Dziś w Radiu Wrocław Jarosław Gowin zapowiedział, że wybory z pewnością wygra Zjednoczona Prawica. Dodał też, że widzi tylko dwóch kandydatów na stanowisko premiera: Jarosława Kaczyńskiego lub Mateusza Morawieckiego.

  – Okres ostatnich czterech lat to był czas spektakularnego sukcesu gospodarczego – stwierdził Gowin. Zapytany o możliwe jesienne protesty nauczycieli, odpowiedział, że rząd zrobił dla nich (nauczycieli) naprawdę wiele. Wyraził też nadzieję, że "w imię odpowiedzialności za swoich uczniów wstrzymają się przed protestami".

  Oczywiście w wypowiedzi wicepremiera nie mogło zabraknąć kwestii rodziny zagrożonej przez "skrajną, sprzeczną ze zdrowym rozsądkiem ideologię".

  W retoryce partii rządzącej bez zmian: PiS jest super, nauczyciele są niewdzięczni, a źli geje i lesbijki seksualizują dzieci.

  Zmiany zapowiada za to Mariusz Maks Kolonko, który nie tylko mówi, jak jest, ale też rejestruje swój komitet wyborczy, co oznacza, że oficjalnie włącza się w wybory parlamentarne 2019 w Polsce. Komitet Kolonki nosi nazwę "Komitet Wyborczy Wyborców #R Revolution". Z promocyjnych filmów publikowanych przez prezentera na jego internetowym kanale oraz z postów na portalach społecznościowych wynika, że ma to być rewolucja narodowa. Kolonko, wielki zwolennik Donalda Trumpa, chce m.in. utworzenia w Polsce systemu prezydenckiego na wzór amerykański i szerszego dostępu do broni.

  Poseł Stanisław Pięta, który sam siebie nazwał "żołnierzem Jarosława Kaczyńskiego", niestety nie zawalczy w nadchodzącej bitwie o stołki. Prezes nie wybaczył swojemu żołnierzowi romansu z młodszą o 20 lat kobietą. Znany z homofobicznych i ksenofobicznych wypowiedzi poseł przy każdej okazji powtarzał, jak wielką wartością jest tradycyjna rodzina i ile czyha na nią zagrożeń. Ot, taka zdrada na przykład.

  Nie tylko nauczyciele mają powód do strajku. Ratownicy medyczni tworzą na facebooku mapę, na której umieszczają wpisy o patologiach w systemie ratownictwa w całym kraju. Alarmujące wieści nadeszły z Wielunia: "lekarz dyżurujący około dziesięciu dób w miesiącu został znaleziony w pokoju z objawami udaru". Po tym wpisie ruszyła fala – ratownicy ze wszystkich stron Polski zaczęli narzekać na nieprawidłowości, z jakimi spotykają się z pracy: kiepski sprzęt, układy, braki kadrowe... W ciągu kilku zaledwie dni mapa Polski zrobiła się niebieska – bo takim kolorem zaznaczane są miejsca, z których płyną kolejne skargi. Zgłoszeń napłynęło już ponad 200. Administratorzy nie nadążają z aktualizowaniem mapy.

  Na koniec, dla odmiany, coś optymistycznego – polscy artyści w końcu zareagowali na obywatelskie wezwanie do wsparcia wykluczanych i stygmatyzowanych przez PiS. W trwającym niecałe dwie minuty klipie wymieniają grupy społeczne, które w ostatnim czasie były w Polsce prześladowane: osoby niepełnosprawne, kobiety, uchodźców, Ukraińców, Żydów, gejów, lesbijki, osoby transseksualne, sędziów i nauczycieli. W akcji wzięli udział m.in.: Andrzej Seweryn, Maria Dębska i Magdalena Boczarska.

  *** autorPrzygotowała Malwina Pająk,
  zespół Wyborcza.pl


Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka