Dodaj do ulubionych

Historia papiestwa dowodem że boga nie ma

01.02.09, 03:22
Papieże rzekomo reprezentujący boga na Ziemi są dowodem na jego
nieistnienie. Poszukaj drogi gościu tego forum w źródłach pisanych,
poszukaj w necie, porozmawiaj z historykami albo uwierz mi. Walka o
gigantyczne majątki i władzę nad naiwnymi wiernymi zwanymi trzodą,
trzódką, stadem, stadkiem, owieczkami (czyli baranami) doprowadziła
do większej liczby intryg niż gdziekolwiek indziej na świecie.
Liczba boskich namiestników - papieży - którzy zostali w walce o
wpływy zamordowani, świadczy że z bogiem nie ma to nic wspólnego.
Edytor zaawansowany
  • 04.02.09, 20:40
    z Bogiem to w jaki sposób świadczy to o nieistnieniu Boga?
    Żydzi i muzułmanie Papierza mają gdzieć ale w Boga wierzą....
  • 05.02.09, 18:50
    Ale to ten Twój znajomy w białym fartuchu, gadający puste słowa z okienka
    watykańskiego, określa siebie mianem namiestnika boskiego. Jakby ten Twój bóg
    istniał, to pierwsze co by zrobił, to kopnąłby tego młynarza z Watykanu w duuppę
    tak, że ten okrążyłby Ziemię w mgnieniu oka.

Wystarczy jednak odrobinę lektury historycznej, by poznać prawdziwe oblicze
    papiestwa, lub chociażby obejrzenie filmu "Conclave", jak się wybiera papieża.
  • 04.03.09, 18:58
    Przeciez BOG nigdzie nie powiedzial, ze Papieze maja byc swieci!!! Ty nie masz
    wierzyc w czlowieka tylko w BOGA. A zostaw ocene papiezy BOGU. Ona do Ciebie nie
    nalezy.
    --
    moj blog - egzystencjalistka
  • 11.09.16, 15:40
    Mi nigdy bóg nic nie powiedział. Ciekawy masz pogląd.
  • 07.11.15, 12:16
    Autentycznie,szkoda mi Ciebie stary...My wierzAcy mamy nadzieje CzhociaZby na spotkanie bliskich ,którzy zmarli TAM..Mamy nadzieje na spotkanie z naszym ukochanym Słońcem -czyli Jazusem,WIEMY że nas prztwita jak skończymy ziemską wędrówkę ,a Ty stary uważasz że zejdziesz jak jakiś za przeproszeniem szczur czy pies?...
  • 07.11.15, 22:15
    >.My wierzAcy mamy nadzieje CzhociaZby....
    ...,a Ty stary uważasz że zejdziesz jak jakiś za przeproszeniem szczur czy pies?<

Ciekawe czyje rozczarowanie będzie większe? Ateisty czy wiercy? :-)
    Chciałbym zobaczyć Twoją minę, gdy okaże się, jak w przysłowiu, czyją matką jest nadzieja.
  • 10.11.15, 20:11
    Ja WIEM ,że będę dalej żyła,wiem że i Ty będziesz,więc nie łam się że...zejdziesz jak szczur ,nikt Cię Bogiem nie chce straszyć ,bo straszyć to można co najwyżej życiem w Polsce pod rządami Pis ,ale nie takim słodziakiem jakim jest Jezus,jest za dobry żeby miał Ci zaszkodzić
  • 31.12.16, 01:55
    jm65 napisała:
    > ... nie łam się że...zejdziesz jak szczur, ...
    Zupełnie nieźle i po katolicku :)
    Tą dobroć pokazali krzyżowcy i konkwistatorzy działający w jego imieniu z namaszczenia papieży. A więc gdzie jest ta dobroć? W PiS-ie traktującym ten Kościół narzędziowo?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.