Dodaj do ulubionych

w stolicy naszej

01.10.19, 17:16

musi bronic się za niesłuszne posądzanie // na konwencjii gdzie tv pokauje padają oszczercze slowa od pis
- na temat rzadów Prezydenta.. TRZASKOWSKIEGO--WYBRANEGO W DEMOKRATYCZNYCH WYBORACH /
Miato"Będziemy informować mieszkańców o każdym takim przypadku, gdy ciężar finansowy swoich obietnic rząd przerzucać będzie na samorządy. Gdy środki, które powinniśmy przeznaczać na realizację programów samorządowych, lokalne inwestycje, poprawę jakości życia mieszkańców, trzeba będzie znów wydawać na sprawy, których finansowanie jest obowiązkiem rządu" - zapewnił Trzaskowski.
nie dośc że ma ogromny problem z oczyszczalnią to jeszce czepia się poseł JK .. nt 500+aZalewska zadlużyla wszystkie szkoły i też trzaskowski musi to wszytko naprawiać... za MINISTER BYŁA GDY TA ZWIALA I SIEDZI W bRUKSELI!!!!!
wczesniej napisał tak..
1. Proszę nie kłamać, samorządy popierają i realizują 500+
2. Dotąd transze na 500+ były zapisane w rocznym planie, ale nie zaktualizowano go po rozszerzeniu programu na 1. dziecko. To jak z 13. emeryturą na 2020 - prezes obiecuje, a w budżecie nie ma. Gdzie są te pieniądze?
twitter.com/300polityka/status/1178654438904471552

300Polityka
@300polityka
PJK: Trzaskowski prowadzi operację, która zmierza do tego, żeby nie wypłacać 500+. To po prostu zapowiedź tego, co będzie się działo, jeżeli nasi przeciwnicy przejmą władzę#300POLITYKALIVE300polityka.pl/live/2019/09/30#post-519929 …][/b]

--
''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
Edytor zaawansowany
  • marii51 01.10.19, 18:52
    a tak odpowiada na zwołaną konferencję
    opadł mnie nie lada zaszczyt. Aby mnie zaatakować, pofatygował się osobiście sam Prezes Jarosław Kaczyński! Pan Prezes ma chyba obsesję na punkcie samorządów, a zwłaszcza Warszawy (czy to tolkienowski kompleks dwóch wież)?

Skąd tak silne wzmożenie po stronie rządzących? Stąd, że napisałem do premiera list. W liście zgłosiłem obawy co do tego, czy rząd i wojewoda mogą zagwarantować, że środki na wypłacanie 500+ do końca roku na pewno będą zapewnione. Jak do tego listu odnosi się PiS i prezes? Ano tak, że znów gra swoją zdartą płytę: „opozycja odbierze 500+”…

Powtórzmy zatem: zwróciłem się do premiera po to, żeby mieć pewność, że Warszawa będzie miała ZAGWARANTOWANE środki na wypłatę 500+. PiS odpowiada na to, że chcę 500+ odbierać. Gdzie tu logika?!

Moje obawy nie biorą się znikąd. Do tej pory plan dostarczania transz środków na wypłatę 500+ rozpisywany był na cały rok. To się zmieniło, od kiedy program został rozszerzony również na pierwsze dziecko. Środki na wrześniowe wypłaty otrzymaliśmy w ostatniej chwili. Planu dostarczania środków do końca roku nie ma. Jaką mam pewność, że nie zdarzy się tak, że któraś transza nie przyjdzie? To tak, jak z tzw. 13. emeryturą w przyszłym roku – niby PiS ją obiecuje, ale w budżecie („zrównoważonym”) ani śladu zagwarantowanych na nią funduszy.

Co w przypadku, gdyby któraś transza nie przyszła? Rząd – swoim zwyczajem – ciężar finansowy znów zrzuci na Warszawę? Wiem, że PiS nic sobie nie robi z kolejnych milionów, które z budżetu stolicy muszą płynąć na łatanie jego niekompetencji, to już w Warszawie znamy aż za dobrze – choćby z fatalnej deformy edukacji. Ale my będziemy informować mieszkańców o każdym takim przypadku – gdy ciężar finansowy swoich obietnic rząd przerzucać będzie na samorządy. Gdy środki, które powinniśmy przeznaczać na realizację programów samorządowych, lokalne inwestycje, poprawę jakości życia mieszkańców, trzeba będzie znów wydawać na sprawy, których finansowanie jest obowiązkiem rządu.

