Dodaj do ulubionych

Gdy promotor pomocniczy zrobi habilitację...

26.02.19, 14:41
Słuchajcie, nie mogę znaleźć odpowiedzi na takie pytanie.

Otóż, jakiś czas temu zostałem promotorem pomocniczym pewnego doktoranta. Gdy był otwierany przewód, nie miałem doktoratu, a dość intensywnie z tym doktorantem współpracowałem, więc było to uzasadnione.
No i wyszło tak, że ja szybciej zrobiłem habilitację, niż on doktorat.
A promotor pomocniczy habilitacji mieć nie może.
No i teraz pytanie - czy nie mogę być dalej promotorem pomocniczym? Czy też, skoro już zacząłem, to mogę dalej pełnić tę funkcję w już otwrtym przewodzie?
Ktoś wie, jak to jest?
Edytor zaawansowany
  • dobrycy 26.02.19, 15:03
    Możesz zostać zwykłym promotorem.
  • pisiarz 26.02.19, 15:21
    Oryginalny zwykły promotor na to nie pójdzie.
  • nobooks 26.02.19, 16:43
    Możesz być dalej, bo rozpocząłeś jako niehabilitowany.
    Co do drugiej propozycji w wątku, możesz zostać ko-promotorem.
  • pigwa_polska 01.03.19, 10:31
    NPK napisał o promotorach pomocniczych jako wymogu profesorzenia się.
    Ciekawe jest jak ma się sprawa z sytuacją:
    A czy jesli ktoś wypromowal 1 doktora?
    dr hab. Jan Iksiński najpierw od 2011 XII byl promotorem pomocniczym mgr. Jana Igrekoskiego, jeszcze przed habilitacją. Potem jak uzyskał stopień dr hab., przestał być promotorem pomocniczym i został obarczony obowiązkami promotora a obowiązki promotora pomocniczego objęła dr Maria Zetkowska.
    dr hab. Jan Iksiński dokończył pracę z doktorantem z sukcesem - i mgr. Jan Igrekoski stał się dr. Janem Igrekoskim.

Czy - zgodnie z powszechnie krążącą interpretacją - taki przypadek wystarcza do spełnienia wymogu narzucanego ustawą?
  • pisiarz 27.05.19, 10:07
    Witam po jakimś czasie. Na wypadek, gdyby ktoś jeszcze szukał informacji na ten temat, to wyjaśniam - dziekan wystąpił do CK o wykładnię no i wyszło na to, że w momencie zrobienia habilitacji promotor pomocniczy przestaje być promotorem pomocniczym. Może zostać albo zwykłym promotorem, albo przestać być jakimkolwiek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka