Dodaj do ulubionych

Iran atomowy,za i przeciw.

24.02.12, 11:41

Dla wielu odpowiedz na pytanie jest oczewista - ajatollahi z bomba atomowa,to smierc cywilizacji zachodniej,a czy naprawda wszystko jest tak proste? Mam wlasne przemyslenia na ten temat,ale o nich pozniej,jak kogos to zainteresuje.
Edytor zaawansowany
  • tojabogdan 24.02.12, 12:16
    Iran, a przedtem Persia, od stuleci nikogo nie napadł, był natomiast wielokrotnie obiektem agresji. Ostatnia wielka wojna to agresja Iraku z pomocą militarną USA na ten kraj. Wówczas Rumsfeld z Saddamem byli jeszcze kumplami (słynne zdjęcia), USA też dostarczało Irakowi broni chemicznej, ale Iran się obronił.
    Posiadanie broni jądrowej zwiększa jedynie respekt w oczach innych krajów.
    Pakistan, Indie, Izrael są "mocarstwami" atomowymi i broni tej nie używają.
  • igor_uk 24.02.12, 13:49
    Ja uwazam,ze Iran z bomba atomowa bedzie odgrywac role stabilizujaca w tym regionie,bez bomby bedzie zawsze narazony na dzialania demokratyzatorow.
    --
    Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja"

forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
  • blueelvic 24.02.12, 13:55
    jw
  • igor_uk 24.02.12, 14:18
    Czy mozesz to udowodnic,oczewiscie nie wykorzystujac sloganow propagandowych.Komu konkretnie zagraza?

p.s. Wypowiedz Ahmadzizani o tym,ze on deklarowal ,ze Iran ma za cel zniszczyc Panstwo Izrael,prosze nie wspominac-to falszywka,nigdy nic podobnego Ahmadzizani nie powiedzial.

--
    Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja"

• felusiak1 24.02.12, 14:34
    mówisz nie powiedział? to oznacza, że jego własna strona internetowa kłamie.
    --
    Zapraszam na forum Amerykański pasjans
  • igor_uk 24.02.12, 14:49
    Nie zaczynaj,mowa byla o zniszczenie Syjonizma.Syjonizm nie jest rownoznaczny z Izraelem.

--

• eva15 24.02.12, 15:11
    Iran tego w ten sposób nie powiedział.
    Ale gdyby nawet to właściwie co? USA i Izrael cały czas grozą Iranowi atakiem i zniszczeniem go. I co, czy ktoś ich z tego powodu bombarduje?
  • blueelvic 24.02.12, 15:18
    "بايد از صفحه روزگار محو شود"

Ps. jezeli sadzisz, ze tlumaczenie jest wypaczone, to powiem tak: skora sami Arabowie maja z tym problem, to glowa panstwa takiego zwrotu nie powinna uzywac. To wszystko.
  • igor_uk 24.02.12, 15:31
    Ha,ha.Przeciez to wikipedii. Tym bardziej,ze te slowa byli wypowieziane pona 30 lat temu,przez Imama Chomeini,ktory nie zyje od ponad 20 lat i jego slowa juz dawno byli przez obecnego Prezydenta sprostowani .Mowiac o tym,ze zniszczyc trzeba syjonizm,a nie Panstwo Izrael.

p.s Wikipedii to zbyt malo,zeby prowadzic dyskusje.Bez obrazy.

--

• blueelvic 25.02.12, 04:33
    حمدی نژاد با اشاره به عنوان برگزاری اين نشست- جهان بدون صهيونيسم- همچنين از كسانی كه بذر نااميدی (در تحقق اين هدف) میكارند و تلاش می كنند دل دنيای اسلام را خالی كنند، انتقاد كرد و گفت: تحقق دنيای بدون آمريكا و اسراييل دست يافتنی و شدنی است .

Here is the passage in question from Ahmadinejad's 2005 speech in Persian, rough transliteration, and Times translation (we've taken what appears to be the full line in Persian from an archived transcript of Ahmadinejad's address):

امام عزيز ما فرمودند كه اين رژيم اشغالگر قدس بايد از صفحه روزگار محو شود
    Imam ghoft een rezhim-i eshghalgar-i Qods bayad az safheh-i ruzgar mahv shaved
    Our dear Imam said that the occupying regime must be wiped off the map
    Let's isolate the key phrases in the line:

Imam ghoft: People generally agree that these words mean "our (dear) Imam said," and indicate that, instead of making a brazen, unprecedented proclamation, Ahmadinejad was quoting comments made by Ayatollah Ruhollah Khomeini, the leader of the Islamic revolution, in the 1980s.
    een rezhim-i eshghalgar-i Qods: Again, the literal translation here isn't really in question. These words are translated as some variation on "the regime occupying Jerusalem." But the meaning of the words is a matter of dispute. The liberal Middle East expert Juan Cole and the The Guardian's Jonathan Steele have argued that the phrasing suggests Ahmadinejad is calling for a change in the Israeli government rather than military action against Israel, especially since he was comparing regime change in Israel to regime change in Iran in 1979. But, as The Times puts it, others argue that the line "indicates the depth of the Iranian president's rejection of a Jewish state in the Middle East because he refuses even to utter the name Israel."
    mahv shaved: Cole, Steele, and the Mossadegh Project's Arash Norouzi have all disputed the Times' "wiped off" translation above, arguing that these words instead mean "vanish from." But an Iranian translator and consultant supportedThe Times' "wiped off" or "wiped away" rendering in 2006, asserting that the Persian verb is active and transitive (Cole says the verb construction is intransitive). At the time of Ahmadinejad's speech, the Middle East Media Research Institute (MEMRI) translated the verb as "eliminated."
    safheh-i ruzgar: This is where things really get interesting. Ahmadinejad actually misquoted Khomeini, who used the phrase "sahneh-i ruzgar." As the Times noted several years ago, "sahneh" literally means "scene" or "stage" and "ruzgar" means "time," but translators in the 1980s interpreted Khomeini's words as a metaphorical reference to a "map"--an interpretation that stuck when Ahmadinejad substituted "sahneh" for "safheh," or "page." But the Cole-Steele-Norouzi trio recommends the literal translation of "page of time" (MEMRI, for its part, went with "pages of history"). Steele claims that the "page of time" phrase, along with the rest of his translation, suggests that the Iranian president was expressing a desire for an end to Israeli occupation at some point in the future. "He was not threatening an Iranian-initiated war to remove Israeli control over Jerusalem," Steele writes.
  • igor_uk 25.02.12, 09:14
    blueelvic, jak ty,tak i ja,zreszta jak i wszysci internauci,mamy dostep do ogromnego zbiora informacji. Dla tego wystarcze wkleic link,a nie kopiowac wszystko.Mniej pracy,a i nie bedziesz narazony na oskarzenie proby manipulacji.
    Widzisz li,w poprzednim poscie ty wkleiles cytat z wypowiedzi Imama,ktorej jest wiecej niz 30 lat .Teraz wklejasz cytaty z debat,ktore powstali wokol slow samego Ahmadzinezada. A czy potrafisz zrobic ,tak jak ja,prowadzic dyskusje swoimi slowami,uzywajac wlasnych argumentow,wlasnych przemyslen?
    Powtarzac w kolko slowa Imama,a poznie wspominac o tym,ze kiedys na spotkaniu ze studentami,Ahmadzinezad zacytowal wypowiedz Imama,chociaz sam caly czas mowil o rezimie syjonistycznym,to nie jest dobra platforma do dyskusji.
    I ty,i ja ,dobrze wiemy,ze Iran nigdy nie zaatakuje Izraela,chociaz by dla tego,ze nie maja wspolnych granic.Cala agresywna retoryka,to typowa dla narodow w tym regionie metoda na zastrzaszenia wroga,wiedzac przy tym,ze nic oprocz slow nie posiadaja.
    Tak bylo z Irakiem,kiedy "kazdego" kto postawi swoja noge na ziemie irackiej spotka smierc ,jak stalo sie wiemy,pierwsi kto sprzedali Husaina to i byli te,kto mial ta smierc niesc dla agresora.
    ja patrze realnie na to co sie dzieje i wiem dobrze,ze sily sa zbyt nierowne,zeby obawiac sie o istnienie Izraela .Ale rzadzace w Iranie maja realna szanse stracic zycie,w tym oni przekonali sie ,obserwujac los Kaddafiego.Oprocz tego i narod iracki ma wiele do stracenia.
    Przed agresia Zachodu na Irak,poziom zycia w Iranie byl o wiele nizszy od irackiego,dzis Iranczyki moga tylko zazdroscic temu,jak zyja Iranczyki.
    Dla ciebie,to tylko slowa-demokracja,Os zla,a dla nich to smierc i bieda i oni maja prawo bronic sie przed tym.
    --

• blueelvic 25.02.12, 16:13
    Blueelvic motywujac swoja decyzje glosowania w sondazu zamiescil tylko slynny cytat bez zadnej interpretacji. Zamiescil go tylko raz, pomijajac wszystkie inne okolicznosci jego powstania.

Grzecznie, krotko i bez zadnych zlosliwosci. Tak bylo? Oczywiscie, ze tak.

I teraz igor przeczytaj wszystko, co napisales o mnie do tej pory w zwiazku z tym cytatem.

Sadzisz, ze to jest OK?

- wikipedia
    - korepetycje na temat linkow i wklejania
    - pouczanie czym sa zasoby internetu
    - brak umiejetnosci dyskusji z uzyciem wlasnego slownictwa
    - brak wlasnych argumentow i przemyslen
    - posadzenie o proby manipulacji

Odpowiem tobie igor tak: wiem czym sa zasoby internetu, wiem jak korzystac z linkow i wiem rowniez czym jest wklejanie. Mam odpowiedni zasob slow i mam rowniez wlasne przemyslenia. Wiem rowniez dobrze czym jest dyskusja i jak ja mozna prowadzic. Mam odpowiednia wiedze na temat BW i wiedze na temat poszczegolnych cywilizacji o czym wielkokrotnie na tym forum pisalem.

Nie bede pisal tutaj o winach i o znajomosci tego tematu. Bede pisal o Persji i Izraelu w oparciu o swoja wiedze w tym temacie.

Zyje w srodowisku wielokulturowym i mam znajomych z zainteresowanych krajow, ktorzy weryfikuja na biezaco moje refleksje. Tak bylo miedzy innymi z tym slynnym cytatem Ahmadzinezada.

Persja interesowalem sie od zawsze i dlatego nie moge sobie odmowic przyjemnosci wklejenia jeszcze i tego:

"Naprzeciwko tym związali się przysięgą ci Grecy, którzy naprzeciw barbarzyńcy wojnę podnieśli; a ta przysięga tak brzmiała: którzykolwiek Persom sami poddali się będąc Grekami, nie przymuszeni do tego, tych jeżeli rzeczy dobry obrót wezmą, dziesiątkować dla boga w Delach postanowiono. Tak brzmiała przysięga Greków, do Athen zaś i Sparty nie posłał Xerxes z żądaniem ziemi heroldów z tych powodów: gdy uprzednio Dariusz wyprawił takowych w tym samym celu, pierwsi (Atheńczykowie) żądających w przepaść strąciwszy, drudzy (Lakedaemonowie). w studnię rzuciwszy, kazali im ztamtąd zabrać sobie ziemię i wodę dla Króla. Z tych oto powodów nie wysłał Xerxes żądać mających ziemi; wszakże co Atheńczykom za ten postępek przyszło doznać niepożądanego, powiedzieć nie umiem, wyjąwszy to, że kraj ich i miasto spustoszone zostały."
  • 53igor-uk 25.02.12, 17:52
    Zadna zlosliwosc,a tylko wezwanie dyskutowac na slowa,a nie na wklejane cytaty.Jak odebrales moi slowa,jako zlosliwosc,to wybacz,ale ja naprawda takiego zamiaru nie mialem.

• blueelvic 25.02.12, 18:27
    Wszystko jest OK.
  • marek-zakrzewski 24.02.12, 15:25
    Ku przestrodze:
    nieruchomyporuszyciel.blogspot.com/2012/01/threads-wstrzasajacy-film-o-wojnie.html
  • igor_uk 24.02.12, 15:47
    Jestem pewien,ze nie. Iran z Rosja nie maja zadnych sprzecznych interesow .Silny Iran ,uzbrojony w bron atomowa,bedzie stanowic przeciwwage dla Turcji, a to lezy w interesie Rosji,nie pozwolajac Turcji stac wiodacym graczem w tym regionie.
    --

• igor_uk 24.02.12, 16:32
    Co mamy w regionie?
    Irak ,Afganistan widza w Iranie przeciwwage izraelsko-amerykanskim wplywam .Pakistan sam posiada bron atomowa. Turcja,jako czlonek NATO, nie moze byc celem ataka.
    Generalnie rzecz biorac,Iran nie ma wrogow w regionie,jedyny,ktory byl,jest w tej chwile zniszczony i raczej patrzy na Iran,jako na zbawce (mowa o Irakie).
    To w takim razie powstaje pytanie - to po cholere Iranu bron atomowa? Moze warto sobie odpowiedziec na to pytanie,a nie rzucac sie slowami -Iran atomowy bedzie zagrozeniem dla Swiata.

--

• igor_uk 24.02.12, 16:52
    Czy ma ktos pomysla?
    --

• romad2447 24.02.12, 17:16
    znalezc to na google,wyraznie przekracza zdolnosci umyslowe wielbicieli Iranu.
  • misterpee 24.02.12, 17:44
    podro\ujac przez wiele krajow swiata widzialem napisy 'death to America', 'death to Israel', 'sancta guerra'. Czy to znaczy ze te 4 kontynenty maja byc zbombardowane. Jak dotad Iran nikogo nie napadl. Przeciwnie, uncle Sam i jego przyjaciel Izrael, zamienili Irak i Afganistan do epoki kamiennej. miliony ludzi stracilon zycie, wiecej jest rannych i chorych, cala infrastruktura jest zniszczona. Popelniono zbrodnie przeciwko ludzkosci za ktore nikt odpowiedzial jeszcze. Iran jest stale zagrozony dziesiatkami baz wojskowych, floty wojennej wokol swoich granic, codziennie slyszy sie nawolywanioa do bombardowania tego wielkiego kraju, Sionisci i ich przekupieni slugusy sa motorem tej diabelskiej propagandy. Tym sie tlumaczy sukces Ron Paula w USA, ktory mowi ze Ameryka powinna wycofac sie ze swoich misji zagranicznych i przestac pomagac krajom, ktore zeruja na podatniku i bogactwie Ameryki.
    Napad na Iran bedzie aktem samobojczym, a I ran, oczywiscie bedzie robil wszystko zeby bronic swoje terytorium. KRAJ KTORY OTWARCIE NAWOLUJE DO ZNISZCENIA iRANU SAM POSIADA SETKI GLOWIC NUKLEARNYCH NIE PODLEGAJACYCH ZADNEJ KONTROLI.
  • romad2447 24.02.12, 17:57
    widzac malego hitleraka z Teheranu krzyczacego "death to Israel" napawa optimizmem,Izrael powinien czuc sie szczesliwy.
  • misterpee 24.02.12, 17:51
    tak wyglada pieklo iranskich miast, porownajcie z Bagdadem, albo miastami gdzie amerykanski kapitalizm ma swoje delegatury, Guatemala City, Mexico, Bogota, ....Bronx
    www.youtube.com/watch?v=TObANrkrngo&feature=player_embedded
  • romad2447 24.02.12, 18:10
    teraz znajdz cos na temat gay people in Iran ?
  • misterpee 24.02.12, 18:16
    wobec tego nalezy rzucic bombe atomowa na Iran i wybic wszystkich arabow i persow. niech drugi holokaust bedzie ich ! Potem zabierzesz sie do tych gejow na ZACHODZIE I ZAMKNIESZ WSZYSTKIE KOSCIOLY OSKARZAJAC KSIEZY O PEDOFILE. jUZ RAZ PROBOWALI TO ZROBIC SOWIECI. Teraz sowieccy ideolodzy znalezli azyl w naszym lagierze i praktykuja gto samo.

• igor_uk 24.02.12, 18:54
    Jak widze,swoje propaganda robi.Ludzi calkowicie przestali myslec.
    Na pytanie,czy Iran zagraza SWIATU,odpowiedz pada - TAK,bo zaatakuje IZRAEL.Czyli wychodzi-SWIAT to IZRAEL.
    Oczewiscie pamjetac o tym,ze Izrael POSIADA bron atomowa,oprocz tego ma bardzo poteznego obronce,oni nie chca,zreszta to dla nich nie jest i potrzebne -oni wiedza jedno,Iran musi zaatakowac Izrael,a tym grozi Swiatu.
    Izrael zamiast tego,zeby jasno okreslic sie na BW ,jako Panstwo,ktore tu jest i ma zamiar byc zawsze,mieszkajac obok innych ktore sa ,tak naprawda,etnicznie ,kulturowo i historycznie najbardziej bliskie Zydam,woleli wziac na siebie role psa ,ktory pilnuje interesy amerykanskie i od dawno wlasnie w takiej roli jest przez Arabow postrzegany.

--

• igor_uk 24.02.12, 19:34
    Musimy pamjetac o jednej rzeczy - Iran nigdy nie wystapil po stronie Arabow w wojnach przeciwko Izraelu,czyli nie powinien obawiac sie zemsty Izraela.Iran od setek lat nie napadl na zaden Kraj,czyli nie ma wrogow.To czego Iran sie boi? Odpowiedz jest oczewista -Iran boi sie USA i w bronie jadrowej widzi jedyna gwarancje tego,ze Amerykanie na nich nie napadna.
    A podstawy do obaw maja.
    Iran ,na skutek roznych okolicznosci,jest najmniej "rozwierconym" krajem w regionie,czyli rzeczywiste zapasy zloz ropy tak naprawda nie sa znane,wiele wskazuje,ze moze tak byc,ze nawet sa wieksze,niz w Saudowskiej Arabii.
    Zachod postrzega ten region,jako swoj CPN,nie myslac o narodach,zamieszkajacych te tereny.Male narody dalo sie kupic ,dajac im czesc zyskow od wydobycia ropy.Iran jest zbyt liczny,tu nie da sie pare dolarami od barylki zadowolic wszystkich ,dla tego ten Kraj kupic sie nieda,jego trzeba podbic .Persowie to wiedza,dla tego widza w broni atomowej gwarant wlasnej niezaleznosci.To jest naprawda proste.
    Narod,ktory zaczal grac w szachy o wprawie 1000 lat wczesniej,niz Europejczyki,nie jest tak glupi,zeby zaatakowac Izrael,czy USA,czy jakijs inny Kraj zachodni.Iranczycy dobrze wiedza,ze jak tylko kogos zaatakuja,tym bardziej z uzyciem broni atomowej,to ich Kraj bedzie spalony,a na miejscu ich miast pozostana sie zeszklone od wysokiej temperatury ruiny,a te co przezyja,beda zazdroscic tym,kto zmarl odrazu.
    --

• romad2447 24.02.12, 20:48
    igor_uk napisał:

> Jak widze,swoje propaganda robi.Ludzi calkowicie przestali myslec.
    > Na pytanie,czy Iran zagraza SWIATU,odpowiedz pada - TAK,bo zaatak
    > uje IZRAEL.Czyli wychodzi-SWIAT to IZRAEL.
    > Oczewiscie pamjetac o tym,ze Izrael POSIADA bron atomowa,oprocz tego ma
    > bardzo poteznego obronce,oni nie chca,zreszta to dla nich nie jest i potrzebn
    > e -oni wiedza jedno,Iran musi zaatakowac Izrael,a tym grozi Swiatu.
    > Izrael zamiast tego,zeby jasno okreslic sie na BW ,jako Panstwo,ktore tu je
    > st i ma zamiar byc zawsze,mieszkajac obok innych ktore sa ,tak naprawda,etnicz
    > nie ,kulturowo i historycznie najbardziej bliskie Zydam,woleli wziac na siebie
    > role psa ,ktory pilnuje interesy amerykanskie i od dawno wlasnie w takiej roli
    > jest przez Arabow postrzegany.
    >
    jak bys sie czul gdby Obama krzyczal 'Death to Russia",widze ,ze szybko zapomniales Hitlera,i ten pajac z Teheranu bardzo go przypomina i to nie jest zadna propaganda,tylko fakty.
  • igor_uk 24.02.12, 20:55
    njpierw prosze nie zwraca sie do mnie slowem Igorek (taki kapryz moj ),a po drugich,ja posiadam dosc spora wiedze w tym temacie i dobrze wiem kiedy ,przez kogo i w jakim kontekscie padle slowa,ktore nie daja tobie spokojnie spac.
    Naprawda uwierz mi -nie masz czego obawiac sie.macie najlepszy gwarant (bron jadrowa) tego,ze was nikt nie zaatakuje.Ale nie odmowiajcie i innym robic cos dla wlasnego bezpeczenstwa.
    --

• romad2447 25.02.12, 08:11
    wsadz glowe w piasek tak jak strus i lepiej nie wydawaj swoich bzdurnych opini,taka jest moja opinia.
  • igor_uk 25.02.12, 08:27
    Ha,ha. Mowisz ,ze glowe w piasek? Coz,widac wiesz co radzisz,tobie z tym zyje sie dobrze,jak widze, i na kazda proba zmusic ciebie spojrzec wydarzeniam prosto w oczy ,ciebia ogarnia strach.Ale ja mam odwage patrzec na otaczajacy mnie Swiat.
    Tym nie mniej ,dzieki za troske.
    --

• romad2447 24.02.12, 20:41
    co tak ciezko jest odpowiedziec na pytanie, dlaczego zmieniasz temat ?
  • mara571 24.02.12, 20:40
    i to z innego powodu anizeli w twojej ankiecie.
    Spojrz na mape: 3 panstwa maja juz bron atomowa: Chiny i Indie byly pierwsze i chodzilo o rownowage strachu.
    Pakistan tez sie bal Indii i zrobil wszystko, aby miec wlasna bomke A, ktora zapewnie spedza sen z powiek niektorym zarowno w Waszyngtonie jak i Moskwie.
    Jesli do tego dojdzie bomba iranska to zareczam ci, ze nastepni w kolejsce beda Saudowie. Niewykluczone ze Irakijczycy tez beda chcieli.
    W tej sytuacji musza zareagowac Turcy...
    Czy naprawde tego swiat potrzebuje?
  • j-k 24.02.12, 20:47
    mara571 napisała:
    > Czy naprawde tego swiat potrzebuje?

Otoz to.

Niemcy (te podzielone) mogli miec (technicznie biorac) bombke "A" juz w latach 50-tych.

Polacy (technicznie biorac) - w latach 60 -tych.

nie warto mnozyc przykladow.

Dzisiaj , za palcem w d... moga ja miec i Rumuni
    (bez obrazy dla Rumunii...)
  • igor_uk 24.02.12, 20:56
    mara,o Izraelu nie wspominasz celowo?
    --

• mara571 24.02.12, 20:58
    oni juz maja.
    Ale pierwsi nie uzyja...
  • igor_uk 24.02.12, 21:03
    mara,a skad ta pewnosc? Bo co,bo Zydzi?A moze, bo demokratyczne panstwo? Przypominam tobie,inne demokratyczne Panstwo ie mialo zadnych oporow z uzyciem tej broni.
    I jak by mialo odpowiednia ilosc glowic ,to by bezwzglednie zaatakowalo i inne Panstwo .
    --

• mara571 24.02.12, 21:31
    Igor, uzyto dwoch bomb w czasie wojny swiatowej i to, aby przyspieszyc jej koniec.
    ZSSR zaoszczedzilo to sporo ofiar, Chinczykom i innym Azajtom.
    A ludzkosc zrozumiala jak grozna jest ta nowa bron.

• igor_uk 24.02.12, 21:48
    I pokazalo Swiatu,ze ta bron jest dobra dopiero wtedy,kiedy ja sie ma,a nie uzywa sie .
    Indie i Pakistan od wiele lat toczyli wojne,z momentu wejscia w posiadanie broni atomowej stosunki zaczeli normalizowac sie.
    Wiesz,ze to zdjecie :
    fotoforum.gazeta.pl/photo/0/qc/hi/pnou/aPVo4aler1EF8EyF9X.jpg
    jest najlepsza reklama dla pozytecznosci broni jadrowej?

Jestem goracym zwolennikiem tej broni,poniewaz ta wiedza,ktora posiadam,pozwola mnie stwierdzic,ze ona uratowala dziesiatki milionow istnien ludzkich.

--

• mara571 24.02.12, 22:02
    konflikt jak byl krwawy tak pozostal.
    A jak sie dostanie w rece islamuskow ( jak to j-k okresla) to bedzie naprawde niewesolo.
  • igor_uk 24.02.12, 22:12
    mara,wybacz,ale to tak plytkie stwierdzenie,bez zadnej glebszej wiedzy,ze nawet nie wiem ,jak to skomentowac.Ale oczewiscie masz do tego prawo . Powiem ciebie tak - twoi argumenty sa mnie znane,ale nie sa dla mnie przekonywajace.
    --

• mara571 24.02.12, 22:21
    znasz ten rysunek A. Mleczki : buetlka z napisem voda voda w stylistyce napisu Coca Cola?
  • igor_uk 24.02.12, 22:33
    To nie umienie odejsc od stereotypa w mysleniu.
    Ja potrafie,Ty nie. Dla tego uwielbiasz bic piane.
    --

• igor_uk 24.02.12, 22:08
    To przeciwwaga "Braciam muzulmanam".Nie przypadkowo "bracia" w Iranie widza wiekszego wroga,niz nawet w Ameryce.
    Iran rozwija sie,ksztalci sie,tego "braciszki" nie moga ignorowac,oni widza w tym zagrozenie dla swoich celi.A ich cela jest to,zeby Swiat muzulmanski pozostal sie tradycyjny,zacofany.Dla tego oni wspieraja Zachod w walce przeciwko wszystkim swieckim rezimam .
    Amerykanie niczemu nie ucza sie.Wspierali najbardziej radykalne ruchy islamskie w walce z ZSRR,mieli za to swoj "Atak na USA".
    Teraz skonczy sie tym,ze caly Bliski Wschod stanie sie radykalnie islamskim i w koncu Stany beda zmuszeni lub do duzej wojny o dostep do ropy,lub znow schowaja sie za Oceanem i rozkonserwuja swoi zloza z ropa.
    --

• igor_uk 24.02.12, 22:19
    Padl,praktycznie,jeden argument -Iran zniszczy Izrael .
    Brawo dla Mary,ona wie,ze oprocz Izraela na Swiecie sa i inne panstwa,dla tego probowala szukac inna odpowiedz.
    --

• igor_uk 24.02.12, 23:32
    78% za to,ze Iran z bronia atomowa nie bedzie stanowic zagrozenia dla Swiata.
    22% za to,ze Iran z bronia atomowa bedzie stanowic zagrozenie dla Swiata.
    --

• romad2447 25.02.12, 08:25
    oczywiscie wszystkie wojny Izraela z Arabami to bestialski napad Izraela na panstwa arabskie,"Prwada" zawsze pisala prawde.
  • igor_uk 25.02.12, 09:20
    romad,nigdy Iran nie bral udzialu w wojnach z Izraelem.
    Araby,to lud semicki,tak samo,jak i Zydzi .A Persowie nigdy do cudzych spraw rodzinnych nie wtracali sie .
    Izrael ,wykonujac role psa pilnujacego interesy Ameryki,robi sobie wielka szkode.Bo kiedys stosunki miedzy Izraelem i Iranem byli naprawda dobre.
    Dla Irana,to USA jest wrogiem .To przed nimi oni bronia sie.

------

• romad2447 25.02.12, 08:18
    igor_uk napisał:

> mara,a skad ta pewnosc? Bo co,bo Zydzi?A moze, bo demokratyczne panstwo? Przyp
    > ominam tobie,inne demokratyczne Panstwo ie mialo zadnych oporow z uzyciem tej b
    > roni.
    > I jak by mialo odpowiednia ilosc glowic ,to by bezwzglednie zaatakowalo i inne
    > Panstwo

Wyraznie widac,ze jestes wychowany na propagandzie komunistycznej,wojna skonczyla sie 8-5-1945 to dlaczego Japonia nadal walczyla ?
  • igor_uk 25.02.12, 09:21
    romad, a tak naprawda co chciales powiedziec?
    --

• igor_uk 25.02.12, 11:36
    fotoforum.gazeta.pl/photo/0/qc/hi/pnou/0lh2U0VJTvK644BhuX.jpg
    --

• jk2007 25.02.12, 11:57
    asaratov.livejournal.com/2449627.html
  • igor_uk 25.02.12, 12:01
    Tylko dodam ,czego nie zrobil wklejacz linkow,kazda gwiazdka na mapie,to amerykanska baza dermokracyjna. Oczewiscie,to Iranczycy zagrozaja Ameryce.A Izrael stoi samotny i bezbronny sam na sam naprzeciwko "wroga calego Swiata".
    --

• romad2447 26.02.12, 07:54
    oczywiscie,im wiekszy rzeznik rzadzi to wzbudza u Ciebie wieksza sympatie,troszke w glowie masz nie tak jak normalny czlowiek,powinienes isc sie zbadac ?
  • chilligroup 29.02.12, 20:21
    Cały ten atom powinien być zlikwidowany, to tylko prowadzi do konfliktów.

--------
    Rolety Żaluzje Moskitiery

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka