Dodaj do ulubionych

"Ksiądz to drugi Chrystus"...

11.01.20, 02:09
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25584888,duchowny-zacheca-do-calowania-ksiezy-po-dloniach-tak-na-prawde.html#s=BoxOpImg10
Obserwuj wątek
    • mobic Re: "Ksiądz to drugi Chrystus"... 11.01.20, 09:36
      Mam pytanie czy oglądaliscie Pasterkę z Moskwy? Tam właśnie widać było całowanie w Prawoslawiu. Obecny był Putin, Miediejew ja oglądałem.

--
      ----------------------------------------------------------
      Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
      Unikaj złośliwych uwag (Poradnik Życia)
      • marii51 Re: "Ksiądz to drugi Chrystus"... 11.01.20, 11:58
        mobic
        jaka szkoda, że nie powiadomiłeś ...smile
        ze będziesz oglądać, ja czekałam,że w tv będzie pasterka
        ------- niestety chyba nie było w tym roku, po Putina słowach Polaków obrażąjących
        a co tam o całowaniu w artyk --- zaraz spr
        ---- Ojciec Rydzyk wręcz przez kobiety napastowany z calowaniem w rekę smile

--
        ''Szczęście to nie tylko co los nam daje... ,
        ale tez wtedy, gdy nam szcęścia nIe odbiera""
        • marii51 Re: "Ksiądz to drugi Chrystus"... 11.01.20, 12:06
          asyaba wczoraj

komentarz jest z sensem, bo pierścień rzeczywiście ucałować ,to wielki zaszczyt

Oceniono 172 razy
          166

Szanowny ........., ten zwyczaj nie polegał na całowaniu po rękach księży. Dotyczył on tylko i wyłącznie całowania pierścienia z relikwiami noszonego na rękach dostojników. Niestety znowu księża wykorzystali niewiedzę ludzi i zaczęli podstawiać brudne łapska do całowania wiernym żeby pokazać swoją wyższość nad plebsem

--
      • marii51 Re: "Ksiądz to drugi Chrystus"... 11.01.20, 12:45
        mobic napisał:

> Mam pytanie czy oglądaliscie Pasterkę z Moskwy? Tam właśnie widać było całowani
        > e w Prawoslawiu. Obecny był Putin, Miediejew ja oglądałem.
        >
        ~~~~~~~~~~~~~mobic
        co z tym całowaniem na Paterce w Moskwie ? napisz troszkę -
        czy chodzi Ci o calowanie IKONY?

--
        • mobic Re: "Ksiądz to drugi Chrystus"... 11.01.20, 15:42
          A czemu to kobitki podstawiają rękę do całowania i chcą żeby ją całować?
          Pasterka z Moskwy jest rokrocznie nadawania na rosyjskim kanale PLANETA RTL. Co ja tam widziałem tak w skrócie opiszę. O 21:00 naszego czasu się rozpoczęła. Był obecny Putin i Miediejew. Putin był bez krawatu w swetrze białym otoczony dziećmi a Miediejew w krawacie. Patryarcha Wszechrusi celebrował nabożeństwo. Każdy ksiądz który się zbliżył do Patryarchy to szybko go ucałował w rękę. W naszej wierze Papież Franciszek nie chce żeby go całować w ręce i nie raz widziałem jak chował ręce jak ktoś go chciał pocałować. Warto było obejrzeć tą Pasterkę z Moskwy.

--
          Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. - Mark Twain
          • marii51 Re: "Ksiądz to drugi Chrystus"... 11.01.20, 16:16
            MOBIC chyba nie mam takiego kanału -
            aha
            patriarcha calowany ...
            ~~~~~~~~~~~owszem widziałam,że kobiety tak całować chcą uwielbianego Rydzyka
            a Papież obecny Franciszek NAWET ZAISTNIAŁ INCYDENT kobieta nie chciala pusćić jego ręki
            może miala szansę go ucalować moż etak planowala, a Papież za szarpnięcie przez kobietę za rękę odczuł bol i ją uderzył ... zaskoczony sytuaxją --przepraszał wiernych za swoje zachowanie

--
            • mobic Re: "Ksiądz to drugi Chrystus"... 11.01.20, 16:37
              Zapomniałem dodać że w Prawoslawiu nie widać figur świętych a są tylko swięci na obrazach. W czasie Pasterki wszyscy się modlili na stojąco nie było miejsc siedzących. Żłubka nie było a tylko obraz przedstawiający Narodzenie Pana Jezusa.

--
              • mobic Re: "Ksiądz to drugi Chrystus"... 12.01.20, 11:15
                Ja dalej nie wiem dlaczego dziewczyny nastawiają rękę do całowania i lubią być w nią całowane?

--
                • pia.ed Re: "Ksiądz to drugi Chrystus"... 12.01.20, 11:52
                  Mobic, zbaczasz z tematu!
                  Patriarcha w Kosciele prawoslawnym to tak jak Papiez ...
                  a poza tym dlaczego piszesz o innych wyznaniach, kiedy dyskutujemy ksiezy katolickich???

Czy TY tez calujesz ksiedza w reke, nawet takiego mlodego ktory dopiero wyszedl z seminarium???

PS. Piszac o Kosciele prawoslawnym moglbys tez dodac
                  dlaczego nie swietuja razem z Kosciolem katolickim ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka