Vermox dawki Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • 18.07.11, 12:01
    Witam
    chciałabym dopytać o dzienne dawkowanie vermoxu dl a 1 osoby w przypadku owsików czy jest to 1 tabletka dziennie przez 3 dni w 3 seriach czy 2 tabletki dziennie (1 rano i 1 wieczorem) przez 3 dni w 3 seriach

Pozdrawiam
    • my mieliśmy 1 tabletkę i druga miała być po 2 tygodniach, ale że córce wróciły objawy po tygodniu 2 wzięliśmy po 8 dniach, tak zalecił dr. Ozimek.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bp07w2jmqr1ai.png
      my.flightmemory.com/image/superneon.gif
    • pozwole sie dopiąć do tematu.
      udałam się dziś do mojego lekarza celem wypisania recepty na furazolidon i powtorke zentelu. Mojego lekarza nie było, więc przyjął mnie jakiś nieznany mi lekarz, który CHYBA okazał się bardziej obeznany w temacie leczenia pasożytów. Stwierdził, że oprócz lamblii i owsików mogę miec również glistę (suchy kaszel, przemieszczające się bóle głowy i zatok, uciski w gardle, duszności). Zlecił wykonanie badan w kierunku glisty i toksokarozy. Nie przepisał mi w ogóle nic na lamblie. Wypisał tylko recepte na vermox. Napisał dawkowanie 2x2 tabl. dziennie przez 3 kolejne dni. Jest to możliwe żeby zalecił tak wysoką dawkę?? Czytałam ulotke w internecie, tam jest napisane góra 1 tabl 2x dziennie.. nie wiem co myśleć.
      Brał ktoś z was tak duża dawkę vermoxu???
      Zdziwiło mnie też, ze nie zalecił powtórki na obłe.
      • Zasada jest taka, że zanim rozpocznie się walkę z lambliami trzeba się pozbyć obłych - w domyśle wszystkich - dlatego bierze się dawkę trzydniową Vermoxu (jak na glistę, włosogłowkę, itd).
        Vermox braliśmy wg ulotki.
        Jeśli masz glistę (włosogłówkę, tęgoryjca) a wzięłaś się za wybijanie lamblii, to być może jest odpowiedź dlaczego leczenie jest bezskuteczne.
      • mi kiedys lekarz zapisal dawkowanie 1x2 tabl na noc przez 3 dni, ale spotkalam sie tez z dawkowaniem 2x2tab. np tu; www.dobradieta.pl/forum/search.php?search_author=kb2112&sid=320125c7dc5f9ecd168a19a690278e99
      • a i jesli lekarz wydal ci sie obeznany w leczeniu robali to sie go trzymaj - trudno znalezc takiego, wiekszosc przy robakach wmawia zespol jelita drazliwego, a najczesciej nerwice, mi jeden chcial oprocz tego wmowic chorobe crohna, bez zadnych badan.
      • Jak znajdę moje zapiski w domu, to napiszę Ci dawkowanie Vermoxu na maxa. Pewien pediatra - ordynator oddziału dziecięcego pewnego szpitala pokazał mi fabrycznie drukowaną ulotkę informacyjną i szkoleniową. Człowiek, który w tych sprawach jest na bieżąco. O ile dobrze pamiętam to było 3x dziennie po 2 tabletki przez 3 dni + 3x dziennie po 1 tabletce przez 2 dni i dało to w sumie 5 opakowań Vermoxu, które przyjęłam, do tego kuracja Zentelem i Pyrantelum w odpowiednich odstępach czasowych, ale ja wpadłam już w taki obłęd na samą myśl o tym świństwie, że działanie niepożądane miałam po prostu gdzieś. Leczenie przyniosło swój efekt, a ja mam spokój od lokatorów i tego co przeżyłam.
        • mama.aneta1978
          !!! BŁAGAM napisz dokładnie jak to z tymi dawkami ma być, wszędzie czytam że lekarze za małą dawkę przepisują i zdecydowałam że podam dziecku większą. Nam Pani doktor napisała:
          3 dni 2X1 tabl. to chyba bedzie mało, proszę napisz dokładnie jak brałaś, z góry dziękujęsmile

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.