Dodaj do ulubionych

Czy da się połączyć pisanie doktoratu z pracą

12.03.18, 11:45
Mam pytanie - czy możecie zgodnie z Waszym doświadczeniem napisać czy da się połączyć pisanie doktoratu na UW z pracą zarobkową?
Edytor zaawansowany
  • anonimka.7 12.03.18, 13:35
    W jakich naukach doktorat?
  • piotrek-256 12.03.18, 13:39
    Zależy od wielu rzeczy.
    1) Czy chcesz robić karierę akademicką?
    2) Ile czasu chcesz robić doktorat?
    3) Z jakiej tematyki?
    4) Układu z promotorem?
    5) Układu w pracy?
    6) Twoich zdolnoiści.
    7) Wydolności twojego organizmu?
    8) Potrzeb towarzyskich.

I pewnie jeszcze kilku rzeczy. Moje doświadczenie z mojej branży jest takie, że większośc osób pracujacych nie kończy doktoratu. Głównie dlatego, że siada motywacja i inne rzeczy stają się ważniejsze.
  • trzy.14 12.03.18, 13:51
    piotrek-256 napisał:

> Moje doświadczenie z mojej branży jest takie, że
    > większośc osób pracujacych nie kończy doktoratu.
    > Głównie dlatego, że siada motywacja i inne rzeczy stają się ważniejsze.

Dokładnie tak!
  • adam_beast 12.03.18, 14:06
    Tak, nawet habilitację się da.
  • whiteskies 13.03.18, 09:03
    Dobrego doktoratu nie, słabego tak.
  • loleklolek_pl 13.03.18, 20:55
    Jak pracuje na stanowisku prezesa, to na moje oko nawet na całkiem przyzwoity jest szansa.
  • piotrek786 14.03.18, 22:15
    takich przypadków jest wiele, np jeden z nich: pewien były prezes jednego z koncernów państwowych obecnie po zawirowaniach stanowisk bryluje jako pracownik dwóch instytucji naukowych, doradca i ekspert . Tak zrobił doktorat, tak ma tenże doktorat 40 stron w tym 16 cytowań w których jest 6 linek do stron internetowych. Tak, prezes (a zwłaszcza sekretarka) może napisać doktorat. Problem w tym, że taki człowiek często potem zwalcza ewentualne zagrożenie mogące mu pokazać, jakim jest indolentem. Tak jest w omawianym przypadku :D
  • stoff 14.03.18, 18:39
    aha, to rozumiem, że nawet wyróżnienie nie oznacza, że był dobry - Twoim zdaniem jest słaby bo pisany obok pracy zarobkowej :D

--
    slowlyreading
  • adam_beast 15.03.18, 12:39
    Nieprawda
  • stoff 14.03.18, 18:31
    Zależy oczywiście, jaka praca i z czego doktorat. Założenie jest, że krzyżujesz d..ę z krzesłem i siedzisz po pracy codziennie. To potrwa, ale się da.

--
    slowlyreading
  • pfg 14.03.18, 20:58
    To silnie zależy od dyscypliny. Jeśli mówimy o dyscyplinach, w których doktorat tradycyjnie uważany jest za (nieobowiązkowy) element kariery *zawodowej*, to tak, choć oczywiście wymaga to dodatkowego wysiłku. Dyscyplinami takimi są prawo i medycyna. Z kolei w dyscyplinach ścisłych sporo ludzi próbowało, ale bardzo, bardzo, BARDZO niewielu się to udało, a jeśli się udało, to były to doktoraty niezwiązane z pracą doświadczalną. Jeśli twoja dyscyplina humanistyczna wymaga od ciebie długotrwałego wyjazdu gdzieś - na żmudne grzebanie w jakichś archiwach w obcym kraju czy na wykopaliska na przykład - to o pracy w tym czasie możesz zapomnieć. W pozostałych przypadkach pewnie będzie trudno, ale jest to możliwe. Ale, powtarzam, będzie trudno, a motywacja do takiego dodatkowego wysiłku będzie siadać.

--
    Twierdza konserwy polskiej fizyki

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.