Dodaj do ulubionych

Test ze znajomości "Lalki"

03.05.11, 12:56
testwiedzy.pl/print/print_test/21094.html
Edytor zaawansowany
  • sza.aliczek 13.07.11, 00:18
    Myślałam kiedyś, że znam Lalkę naprawdę dobrze :) Czytałam wielokrotnie, potem często serial lub wersja kinowa :)
    Ale kiedy Was czytam, to zwyczajnie jestem pełna podziwu :)
    Nie zabieram głosu, bo nie mam z czym.
    Ale grzebię w wątkach niemal codziennie :)
  • matylda1001 15.07.11, 00:45
    Czytaj Sza.aliczku na zdrowie:) a jak Ci sie znudzi na warszawskich salonach, to z całego serca zapraszamy do Lipiec.
    forum.gazeta.pl/forum/f,86481,Ale_wies_Chlopi_Reymonta.html
  • matylda1001 15.07.11, 00:42
    Jeżeli to jest średni poziom trudności, to ja bym chciała zobaczyć łatwy:) ale i tak nie wiedziałam ilu graczy potrzeba do wista.
  • soova 15.07.11, 11:01
    Test miał być ze znajomości powieści, a nie reguł gry w karty, w którą tam grano.

Tu muszę się przyznać, że sama też kiedyś wymyślałam taki test na potrzeby edukacyjne. ;) Pamiętam, że zamawiający (moja mama - polonistka) nieźle się ubawił, gdy przeczytał pytanie: jak się nazywał pies Rzeckiego?
    --
    A może warto rozruszać to forum? :) forum.gazeta.pl/forum/f,86797,_Lalka_Noce_i_Dnie_.html
  • vipavka 09.03.12, 11:13
    A mojemu mężowi i całej jego klasie w liceum to pytanie spędziło sen z powiek :)
  • kadrel 11.12.12, 00:44
    IR od inicjałów swojego Pana...
    Aaaaale trudne. Phi.
  • jadwiga1350 15.07.11, 11:20

> Jeżeli to jest średni poziom trudności, to ja bym chciała zobaczyć łatwy

Pytanie jak Wokulski miał na imię można byłoby zaliczyć do łatwych. Albo gdzie pracował Rzecki?
  • mouse13 16.01.12, 22:22
    Pytanie nr 6 "Czy Szuman zrezygnował ze swoich badan naukowych". Prawidłowa odpowiedź to Tak, a tymczasem Szuman przecież badał włosy rożnych ras i zbierał je przez całą powieść. Do innych pytań nie mam zastrzeżeń.
  • soova 24.01.12, 12:16
    Jednakże pod koniec powieści Szuman postanawia zrezygnować ze swojej działalności naukowej. Pewnego razu Rzecki nakrywa go na studiowaniu rachunków sklepu i spółki, bo do przystąpienia do interesu Szumana zachęcił Szlangbaum (a raczej jego przykład).

"- Tempora mutantur et nos mutamur in illis - spokojnie odpowiedział doktór. - Dziesięć lat zmarnowałem na badaniu włosów, wydałem tysiąc rubli na druk broszury o stu stronicach i... pies nie wspomniał ani o niej, ani o mnie. Sprobuję dziesięć następnych lat poświęcić operacjom pieniężnym i jestem z góry pewny, że mnie będą kochać i podziwiać. Bylem otworzył salon i kupił ekwipaż..."
    --
    A może warto rozruszać to forum? :) forum.gazeta.pl/forum/f,86797,_Lalka_Noce_i_Dnie_.html
  • mouse13 04.02.12, 20:37
    He he. No tak. Okazuje się że umknęło mi wiele szczegółów z mojej ulubionej powieści. W teście tez nie wypadłam najlepiej ;)
  • weteran_pl 22.05.12, 14:59
    A oto kolejne testy wiedzy o Lalce:

www.szkolnictwo.pl/test,nauka,1044,Lalka
    testy.eduskrypt.pl/lalka-test-101.html
    www.funtest.pl/test/lalkaksiazka/
    la.ostatnidzwonek.pl/test-0.html
    testwiedzy.pl/test/599/lalka.html
    www.profesor.pl/publikacja,4061,Sprawdziany-i-testy,Test-sprawdzajacy-znajomosc-Lalki-B-Prusa
  • weteran_pl 09.06.12, 13:33
    docs9.chomikuj.pl/264496090,PL,0,0,Lalka--w-pi%C4%99%C4%87dziesi%C4%99ciu-pytaniach%2Bodp.doc

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka