Dodaj do ulubionych

Suski zabrał sie nie za pomoc w opanowaniu awarii

29.08.19, 16:14
a krytykowanie
jaka niby korzysć z jego słó?
Suski o awarii oczyszczalni w Warszawie: To przypomina mi sytuację katastrofy w Czarnobylu
mk, IAR
29.08.2019 15:16
Trwają prace nad usuwaniem awarii kolektorów w oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie. Od środy do Wisły wpada ponad trzy tysiące litrów ścieków na sekundę. Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski, komentując sytuację na Twitterze, nawiązał do czarnobylskiej katastrofy, do której doszło w 1986 r. Z kolei minister zdrowia zapewnia, że woda w Płocku jest zdatna do picia.

~~~~~~~~~~zdaje sprawę, URZĄD WARSZAWY oraz społeczeńsywo z Warszawy
jaki to wielki kłopot i niebezpieczeństwo dla całej stolicy
ale skupiają sie na jak najsprawniejszym uzyskaniu naprawy przez fachowcó...
--rozliczanie nic tu od Suskiego nie da
to nie jest tablica którą mogł z holu Sejmu chwucić i schować w swoich zakarkach
Edytor zaawansowany
 • marii51 29.08.19, 17:00
  wiadomości n/t są zreczywiście można nazwać klęską życia w Warszawie
  W środę gruchnęła wieść, że system odprowadzania ścieków z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni ścieków Czajka nie wytrzymał – we wtorek doszło do awarii jednego z kolektorów. Ścieki skierowano wtedy do drugiego, ale i on w środę przestał działać.

  Wówczas zarząd MPWiK podjął decyzję o kontrolowanym zrzucie nieczystości do Wisły. W efekcie do największej polskiej rzeki wpada około trzech metrów sześciennych surowych ścieków na sekundę, czyli 260 tysięcy metrów sześciennych na dobę. Trzy tysiące litrów na sekundę. Czyli półtorej szambiarki. Co sekundę.

  Ale to jeszcze nic.kologiczna katastrofa"

  Można się oburzać na spustoszenie, jakie taki ogrom ścieków czyni w środowisku. Minister środowiska Henryk Kowalczyk nie owija w bawełnę. - Mamy do czynienia z katastrofą ekologiczną – ocenił w środę.Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenia przed zanieczyszczoną wodą dla kilku powiatów leżących wzdłuż Wisły. Alerty otrzymali mieszkańcy Płocka oraz powiatów płockiego, sochaczewskiego, płońskiego, warszawskiego zachodniego, legionowskiego i nowodworskiego.

  - Szukamy rozwiązań, dlatego, że już wiemy, że nie da się w ciągu kilku dni rozwiązać tej sytuacji. Szukamy innowacyjnych rozwiązań - mówił w czwartek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
 • marii51 29.08.19, 17:03
  zniedbania od lat aż sie zdarzyła wielka awaria
  ale dlaczego nie alarmowano na ten temat????
  ~~~~~~czekano że samo się rozwiąże bezproblematycznie Wystarczy popatrzeć na liczby by przekonać się, że jako kraj mamy ze ściekami ogromny problem. Wystarczy rzut oka na opracowanie GUS "Polska w liczbach". Najnowsze dane dotyczące zanieczyszczenia środowiska wskazują, że w 2016 r. wyprodukowaliśmy – czyli przemysł i sektor komunalny – 2 tys. 166 hektometrów sześciennych ścieków wymagających oczyszczenia. Z tego oczyszczonych zostało 2 tys. 061 hektometrów sześciennych. Zostaje 105 hektometrów, które do oczyszczenia nie trafiło.

  Przeliczając na bardziej zrozumiałe liczby: 105 hektometrów sześciennych to 105 miliardów litrów. Gdybyśmy chcieli napełnić nimi szambiarki o pojemności 2 tys. litrów, to potrzebowalibyśmy 52,5 mln sztuk.

  Dokąd trafia tyle ścieków? – A któż to wie, na pola, do lasu – wzrusza ramionami prof. Zbigniew Heidrich z Politechniki Warszawskiej. – W Polsce mamy około 200 tysięcy zbiorników bezodpływowych, czyli popularnych szamb. Ścieki z nich są bardzo często zrzucane byle gdzie, bo tego na dobrą sprawę nikt nie kontroluje – mówi money.pl profesor. – Osobną sprawą jest jakość tych przydomowych zbiorników. Zgodnie z przepisami, one powinny być szczelne. Ale bywają bezczelne – żartuje.
  Prezydent Trzaskowski zaprzeczył tego typu sugestiom i podkreślił, że zarzuty o ukrywaniu wiadomości na temat uszkodzenia kolektorów nie są prawdziwe. Zaznaczył, że na początku - we wtorek - miała miejsce poważna usterka jednej z rur odprowadzających fekalia. Drugi kolektor przejął funkcję uszkodzonej rury.

  - Z sytuacją kryzysową mieliśmy do czynienia od wczoraj [w środę - red.], od godzin rannych - w momencie, kiedy drugi rurociąg przestał funkcjonować - zaznaczył prezydent miasta.

  Czytaj więcej: Wyciek ścieków to "katastrofa ekologiczna"? Ekspert: zagrożenie czysto biologiczne dla samej Wisły
 • marii51 29.08.19, 20:20
  Premier zwołał sztab w tej sprawie
  Awaria w warszawskiej oczyszczalni ścieków budzi wielkie emocje,
  niestety także polityczne
  . Niestety nadal nie wiadomo,
  co mogło spowodować uszkodzenia w Czajce.
  PAMIETAJMYMŻE kto jest na 1 wszym miejscu listy
  awaria takiego pokroju może byc zaliczana do wzięcia pod uwagę zdjęcia z Prezydenta
  moga neiktorzy realizować plan pokonania każą dostępną drogą podczas nocnych rozmyslan, może wiele niektórym przyjśc do glowy jak do końca zlikwidować .. PO(KOALICJĘ) OBOJĘTNIE Tekst linka
 • marii51 29.08.19, 21:44
  sztab pomtsł ma i TRZSKOWSKI ROWNIEŻ fakty.interia.pl/mazowieckie/news-awaria-czajki-rzad-chce-wybudowac-alternatywny-rurociag,nId,3174712?parametr=najczesciej_czytane&iwa_source=najczesciej_czytane
 • marii51 31.08.19, 15:52
  do roku 2012 spływało spływało a już jak został wybudowany ??czajka?? coś się zdarzyło...to wielkie ajwaj huzia na TRZASKOWSKIEGO
  FACHOWCY ZNAKOMICI sami fachowcy w obecnym sztanie rzążącym w kraju
 • marii51 31.08.19, 16:21
  zbudują specjalny przepływ do oczyszczalni
  obytylko ta zbudowana specjalnie rura .. dała rady bo nei ma 100 procent pewności
  a Prezydent uzdatni do tego czasu specjalnymi środkami .
  . oceniają ze te srodki są bardzo drogie
  ale tak musi byc .. dla lżejszego skażenia wód Wisły
 • marii51 08.09.19, 17:34
  i finansami z budżetu państwa ..więc to wielkie wsparcie dla Samorządu Warszawy

  jutro o 7 rano rozpocznie się odpływ zapasową rurą
  - zbudowaną na moście pontonowym
  do oczyszczalni .. przestaną wpływać do Wisły
  oby wszustko sprawnie .. i wytrzymało
  Jeśli pomyślnie zakończą się prowadzone w Warszawie działania, ścieki przestaną wpływać do Wisły prawdopodobnie w poniedziałek ok. godz. 7 rano.

  pierwszy raz ta metoda zostala zaproponowana trzymajmy kciuki żeby się udało..

  Czytaj więcej na fakty.interia.pl/polska/news-michal-dworczyk-rurociag-sciekowy-uruchomiony-zostanie-prawd,nId,3192268#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
 • marii51 13.09.19, 18:36
  W poblizu awarii Czajki wybrał się BYŁY MIN jaki
  ==planował zbudować bardzo dużo więzień, napisał ustawę i reakcja świata oceniła jako całkowicie do odrzucenia .. błędnie zamieścił wiadomości o ZYDACH Z II WOJNY ŚWIAT
  NIE DOKOŃCZYŁ PRAC W KOMISJII WEYFUKACYJNEJ I ZWIAŁ JAKO EUROPOSEŁ
  teraz rozlicza Prezydenta Wwy oraz PO ZA ZLEZBUDOWANĄ OCZYSZCZALNIE W
  pomocy jest innym z PIS DO Sekmu
  czytm tuwarszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25188485,patryk-jaki-robi-kampanie-wyborcza-nad-awaria-kolektora-to.html
 • marii51 13.09.19, 18:55
  IPM POMAGA chciał i Cenckiewicz wkopał się po uszy ...
  tak to jest z mowieniem nieprawdy
  wiesci24.pl/2019/09/13/cenckiewicz-atakuje-rodziny-opozycjonistow-kwitami-kolegow-dziadka-z-sb/
 • marii51 13.09.19, 19:36
  zapewniali że sprawnie szybko po moscie pontonowym rury wszystko usprawnia

  ale to pierwszy raz i trzeba czasem znów sie cofnąć,, żeby jeszcze bardziej usprawnić
  ktoś ""znalazł czas i "" artyk tak spłodził,że same kłamstwa się pojawiły,,że Wesła aż do GDANSKA JUZ SCIEKI DOPŁYNĘŁY... A ŻE TV PUBLICZNA DZIAŁA NA zleceniarządów obecnych to lud wierny uwierzy.. juz przepraszali za nieprawdę...
  Rzecznik Wód Polskich Sergiusz Kieruzel uspokaja, że do awarii nie doszło. Przerwa w pracy rurociągu na moście pontonowym, który od poniedziałkowego poranka doprowadza ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka, to zaplanowane działania. – W tej chwili ścieki rzeczywiście płyną bezpośrednio do Wisły, ale ma to związek z przebudową rurociągu. Pompy odłączyliśmy w czwartek rano, prace mają potrwać jeszcze przez kilka godzin – zapowiada Kieruzel.
  Tekst linka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka