Dodaj do ulubionych

badania do doktoratu a artykuły

30.01.13, 19:17
Witam,

bardzo proszę doświadczonych kolegów :) o pomoc w rozstrzygnięciu wątpliwości.
Czy doktorant może użyć i opublikować w artykułach część wyników swoich badań, przeprowadzonych w celu napisania doktoratu. Nie mam na temat wiedzy, a nie chciałabym "spalić" sobie materiału. Chodzi mi o częściowe użycie niektórych wyników z badań i o trochę inny aspekt dotyczący tego samego obszaru, który będzie w przyszłości poruszany w dysertacji.
Dziękuje, za pomoc w rozstrzygnięciu tej wątpliwości !
Edytor zaawansowany
  • dala.tata 30.01.13, 19:27
    Podejrzewam, ze to zalezy od praktyk w twej dyscyplinie i, na przyklad tego, czy twoj doktorat ma sie skladac ze zszywki artykulow.

Poza tym, to zalezy. Jesli publikujesz czesc wynikow, ktorych nie wykorzystasz w rozprawie, to nie ma problemu. Jesli z kolei publikujesz cos, co potem wykorzystujesz w pracy dokotrskiej, to musisz dzialac ostroznie, to bedzie cala masa raf i problemow i odcieniow szarosci.

--
    We are the Borg. Resistance is futile
  • doktoratwp 30.01.13, 19:45
    Doktorat ma być jednolitym tekstem, nie zestawem artykułów. Jednocześnie w ramach pretekstu wyszły ciekawe dane, które na pewno będą krótko omawiane w doktoracie. Zastanawiałam się, czy można je wcześniej opublikować w ramach referatu na konferencję ???
  • dala.tata 30.01.13, 20:37
    Referat to nie publikacja. Mozesz wyglaszac ile chcesz.
    --
    James while John had had had had had had had had had had had a better effect on the teacher.
  • pfg 30.01.13, 22:08
    Na konferencjach możesz wygłaszać. Być może nawet powinnaś. Natomiast jeśli te wyniki będą później *opublikowane*, nawet w materiałach pokonferencyjnych, musisz to wskazać w tekście doktoratu.
    --
    I read, much of the night, and go south in the winter
  • niewyspany77 30.01.13, 22:42
    Jak dane są ciekawe, to nie marnuj ich na jakiś głupi pokonferencyjniak.
  • pfg 30.01.13, 19:46
    Nie ma jasnych i jednoznacznych przepisów, obowiązują więc normy zwyczajowe, właściwe dla poszczególnych dyscyplin. A te są bardzo różne. Popytaj starszych :-) W każdym razie jeżeli będziesz recyklować wyniki, musisz *bardzo wyraźnie* wskazać, że były one już wcześniej publikowane, i gdzie.

Nb, nowa ustawa dopuszcza doktoraty w postaci "zszywki", ale przypuszczam, że w dyscyplinach, w których doktorat tradycyjnie ma być książką (!), nadal będzie musiał być książką.
    --
    Dum loquimur, fugerit invida aetas
  • doktoratwp 30.01.13, 20:02
    pfg, dziękuje. Chyba sprawdzę z promotorem.
    dala.tata, przepraszam miałam na mysli, "mój doktorat będzie jednolitym tekstem"
  • podworkowy 30.01.13, 20:25
    jaka dziedzina?
  • wedrowiec2 30.01.13, 22:20
    Jak juz wcześniej pt.forumowicze napisali, są to sprawy uznaniowe. W mojej uczelni opublikowanie wyników pracy doktorskiej lub ich części w czasopiśmie z IF (przed obroną) skutkuje wyróżnieniem rozprawy (cum laude lub summa cum laude)oraz odpowiednią gratyfikacją pieniężną;) Oczywiście doktorant musi być pierwszym współautorem artykułu(ów).
  • stoff 31.01.13, 18:08
    Ja bym chciała siebie zacytować, dwa artykuły. Nie zawarłam w żadnym tez mojej rozprawy, ale coś w miarę istotnego (moim skromnym) tam się znalazło. (lista ministerialna oraz porządne pismo, które powinno na niej być)
    --
    slowlyreading
  • dala.tata 31.01.13, 18:13
    Cytuj na potege! Byle z umiarem i sensem.
    --
    Beauty is in the eye of the beholder. Mental illnes is in the eye of the controller. (Peter Breggin)
  • stoff 31.01.13, 18:54
    Tak zrobię.
    --
    slowlyreading

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.