Dodaj do ulubionych

jeszcze o cyklu publikacji

05.09.13, 11:11
www.ck.gov.pl/index.php/postepowania-awansowe/postepowania-habilitacyjne/dziedzina-nauk-humanistycznych/1327-duda-henryk
Nader ciekawe rozumienie rozumienie ustawy - "Studia linguistica polonica et judaica" jako cykl jednotematyczny. Czekam tylko, aż jakiś habilitant z politologii/medycyny/fizyki wystąpi z cyklem jednotematycznym zatytułowanym politologia/medycyna/fizyka.
P.S. Habilitantowi oczywiście gratuluję udanego postępowania; wątek nie ma na celu personalnego postponowania, ale zadumę nad interpretacją ustawy.
P.S. 2: Jako skromnego kauzyperdę powalił mnie tytuł jednego z wystąpień konferencyjnych habilitanta: "Czy polski rodzaj gramatyczny jest kategorią seksistowską?". Niby człowiek wie co nieco o tych genderach, ale żeby KUL-man takie rzeczy...
Edytor zaawansowany
  • dala.tata 05.09.13, 12:39
    Juz kiedys o tym pisalismy tutaj. Jak dla mnie, cykl monotematyczny jest zalezny odfoat habilitanta. Jednak nawet dla mnie to musi byc 'reasonable'. Habilitant tutaj przekracza taka granice. Bowiem habilitant mowi nam, ze publikowal z... polonistyki, co jest dosc zabawne.

I teraz jak dla mnie po raz kolejny pokazuje to niespojnosc ocen w habilitacji. Widzielismy juz recenzje habilitacyjne, ktore byly negatywne ze wzgledu na brak momtotematycznosci. Tu recenzenci przyjmuja ewidentna scieme za dobramonete.

Powiedzialbym, ze im szybciej pozbedziemy sie warunku jednotematycznosci, tym lepiej.

--
    James while John had had had had had had had had had had had a better effect on the teacher.
  • adept44_ltd 05.09.13, 12:45
    obawiam się, że miejsce przewodu wiele tłumaczy, to jest pod tym względem państwo w państwie i, jak się okazuje, nowa ustawa nic nie zmieniła.
    --
    Realne występuje we wszystkich możliwych światach... albo gdzieś indziej...
  • dala.tata 05.09.13, 13:28
    Pewnie tak. Zreszta ta habilitacja jest bardzo slaba. Ja napisalbym bardzo negatwyna recenzje.
    --
    Doktorat - nauka - uczelnia
    Forum dla doktorantów, doktorów, a nawet dla profesorow!
  • adept44_ltd 05.09.13, 13:31
    od lat przepycha się tam słabe habilitacje...
    --
  • dala.tata 05.09.13, 13:52
    Mnie naprawde powalilo, gdy przeczytalem, ze dorobkiem naukowym jest 'przyjecie goscia z zagranicznego osrodka naukowego'.

--
    We are the Borg. Resistance is futile
  • adept44_ltd 05.09.13, 13:59
    dala.tata napisał:

> Mnie naprawde powalilo, gdy przeczytalem, ze dorobkiem naukowym jest 'przyjecie
    > goscia z zagranicznego osrodka naukowego'.
    >

no wiesz, nie dość, że mógł mówić w innym języku... to jeszcze mógł być wegetarianinem... absolutne case study...
    --
  • charioteer1 05.09.13, 14:37
    To postepowanie jest fascynujace. Habilitant napisal w autoreferacie cokolwiek badz, a recenzenci i tak ocenili po swojemu, z pelna pogarda dla ministerialnych przepisow. Recenzenci w tym postepowaniu zgodnie oceniaja dorobek, a nie zdefiniowane na potrzeby CK "osiagniecie".

--
    Please use elevator, stairs stuck between floors.
  • dala.tata 05.09.13, 15:51
    Ba. Jeden z recenzentow napisal, ze dorobek habilitanta jest duzy. On jest duzy pod warunkiem, ze na swojej stronie habilitant ukrywa lwia czesc swego dorobku. Moze sie boi, ze jego swietlistosc oslepi czytajacych...

--
    I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken.
  • charioteer1 05.09.13, 15:56
    Ilosciowo na pewno jest spory: Link To jest kolejna wada procedury. Przez to, ze nie jest publikowana w internecie lista publikacji, ktora stanowi zalacznik do autoreferatu, bardzo trudno jest porownac rozne postepowania.

--
    Faustus
  • dala.tata 05.09.13, 16:02
    Rzeczywiscie, zagladnalem na innastrone. Choc gdyby odrzucic teksty, ktore sa w redagowanych przez habilitanta ksiazkach, byloby tego znacznie mniej.

--
    Beauty is in the eye of the beholder. Mental illnes is in the eye of the controller. (Peter Breggin)
  • trzy.14 05.09.13, 20:07
    Zajrzałem do jednej recenzji - ona tradycyjnie już zupełnie ignoruje kryteria ogłoszone w rozporządzeniu. Czy CK nie powinna cofnąć takich recenzji?
  • adept44_ltd 05.09.13, 20:19
    trzy.14 napisał:

> Zajrzałem do jednej recenzji - ona tradycyjnie już zupełnie ignoruje kryteria o
    > głoszone w rozporządzeniu. Czy CK nie powinna cofnąć takich recenzji?

oczywiście, dr hab. powinien zwrócić się do RW o wznowienie przewodu...
    --
  • trzy.14 05.09.13, 22:38
    Raczej CK powinno odebrać uprawnienia jednostce nie stosującej się do wymagań prawa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.