23.10.13, 09:50
Jaremka w sensie. Kciuki proszę...
--
Chłop jest tyle wart, do ilu ukończonych miast przylega
Edytor zaawansowany
  • wladziac 23.10.13, 10:00
    kciuki mocno,mocno zaciśnięte a dobre myśli przesłane
  • dorcia1234 23.10.13, 10:10
    oj kciuczymy mocenko ( mocenko to znaczy dużo mocniej niż mocno smile )
    --
    www.pajacyk.pl
    ulubione forum Gwiazdki 2001:
    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=31090
    *** GWIAZDKI 2001 ***
  • yoma 23.10.13, 10:18
    Dzięki. Kciuki na intencję, żeby mu tracheo nie robili. Niech się okaże jakaś duperel, którą da się bezboleśnie usunąć...
    --
    Oddychaj i tak trzymaj!
  • dzedlajga 23.10.13, 10:40
    Trzymam naprawdę mocno kciuki. Wy też trzymajcie się

--
    SPRZEDAM
  • barba50 23.10.13, 12:24
    Trzymam! trzymam! trzymam!
    --
    http://images34.fotosik.pl/380/fb2f565e757765b9.gif Staram się pisać poprawnie po polsku
  • mitta 23.10.13, 13:50
    Trzymaj się, Jaremko, wysyłamy dobre myśli i życzenia.
  • yoma 23.10.13, 15:39
    Dzięki, dobre kobiety, z serca smile

Narośl ziarninowa w krtani, być może zresztą spowodowana rurką intubacyjną. Usunięto, nic więcej nie widać, powinno być OK.

Uff. No. I tak dalej smile
    --
  • dorcia1234 23.10.13, 16:23
    Ależ nie ma za co. Kciuki trzymałyśmy z dobrego serca, i oczywiście kciuczymy dalej, żeby Jaremka mógł się wybrać w podróż do domku.
    --
    www.pajacyk.pl
    *** GWIAZDKI 2001 ***
  • yoma 23.10.13, 16:28
    No tak, bo jak tak, to go będą lada dzień od respiratora odpinać smile Jak złapie własny oddech, to już naprawdę będzie dobrze.

Ważymy 1215 g, jakby kto pytał smile
    --
    PT Pisięta: niniejszy post nie stanowi zamachu na życie prezesa.
  • pi.asia 23.10.13, 17:53
    Ło matko, kawał chłopa!
    Kciuki nadal i cała rzeka dobrej energii!
  • olinka20 23.10.13, 19:41
    Kawał chłopa faktycznie!!! Dzielny Jaremka i dzielni rodzice! Pozdrowienia!
    --
    Mam odsmyczowe i odkuwetkowe zapalenie mózgu smilesmilesmilesmile
  • wladziac 23.10.13, 19:48
    suuuuper,coraz bliżej do domku,trzymajcie się
  • karple 23.10.13, 21:40
    Yoma- ważycie już super!!! I cudnie, że tracheotomia odeszła w niepamięć!!!! teraz czekamy z kciukami na pierwszy samodzielny oddech no i na powrót do domu!!!! Jesteśmy z wami, trzymajcie się cieplutko kiss
    --
    Muszę się do czegoś przyznać: Mam na imię Karolina....... i jestem KOTOHOLICZKĄ big_grin
  • arim28 24.10.13, 09:32

Tytul watku zasugerowal mi, ze nasz maly bohater jedzie do domum skoro sie wyjasnilo z narosla to ja kciukam za jazde do domu!

--
    http://emoty.blox.pl/resource/36_1_37.gif
  • yoma 24.10.13, 10:09
    Och, to jeszcze. Najpierw nauka oddychania, potem się awansuje dwa piętra wyżej z OIOMu na patologię noworodka i tam się uczy oddychać i jeść jednocześnie...jak wyjdzie koło spodziewanego terminu porodu, czyli koło świąt, to będzie dobrze. A dzielny jest niesłychanie. Wczoraj było widać, że zmęczony, obolały i na głupim jasiu, ale chętnie by porozrabiał, profilaktycznie znów go w kokon zawinęli.

No cóż ja mogę powiedzieć wszystkim ciotkom i wujkowi. Dzięki mogę powiedzieć i powtarzać, za kciuki i dobre słowa smile
    --
    Oddychaj i tak trzymaj!
  • karple 24.10.13, 12:23
    Ojej cudnie by było gdybyście święta spędzili w domu!!! To z pewnościa byłby dla was NAJWIĘKSZY I NAJCUDOWNIEJSZY prezent!!! Oj teraz trzymam kciuki jeszcze mocniej!!! raz za zdrówko Jaremki a dwa za wspólne domowe święta!!!!
    --
    Muszę się do czegoś przyznać: Mam na imię Karolina....... i jestem KOTOHOLICZKĄ big_grin
  • niutaki 24.10.13, 12:58
    ucaluj ode mnie Jaremke, (jesli mozna taka drobinke calowac) albo poglaszcz po raczce od cioci niutakismile

--
    Dyplomata - człowiek, który potrafi powiedzieć spierdalaj w taki sposób, że poczujesz dreszczyk emocji na myśl o czekającej cię wyprawie.
  • yoma 24.10.13, 13:08
    Dzięki, nawzajem dla twojego smile
    --
    Grupa G8. Kraje rozwinięte. Trzeci Świat. IV RP.
  • saga55-5 24.10.13, 12:42
    Dzielny facet ! smile
    Jeszcze trochę to da Wam popalić wink Tylko wróci do domku smile
  • klaryma 24.10.13, 22:40
    caly czs myslowo wspieram malego Jaremke i jego dzielnych rodzicow.
  • yvi1 25.10.13, 01:47
    No to kciukamy dalej za cudowne ,wspolne Swieta,juz w domu!
  • elzbieta.24 25.10.13, 21:07
    Trzymamy kciuki wszyscy , masz super dzielnego malucha.
    --
    http://www.freesmileys.org/emoticons/emoticon-animal-066.gif
  • pi.asia 27.10.13, 07:53
    rzadko zaglądam, rzadko piszę, co nie znaczy że nie myślę i nie trzymam smile

Zacytuję mojego znajomego: jeżeli myślisz że o Tobie nie myślę, to źle myślisz i lepiej nie myśl wink
  • yoma 31.10.13, 09:24
    Ładne smile

Wczoraj małego odpięli z rury i ODDYCHAŁ SAM. I dzielnie sobie radził. Na miękkich nogach dzisiaj pojedziemy, bo jeśli dał radę przez noc, to już da... niech da... będzie dobrze, będzie dobrze...
    --
    Uwłaszczyło się
    niech żyjebig_grinDD
  • yvi1 31.10.13, 09:30
    Dzielny malutki!
    Ciocia yvi dalej mocno trzyma kciuki i cieszy sie z kazdego malego i duzego sukcesu!smile,smile,smile
    A to jest wielki sukces( jako pielegniarka z intesywnej terapii,moge to poswiadczyc), oby tak dalej i dalej i dalej !
  • dorcia1234 31.10.13, 09:40
    super chłopak, bardzo dzielny. Przytulam mocno
    --
    www.pajacyk.pl
    *** GWIAZDKI 2001 ***
  • yoma 31.10.13, 09:54
    Ciocia yvi niech się lepiej nie przyznaje, bo jak zacznę ciocię yvi bombardować pytaniami... smile
    --
  • yvi1 31.10.13, 10:01
    Niestety znam sie tylko na doroslych.
    Ogolne pytania ,na te chetnie odpowiek w kazdej chwili,ale jezeli chodzi o takie slodkie malenstwa,to nie pomoge.
    Przyznam sie bez bicia,ze nie umialabym tez na dzieciecych oddzialach pracowac.
    Tak,wiec jak w czyms moge pomoc ,to bardzo chetnie wink
  • yoma 31.10.13, 10:09
    Dzięki. Postaram się NIE bombardować smile
    --
    Najdłuższy miesiąc w roku to trzeci.
  • barba50 31.10.13, 10:39
    Wielki całus dla Jaremki i dzielnych Rodziców!
    --
    http://images34.fotosik.pl/380/fb2f565e757765b9.gif Staram się pisać poprawnie po polsku
  • yoma 31.10.13, 14:43
    Dalej oddychasmile
    --
    Na zawsze zrazem!
  • zaba_300 31.10.13, 15:34
    No!!! i tak trzymać!!!
  • klaryma 31.10.13, 18:40
    nieprawdopodbna sila i upor jest wtym maluchu!! Tak trzymac smile
  • yoma 01.11.13, 12:14
    Się zaczęła trzecia doba bez respiratora smile
    --
  • barba50 01.11.13, 13:56
    Przebieramy nóżkami, żeby tych dób było mnóstwo, nawet do końca świata i jeden dzień dłużej smile

Może jakaś fotka bez tego już niepotrzebnego urządzenia?....
    --
  • yoma 02.11.13, 15:57
    Ma jeszcze maseczkę tlenową na buźce, dla niewprawnego oka nie do odróżnienia smile ale fotka będzie, pewnie, tylko nie wiem kiedy. Muszę mieć do fotek czas i tzw. melodię, ale macie to u mnie.

Dzięki nieustające, wszystkim smile Trzecia doba minęła bez problemów. Chwaliłam się, że mamy już kilo czterdzieści? smile
    --
    Nie jestem człowiekiem w swoim wieku. Jestem człowiekiem w wieku kogoś o wiele młodszego.
  • dzedlajga 03.11.13, 23:17
    Nieustannie kibicuję małemu Jaremce. Codziennie sprawdzam, czy ma jakieś nowe osiągnięcia. Ale on już ogromny jest smile Nawet dwa miesiące nie minęło a jego już jest 2 razy tyle. Czekam na więcej jak również na foty no i oczywiście na wiadomość o podróży do domku. Uściski od cioci Izy
  • yoma 04.11.13, 13:28
    Oj, jeszcze. Wczoraj go znowu musieli zaintubować. Krok do przodu, krok do tyłu.... za dobre słowa dzięki nieustające smile
    --
  • wladziac 01.11.13, 17:57
    cudownie!,rośnij Jaremka i bądź zdrowy
  • aankaa 02.11.13, 14:19
    i tak trzymać ! zuch chłopak kiss
  • saga55-5 03.11.13, 00:50
    Wszystko wskazuje na to, że w tym roku ubierze w domku choinkę wink
  • dzedlajga 11.11.13, 12:32
    Co tam słychać u naszego małego bohatera? Rośnie i rozrabia?
  • yoma 12.11.13, 09:48
    Rośnie pięknie, 1650 g, ca 46 cm wzrostu

z rozrabianiem lepiej, żeby się uspokoił, bo jak rozrabia, to łapie skurcze oskrzeli i się dusi. Wczoraj był nad podziw spokojny, wszystkie pielęgniarki padły na kolana i wzniosły modły dziękczynne, boż daje im popalić.

Dostał nowy wypasiony inkubator, cała kopuła może podjechać pod sufit, a mały zostaje w otwartym podgrzewanym łóżeczku i zaprawdę powiadam wam, to jest zupełnie inna rozmowa twarzą w twarz smile

Zwłaszcza że mu się buźka uwolniła od rurki intubacyjnej, to teraz sprawdza, co można z buźką zrobić. Założyli borokowi jednak tracheostomię, a to dla ratowania życia, jak się będzie dusił, no i dalej się uczy oddychać.

Fotki jakieś podrzucę, jak ściągnę z telefonu. No ładny on jest. Zupełnie obiektywnie smile

Dzięki za pamięć smile
    --
  • yvi1 12.11.13, 10:23
    Ale slicznie rosnie!
    No trudno,ze tracheostome dostal,ale dobrze ze respiratora juz nie potrzebuje smile
    A juz nie dlugo i po tym zostanie tylko wspomnienie smile
    Niech rosnie ,broi i czekam na zdjecia!
    Sliczny jest na pewno i calkiem wyjatkowy!
    Pomysl sobie ile " czlowiekowych" ,kocich i psich kciukow jest razem z Wamismile!
    Pozdrowienia i duzo calusow od " cioci" Iwony i Gismo !
  • yoma 12.11.13, 11:03
    Dzięki smile Respirator jeszcze ma, bo ledwie w zeszły piątek mu tracheo robili... dopiero dzisiaj będzie lekarz prowadzący i zdecyduje, co dalej. Jak go odłączają celem pielęgnacji, to radzi sobie dobrze.

Można CPAP do tracheo podłączyć?
    --
  • yoma 12.11.13, 15:50
    Już wiem, że można smile
    --
    Uwłaszczyło się
    niech żyjebig_grinDD
  • karple 12.11.13, 16:15
    Super wieści!!! Rośnie chłopak jak na drożdżach!!! czekamy na zdjęcia i dalej trzymamy mocno kciuki kiss
    --
  • yvi1 12.11.13, 16:17
    IPAP to u doroslych znaczylo pelne oddychanie maszyny za czlowieka,a CPAP to byla taka lekka pomocsmile.CPAP byl powoli odstawiany,az do pelnego samodzielnego oddychania.
    Jeszcze pomiedzy byly dwa rozne inne formy,ale bardzo rzadko je u nas stosowano.
    Dlatego Jaremka ,jak piszesz jest juz na bardzo dobrej drodze.Wiadomo,niekiedy etapy trzeba powtarzac,ale najwazniejsze ,ze krok za kroczkiem do przodusmile.
    Kciuki nadal trzymane za wspolna Gwiazdke u Was w domusmile!
  • yoma 12.11.13, 16:25
    No właśnie tyle już wiem smile W tej chwili jest na tej pośredniej formie, sam odwala większość roboty, a respirator tylko 20 oddechów na minutę. Potem ma przejść na CPAP, a potem na samodzielne. Doktor się wzięła za niego, nie ma gadania chłopie, uczysz się oddychać i już. No to się uczy. Widać, że ciężko pracuje.

No i to, że jak się zacznie dusić, to będzie którędy podać mu powietrze, to jednak ulga jest.
    --
    - Proszę państwa, całka z e do x jest tak idealna, że nawet PiS nie mógłby jej nic zarzucić.
  • noirdesir2 12.11.13, 19:40
    ja też cały czas śledzę wątek i podcztuję wieści. cieszy mnie, że już grubo ponad półtora kilo waży Jaremka smile dzielny chłopak, super, że ma taką dobrą opiekę w szpitalu. trzymajcie się zdrowo wszyscy i powodzenia dalej smile buźki!

--
    fotoblog o moim kocie

bierz życie za rogi
  • yoma 12.11.13, 20:18
    O, Noir smile dawno chciałam spytać, co u was, ale się bałam smile
    --
    Uwłaszczyło się
    niech żyjebig_grinDD
  • noirdesir2 13.11.13, 22:45
    yoma napisała:

> O, Noir smile dawno chciałam spytać, co u was, ale się bałam smile

to ja nie chciałam się wpychać z moimi ciążowymi podnietami na poczekajkę, świadomie się usunęłam, bo twój Jaremka potrzebuje bardziej wsparcia i kciuków zakątkowców. a u mnie ok, zaczynam 38 tydzień, ciąża generalnie przebiega spokojnie, więc nic, tylko czekamy. utyłam 14 kilo, brzuch mam z rodzaju "wystająca piłka" i robi mi za stoliczek jak siedze na kanapie big_grin jak tylko Stasiu zawita na tym świecie, pośpieszę z powiadomieniem smile śledzę cały czas twoje wątki i naprawdę myślę, że jesteście wszyscy bardzo dzielni. nie modlę się, bo ja nie z tych, ale cały czas życzę wam na odległość, żeby synuś rozwijał się bezproblemowo. pozdrowionka!
    --
    fotoblog o moim kocie

bierz życie za rogi
  • yoma 14.11.13, 10:23
    Dzięki smile No to trzymajcie się zdrowo, a co do ciążowych podniet, toż myślę, że kciuków i ogromnych serc Zakątkowców wystarczy dla wszystkich... smile

W każdym razie mnie jako matce wcześniaka gadanie o zdrowych ciążach nie przeszkadza wcale a wcale, o.
    --
    Oszołomy z Greenpeace i tym podobnych organizacji, proszę natychmiast przywrócić globalne ocieplenie, bo w ryja.
  • yoma 14.11.13, 21:37
    1780 g, robi: cmok! i: puff!, mniej się zatyka i naprawdę się lepiej czuje...
    --
    Oszołomy z Greenpeace i tym podobnych organizacji, proszę natychmiast przywrócić globalne ocieplenie, bo w ryja.
  • barba50 15.11.13, 09:29
    No to ja też robię wielkie puff i od razu sama lepiej się czuję suspicious Tak dalej kochany Jaremko!
    I cmok!

--
  • yvi1 15.11.13, 10:37
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/wg/qh/63fo/AhPKh9HAC2vQ1tzmHX.jpg
    Tak mi sie z puff,puff skojarzylo smile
    Kochany dzielny Slodziaczku,przyj do przodu jak ta lokomotywasmile!
    Kciuki zacisniete nadal i czekamy dalej na same pomyslne wiesci!
  • yoma 15.11.13, 11:51
    Lokomotywa jest czytana, faktycznie może i dlatego robi puff smile Nie lubi Ptasiego Radia.
    --
    Grupa G8. Kraje rozwinięte. Trzeci Świat. IV RP.
  • yoma 15.11.13, 16:49
    Prze do przodu jak lokomotywa

jak dalej pójdzie w tym tempie, to chłopakowi niedługo nogi z inkubatora zaczną wystawać. 60 g nabił w jeden dzień. 1840.

Oddychania uczy się ładnie. Doktor mówi, że jeśli się nic nie zmieni, to w przyszłym tygodniu będzie można zacząć brać na ręce.

A żebyśmy nie myśleli, że życie to miód, wylazła mu retinopatia II stopnia. Czemuś się nie przejęłam wcale, II to jest nic, przy III może bym się zaczęła martwić. Retinopatia to jest niewydolność naczyń siatkówki: są za małe albo jest ich za mało, żeby tę siatkówkę należycie odżywić, co prowadzi do martwic i odklejania się, a w konsekwencji do ślepoty. Ale II stopień albo ładnie cofa się sam, albo mu laserem przykleją.
    --
    Kobyła ma mały bok
    Ogrodnik ma wielki łeb, jest ślepy, lubi dobrze zjeść i czyta Herriota
  • yvi1 15.11.13, 20:10
    Super wiadomosci,60 g w jeden dziensmile,wow!
    Jezeli mowisz,ze retinopatia to nic az tak strasznego i ze sie cofa,to wierze ,ze na pewno tak bedzie i mocno trzymam za to kciuki!
    I brawa specjalne za pilna nauke oddychania!
    Tak trzymaj dzielny Slodziaczku!
    Duzo calusow od " cioci " Yvi smile
  • yoma 15.11.13, 21:40
    Przekażę smile
    --
  • yoma 20.11.13, 19:30
    Trzymałam na rękach!

Na kolanach, dla ścisłości. Całe półtorej godziny trzymałam, la lalla la, la lalla la smile

2025 g.
    --
    Oddychaj i tak trzymaj!
  • klaryma 20.11.13, 19:39
    wspaniale big_grin Wyobrazam sobie, jakie to przezycie dla Ciebie smile
  • yoma 20.11.13, 19:40
    No ba. Poczułam się jak matka smile
    --
    Na zawsze zrazem!
  • dorcia1234 20.11.13, 19:50
    2025g- to już kawał chłopa z niego
    (moja donoszona córa ważyła 2650- więc niewiele więcej )
    --
    www.pajacyk.pl
    *** GWIAZDKI 2001 ***
  • zaba_300 20.11.13, 20:54
    olala, gratulacje!
  • zew-is 20.11.13, 21:19
    Super! Kolejny krok do przodu smile
    --
    petelkowo.pl
  • yoma 20.11.13, 21:23
    Dzięki, dzięki smile

> kawał chłopa z niego

No. Zobaczyliśmy gdzieś niedawno małe ciuszki, rzuciliśmy się jak łysy na grzebień, a teraz nie wiem, czy te najmniejsze nie będą za małe. Powiedziałam pielęgniarkom, żeby jakby co, dały koleżance z sąsiedniego inkubatora smile
    --
    Kobyła ma mały bok
    Ogrodnik ma wielki łeb, jest ślepy, lubi dobrze zjeść i czyta Herriota
  • olinka20 20.11.13, 21:31
    Az sie wzruszyłam smile
    Fajnie Yoma ze idzie ku lepszemu, cmoknij tam małego od cioci Oli smile
    --
    Mam odsmyczowe i odkuwetkowe zapalenie mózgu smilesmilesmilesmile
  • pi.asia 20.11.13, 22:15
    Dwa kilo, kawał chłopa!!!

Trzymaj na rękach, przytulaj, miziaj po całości wink Za dziesięć lat będzie się wyrywał z matczynych objęć, więc korzystaj póki czas wink

Noir, miło Cię widzieć i czytać kiss
  • barba50 20.11.13, 23:49
    Też się cieszę z osiągnięć (wagi, trzymania na kolanach), ale pytam gdzie są zdjęcia? Bo są na pewno, nie wierzę, że nie dokumentujecie każdego kolejnego kroku. Poproszę!
    --
  • yoma 21.11.13, 11:47
    Będą, obiecuję, tylko nie wiem kiedy. W galopie jestem - toż dr absolutnie nie obiecuje, że on będzie w domu na święta, ależ gdzie, skądże, a w domu nic niezrobione smile
    --
  • aankaa 21.11.13, 15:16
    takiemu malcowi wystarczy (choćby kocie) legowisko i obok mama pełna mleka big_grin
  • karple 21.11.13, 15:36
    Yoma- gratulacje!!! Dwa kilo szczęścia i to na rękach!!! Super postępy!!!! Teraz tulaj i nos ile wlezie bo tak jak pisała Asia za parę lat będzie się wykręcał na całego big_grin
    A co do świąt to mocno trzymam kciuki żeby to były wasze najszczęśliwsze święta z Jaremką pod domową choinką kiss
    --
  • yoma 21.11.13, 21:31
    Nimo mleka...

Co do kota, załatwił nam podłogę, wymaga szlifowania, podłoga nie kot, i trzeba to zrobić przed przyjazdem małego...
    --
    Oddychaj i tak trzymaj!
  • noirdesir2 21.11.13, 18:22
    smile smile smile
    piękne chwile smile
    --
    fotoblog o moim kocie

bierz życie za rogi

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się