Dodaj do ulubionych

Nowa historio w jakim kierunku zmierzasz?

06.09.19, 12:19
Wszystko zaczyna się od kłamstwa. Polska i Europa zostały zniszczone przez kłamstwa. Teraz ten fałsz serwowany jest na nowo. Na potrzeby polityki niszczy się pamięć i napina się strunę, która może pęknąć w sposób niekontrolowany.

Stanisław Aronson ps. „Rysiek” – Polak i Żyd, uciekł z transportu do Treblinki, walczył w szeregach AK, został ranny w powstaniu warszawskim.
Jeden z ostatnich żyjących autorytetów w bezkompromisowej rozmowie pyta i oskarża:

Dlaczego polskie państwo podziemne nie stanęło w obronie swoich żydowskich obywateli?

Po co tworzy się mit „żołnierzy wyklętych” ze szkodą dla wspaniałej tradycji AK?

Dlaczego manipuluje się historią i umacnia podziały?

Wasz świat może runąć tak jak kiedyś mój – ostrzega Aronson. Jednocześnie wierzy, że najważniejsze jest to, co ludzi łączy, i jeśli nie damy się zwieść historii opartej na kłamstwie, wciąż mamy szansę na Polskę ludzi wolnych, myślących i dobrych dla innych.

KSIĄŻKA, KTÓRA OTWORZY NAM OCZY

Emil Marat – dziennikarz, pisarz, Michał Wójcik – historyk, dziennikarz. Laureaci Nagrody Historycznej „Polityki”. Autorzy bestsellerowych Ptaków drapieżnych – historii Lucjana „Sępa” Wiśniewskiego, likwidatora z kontrwywiadu AK.


źródło opisu: www.znak.com.pl/ksiazka/wojna-nadejdzie-ju...(?)
Edytor zaawansowany
  • marii51 06.09.19, 21:02
    kolejna zauważalna nowa -inna historia z czasó wojny 1939
    ??"Prawicowy, nacjonalistyczny rząd Polski może świętować wielkie zwycięstwo. W długiej wojnie o 'kulturę pamięci', którą za cel obrał sobie po dojściu do władzy w 2015 roku, wczoraj (tj. w niedzielę 1 września - red.) zdobył ostatni bastion. Po tym, jak Izrael uznał polską narrację - podkreślającą cierpienie narodu polskiego i umniejszającą jego rolę w zadawaniu cierpienia innemu narodowi - teraz także Niemcy i Stany Zjednoczone zostały przekonane o słuszności polskiego postulatu" - ocenia komentator "Haaretza" Ofer Aderet w poniedziałkowym artykule.

    Czytaj więcej na fakty.interia.pl/swiat/news-haaretz-w-rocznice-wybuchu-wojny-polacy-znieksztalcili-histo,nId,3181492?parametr=zobacz_takze&iwa_source=rek_3#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka