Dodaj do ulubionych

ROK SZKOLNY 2019/20

29.08.19, 17:11
1. Zajęcia szkolne w roku 2019/20
Nauka w szkołach średnich odbywać się będzie na dwie zmiany. Pierwsza trwać będzie od 6:30 do 15:30, a druga od 12:45 do 19:20. Co to oznacza?

Uczniowie, którzy lekcje rozpoczynać będą w godzinach porannych, zostaną zmuszeni do wczesnego wstawania, zakładając, że nie każdy uczeń mieszka w promieniu 2 km od szkoły. Jednak będą cieszyli się powrotem do domu około 16.

Druga grupa uczniów będzie musiała rano odespać powrót z zajęć i odrabianie zadań domowych do późnych godzin nocnych.

Czy zajęcia zaczynające się od 12 są dobrym rozwiązaniem? Zapytaliśmy o to Przemka Staronia, niezwykle serdecznego człowieka, który został Nauczycielem Roku 2018:

- Jest to godzenie w dobrostan psychofizyczny ucznia. Rozpoczynanie zajęć po 12 jest na pierwszy rzut oka fajne, bo nie trzeba rano wstawać. Jednak w pierwszej części dnia nie można de facto często nic zrobić, bo we znaki daje się napięcie przed pójściem do szkoły, a w godzinach popołudniowych nie można się skupić, bo zmęczenie daje o sobie znać. Oczywiście tradycyjne robienie zajęć od 8 też nie jest najlepszym pomysłem, zajęcia powinny się rozpoczynać bliżej 9, ale to i tak dużo lepsza opcja niż 12.
Edytor zaawansowany
 • marii51 29.08.19, 17:20
  Ile lat wcześniej ?
  od momentu wladania min edukacjii ZALEWSKIEJ za PIS RZĄDAMI
  CZYLI GRUDZIEŃ 2015ROK !
  --- TERAZ skladają jedni na drugich choć wszyscy wiedzieli
  o podwójnym roczniku do szkół średnich !!
  Nie można było przewidywalnie przygotować i przysposobić
  miejsc więcej do nauki ? TERAZ BYLYBY TO SZKOŁY A W PZRYSZLOŚVI NA MIESZKANIA KOMUNALNE no
  gdy tak dużo średnio zarabiajacych w Polsce małżeństw czeka na tańsze mieszkania
  wraz z założeniem ciekawych profili technik liceum zawodowych jak i szkół zawodowych
  więcej nauczycielom zapłacić ,żeby nie uciekali z zawodu
  a tak są uczniowie, którzy nie maja wcale miejsca do szkoły średniej

  OTO PRZYKŁADOWY PLAN LEKCJII
  https://v.wpimg.pl/ODcuNjEzJi1MQ3hTPUpgNAwHOgspVz8lERAgHiwUKGoUBS0OK1Q_KEwcIwsiHwwlAB0rRXdKfn1MRXZFd0NgNgweYxk_ESAoDQwtACwlK3RUTGBHPUo2dBsNfhM8SmEuExI=/
 • marii51 29.08.19, 20:10
  "Chcemy szkoły, która będzie uczyła, ale która także będzie kształtowała postawy, czyli wychowywała. Szkoła, która będzie przygotowywała do życia, jeśli chodzi o umiejętności o charakterze technicznym, ale także w sferze duchowej. Która będzie potrafiła nauczyć młodych ludzi odnajdywania się w sferze kultury, która przecież pełna jest różnego rodzaju znaków, symboli, które trzeba znać, różnego rodzaju odniesień" - zaznaczył.

  "Chcemy po prostu takiej szkoły, która będzie służyła rozwojowi i poszczególnych osób, poszczególnych obywateli" - mówił. "Chcemy szkoły, która będzie służyła naszej wspólnocie, będzie służyła Polsce, jej przyszłości" - dodał Kaczyński.

  "Nie chcemy szkoły, która będzie przygotowywała ludzi do prostych prac, nie chcemy, żeby Polska była zapleczem dla silniejszych od nas sąsiadów. My chcemy, żeby Polska była silna, tak silna jak ci sąsiedzi" - podkreślił szef PiS.

  Szkoła a rodzina
  "Szkoła nie może być terenem eksperymentów społecznych, dzieci i młodzież nie mogą być przedmiotem tych eksperymentów, a tego rodzaju plany
  w tej chwili w naszym kraju w różnych miejscach - obawiam się, że także w Poznaniu - istnieją" - zaznaczył."Szkoła nie może godzić w prawa rodziców do wychowania swoich dzieci" - stwierdził Kaczyński.

  Jak podkreślił, "szkoła nie może podważać fundamentu rodziny, fundamentu całej konstrukcji społecznej, która stworzyła naszą cywilizację, cywilizację chrześcijańską, cywilizację najbardziej życzliwą człowiekowi ze wszystkich cywilizacji w dziejach świata".

  "Rządy PiS, jeśli tylko społeczeństwo nas poprze, będą gwarancją tego, że tych eksperymentów nie będzie" - zapowiedział Kaczyński.

  "Szkoła nie może godzić w prawa rodziców do wychowania swoich dzieci" - stwierdził Kaczyński.

  Jak podkreślił, "szkoła nie może podważać fundamentu rodziny, fundamentu całej konstrukcji społecznej, która stworzyła naszą cywilizację, cywilizację chrześcijańską, cywilizację najbardziej życzliwą człowiekowi ze wszystkich cywilizacji w dziejach świata".

  "Rządy PiS, jeśli tylko społeczeństwo nas poprze, będą gwarancją tego, że tych eksperymentów nie będzie" - zapowiedział Kaczyński.

  o litości jeśli ktoś żyje już 70lat i ani razu nie był zainteresowany jakim programem nauczania
  dysponują Nauczyciele tam wszystko jest spisane i jasno wyjaśnione
  Dlaczego teraz Kaczyński rozpoczyna
  WŁAZI Z BUTAMI .. DO EDUKACJII, tworzyć jakiiś swoj program ????
  a raczej postanowił wszytkich nauczycieli pouczać ,
  rozliczać i podpowiadać jak powinna w Polsce wyglądać Edukacja?
  I JESZCZE !!!ZADECYDUJE
  jakie wypłaty powinien nauczyciel otrzymywać...
  ... brak słów
  Czytaj więcej na fakty.interia.pl/polska/news-prezes-pis-szkola-nie-moze-podwazac-fundamentu-rodziny,nId,3174681#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 • marii51 29.08.19, 20:21
  WIADOMOŚCI LOKALNE
  Prezydent Krakowa: Nie dostaliśmy pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli


  Czytaj więcej na fakty.interia.pl/#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
 • marii51 06.09.19, 14:57
  „Te absurdy po reformie stały się szkolną rzeczywistością. Z powodu podwójnego rocznika klasy są bardzo liczne. Mamy w klasach po 45 uczniów, 40 uczniów…” informuje Związek Nauczycielstwa Polskiego. A w internecie robi furorę grafika, przedstawiająca klasę:
  Mamy tu sprzedaż miejsc w klasach z podwójnym rocznikiem – są specjalne strefy złote, strefy boczne a nawet strefa stojąca. Smutny obraz zmian w edukacji, wprowadzonych przez PiS. A co robi w tym czasie minister edukacji Dariusz Piontkowski? Robi swoją kampanię wyborczą na Podlasiu. Czy i tam dopuścił do powstania 45-osobowych klas?https://wiesci24.pl/wp-content/uploads/2019/09/klasa-45.jpg
 • marii51 06.09.19, 14:58
  jeszce link
  wczorak minis edukacjii do dziennikarki
  to Pani w glowie coś się pomąciło... tak odpowiada wzor etyki.. zachowania się
 • marii51 06.09.19, 15:45
  Klasy w szatniach i w piwnicach
  O chaosie mówił w piątek prezes ZNP Sławomir Broniar. Przypomniał czerwiec 2016 r. i wizytę Anny Zalewskiej w Toruniu. Tam ówczesna minister edukacji ogłosiła zmiany w oświacie. – Mówiła: reforma jest przemyślana, przygotowana, policzona i ani uczniowie, ani rodzice nie powinni jej zauważyć. Pierwszy tydzień nowego roku szkolnego dosyć brutalnie zadał kłam temu stwierdzeniu. Ten tydzień z punktu widzenia ucznia, rodzica i nauczyciela absolutnie obalił mit, że ta reforma była przemyślana, przygotowana i policzona. Mamy przepełnione szkoły, toalety, korytarze, zajęcia odbywają się i w szatniach, i w piwnicach, szkoły pracują na dwie i trzy zmiany – mówił
  tak urządzić to wiadomo kto tak potrafi wieczorowe ---pojawią się pomysly
  bo jak mlodzież ma rok czekać, bo miejsca nie ma?
 • marii51 07.09.19, 09:23
  Jeszcze nie zaczął na dobrze ministrowania a kolejne wielkie problemy na horyzoncie. Warszawa zamierza pozwać Ministerstwo Edukacji Narodowej o zwrot środków, które musiała wydać na edukację w wyniku pomysłów Zalewskiej. To po strajku nauczycieli, który widnieje na horyzoncie, kolejne wielkie wyzwanie Dariusza Piontkowskiego, szefa struktur PiS z Podlasia, pełniącego też rolę ministra edukacji.
  Piontkowski zaczął jednak swoje urzędowanie w MEN od konfliktu z nauczycielami a teraz naraził się samorządowcom. Według komentarzy z okolic ministerstwa, prawdopodobnie woli jednak zajmować się kampanią wyborczą i rozgrywkami w strukturach, niż problemami oświaty, które są bardzo trudne.
  Warszawa zapłaciła za nietrafione pomysły Zalewskiej 80 milionów złotych a kwota ta cały czas rośnie. Dlatego Rafał Trzaskowski zapowiada pozew przeciwko MEN, zostanie on złożony w najbliższych tygodniach.

  W ślady Warszawy chcą iść kolejne miasta i miejscowości.
  KTO W TAKIEJ SYTUACJII zapłaci jej blędy?wiesci24.pl/2019/09/07/minister-dariusz-piontkowski-ma-wielki-problem-warszawa-pozwie-go-o-zaplate-za-pomysly-zalewskiej/
 • marii51 11.09.19, 09:08

  https://pbs.twimg.com/media/EEA_lI9XkAIOe3J.jpg
  nie ma dziecko czasu na obiad?Tekst linka
 • marii51 17.09.19, 21:58


  kobieta.onet.pl/14-tysiecy-dzieci-nie-chodzi-do-szkoly-rodzice-wola-edukacje-domowa/bdqbyh7

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka