Dodaj do ulubionych

Kto byl na stazu naukowym w ZSRR?

05.10.17, 16:40
Moze to nie jest w glowym nurcie dyskusji na tym forum ale wydaje mi sie powiazane bo zahacza o ulubiony temat czyli polowania na czarownice. Po hucpie z TW, lustracjami i podobnymi za rogiem czai sie nastepna.

A bo w wojsku juz tak jest:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22469289,mon-i-bbn-przerzucaja-sie-oskarzeniami-kto-chcial-na-dowodce.html#BoxNewsLink&a=66&c=96
General nagrzeszyl tym ze szkolil sie w Moskwie. Obawiam sie ze na uniwersytetach tez jest cale mnostwo tych co szkolili sie w Moskwie, Dubnej, Nowosybirsku albo gdzie indziej. Moze byc tez, ze cytuja prace z ZSRR, albo nawet maja wspolprace naukowa. Zastepy mlodych "straznikow rewolucji" zapewne tylko przebieraja nogami aby tym argumentem wyczyscic "gerontow".

Byly czasy nauki aryjskiej i zydowskiej, a potem nauki proletariackiej i burzuazyjnej. Obawiam sie ze to w jakiejs formie moze wrocic. Tak jak zawsze bedzie chodzilo o to aby wrogim i nieslusznym silom dac sluszny odpor.
Edytor zaawansowany
  • 05.10.17, 16:59
    Myślę, że sobie poradzą...
  • 05.10.17, 18:33
    bywało się. na konferencji w Amłatach i w Samarkandzie, na stażu - wiadomo, w Moskwie, do tego sympozja i zjazdy, cały sojuz się zjeździło, eh, złote czasy, tylko wątroba bolała przez tą naukę

--
    prof. zw. dr hab. h.c. multiplex
    zasiadam, piastuję, inicjuję, namaszczam
  • 05.10.17, 18:36
    Dlatego najlepiej nigdzie sie nie szkolić i nigdzie nie jeździć. Swoją drogą widzę tu popyt na kursy odkształcające - fizyk po stażu w Dubnej mógłby się odkształcać w Los Alamos! Najlepiej jakby ministerstwo czy NCN stworzyło specjalny grant do tego - np. Kakofonia
  • 05.10.17, 22:03
    eee tam, za czasów mojej pracy w Politechnice osoby o których było ogólnie wiadomo, ze donosili i współpracowali miały się jak pączki w maśle. Po prostu stężenie szuj już jest tak wysokie, że szuje z szujami się dogadują kosztem normalsów ;)

I polityka lewa czy prawa niczego raczej nie zmieni. Homo Sovieticus to pojęcie ponadczasowe.
  • 05.10.17, 23:40
    śp. Lech Kaczyński też w swoim doktoracie cytował Lenina.

--
    Nika

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.