Dodaj do ulubionych

Wniosek o nadanie uprawnień

08.12.19, 10:48
PKA na swojej stronie pokazuje tylko opinie dotyczące "starych" zasad. Wygląda to tak jakby nie nadano żadnych uprawnień w 2019. Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał do czynienia z wnioskiem składanym w nowej rzeczywistości (pod rządami "konstytucji"). Interesuje mnie głównie sposób oceny kadry przez PKA (nie ma już minimum).
Obserwuj wątek
    • trzy.14 Re: Wniosek o nadanie uprawnień 11.12.19, 08:22
      Trzeba by zajrzeć do przepisów przejściowych. Bo np. awanse naukowe biegną praktycznie starym trybem, nowe doktoraty pojawią się za kilka lat, nowych habilitacji nie będzie wcześniej niż za pół roku. Z PKA może być podobnie, że pierwsze "nowe" akredytacje to rok 2020, ale kto by te tony dokumentów czytał, jeśli nie musi?

Jeśli odpowiadasz za kierunek studiów, to masz przekichane. Na szczęście w PKA też są ludzie, którzy będą mieli świadomość eksperymentalności sytuacji, w której uczestniczymy.
      • and.dr Re: Wniosek o nadanie uprawnień 11.12.19, 17:20
        W przepisach przejściowych nie ma na ten temat ani słowa. Pytanie na forum zadaję ponieważ nie wierzę aby nikt nie składał wniosku o nowy kierunek, PAKa nie ujawnia na stronie nowych opinii ale sądzę, że one były tylko PAKa jak to PAKa nie lubi aktualizować swoich stron. Pytam się o doświadczenia innych: jak PAKa podchodzi do kwestii kadry?
    • and.dr Re: Wniosek o nadanie uprawnień 12.12.19, 15:32
      Nieźle by było gdyby odpowiadający przeczytał na co odpowiada ale nie dla wszystkich, jak wyżej widać jest to osiągalne. Niemniej jest mi jednak miło, że zostałem nazwany "młodym człowiekiem", zawsze się przez chwilę lepiej poczułem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka