Dodaj do ulubionych

EIT ['] ['] [']

01.11.16, 15:51
Postawmy swieczke i niech spoczywa w spokoju.

wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,20907219,bedzie-nowy-prezes-eit-plus-wicepremier-gowin-zyska-wiekszy.html

A pamietacie co to mialo byc albo nie byc. A jakie otwarcia! W sama infrastrukture bylego Technikum Rolniczego wpakowano 350 baniek. Z MITu mieli przyjezdzac zamiatac ulice przed instytutem. Ohy i Ahy "kwiaty, krawaty, pompa i puc". Tylko rektor Politechniki nie chcial sie w to babrac bo uznal ze jego pracownicy maja juz po 9 etatow i 1o nie potrzebuja.

A po latach.....

"Wrocław w ubiegłym roku dokapitalizował EIT Plus kwotą 4 mln zł, ale więcej pieniędzy już nie da..."

Jak to? Przeciez w Instytucie mialy powstawac takie wynalazki ze Odra, z nadmiaru obfitosci, by splywaly samorodki zlota. A tu ten brzydki Dutkiewicz - taka nauka tam sie rodzi - no jasne ze bolach ale kto widzial porod bez bolu - skapi tylko 4 baniek. Co za czlowiek bez wizji.

"Katrzyna Dorywała. EIT Plus kieruje od lipca, po tym jak zrezygnowali inni członkowie zarządu prof. Jerzy Langer i wiceprezes Krzysztof Sachs."

A czemu zrezygnowali gdy 8 cud swiata byl w budowie? Proponuje ankiete:

1. Wytrzezwieli
2. Wrecz przeciwnie - zaczadzili sie smrodem z pobliskiej oczyszczalni
3. Stwierdzili ze motyka nie jest bronia na Slonce
4. Zgarneli swoje, a inni tez chca
5. Dobra zmiana i tam zachodzi
6. Wiadomo ze kasy wiecej nie bedzie i EIT splynie Odra jak snieta rybka

Obstawiam 6.

Obserwuj wątek
  • bumcykcyk2 Re: EIT ['] ['] ['] 01.11.16, 17:53
   6, ewentualnie 4.

   To jest mentalność ludzi z PKP. Byłem kiedyś świadkiem, gdy pewien pan zagraniczny biznesmen zapragnął w dobrej wierze reaktywować bocznicę kolejową pod swoim zakładem i transportować towary puciongami. Przyszli wąsaci ludzie w swetrach z dużymi brzuchami i zaczęli rzucać milionami. Tak, MILIONAMI. Za paręset metrów toru (lekka naprawa i dopuszczenie do ruchu). Do tematu obsługi tej bocznicy nawet nie przeszliśmy. Było oczywiste, że należą się kolejne miliony. Warum? Darum!

   Więc jeśli chodzi o EIT to jest dokładnie tak samo. Dawajta miliony i morda w kubeł. A czy my coś tam coś tam łaskawie zrobimy, to się okaże. Ale wcześniej dajcie kolejne 5 baniek. I jeszcze 4, a potem może i 20, bo jakoś tak dziwnie wyszło, że to co wicie rozumicie zbudowaliśmy, dziwnym trafem jakoś się już zestarzało i nie ma co z tym zrobić. Więc tera trzeba od nowa budować, co nie?
   • piotrek786 Re: EIT ['] ['] ['] 02.11.16, 00:10
    Problem w tym, że nie dotyczy to tylko jednego beton bru(d)t centrum zbudowanym w naszym kraju. Jak policzyłem w swojej nowej (od 5 lat) ca circa robocie ile milionów przypadka na jeden art. z tzw. "LF” (oczywiście chodzi o publikacje towarzystwa trzymającego władzę), to wyszło mi średnio 6 mln pln./art. Problem tylko w tym, ze grupka naiwniaków w tych centrach szarpie się za darmo z czymś, co dla innych realizują specjalizowane firmy za grube podzlecenia i tzw. "granty". I niech mi tylko nikt nie mówi o wybitności tychże centrów - wystarczy minuta speechu jednego, czy drugiego dyrektora/profesora i widać, że Dyzma ma dobrych następców.
     • trzy.14 Re: EIT ['] ['] ['] 02.11.16, 17:47
      Tak towarzyszu, wyszło jak zwykle.
      Z tego krótkiego cytatu można jednak wyciągnąć kilka uniwersalanych wniosków.
      1) EIT+ jest projektem "unijnym", mającym na celu zagospodarowanie "rzeki unijnych pieniędzy".
      2) EIT+ miał więc zagwarantowane pieniądze na rozruch i kilka lat działania, nie miał jednak solidnego biznesplanu
      3) Bez politycznego zaplecza i pieniędzy z Centrali, on nie ma prawa się utrzymać, skoro wokół nie widać tabunu klientów na jego usługi
      4) Bo gdyby biznesplan był solidny, a dodatkowo gdyby zaangażował się weń kapitał prywatny, to jego wieloletni szef, prof. Langer, nie zachowałby etatu w warszawskim instytucie PAN-owskim, do którego po zakończeniu swojej misji się ewakuował.
      5) Z cytatu tego wynika też, że już w 2005 roku władze centralne zdawały sobie sprawę z niemożności zreformowania uczelni czy instytutów PAN/badawczych tak, by wlane w nie pieniądze z całą pewnością nie wsiąkły w piasek. Władze centralne nie miały zaufania do struktur, którymi kierowały, a jednocześnie nie miały wizji i woli przeprowadzenia zmian, które by to zaufanie przywróciły.

      Dodam, że wobec silnego nacisku na Miejsca w Których jest Kasa, jak NCBiR czy niektóre instytuty badawcze, nacisku który występuje od czasu Dobrej Zmiany, rezygnacja Langera mogła być wymuszona.
      • sendivigius Re: EIT ['] ['] ['] 02.11.16, 20:01
       trzy.14 napisał:


       > 2) EIT+ .... nie miał jednak solidnego biznesplanu

       A dlaczego nie mial biznesplanu? A dlatego towarzyszu ze nawet w kapitalizmie obowiazuje Leninowska teza ze kadry decyduja o wszystkim. A jakie tam byly kadry? 2-3-4...- etatowcy, + upchniete pociotki i znajomi kroliczka.

       Ja mysle ze EIT byl dobrym przykladem tego co mozna i trzaba bylo zrobic w polskiej nauce. Ale robote schrzaniono. Mysle tez ze mozna jeszcze naprawic ale trzeba tam pozamiatac i to duza miotla.
       • trzy.14 Re: EIT ['] ['] ['] 02.11.16, 22:25
        Ale kadry to się kształci pokoleniami a nie książkami.

        Byłem tam kiedyś na rozmowie. Wszędzie czuć było zapach świeżej farby, wrażenie niesamowite po naszych zapyziałych "gabinetach" i salach wykładowych pamiętających chyba jeszcze czasy Gierka, jeśli nie Gomułki. Rozmowa dotyczyła wystąpienia o wspólny projekt. Sęk w tym, że rozmawiałem z biznesmenami, którzy szukali wykonawcy dla projektu, który miał wystartować za kilka miesięcy. Oni nawet dobrze nie wiedzieli, co mogliby w tym projekcie robić, choć już zdążyli "zabezpieczyć" sprzęt. Sorki, ale do takiego typu działalności wystarczyłoby wynająć gdzieś trochę przestrzeni biurowej, a te hiper-super sprzęty, co u nich stoją i się kurzą, trzeba było dać nam, bo u nas tyle kurzu, że nikt by nawet nie zwrócił uwagi na te dodatkowe szarości.

        Reasumując, dobrze byłoby się spotkać z "biznesem" gdzieś pośrodku. Nie wiem, jak.

        A te 4 miliony to przecież na waciki. Na Śląsk Wrocław idzie więcej. Na podwyżki w mundurówce już znalazły się miliardy.
  • sendivigius Życie pozagrobowe? ['] ['] ['] 12.12.16, 17:23
   sendivigius napisał:

   > Postawmy swieczke i niech spoczywa w spokoju.

   A oto updejt;

   Zycie po zyciu, cos bulgocze pod plyta nagrobkowa:

   wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,21108117,zamieszanie-z-nowym-prezesem-eit-plus-czy-prof-morawski-obejmie.html#BoxLokKrajLink

   Prof. Antoni Morawski konkurs na prezesa Wrocławskiego Centrum Badań EIT Plus wygrał w połowie listopada. .....Pod koniec ubiegłego tygodnia prof. Morawski spotkał się z Rafałem Dutkiewiczem i po rozmowie wydawało się, że stanowiska jednak nie obejmie... profesor sam poprosił o zawieszenie swojej kandydatury z powodu obowiązków zawodowych.


   Najpierw kandydowal ale "po rozmowie" chce wiac z piastowskiego grodu. A moze sie dowiedzial co w trawie piszczy:

   ...minister nauki Jarosław Gowin i jego zastępca Piotr Dardziński. Twierdzili, że wrocławskie centrum badań musi zacząć bardziej wykorzystywać swój potencjał badawczy i przede wszystkim poprawić swoją kondycję finansową.

   Potencjal? A ksiazka do fizyki u nich jest? Z czego ten "potencjal" ma sie skladac?

   Jedno w tym wszystkim jest optymistyczne:

   Ministerstwo ma plan przejęcia EIT poprzez podporządkowanie go Narodowemu Instytutowi Technologicznemu.

   I wszystko jasne. Nowa warszawska synekura powstala: Narodowy Instytut. O, biada narodom co takich instytutow nie maja.

   Ale dla EIT (i podobnych) nie ma nic lepszego niz budzetowy cycek. Nareszcie bedzie mozna "uprawiac nauke" wedlug starych dobrych wzorow. Prof. Marian nowym prezesem i szafa gra.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka