04.01.12, 17:25
dziewczyny ja wiem, że zawsze chorobowo, ale nie raz pomogłyście !!
Od jakieś może 2 tygodni strasznie bolą mnie jajniki, tak jakby pod brzuchem , pod pępkiem po lewej stronie całkiem. Bolało, ale tak niezbyt silnie, myślałam, że to na miesiączkę, ale jestem już tydzień po i boli coraz bardziej, najbardziej na noc. No-spa nie pomogła wczoraj wcale.
Do tego- nie wiem czy to zbieg okoliczności, mam niskie ciśnienie 80/60. Nie wiem gdzie się z tym udać czy do ginekologa, czy do Nefrologa. Kiedy byłam dzieckiem miałam przeprowadzany 4 razy zabieg- torbiel na nerce. Miałam wtedy 4 lata, teraz 24 i nie miałam nigdy żadnej kontroli. Nie wiem czy ból jajników może mieć związek z nerkami ?
Dzwoniłam dzisiaj do lekarki bo chciałam się zapytać co robić, boli cholernie.
powiedziała, że mam się zapisać do ginekologa i między czasie zrobić badanie moczu- czy gdyby coś się działo z nerkami to wyjdzie w badaniu moczy czy lepiej prześwietlenie zrobić, czy iść do tego nefrologa ?
Wiem, ze to głupota, stara baba ze mnie, a jęczę z powodu jajników, ale na prawdę ból jest bardzo silny. Do tego zauważyłam, że po kąpieli jest gorzej !
Boli tylko i wyłącznie ta lewa strona, jajnik prawy nie boli w ogóle. Macałam się tam i nie wyczułam żadnych zmian.
Może to od przeziębienia zwykłego i wstyd sobie zrobię u lekarza !
--
Mama Roksany, ur. 16/06/2008 .
Edytor zaawansowany
  • w_miare_normalna 04.01.12, 17:28
    chciałam dodać, że zapisałam się na wizytę u ginekologa, piątek 13stego. nie wytrzymam do tego czasu, a nie mogę brać po 2 no -spy codziennie.
    I najważniejsze, na wieczór odczuwam ból żołądka, ale nie silny tylko taki pulsujący. Chwilę boli, przestaje, boli, przestaje.
    --
  • kajos5 04.01.12, 19:08
    w_miare_normalna napisała:

> Może to od przeziębienia zwykłego i wstyd sobie zrobię u lekarza !

a to za pójście do lekarza z choroba to teraz trzeba się wstydzić?smile

--
    Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.
  • pszczolaasia 04.01.12, 19:26
    a nie przyjmuje u was gin tak zwan ych naglkych wypadkow? mi tam sie nie podoba... mialas normalna miesiaczke?
    --
    http://www.animaatjes.de/bilder/b/bienen/14.gif
  • w_miare_normalna 05.01.12, 10:00
    Tak, normalnie ok.5 dni.

--
  • prigi 04.01.12, 19:27
    nie wiem co ci moze dolegać, ale badanie moczu zrób jak najbardziej. lekarze potrafią odczytac cuda z wyników

--
    "Prawo broni tych, którzy nie są w stanie obronić się sami. Dlatego prawo zakazuje mieć więcej niż jedną żonę" Przekrój 13.07.1969
  • mamalgosia 04.01.12, 19:38
    Obstawiam torbiel na jajniku. O tyle niebezpieczna, że może sie skręcić.
    Uważam, że powinnaś pójść na dyżur szpitalny - zrobią Ci usg i sprawa będzie jasna. Szybko i za darmo
    --
    misiedlakazdego.blox.pl/html
  • w_miare_normalna 05.01.12, 10:03
    Nie spałam do 4 w nocy, tak mnie bolało. teraz pobolewa jak chodzę, ale na pewno na noc znów będę stękać.
    Pamiętam, ze chyba w zeszłym roku też miałam takie bóle i ginekolog zrobił USG i nic nie wyszło.
    No ileż można łazić z takim bólem. Tym bardziej, że zawsze czy z przeziębienia, czy z niewiadomych przyczyn bolały jajniki i po prawej i po lewej stornie. A teraz tylko ta lewa, i to cholernie. Poczekam do tej wizyty ginekologicznej i zobaczymy co mi powie.
    --
  • ib_k 05.01.12, 10:09
    zrób badanie moczu ogólne i z posiewem, to może być jednak układ moczowy, polecam również natychmiast wziąć 2 tabletki furaginum, i powtórzyć po 4-6 godz., z ostrym bólem powinnaś jednak udać się na jakiś ostry dyżur
  • 25augustyna 05.01.12, 10:54
    a może wyrostek robaczkowy? Brałas to pod uwage/?
    --
    "Nie porzucaj swojego celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga dużo czasu.
    Czas i tak upłynie."

"Dopóki walczysz, jesteś zwyciężcą" — św. Augustyn
  • fajnyrobal 05.01.12, 11:19
    Wyrostek robaczkowy po lewej stronie? suspicious
    --
    I`m Robal and I am mad!
    dziupla robala

http://i49.tinypic.com/23liiyt.gif
  • w_miare_normalna 05.01.12, 12:56
    25augustyna napisała:

> a może wyrostek robaczkowy? Brałas to pod uwage/?

właśnie dzisiaj koleżanka mi to podsunęła, ale ja nie mam takich bardzo silnych bóli. owszem, boli i dokucza, ale nie aż tak, zebym się miała wić z bólu, a przy wyrostku ponoć tak jest.
    Miałam podejrzenie wyrostka około pół roku po porodzie, ale wykluczyli.
    --
  • fajnyrobal 05.01.12, 15:25
    Sprawdź przyciągając nogę do brzucha, ale po lewej stronie? Byłabyś jakimś kuriozum suspicious
    Poza tym przy wyrostku z początku ból jest niewielki, może występować gorączka, a na pewno jest stan podgorączkowy, nudności i niechęć do jedzenia.
    --
    I`m Robal and I am mad!
    dziupla robala

http://i49.tinypic.com/23liiyt.gif
  • pszczolaasia 05.01.12, 11:10
    szczerze to ja nie wiem na co czekasz. powinnas isc jak najszybciej do lekarza.
    --
    http://www.animaatjes.de/bilder/b/bienen/14.gif
  • akasya 05.01.12, 22:27
    Jakbym miała drugą taką noc to jednak na Twoim miejscu pojechałabym na ostry dyżur. Po co się męczyć? Zbadają, zrobią USG i powinno być jasne co Ci dolega...
  • w_miare_normalna 06.01.12, 11:24
    jajcol nadal boli, ale jakby troszkę mniej, dał spać w nocy. Przepisałam się do gina na wtorek. Zobaczymy co powie. W poniedziałek zawożę mocz, jeszcze w poniedzialek wizyta u Dermatologa- dziwne krosty wyszły mi na pośladkach i ręce.
    --
  • hamerykanka 05.01.12, 16:29
    Obstawiam torbiel na jajniku-mialam podobne bole ale po prawej stronie. Po przeczolganiu mnie przez miesiac przez sluzby zdrowia (szpital potrzymal mnie dzien na morfinie i puscil do domu, moj gin byl na urlopie, inny gin nie chcial wchodzic mu w kompetencje) myslalam ze wykorkuje z bolu, bo caly czas na prochach, 24/7 a i tak bylam w stanie tylko lezec i siedziec-a i to niedlugo. Okazalo sie ze caly jajnik byl powiekszony i mialam zapalenie, oprocz torbieli. Skonczylo sie wycieciem jajnika ( i macicy, o co poprosilam majac od zawsze bardzo bolesne okresy). I to byla najlepsza rzecz w zyciu!
    Nie zwlekaj, idz do lekarza..
    --
    Jak za posiadanie penisa będą przyznawać rentę, to ja będę wtedy honorować wyjaśnienia "czego ty oczekujesz, to przecież facet".by falka32
  • zales239 05.01.12, 17:34
    A ten drugi jajnik pracuje czy wspomagasz organizm kuracją hormonalną?
  • hamerykanka 06.01.12, 17:51
    Pracuje jak zlotosmile. Nic nie biore.
    I co miesiac ciesze sie ze nie mamm juz okresow, ze nie zwijam sie z bolu w osemke bo zadne leki przeciwbolowe nie pomagaja...ech..tyle lat bolu...
    --
    Jak za posiadanie penisa będą przyznawać rentę, to ja będę wtedy honorować wyjaśnienia "czego ty oczekujesz, to przecież facet".by falka32

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka