Dodaj do ulubionych

SENIORZY mogą ubiegać się o dofinasowanie

22.08.19, 09:53
Tekst linka
Edytor zaawansowany
 • marii51 22.08.19, 11:33
  skąd znaleziono na dofinansowanie
  --- mozliw,że przed wyborami poszukano pieniedzy dla seniorów, bo drugiej trzynastki nie mogą- więc

  Co roku do NFZ wpływa około 500 tysięcy skierowań na rehabilitację w sanatorium. Mniej więcej jedna trzecia pochodzi od osób, którym nie minął rok od ostatniego pobytu. Ministerstwo Zdrowia wprowadza zmiany, które mają skrócić kolejki oczekujących.

  Masowe zatrucie w sanatorium. 80 kuracjuszy chorych
  Masowe zatrucie w sanatorium. 80 kuracjuszy chorych
  Dotychczas osoby zainteresowane świadczeniem mogły wnioskować o kolejny pobyt tuż po powrocie z poprzedniego turnusu. Teraz będzie to możliwe po upływie roku od jego zakończenia. Dodatkowo, w wydanym 18 czerwca rozporządzeniu, Ministerstwo Zdrowia zaleca korzystanie z leczenia uzdrowiskowego nie częściej niż raz na 18 miesięcy. Powyższe zmiany dotyczą wyłącznie osób dorosłych, które chciałyby skorzystać z refundowanego pobytu.  30 dni na przekazanie skierowania
  Kolejną wprowadzaną zmianą jest obowiązek przekazania skierowania do oddziału wojewódzkiego NFZ w terminie 30 dni od dnia jego wystawienia pod rygorem utraty ważności skierowania.  Ostatnią nowością jest uchylenie zapisu: "Wybór miejsca i rodzaju leczenia uzdrowiskowego albo rehabilitacji uzdrowiskowej dokonany przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego nie jest wiążący dla oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia".  Pomoże to uniknąć sytuacji, w których osoby niezadowolone z przydzielonego przez NFZ uzdrowiska będą rezygnować z turnusu.  NFZ w informacji dotyczącej zmian przekazał, że skierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową wystawione przed 19 lipca zachowują ważność.  Z powodu wprowadzanych nowości w rozporządzeniu, uległ zmianie wzór wniosku skierowania. Jego aktualna wersja znajduje się między innymi na stronach oddziałów NFZ.
  a tu całość Tekst linka
 • marii51 31.08.19, 15:55
  ogloszono rownież,że wczoraj Sejm zaakceptował o obniżeniu podatku z 18 na 17
  od 1 pażdziernika juz otrzymamy 1 procent więcej w rmeryturze

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka