• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

jak pielegnowac? Dodaj do ulubionych

• 15.02.13, 09:14
    Od kilku tyg. jestem na diecie gdzie jem bardzo duzo warzyw i owocow. No i mam taki maly problem. Poniewaz te warzywa i owoce trzeba obierac ze skorki to niestety moj kciuk zaczal na tym "cierpiec". T.zn skora czernieje i jest bardzo sucha ( mimo iz kremow do rak uzywam od zawsze, bo nie cierpie suchej skory ). Ok, od wczoraj zdecydowalam sie na rekawiczki co nie jest ulatwieniem ale przynajmniej sok z ziemniakow, marchewki czy jablka nie "wsiaka" w moja skore wink
    Moze macie jakies rady jak usunac takie plamy? I jeszcze jedno. Czesto peka mi skora zaraz przy paznokciu, wlasnie na tym kciuku. Tak jakbym sobie nozem ciela. To akurat jest bardzo bolesne i malo estetyczne. Raczej to nie wynika z braku witamin....ale chyba od czestego moczenia rak w wodzie. Tez jakies rady?
    Jeszcze nie jest tragicznie ale jesli po 5 tyg. mam takie zmiany to co bedzie za kilka m-cy? Nie chce miec szorstkiej, czarnej skory na palcach.
    Dzieki za rady
    --
    kromisiowyswiat.blogspot.be
    garnek.pl/kromis
    portalafn.pl
    Zaawansowany formularz
    • 15.02.13, 10:01
      Plamki po owocach najlepiej czyści cytryna.
      A na szorstka skórę można skórki smarować oliwką dla dzieci. Podobno dobrze zmiękcza naskórek moczenie rąk przez kilka minut w letniej wodzie pozostałej po gotowaniu ziemniaków wymieszanej z kilkoma kroplami oliwy z oliwek. Sama jeszcze nie próbowałam, ale poleciła mi kiedyś kosmetyczka.....
      --
      Muszę się do czegoś przyznać: Mam na imię Karolina....... i jestem KOTOHOLICZKĄ big_grin
    • 15.02.13, 10:29
      Niektórym, jak widać, pomaga cytryna, czy inny kwasek, na moje ręce nie działa nic, pranie, moczenie, szorowanie itp. sztuczki.
      Muszę użwać rękawiczek do warzyw i owoców(obieranie, krojenie, zdejmowanie z szypułek) nawet do przebierania winogron na wino zakładam rekawiczki, inaczej mam ręce wyrobnika i pocięty kciuk i palec wskazujący.
      Tak, że witaj w klubie i naucz się pracować w rękawiczkach. Na pewno wówczas i kciuk przestanie Ci tak pękać. Do zagojenia traktuj go maścią witaminową, potem dobry natłuszczający krem do rąk, dobrze też jest ręce raz na jakiś czas wykąpać w oliwie.

--
      Z jednej strony trzeba się cieszyć, że SB już nie ma, ale niestety policja nie potrafiła przejąć tych metod. Tamci byli skuteczni

Drobiu mówię stanowcze STOP!
      • 15.02.13, 10:52
        rękawiczki faktycznie najlepsze, ale ja np. nie umiem w nich działać sad dlatego zaraz po obieraniu warzyw czy owoców myłam cytrynką.... ale pewnie masz rację że nie na każde przebarwienia zadziała... no i jak kromisia ma jakąś rankę to może szczypać- coś kurcze nie doczytałam wcześniej sad
        --
        Muszę się do czegoś przyznać: Mam na imię Karolina....... i jestem KOTOHOLICZKĄ big_grin
        • 15.02.13, 11:37
          Zanim zaczęłam moja przygodę z medycyną, też mawiałam, że w "rękawiczkach nie umiem", potem musiałam umieć. A poza tym, mnie każde cytrynki, kwaski i wszelkie mycie i szorowanie utrwala brud, szczególnie wokół paznokci, na prawym kciuku i palcu wskazującym, więc z marszu żadn3e mycie pomóc nie może. O ile płaską powierzchnię palca można potraktować pumeksem, o tyle część wokół paznokcia tak się nie dasad
          Mnie, tak jak Kromisi, też kiedyś pękał kciuk tuż przy paznokciu, ból jest okropny, dlatego dbam o paluszki jak o oczy.
          --
          Z jednej strony trzeba się cieszyć, że SB już nie ma, ale niestety policja nie potrafiła przejąć tych metod. Tamci byli skuteczni

Drobiu mówię stanowcze STOP!
          • 15.02.13, 12:39
            Czyli tak jak myslalam musze sie przyzwyczaic do tych rekawiczek. Dobrze, ze sa takie nielateksowe. Dzieki za dobre rady.
            Z cytryna probowalam i dziala tak sobie u mnie. No nic. Beda rekawiczki i na pewno sie poprawi. smile
            --
            kromisiowyswiat.blogspot.be
            garnek.pl/kromis
            portalafn.pl
            • 15.02.13, 17:29
              Pękające kciuki smaruj Retinolem - to maść z witaminą A, za parę złotych w aptece bez recepty. Z racji warzywniaczka często mam tę przypadłość, zwłaszcza w zimie (reakcja na cytrusy). Próbowałam wszystkiego i retinol jest najlepszy.
            • 16.02.13, 00:48
              Jedyne jakie moge uzywac to wlasnie cienkie lateksowe badz takie foliowe jakie daja przy farbach do wlosow, b.dobre do dzialan owocowowarzywnych ale sa wybitnie jednorazowe.

Nie zawsze zakladam np do obierania kilku ziemniakow na obiad i jak zostajje slad to scieram go pumeksem, tzn kawalkiem kamienia z lawy. Ale delikatny pumeks tez sie nada.

Co do suchej skory to masc z wit A, albo jakikolwiek odzywczy witaminowy krem, a nawet zela aloesowy, nalozyc grubo na rece i zalozyc bawelniane rekawiczki, Isc spac smile Od czasu do czasu przyda sie kapiel w cieplej, cieklej parafinie. Albo oliwie.

I oczywiscie olejek z rosa mosqueta smile

--
              Polub, Weź udział, Zagłosuj
              • 16.02.13, 13:36
                Przyłączam się do klubu szorstkiej skóry, pękającej skóry na kciuku koło paznokcia i poplamionych palców. Dodatkowo mam problem z rozmiarem rękawiczek: wszystkie są zbyt duże i przedmioty wyślizgują się z rąk. Często mimo numeracji S wewnątrz torebki znajduję olbrzymie rękawice. Jednorazowe od farb do włosów byłyby dobre, ale z powodu rozmiaru działają niezależnie od moich rąk.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.