Kiedy robić badania kału ? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,
    Kiedy należy robić badania kału ? Czy, żeby uzyskać prawidłowy wynik badania
    trzeba pobierać próbki kału do badania w jakimś określonym czasie np. w
    czasie pełni księżyca ?
    Zadałam to pytanie ponieważ właśnie zrobiłam 2 tygodnie temu(nie było pełni)
    synkowi badanie kału w FELIXIE w Warszawie i ku mojemu zaskoczeniu praktycznie
    nic nie wykazało. Wynik :brak pasożytów, niewielka candidia.
    Właściwie jestem rozczarowana sądziłam, że w pasożytach znalazłam przyczynę
    chorób mojego dziecka (od czterech lat non stop przeziębnienia, stany
    astmatyczne, zapalenia oskrzeli, dość duża niedowaga, niedobór wzrostu, sińce
    pod oczami, bladość i wiele innych).
    Sama nie wiem, czy leczyć go w ciemno na wszystkie pasożyty czy tylko na candidię.
    Jak myślicie czy czas poboru kału do badania np. pełnia księżyca (zdaje się,
    że wtedy pasożyty są najbardziej aktywne) ma wpływ na wynik tego badania?
    Czy raczej odwrotnie jeżeli pasożyty rzeczywiście byłyby w organiźmie to
    badanie robione w każdym czasie potwierdziłoby ich obecność?
    Zadając to pytanie mam na myśli laboratorium weterynaryjne FELIX a nie zwykłe
    laboratorium.

Pozdrawiam
    • niestety badanie kału to loteria. fajnie, jak wszystko od razu wyjdzie nawet w
      Felixie.
      pobierasz odrobine, mozesz sie nie wstrzelić po pierwsze w cykl rozwojowy
      konkretnych pasozytów (a są one rózne), po drugie jak juz to niekonicznie musi
      się udac pobrać akurat samego pasozyta albo jego jaja, które z reguły wydalane
      są okresowo. trzeba wiec badac, jak sa podejrzenia kilka razy. pobierac materiał
      do badania z wielu miejsc, szczególnie jak cos jest "podejrzane".
      mozesz podac cos oczyszczajacego drogi zólciowe, np raphaholin, wtedy powinny o
      ile sa powyłazic cysty lambli (które moga sie ukrywac w drogach zólciowych, a
      wtedy w kale je trudno wykryc).
      na owsiki najlepszy test plastrowy.
      na gliste, tasiemca (chyba) zreszta lamblie tez mozna zrobic tez badania z krwi.

byc moze dobrze jest przebadac sie w trakcie pełni, czemu nie jak jest na to
      czas wink kolejna za miesiac.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.