• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Wysypka lambliowa-jak wygląda?

• 08.01.11, 21:55
    Często piszecie o wysypce/pokrzywce lambliowej. Jak ona wygląda? W necie nie znalazłam żadnych zdjęć.

z góry dziękuję za odp.
    Edytor zaawansowany
    • 08.01.11, 22:52
      Nie wiem jak wyglada u innych dzieci ale ja wysypką lambliową nazywam to co w okresie zaostrzenia objawów lambliowych (lub przy truciach) wychodziło na brzuszkach (tylko brzuszkach) moich dwóch synków. Byly to drobniutkie czerwone kropeczki (ale nie krostki tylko plamki) na brzuszkach.
      Oprocz tego starszy syn ma na buzi coś co wszyscy lekarze (kilku, w tym 2 alergologow i 1 dermatolog) definiowalo jako "zrogowacenie przymieszkowe". Dziwne ze owo zrogowacenie minelo prawie calkowicie na pewien czas po zstosowaniu kuracji p/lambliowej. Pozniej wrocilo znowu. "Zrogowacenie" na buzce synka to drobne krostki, zaogniające się wieczorem. Rano są blade i prawie niewidoczne.
      Ciekawa jestem jak wyglada to u innych dzieci.
      • 09.01.11, 08:29
        A czy ta wysypka nie jest podobna do wysypki przy różyczce? Ja taką mam, a mialam wykryte lamblie, wysypka po leczeniu wcale nie znikneła, ale lekarz przepisał mi tylko na 5 dni macmiror i powiedzial, ze pozniej nie ma sensu kontynuowac leczenia. Po okolo poltora miesiąca mialam podany vermox na pasozyty, bo wysypka nadal byla, no i niestety jest. I tak samo jak kaamea wysypka rano prawie niewidoczna wieczoram pojawiają sie czerwone kropeczki, swedząca na dodatek bardzo, jak myslicie czy ta wysypka od lamblii moze swedziec?
        • 09.01.11, 11:36
          podobno wysypka przy lambliach swędzi koszmarnie. u nas to taka dziwna postać pokrzywki.
          --
          http://lb4m.lilypie.com/YFBCp2.png
          • 09.01.11, 20:45
            No u mnie wlasnie tez okreslana jest jako taka dziwna pokrzywka. A jakie leki stosujecie na lamblie, moze cos z naturalnych metod?
            • 09.01.11, 21:11
              pisałam, verm-x4u z UK
              --
              http://lb4m.lilypie.com/YFBCp2.png
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.