Dodaj do ulubionych

Pas do pończoch samonośnych

04.07.11, 18:17
Potrzebna mi porada. Czy można założyć pas do pończoch samonośnych? Chodzi o to, że chciałabym na własnym ślubie być w pończochach, ale moim problemem są chude nogi. Mam 158 cm, obwód uda to zaledwie 43 cm. I niestety wszystkie pończochy samonośne, które do tej pory testowałam, trzymają się na nogach góra 5 minut, po czym spadają. Może z pasem by się jakoś utrzymały? Może jeszcze polecicie mi firmy, które robią małe pończochy i małe pasy (obwód w pasie 60 cm)?
--
smakowite.com/
www.clasesdepolaco.pl/
Edytor zaawansowany
  • 05.07.11, 00:02
    Skoro już chcesz zakładać pasek, to po co kisić się w silikonie? Wydaje mi się, że własny ślub to okazja, żeby dogodzić sobie także dodatkami - może przekonasz się do pończoch nylonowych na tę okazję? Na nodze wyglądają dużo ładniej niż pończochy elastyczne. Przejrzyj forum też pod tym kątem, i blog fiziowy, na którym zebrane są chyba wszystkie informacje o pończochach w Polsce: fiziaponczoszanka.blox.pl/html

Jeślichodzi o paski, to ja chodzę w pasach Grety (jest wątek na forum i aukcje na allegro), trzymają każde pończochy. Ma też w ofercie jasny, waniliowy pasek i na pewno nie byłoby problemu z uszyciem czegoś na wymiar, jeśli ich S czy XS będzie na Ciebie za luźne. Jeśli chcesz czegoś bardziej wyszukanego, przejrzyj sklep nylony.pl.

--
    logiczka.blogspot.com
  • 05.07.11, 12:49
    Dzięki. Ale czy masz ktoś doświadczenie w dopinaniu pasa do pończoch samonośnych? Nie mam nic przeciwko nylonowym, ale jednak łatwiej kupić samonośne, do tego podobają mi się takie z koronką na górze i chyba większy wybór jest takich wśrod samonośnych. Mam w domu kilka par samonośnych i myślałam, aby na razie kupić pas i spróbować ponosić go z samonośnymi, jeżeli będzie mi wygodnie w pasie, to wtedy może spróbuję kupić nylonowe. Do ślubu jeszcze trochę, ale chcę wcześniej przetestować wszystko, żeby nie było potem niespodzianek.
    --
    smakowite.com/
    www.clasesdepolaco.pl/
  • 05.07.11, 15:38
    Oprócz pończoch nylonowych i samonośnych są też elastyczne pończochy do paska, które od samonośnych różnią się wyłącznie brakiem silikonu. Gatta ma tego mnóstwo, jeden model z piękną koronką, nosiłam je przez jakiś czas, bardzo ładnie wyglądają na nodze, bo szersza manszeta się w ogóle nie wbija w miękkie udo. Fizie w którymś momencie je recenzowały też.

Moje pierwsze pończochy do pasa kupowałam po 4 zł w zwykłym sklepie z rajstopami, piękne nie były, prosta manszeta, ale mogłam się przekonać, czy w ogóle ta zabawa mi się podoba. Ostatnia z trzech par owych pończoch za 4 zł zaczęła mi się drzeć dopiero w zeszłym tygodniu, po dwóch latach noszenia smile

Acha, fajne pończochy ma też Calzedonia, w outlecie kupowałam je w zeszłym miesiącu chyba po 5,90 zł, mają cieliste (mam właśnie na sobie, fajne są), białe i taki ładny jasny krem. Bardzo miękkie i przyjemna w dotyku manszeta.

Jeśli naprawdę chcesz się upierać przy dopinaniu pończoch samonośnych do pasa, to na pewno da się o zrobić, chociaż bałabym się o te silikonowe paski, mogą się zniekształcić albo porwać. Najwyżej doczepiaj pończochy lekko zawinięte, żeby nie łapać za silikon.

--
    logiczka.blogspot.com
  • 05.07.11, 16:49
    Dzięki. Gatta raczej odpada, właśnie sprawdziłam, najmniejszy rozmiar jest na obwód uda od 58 cm. Przy moich 43 cm to trochę za dużo. Zobaczę jak Calzedonia.
    --
    smakowite.com/
    www.clasesdepolaco.pl/
  • 05.07.11, 17:40
    Jeżeli pas do pończoch ma żabki plastikowe (bardzo częste w popularnych pasach), przypinanie do niego pończoch samonośnych, których manszety są grubsze i sztywniejsze od zwykłych ze względu na obecność silikonu, grozi zniszczeniem żabki.
  • 05.07.11, 18:43
    1) Jeśli zdecydujesz się na pończochy samonośne, staraj się chwycić je żabką między paskami silikonu.

2) Najpierw sprawdź, czy ten silikon nie będzie Cię uczulał, chyba, że jesteś starą weteranką pończoch samonośnych i wiesz, że w warunkach weselnych (ciepło, pot) Cię nie odparzą smile

3) Jeśli chodzi o pończochy elastyczne do pasa - wszystko zależy od tego, jaki pas masz na oku. Wbrew pozorom pończochy pończochom nierówne, niejedne moje pończochy do pasa potrzebują równie solidnego naciągu, jak te nylonowe. Wspomniane tu pończochy Gatta Venus ( fiziaponczoszanka.blox.pl/2010/07/Ponczochy-Venus-Gatta.html ) do takich należą, ale trzeba przyznać, że manszetę mają śliczną smile.

4) Niestety, tabelki producenta zwykle są wzięte z kosmosu, a pończochy są takim towarem, którego nie można zwrócić w razie niedopasowania. Najlepiej kierować się opinią osób o podobnych wymiarach, do Ciebie. Ja nie pomogę, bo mam raczej odwrotny problem - prawie wszystko jest na mnie krótkawe i wąskie. Ale jeśli spodobają Ci się jakieś pończochy, możesz zerknąć, czy nie były recenzowane na Fizii, albo zapytać o nie w wątku poświęconym danemu producentowi.

5) Jeśli nie masz jeszcze paska, a chcesz go założyć do pończoch samonośnych, pamiętaj, żeby zwrócić uwagę na żabki. W tym wypadku muszą być wyjątkowo solidne, najlepiej, gdyby były metalowe (coraz więcej firmy oferuje właśnie takie), jeśli są plastikowe, sprawdź, czy plastik nie jest zbyt giętki, ani zbyt kruchy. Generalnie w przypadku pończoch samonośnych pas ma być tylko wsparciem i dodatkowym zabezpieczeniem, gdyby silikon puścił, więc możesz sobie pozwolić na coś bardziej fikuśnego, kosztem konstrukcji. Jeśli chcesz założyć pończochy do pasa, sprawdź, czy regulatory nie przesuwają się zbyt łatwo i czy cały pas nie zjedzie Ci przez biodra.
    Jeśli chcesz zainwestować w naprawdę porządny pas, godna polecenia wydają się pasy Grety oraz te dostępne w sklepie nylony.pl. Ze swojej strony tradycyjnie polecam Rago 22:

www.nylony.home.pl/SHOP/index.php?main_page=product_info&cPath=83_85&products_id=293
    Ma też bardziej ozdobnych kuzynów: Rago Sheer, Lacette, Satin, Lace, Elza. Ale inne pasy też na pewno będą się dobrze sprawować, bardzo mi się podobał też Rodos.

Gdybyś się skusiła na nylony, polecam stronę glinmar.pl . Mają duży wybór nylonow vintage w małych rozmiarach.

--
    Fizia Pończoszanka
  • 06.07.11, 09:24
    Bardzo dziękuję za wyczerpującą wypowiedź. Podoba mi się ten pas Rago smile Myślę, że na razie w ogóle spróbuję, jakby mi było z pasem, mam w domu kilka par pończoch samonośnych, których i tak nie noszę, bo spadają, więc nawet jak się coś z nimi stanie, to trudno. I jak będzie ok, to potem zacznę szukać do ślubu jakiś faniejszych pończoch. smile
    --
    smakowite.com/
    www.clasesdepolaco.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.