Dodaj do ulubionych

Gluten ma chromosomy

29.12.18, 00:42
"Gluten ma chromosomy, człowiek nie jest ssakiem, a autyzm jest chorobą metaboliczną. Takie oto bzdury można było usłyszeć w 2018 r. z ust celebrytów, polityków i tzw. ekspertów.

Wydaje się, że pseudonauka ma się coraz lepiej, a dowodów na to dostarczają publiczne wypowiedzi ludzi kreujących się na autorytety w dziedzinach, w których – niestety – nie posiadają żadnych lub nawet minimalnych kompetencji. Absurdy w wystąpieniach publicznych, social mediowych kreacjach i reklamach rozmaitych produktów śledzi Łukasz Sakowski, autor bloga Totylkoteoria.pl. I od trzech lat tworzy plebiscyt na Biologiczną Bzdurę Roku. To zestawienie bzdurnych wypowiedzi z dziedziny „szerzej pojętych nauk przyrodniczych, takich jak biologia, chemia, biofizyka, rolnictwo, dietetyka, medycyna czy nawet niektóre dziedziny psychologii”.


www.polityka.pl/galerie/1776802,1,wybieramy-biologiczna-bzdure-2018.read
www.totylkoteoria.pl/2018/12/biologiczna-bzdura-roku-2018-glosowanie.html

Tak sobie poczytalem i zrobilo mi sie smutno, bo stwierdzilem ze humanisci to maja lepiej, a juz najlepiej maja ekonomisci - tam mozna nigdy nie miec racji a wciaz byc ekspertem.

A moze ktos cos fajnego doda?

Mnie sie przypomina jeden polityk co twierdzil ze tytan jest pierwiastkiem rzadkim.
Edytor zaawansowany
 • calafiorre 29.12.18, 21:27
  Ja proponuję "humanisci to maja lepiej, a juz najlepiej maja ekonomisci - tam mozna nigdy nie miec racji a wciaz byc ekspertem."
 • czlowiek.z.makulatury 30.12.18, 20:19
  https://i.imgur.com/kq50lgI.png


  --
  "Kiedy pewna miara staje się celem regulacyjnym, przestaje być dobrą miarą." Charles Goodhart
 • sendivigius 31.12.18, 01:56
  czlowiek.z.makulatury napisał(a):


  >

  Sliczne! - juz sobie wydrukowalem i oprawie w ramki.
 • sendivigius 31.12.18, 02:10
  calafiorre napisał:

  > Ja proponuję "humanisci to maja lepiej, a juz najlepiej maja ekonomisci - tam m
  > ozna nigdy nie miec racji a wciaz byc ekspertem."

  Taki cytat znalazlem ostatnio:

  "ekonomia nie jest nauką ścisłą, obecny jej poziom to jest poziom dawnej alchemii, a dowodem na to są choćby nagrody nobla które można dostawac za prace promujące keynsizm, jak i za prace promujące monetaryzm, mimo ze jedno drugiemu przeczy"

  Albo popatrz tak: radio - dziala tak samo w Keni jak i w Kaliforni, samolot tak samo laduje Durbanie jak i w Osace, aspiryna dziala tak samo na Ceylonie jak i w Bialymstoku. Dlaczego wiec ekonomia wszedzie dziala inaczej? Dlaczego takie same recepty ekonomiczne w jednych krajach nie daja nic a w drugich kryzys a w trzecich dzialaja. Zupelnie odwrotnie niz wspomniana aspiryna.

  A co do humanistow, to mozna wziac ksiazke do fizyki, na poziomie zaawansowanym monografie i zobaczyc o co w tej nauce chodzi. Gdy 150 lat temu Fizeau zmierzyl predkosc swiatla, to ona dzis jest (+-5%), gdy 100 lat temu ustalono budowe atomu i nature reakcji chemicznych to ona dzis jest taka sama. Znajdz jedna ksiazke do filozofii ktora ma te cechy. Znajdz ludzi w wymienionych wyzej miejscach geograficznych co do takiej ksiazki by nie mieli zastrzezen jak nie maja do predkosci swiatla ani aspiryny.
 • piotrek786 31.12.18, 15:06
  Jakoś tak skojarzył mi się obecny ekspert PiS od podatków o którym swego czasu było głośno, że pisał ustawy na zlecenie grupy pruszkowskiej... Więc wolę nieszkodliwego prof. Np metalurga gadającego o turbosłowianach, niż świadomego pożytecznego idiotë, dziëki któremu wypływają z budżetu miliony..
 • sendivigius 25.01.19, 16:56
  sendivigius napisał:

  > A moze ktos cos fajnego doda?


  wyborcza.pl/7,156282,24399956,posel-majka-technologia-5g-zagraza-narodowi-polskiemu.html

  Niezrzeszony poseł Robert Majka ostrzega, że sieci komórkowe piątej generacji (5G) mogą doprowadzić do depopulacji Polski....

  We wrześniu ubiegłego roku mieszkańcy Gliwic protestowali przeciwko uruchomieniu sieci 5G przez Orange. Nie chcieli być “królikami doświadczalnymi”, ani być “smażeni przez mikrofale jak parówki w mikrofalówce”.


 • petrucchio 25.01.19, 20:37
  Jeden profesor geografii z Bydgoszczy (UKW), wspomagany przez dwóch adiunktów, udowodnił w prestiżowym dżurnalu Gospodarka Wodna (9 pkt), że ornitolodzy byli w błędzie: mewy, rybitwy i siewki nie mają terenów lęgowych na łachach wiślanych, w związku z czym można tam bez obawy robić zrzuty wody, żeby tabor wodny miał stopę pod kilem. W ramach wieloletnich badań wykonano m.in. zdjęcia lotnicze "w niskim nalocie", na których nie widać żadnych ptaków. Prawdopodobnie mewy są w ogóle mitem puszczonym w obieg przez ekoterrorystów.

  sigma-not.pl/publikacja-117156-transport-wodny-na-dolnej-wiśle-a-problem-siedlisk-ptaków-gospodarka-wodna-2018-11.html

  --
  "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." -- Stanisław Lem
 • sendivigius 30.01.19, 22:46
  sendivigius napisał:

  > A moze ktos cos fajnego doda?
  >

  zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,101580,24412494,izraelscy-naukowcy-twierdza-ze-odkryli-lek-ktory-calkowicie.html#s=BoxOpImg3

  MuTaTo ma być nakierowany na kilka mutacji w komórkach nowotworowych. Stanie się tak dzięki kombinacji kilku peptyd (grupy związków organicznych posiadających charakterystyczne wiązania), które zostaną skierowane przeciwko rakowi.

  Poza tym w trakcie leczenia będą atakowane w tym samym czasie trzy receptory (białka znajdujące się na powierzchni każdej komórki).

  - Nawet nowotwór nie może mutować aż trzech receptorów w tym samym czasie - powiedział "The Jerusalem Post" dr Ilan Morad, który bierze udział w badaniach nad lekiem.

  Jednak to nie koniec zaskakujących zapewnień twórców leku. 


  Tez sie obawiam ze to nie koniec.
 • sendivigius 02.02.19, 12:06
  sendivigius napisał:


  > A moze ktos cos fajnego doda?

  ...Wychowywała się w Radomiu, gdzie ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej. W 1981 ukończyła studia lekarskie na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie.

  Ewa Kopacz Ludzie rzucali kamieniami w dinozaury

  www.youtube.com/watch?v=Wl5AerNcAdE
 • ludus1 12.02.19, 20:26
  Sendivigius: sęk w tym, że rzucali...
  wiadomosci.dziennik.pl/nauka/artykuly/588257,mamuty-odkrycie-krakow-epoka-lodowcowa.html
 • megaborsuk2000 12.02.19, 21:12
  Tu więcej artykułów naukowych na ten temat: www.quora.com/Is-a-wooly-mammoth-a-dinosaur
 • sendivigius 26.08.19, 10:52
  sendivigius napisał:

  wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/dlaczego-trump-chce-kupic-grenlandie-wyspa-skrywa-wiele-bogactw/rg1s1qz

  Jakby kto nie wiedział to może przeczytać:

  Największymi motorami gospodarczymi Grenlandii są rybołówstwo i turystyka, ale wyspa cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze względu na ogromne zasoby naturalne, w tym węgiel, cynk, miedź, rudę żelaza i rzadkie minerały, w tym neodym, prazeodym, dysproz i terb, a także uran i produkty uboczne cynku.

  Wkraczają w moja dziedzinę, chyba tam otworze filie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka