• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Domowe sposoby na katar i kaszel Dodaj do ulubionych

• 21.11.11, 20:59
    Podzielcie się, jakie znacie SKUTECZNE, SPRAWDZONE sposoby domowe na katar i kaszel u dzieci i dorosłych. Wiem, że w sieci tego pełno, ale wam ufam smile
    Dzisiaj zrobiłam dla dziecka syrop z cebuli, to działa?
    Zaawansowany formularz
    • 21.11.11, 21:05
      Hmm, powiem tak, na moim forum dziecięcym dziewczyny polecały roslinkę, która nazywa się żyworódka pierzasta. Ma ona wszelakie zastosowanie lecznicze, również przy katarze. Ja osobiście jeszcze je nie stosowalam, ale już kupiłam. Przy najbliższej nadarzającej się okazji zamierzam sprawdzić co to jest i czy dziala. Dziewczyny niektóre sprawdzały i twierdzą, że jednak działa.
      --
      www.maja2008.corcia.pl
    • 21.11.11, 21:13
      Syrop z cebuli jest dobry. Ja smaruję młodego na noc (nas też) nalewką na bursztynie. Działa rozgrzewająco, a co za tym idzie zagęszcza katar. Jest łatwiej z takim żyć. Zależy w jakim wieku jest dziecko, dla mniejszych można dać baby pulneo , starsze można smarować maścią z jadu żmii. Działają tak samo jak nalewka bursztynowa, choć ta jest wg mnie bezpieczniejsza dla dziecka.

--
      http://sztoudi.ovh.org/images/zwierzaki/zwierzaki_125.gif
      Upór bezsensowny, nabiera sensu, gdy jest trwały... wink
      • 21.11.11, 21:21
        Dziecko ma lat 6, generalnie jest okazem zdrowia, ponieważ nie łapie żadnych poważnych chorób i nie rozwijają się u niego w nic poważniejszego. Ale często łapie katar i kaszel, w okresach kiedy wszystkie dzieci w przedszkolu kaszlą, on też kaszle, a co za tym idzie my też kaszlemy.
        Ostatnio dzieje się to często i mam już dość uncertain
    • 21.11.11, 21:20
      inhalacje z soli fiozjologicznej
      maść majerankowa
      syrop z cebuli
      to moje sposoby
      --
      https://lh4.googleusercontent.com/-vi_WI92jeAI/TgdYjtgmsCI/AAAAAAAACI0/WJ9RrbCiEHU/marylin%2525204.jpg
      Karra w kuchni
      • 21.11.11, 21:22
        A te inhalacje robicie inhalatorem (jakim?) czy nad jakąś miską?
        Powiem szczerze, że nie wiem, jak się do inhalowania zabrać, a też już o tym myślałam.
        • 21.11.11, 21:30
          ostatnio moja córka miała katar.. robiłam tak:
          rano mleko z masłem i miodem
          do picia 10 kropli juvit c ( starszemu 6 lat daję cerutin)
          do następnego picia 10 kropli zyrtec
          na nos do kaszy probiotyk
          poza tym psikałam euphorbium po każdym smarkaniu i teraz widze po 4 dniach, że ten katar przechodzi.
          Na noc jeszcze pod nos smaruje maścią majerankową no i dużo spacerów smile
          --
          Mój mail to: jowitka345@gazeta.pl
          Mój mail to: jowitka345@onet.pl
        • 21.11.11, 21:36
          mamy nebulizator z medel o taki
          allegro.pl/inhalator-philips-respironics-family-dawniej-medel-i1924477808.html
          fajna sprawa, bo w zasadzie inhalujemy się wszyscy. Od najmłodszego do najstarszego.
          --
          Zdaje mi się, że niewiele osób przejmuje się przyrostem naturalnym, mnie stale przeraża myśl, że z każdą sekundą rośnie liczba idiotów
          Karra w kuchni
          • 22.11.11, 09:00
            Dzięki za info, zaraz się w tym porozglądam.
      • 21.11.11, 22:28
        Moje sposoby są identyczne jak karra-mii.
        Do tego jeszcze czasem kąpiel w ciepłej wodzie z olejkiem sosnowym lub kilka kropli tego olejku na mokry ręcznik rozwieszony przy łóżku.
        --
        http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/zc/ma/pvku/nHCcjO9rMaZFnEGJrA.jpg
    • 21.11.11, 22:17
      u nas syrop z cebuli działa,
      dorzucam do niego nieco czosnku

dziecko uwielbia. Ja w sumie też lubię
      --
      miszmasz-marghe.blogspot.com/
      i
      malutki-kuchcik.blogspot.com/
    • 21.11.11, 23:55

JEsli tylko nie ma przeciwskazan, to prawie katar mozna zostawic w sauniesmile

--
      olaromanska.blox.pl/html
      www.dlaleszka.cba.pl/
    • 22.11.11, 09:01
      Dzięki Wam za informacje. Nawet nie wiedziałam, że kasza jaglana odflegmia!

A powiedzcie mi, czy syrop z cebuli trzeba trzymać w lodówce? I ile tego dziennie podawać dziecku?
      • 22.11.11, 09:08
        raczej tak. Syrop z cebuli możesz pić ile chcesz. Łyżka co 4 godziny? Dla nas syrop z cebuli jest za słaby, dlatego robię z czosnku, ale tego za dużo nie można, bo wątroba moze się zbuntować. Ja swoim podaję po 10ml 2-3 razy dziennie gdy są chorzy i koniecznie w TRAKCIE posiłku, bo na pusto może dojść do chwilowych, ale bolących skurczów jelit. Moi tego nie lubią. Spożyty z posiłkiem nie odczuwają żadnych skurczów. Zalecają syrop czosnkowy podawać się po łyżce co 4 godziny gdy jest się chorym i 1 łyżkę dziennie gdy jest się zdrowym. Ja swoim daję po 10ml dziennie gdy są zdrowi. I tak, podaję niemal non stop.
    • 22.11.11, 09:02
      syrop czosnkowy (2 główki czosnku, 3 cytryny, 8 łyżek miodu, 1/2 szkl. wody przegotowanej schłodzonej), działa w 80% nie tylko na przeziębienia ale i profilaktycznie przed panoszeniem się pasożytów w organizmie.

Do tego inhalacje z soli fizjologicznej + inhalol (max 3 krople, bo drażni mocno oczy). Jeśli kaszel jest wykrztuśny lub zbyt suchy to dodatkowo dodaję Mucosolvan do inhalacji w dawce 3ml (zalecana 2ml, ale to jest mało na tak duże dzieci).

Na noc maść rozgrzewająca Rub-arom (to jest dla dorosłych, ale tylko to działa, pulneo za słabe). A z domowych polecają nasmarować miodem i mocno czymś opatulić (byleby się dzieć nie udusił wink). Pokropić piżamkę, kołderkę i poduszkę dookoła głowy kroplami inhalol ok. 10kropli (droższa wersja inhalolu to Oil Olbas).

Na bolące gardło Tantum verde 2 psiki, septolete ale koniecznie smakowe bo zwykłe jest za mocne dla dziecka 6letniego (ja daję już 5 latkom, ale mniejsze dawki). Kisiel do picia (torebka kisielu na 1l wody).

Na katar nasivin lub sulfarinol jeśli wszystkie inne środki zawodzą.

Na ogół nie dochodzimy do kropli do nosa ani mocnego bólu gardła, bo inhalacje (co najmniej 2-3x dziennie) i syrop czosnkowy załatwiają wszystko na ogół.
      • 22.11.11, 09:04
        jeśli kaszel słychać jak jeździ jakby flegma uwięziona w płucach, polecam do inhalacji Berodual. Niestety na receptę, zresztą tak jak i mucosolvan do inhalacji (nie mylić z syropem na gardło mucosolvan)
        • 22.11.11, 09:42
          eliminacja z diety nabiału bo zaflegmia! żadnego mleka i serków itd.
          inhalacja z soli
          jak kaszel straszny to mamy berodual i pulmicort ale to od lekarki i po konsultacjach z nią
          na kaloryfery ręczniki mokre i kilka kropli Oli of olbas
          dobre wietrzenie pokoju przed snem
          temperatura do spania nie wyższa niż 19 st.
          na mocno zapchany nos - sól fizjologiczna, fiolka 5ml wlana do każdej dziurki i dziec lerzy na plecach i próbuje się nie porzygac suspicious
          Po chwili /kilku minutach/ kiedy sól przeczyści nos i poleci do zatok dmuchamy....przeważnie z kilka chusteczek wychodzi .... później inhalacje z soli to już sama przyjemnośc big_grin
          --
          Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
          http://www.4it.co.za/Lterror/PICS/newsleeping20BT.gif
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.