Dodaj do ulubionych

Moje pierwsze nylony i różne wątpliwości

22.03.11, 17:58
Przede wszystkim: czy nylony się rozciągają (trwale)?

Wyjaśniam, o co chodzi: ponieważ nie dostałam odpowiedzi na moje (rozpaczliwe) posty w wątku rozmiarowym, zaczęłam kombinować na własną rękę. Najpierw wykombinowałam sobie pończochy z glinmar.pl, które mogłyby ewentualnie pasować, i oczywiście nie pasowały, tylko były drastycznie za krótkie (cała długość poszła w szerokość). Później znalazłam na allegro pończochy Hudson, które jak wiadomo są długie. Wykombinowałam więc, że jak je założę na moje nóżki słonia, to długość będzie akurat, przyszły, przymierzyłam, sięgały akurat tam, gdzie powinny, długość stopy w porządku. Dziś rano założyłam pończochy z zamiarem noszenia do wieczora, poszwędałam się trochę po domu, siadłam przy biurku, a jak wstałam trochę później, to nad kolanami miałam zmarszczki i zwisy. Pończochy się rozciągnęły. Podciągnęłam wyżej, założyłam manszetę na dwa, zapięłam z powrotem. Ale czy one będą się dalej rozciągać i robić luźniejsze i luźniejsze?

Druga wątpliwość: czy jak będę zawijać manszetę, to nie uszkodzę sobie pończochy przy zapinaniu? Nie chcę skracać tasiemek przy pasie (drogą krawiecką, bo już są podciągnięte maksymalnie) bo wtedy będę miała pończochę pod samym tyłkiem. Martwię się zwłaszcza o tylną żabkę, bo nic tam nie widzę przy zapinaniu i zazwyczaj się bawię kilka(naście) minut, zanim to wszystko pozapinam jak trzeba (to trzecia wątpliwość - jak bezpiecznie zapiąć tylną żabkę?).

Przepraszam za przydługi post, ale jestem początkująca i potrzebuję pomocy, a może komuś się będzie nudziło i przeczyta. I może zajrzy do wątku rozmiarowego.

--
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
Edytor zaawansowany
  • 22.03.11, 23:43
    Nylony nie powinny się rozciągać, są elastyczne, jak dzianina, ale samo nylon jest raczej nierozciągliwy. Z tego powodu idealne dopasowanie nylonów jest bardzo trudne, niewielkie zmarszczki przy kolanach czy kostkach w przypadku pończoch nylonowych nie są niczym niezwykłym, dla niektórych ten efekt jest wręcz pożądany smile. Więc jeśli nylony trochę się marszczą i trzeba je poprawiać - taka ich uroda. M.in. dlatego wprowadzono pończochy z lycrą, bo są zdecydowanie wygodniejsze. Mowa, oczywiście, o delikatnych zmarszczkach, wiszące worki powinny skłonić do zmiany modelu lub rozmiaru.
    Zajrzałam do wątku rozmiarowego, jeśli w tych Hudsonach masz jeszcze trochę luzu w stopie, możesz spróbować rozmiar mniejszych. Podobno dość elastyczne manszety mają pończochy Gio (ale nie próbowałam) i Cervin Bicolore (te akurat mam i potwierdzam, manszeta całkiem przyjazna, chociaż rozmiary w II gatunku to rzeczywiście loteria). Większość pończoch vintage ma dla mnie za ciasne manszety i jest ogólnie za krótka, więc sobie odpuściłam. Nylonessy mają podobno dużą stopę (ja tego tak nie odczuwam, ale noszę rozmiar 42), manszeta w normie, na moje ówczesne 55 w udzie była akurat. Krąży plotka, że są wyjątkowo dlugie, ale u mnie wychodzą zupełnie przeciętnie, pewnie dlatego, że mam raczej krągłe nogi.
    Co do zapinania manszety na dwa razy, jeśli to nie FF-y, to nie powinno być problemu. Zaś do zapinania tylnej podwiązki przyjmuję zwykle taką pozycje smile :
    www.pandoraschoice.com/ekmps/shops/pandoraschoice/images/nude-seamed-stockings-%5B3%5D-285-p.jpg
    www.mnwr.art.pl/HeroGraf/andrzeiza_NET.jpg

--
    Fizia Pończoszanka
  • 06.02.14, 03:04
    Posluchaj.Ja zawsze zapinam tylna zabke od pasa jako pierwsza .JEST LATWIEJ BO MOZESZ WTEDY PRZEKRECIC PAS I PONCZOCHE NA NODZE.SPROBOJ ZOBACZYSZ ZE LATWIEJ JA MAM PAS Z 8 ZABKAMI JAK MYSLISZ JAK ZAPINAM OSTATNIA ZABKE .WLASNIE W TEN SPOSOB.MYSLE ZE CI POMOGLAM POZDRAWIAM.Transwestyta KARINA
  • 17.04.14, 12:14
    Witam . Z zaciekawieniem czytałem Twój post i chciałbym zapytać jak dziś wyglada Twoja przygoda z ponczochami ? Jeżeli Ci nie przeszkadza ze pyta i pisze do Ciebie mężczyzna . Mam podobne ( dosłownie ! ) doświadczenie jak Ty z nylonowymi ponczochami . W dzieciństwie zainfekowalem sie sie nylonami i przeżyłem wspaniala przygodę. !

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.