Pasożyty u dzieci Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Pytanie mam do tych z Was,które mają dzieci i spotkały się z taką sytuacją. Jakie badania robiłyście na pasożyty,jak wygladało leczenie i czy wykonywałyście też badania z krwi?
    • hedna, a skąd ty jesteś??
      nawet jakby nie ze stolnicy, to tu sobie poczytaj:
      www.laboratoriumfelix.com/badania,s,1.html
      masz tam wszystko, łącznie z cennikiem i sposobem zbierania próbek i wysyłką.
      --
      http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg
      • po co jej cennik,idz do lekarza poproś o skierowanie na badania.
        Moja córa miała gliste ludzką,wyszło po badaniu kału,3 razy kał co 5 dni zanoszony.
        Dostaliśmy wszyscy tabletki,następne badanie za miesiąc już niczego nie wykazało ale ja będę powtarzać te badania co pół roku.
        --
        Moje Skarby:
        Mateusz 13.03.2006r
        Julia 25.11.2007r
        Dawid 26.03.2011r.
    • jutro idę odebrać wyniki córy na pasożyty właśnie-tym razem badanie wykonywałam z krwi. z tego co się dowiedziałam jest dużo dokładniejsze od badania kału, niestety nie jest refundowane-u mnie koszt 42zł
      raz córa już miala glistę ludzką, wyszło juz w pierwszym badaniu kału.
      tym razem robię dokładniejsze badanie, bo co raz częściej Karola narzeka na ból brzucha

aha,leczenie polegało na braniu jakiejś zawiesiny+tabletka dla każdej dorosłej osoby w domu, żadnych słodyczy, najlepiejj kwaśne jedzenie. i najuciążliwsze-wyprać i wyprasować wszystkie ciuchy, jej pościel itd
      leczeie trwało prawie pół roku

--
      "Prawo broni tych, którzy nie są w stanie obronić się sami. Dlatego prawo zakazuje mieć więcej niż jedną żonę" Przekrój 13.07.1969
      • 05.02.12, 20:03
        a napisz dokładnie jakie to jest badanie proszę.
        Sama bym chętnie przebadała młoda, bo leczymy ja na alergie, astmę i inne cuda, a przekonania do tego nie mam uncertain
        • 05.02.12, 20:14
          wiesz co, jutro ci ewentualnie napiszę, bo nie znam tej nazwy-mój mąż był z córą w laboratorium

znalazłam coś takiego;
          Najczęściej obecność pasożytów w organizmie stwierdza się badaniem kału. Ale w kale można stwierdzić tylko wtedy, gdy laborant zauważy jaja pod mikroskopem i kał będzie pobrany w czasie składania jaj. Nawet jeśli badamy kilka próbek kału w różnym czasie, jak to zlecają niektórzy lekarze, to też możemy nie mieć rezultatów badania. Rezultaty badania kału określa się na ok. 12-20% .
          Bardziej czuła wydaje się metoda serologiczna, gdy w badaniu krwi stwierdza się poziom przeciwciał przeciw robakom. Ale to daje efekty tylko w późnych stadiach choroby. Jej wiarygodność określa się na 55-60%.

--
          "Prawo broni tych, którzy nie są w stanie obronić się sami. Dlatego prawo zakazuje mieć więcej niż jedną żonę" Przekrój 13.07.1969
          • dzieki.
            Jakbys jutro znała nazwę dokładną to napisz proszę.
            • 05.02.12, 20:53
              Ja też poproszę o informacje dotyczące tego badania z krwi.

--
              http://gify.11street.pl/vardata/galeria/zimowe/zimowe004.gif
              Upór bezsensowny, nabiera sensu, gdy jest trwały... wink
    • przepraszam dziewczyny, że dopiero teraz, ale miałam wczoraj istne urwanie głowy

badanie nazywa się cyt." przeciwciała p/giście ludzkiej IgE-P1"

u nas czysto-szukamyy dalej przyczyny bólu brzucha

--
      • bo glista to tylko jeden z możliwych pasozytów.
        --
        Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
        http://www.4it.co.za/Lterror/PICS/newsleeping20BT.gif
        • wiem, ale tego paskuda już miała, więc zaczęłam od zanego wrogawink
          na lamblie mi to nie wygląda, bo oprócz bólu brzucha nie ma innych typowych objawów. na najbliższej wizycie poproszę o skierowanie na usg

mam pewien trop-często ból pojawia się, gdy zje za dużo produktów mlecznych

--
      • dzięki prigi.
        czyli zatem co trzeba by zrobić przeciwciała do wszystkich pasożytów z osobna?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.