Dodaj do ulubionych

Aloes kiedy poprawa?

31.08.12, 22:12
Witam
córka od skończenia 6 miesiecy boryka sie z wysypkami na dłoniach, w zgieciach rak i pod kolanami. W tamtym roku (jak miała 2 lata) leczyliśmy ją na lamblie - nastąpiła pewna poprawa. Po wprowadzeniu diety eliminacyjnej (alergie stwierdzone aparatem Mora) skora zaczeła wreszcie wyglądać super - wygoiły się swędzące ją zmiany, przestała się drapać, zaczęła przesypiać noce. Niestety w tym roku po wyjeździe wakacyjnym nastąpiło pogorszenie i taki stan rzeczy utrzymuje się do dziś - ręce wyglądają jak poparzone, swędzą ją, rozdrapała je w zasadzie do krwi - podobnie nogi pod kolanami. Ponieważ podejrzewam grzybice (wydaje mi się, że to nie lamblie bo wczesniej miała jeszcze problemy z kupami - robiła paskudne śluzowate kupy, kilka razy dziennie) zaczęłam jej podawać tydzień temu aloes do picia. Niestety jak na chwilę obecną nie widać żadnej poprawy. Czy mogę jeszcze oczekiwać, że się coś zmieni czy też może aloes nie działa?
Edytor zaawansowany
  • jan440 03.09.12, 21:28
    A na co niby ten aloes ma zadziałać?
  • kasia_137 04.09.12, 08:58
    no niby na grzybice
  • jan440 04.09.12, 21:13
    To ja pierwszy raz słyszę.
  • antyka 04.09.12, 21:42
    Na ludzi z grupa krwi 0 aloes dziala, ale negatywnie smile
  • kasia_137 06.09.12, 11:08
    Antyka
    a Wy w koncu byliscie w tych Staniowicach i probujecie natuaralnie czy jednak Ozimek i chemia?
  • antyka 08.09.12, 20:24
    Nie bylam - byla mega zamiec, niebezpiecznie na drodze, wiec odpuscilam. Diete bezglutenowa wprowadzilam i jest super smile
    Ozimek juz od dawna nam mowil, ze gluten to syf, tylko ja durna nie sluchalam.

A Mary odrobaczalam ostatnio rok temu (wczesniej co pol roku) i nic nie wskazuje na to, zebym musiala powtorzyc leczenie. Ma 6 lat, wazy 19 kg, 118 cm, jest super.
    A mlodsza nie ma zadnych objawow robaczycy (chodzi do zlobka), wiec nawet jej nie badam. I tez jest oczywiscie na diecie bezmlecznej i bezglutenowej.

Jest super smile A do Ozimka i tak chodzimy, bo lepszego lekarza nie znam smile

• barnaba_01 25.09.12, 12:51
    Hej,

Twoja córka ma takie same objawy jak ja. W tym roku alergia dopadła mnie na całego. Niestety aloesem tego nie wyleczysz mimo, że bardzo korzystnie wpływa na poprawę stanu skóry atopowej. Sam aloes ma właściwości przeciwzapalne, działa pozytywnie na układ pokarmowy. Jednak te objawy mogą być wynikiem działania grzybów, które aktywne są najbardziej między czerwcem a wrześniem. Czy robiłaś córce testy na alergie wziewne,w tym grzyby i pleśnie? Jeśli nie, zrób koniecznie. Co do aloesu to jak najbardziej stosuj, ale efekty będą widoczne po po co najmniej miesiącu. polecam natomiast inną metodę, która może Ci się wydać dość dziwna, aczkolwiek potwierdzam jej skuteczność - ssanie oleju słonecznikowego.Na czczo trzeba ssać łyżkę oleju, to wyciąga wszelkie toksyczne substancje, oczyszcza organizm. Po 10-15 minutach ssania należy wypluć olej (powinien mieć konsystencję majonezu) i dokładnie umyć jamę ustną. Ja używam zwykłego oleju kupionego w tesco: www.tesco.pl/kulinarni-lowcy-smakow/t/olej-slonecznikowy-tesco. Koniecznie przechowuj go w lodówce. Mam nadzieję, że pomogłąm smile
  • keepsmiling3 01.10.12, 12:29
    i ssanie takiego oleju pomaga na skórę? serio? muszę wypróbować bo uwielbiam medycynę alternatywną wink
  • jan440 19.03.13, 21:42
    Barnaba napisz jak ten olej ma wyciągać te toksyczne substancje.
  • aralkas 18.03.13, 10:56
    A jaki aloes podajesz? Ja używałam aloesu bez sztucznych konserwantów:
    ziola-zycia.eu/pl,product,1363431,aloes,pro,aktiv,wolny,od,chemicznych,konserwantow.html
    Zaczęło działać po około dwóch tygodniach, ale to kwestia indywidualna. Aloes jest świetny, ale nie wolno z nim przesadzić. Jak długo już tego używasz?
  • karcia0311 15.05.13, 13:29
    Zgadzam się, aloes ma skuteczne działanie w takich kwestiach. Również zamawiałem z tej strony i muszę przyznać, że także podobnie po 2-3 tyg. stopniwo pojawiły się oczekiwane efekty. Ogólnie ten sklep rewelacja, ja bardzo cenię sobie zdrowie.
  • madej77 21.05.13, 14:30
    bardzo trafne slowa. w przypadku mojej corki byly to niecale 14 dni. dzieki za propozycje strony bowiem znalazlem na niej materac z gorczycy na ktory to polowalem od dluzszego czasu.
  • karolka84 02.01.19, 23:38
    to nietolerancja glutenu, moja córka ma to samo, tez miała takie kupy w dzieciństwie. Jwstęp pewna że odstawienie glutenu pomoże

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.