Na koniec powtórzę raz jeszcze to, co jako Platforma Obywatelska i #KoalicjaObywatelska powtarzaliśmy już WIELOKROTNIE: co zostało dane, nie będzie odebrane. Program 500+ będzie działał nadal, gdy obecna opozycja obejmie władzę. Mam nadzieję, że czeka nas to już niedługo – po wyborach 13 października

--
  • marii51 03.10.19, 12:28
    jAKA PIEKNA TY JESTEŚ nasza Warszawo

ale nie dla tych,
    ktorzy nie mają Jakiego PATRYKA?- jako Prezydenta,
    więc Trzaskowski Rafał JEST KRYTYKOWANY ,
    ---JUZ DOMAGA SIĘ RADNA Wwy
    że powinien OD WYBORÓW 00ZALEDWIE KILKA MIESIĘCY
    !wszystkie obietnice wyborcze mieć zrealizowane a on>> śpi::..

CO BY TO MIAŁO ZNACZYĆ? ZASTANAWIAM SIĘ, DLACZEGO ?
    AAAAA WIEM, MOŻE?
    JEŚLI WYBORCY NAJWIĘCEJ GŁOSOW MIELIBY ODDAĆ NA 1 Z LISTY PIS ?
    czyli JK ?... BO NA BŁOŃSKĄ NIE POWINNI .. TO O TO CHODZI? aha aha.to i radna
    ma zarzuty....
    A .ŻE jaki byływice min spr
    na Komisjii utajnił pisowskie zaangażowanie o nieruchomościach w Warszwie,,
    a przypisal wszysto HGW .. O TYM RADNA JAKOS NIE WSPOMINA....
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ""Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie doprowadził do finalizacji żadnej swojej obietnicy z wyborów samorządowych od początku do końca. Nie radzi sobie ze sprawami lokalnymi, a nieustannie próbuje wchodzić w sprawy władz centralnych – mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" radna PiS Olga Semeniuk.

Warszawska radna PiS w rozmowie z dziennikiem oceniła, że Trzaskowski uprawia politykę na niekorzyść warszawiaków i udowadnia, że jest niewiarygodny. "Pan Trzaskowski nie doprowadził do finalizacji żadnej obietnicy z wyborów samorządowych" - stwierdziła.

"Najpierw był problem z bonifikatą za przekształcenia użytkowania wieczystego, potem był problem żłobków, darmowych biletów dla licealistów, potem kryzys z wywozem śmieci i oczyszczalnią Czajka. Był strajk nauczycieli, w który bardzo mocno się zaangażował" - wskazała Semeniuk.>>Tekst linka

• marii51 03.10.19, 12:47
    trwa intesywna nagonka na Prezydenta i jego urząd
    Wojewoda Wojewoda zlecił kontrolę dotyczącą realizacji 500 plus w Warszawie
    Wojewoda Zdzisław Sipiera (fot. mazowieckie.pl)
    Zleciłem kontrolę w ratuszu dotyczącą realizacji programu "Rodzina 500 plus" w trzech kwestiach: szacowania wysokości dotacji, wykorzystania środków i rzetelności sprawozdań – poinformował w czwartek (3 października) na konferencji prasowej wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.
    cd.. wojeody działań na rozkaz JK I DZIENNIKARZA WIARĘ pisowskiego
    Rafał Trazskowski// ich pokona !!!! Wojewoda zlecił kontrolę dotyczącą realizacji 500 plus w Warszawie
    Wojewoda Zdzisław Sipiera (fot. mazowieckie.pl)
    Zleciłem kontrolę w ratuszu dotyczącą realizacji programu "Rodzina 500 plus" w trzech kwestiach: szacowania wysokości dotacji, wykorzystania środków i rzetelności sprawozdań – poinformował w czwartek (3 października) na konferencji prasowej wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

"Dzisiaj będzie podpisane zlecenie kontroli w m.st. Warszawa, dotyczącej (...) obowiązku wypłaty należności (...) dla dzieci w Warszawie" - zaznaczył wojewoda.

Kontrola ma potrwać kilka tygodni i dotyczyć trzech aspektów: szacowania kwot dotacji, faktycznego wykorzystania pieniędzy na program "Rodzina 500 plus" i rzetelności sprawozdań finansowych.

"Może być tak, że jedynie Warszawa ma problem z wydatkowaniem środków z tak prostego programu. Muszę wiedzieć, na czym polega ten problem, a widać, że komunikacja i dane, które otrzymujemy od służb pana prezydenta, nie są pełne. (…) Dlatego muszę to skontrolować" - powiedział Sipiera.
    ~~~~~~~~~
    a dlaczego ma mieć mało klopotów,,że woda nie czysta?, a za Ponton nielegalny też teraz pis dołoży TRZASKOWSKIEMU A PO CO SIĘ ZGODZIŁ NA BUDOWĘ MOSTU PONTONOWEGO!!!!

--
  • marii51 10.10.19, 07:58

Minister finansów lubi ustawiać się ze mną do zdjęcia, gdy otwieramy nowy odcinek metra, które budujemy za pieniądze miejskie i fundusze Unii Europejskiej wynegocjowane przez rząd PO-PSL i przeze mnie osobiście. Skoro wypina pierś po medale, niech też pomoże we współfinansowaniu niektórych inwestycji – oczekuje Rafał Trzaskowski. I apeluje, by premier wpisał do Wieloletniej Prognozy Finansowej Państwa kwotę, która przynajmniej częściowo pokryje koszt sześciu projektów: obwodnicy śródmiejskiej od ronda Wiatraczna na Grochowie do ronda Żaba na Targówku, która może pochłonąć ponad 1 mld zł, siedziby orkiestry Sinfonia Varsovia przy Grochowskiej (633 mln zł), teatru na pl. Defilad (167 mln zł), adaptacji kamienicy przy Próżnej na siedzibę Teatru Żydowskiego
    127 mln zł), rozbudowy Muzeum Powstania Warszawskiego (41 mln zł). Szóstą inwestycją jest nowy stadion Polonii Warszawa wraz z wielofunkcyjną halą sportową. Miasto zarezerwowało na ten cel 165 mln zł, ale potrzeba ponad 400 mln zł."
    "

a jak Prezydent ma to zrealizować???? więc ....
    Prezydent Warszawy pisze list do premiera. "Jesteśmy w plecy ponad miliard rocznie. Skoro zabieracie pieniądze, dajcie rekompensatę"
    Pana rząd znacząco uszczuplił dochody Warszawy. Proszę zatem o wsparcie z budżetu państwa miejskich inwestycji o charakterze ponadlokalnym - napisał Rafał Trzaskowski do premiera Mateusza Morawieckiego.
    --

• marii51 10.10.19, 09:34
    jedno z najiękniejszych mist powstała z ruin całkowitych
    tyle pracy i TRUDYu Polacy włozyli w jej odbudowę
    a gdy czyta sie, jak zle traktowany jest Prezydent wybrany nie po mysle PIS... TO
    Wszystko, co dzieje się w Warszawie, jest personalizowane i to pan jest tego sprawcą. Wystarczy przypomnieć chociażby paski w TVP Info typu „Trzaskowski wywozi toksyczny szlam na Mazury”, „Trzaskowski wywołał kryzys w Warszawie”, „Trzaskowski wstrzymuje wypłaty 500+”.

To jest metoda PiS-owskiej propagandy. Ci ludzie niczego się nie nauczyli po śmierci Pawła Adamowicza. Jak wezmą kogoś na cel, to muszą się wyżywać jak banda komunistycznych pionierów na kułaku. Taki mają sposób funkcjonowania. Na niewiele więcej ich stać. Myślą, że im bardziej będą obrzydzać i człowieka atakować, tym większa czeka ich nagroda od prezesa Kurskiego. Jeżeli chodzi o media PiS-owskie, to nic mnie już nie zdziwi.

Dlaczego akurat pana obrano za cel?

BO !!!

Myślę, że wynika to z niechęci do samorządów ze strony Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS nie znosi wszystkiego, co niezależne. A media pisowskie dobrze czują ten klimat. Po drugie: wiadomo, jeżeli atakuje się samorządowców, to przede wszystkim w Warszawie, bo stolica jest symbolem. Po trzecie: najwyraźniej zabolała PiS i samego Jarosława Kaczyńskiego przegrana w Warszawie i brak możliwości realizowania swoich przedsięwzięć biznesowych.

Rozumiem, że ma pan na myśli inwestycję Srebrnej?

Tak, również o to chodzi. Plany biznesowe dewelopera Kaczyńskiego na pewno odgrywają ważną rolę w polityce partii rządzącej. Prezes PiS przyzwyczaił się, że cała Polska jest na jego pstryknięcie palcem. Tymczasem samorządy są niezależne. To go strasznie drażni i boli, więc bierze je na celownik. I tu nie chodzi o mnie personalnie, tylko chodzi o samorządy jako takie - ograniczenie prerogatyw, zabranie pieniędzy... Myślę, że właśnie niezależne media i samorządy to będą kolejni wrogowie PiS, jeżeli, nie daj Boże, wygra wybory.

--
  • marii51 10.10.19, 09:36
    WYWID W CAŁOŚCI
    wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/trzaskowski-jezeli-pis-wygra-wybory-bedziemy-musieli-niestety-szykowac-sie-do-tego/db096cm
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka