Kiedy zmieniacie opony na zimowe? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Podobno niebawem pogoda ma się radykalnie zmienić - na gorsze, niestety uncertain
    • pewnie w przyszłym tyg, bo wszystkich świętych już zimniutkie będzie.
    • Dopiero jak:
      spadnie snieg/ lub przez dłuzszą czesc doby utrzymuje sie b. niska temperatura.
      Teraz tylko b. w2czesnie rano sa przymrozki wiec nie zmieniam.
      Ze znanych mi osob zmieni na dniach kolezanka, ktora na 1 listopada jedzie w Tatry ( bo tam pogoda jest mega nieprzewidywalna).
      Nie lubie jezdzic na zimowkach, wiec odwlekam jak sie da wink
      --
      Mam odsmyczowe i odkuwetkowe zapalenie mózgu smilesmilesmilesmile
    • Wtedy, gdy mąż na to wpadnie suspicious

Realnie, pewnie po Wszystkich Świętych.
    • w listopadzie.
    • Jak mąż wypłatę przyniesie, bo moja już rozbimbana smile
    • planuję w piątek najbliższy
    • W sobotę zmieniam.

--
      http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/lh/mb/wvld/MECF65QGlFI85xV0VX.jpg
    • kiedy M bedzie miał czas big_grin
      --
      Moje ŻYCIE zaczęło się 2.11.2009- Marcel (w życiu płodowym zwany Grochem)
      ( Mona) Lisa 6.09.2012 vel Glizdunia (powszechnie znana jako Zygota)
    • Dzisiaj smile
      • po pierwszym skrobaniu szyb.

ale w tym roku już na zimówkach jestem, a właściwie jeszcze na zimówkach, albowiem od wiosny aż do września byłam tak zajechana robotą, że za hiny nie miałam kiedy zmienić na letnie uncertain
        --
        http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg
        • z tego co mi wiadomo, posły pracują nad ustawą o obowiązku zmiany opon na zimowe od jakiejś daty.
          ale raczej w tym sezonie się nie wyrobią lenie jedne.
          ja zmienię jakoś w listopadzie, choć kusi mnie juz teraz - bo od kiedy zmienili mi na letnie, to mam zdecydowanie głośniej w samochodzie, nie wiem, czemu, powinno byc chyba odwrotnie?
          --
          Mój fotoblog
          Nowa Kawiarnia w Centrum Warszawy
          UWAGA!!! Czasem w moich postach pojawiają się dziwne wyrazy, kompletnie wyrwane z kontekstu i nie pasujące do treści - to sprawka idiotycznego słownika w iPhoneuncertain
          • Najgłupszy pomysł naszych osłow, tfu posłow.
            W naszym kraju gdzie warunki pogodowe zmieniaja sie co roku inaczej ( patrz- w zeszłym roku w moim regionie snieg spadł przed wigilia bodajze) a ja niby miałabyum meczyc sie od np listopada?
            A w zyciu warszawy.
            Głupota,
            Niech sie zajmą powaznymi sprawami.
            A najgorsze, ze to pomysł pani Bublewicz, jej ojciec to chyba w grobie sie przekreca na te jej pomysły uncertain
            --
        • Więc chyba już mogę myśleć o zmianie opon, tylko że na razie nie mam na co wink

P.S. Doral, dobra jesteś, naprawdę całe lato jeździłaś na zimówkach big_grin ?
      • marikooo napisała:
        > Dzisiaj smile

I dobrze zrobiłam smile
    • dziś zmieniłam i dowiedzialam sie przy okazji, ze to ostatni sezon tych zimowek. Czeka mnie wiec wydatek na przyszly sezon.
      --
      Sezon na fajną czapkę big_grin
      • > dziś zmieniłam i dowiedzialam sie przy okazji, ze to ostatni sezon tych zimowek
        > . Czeka mnie wiec wydatek na przyszly sezon.

Hehe, ja tę gadkę słyszę co roku od paru lat wink ale chyba w tym już faktycznie trzeba będzie zakupić nowe opony...
        Może pod koniec bieżącego tygodnia to zrobię.
        • a włsnie ze to nie jest głupi pomysl z tą obowiązkową zmianą opon. tu nie chodzi o to, żeby uprzykrzyc życie kierowcom, a o bezpieczenstwo. wlasnie w tak kaprysnej pogodize jak w Pols e porządne opony sie przydają. tak jak z obowiazkiem jazdy ze swiatlami - jak dla mnie jedyny dobry uczynek katoPISu - po prostu co poniektorzy kierowcy jesli nie mają nad sobą paragrafu, to nie myslą.
          --
          Mój fotoblog
          Nowa Kawiarnia w Centrum Warszawy
          UWAGA!!! Czasem w moich postach pojawiają się dziwne wyrazy, kompletnie wyrwane z kontekstu i nie pasujące do treści - to sprawka idiotycznego słownika w iPhoneuncertain
          • 23.10.12, 16:34
            Nie zgodze sie z tobą.
            Pamietam ta propozycje, tam był zapis bodajze od 15 pazdziernika, No sorry, ale 15 pazdziernika to i w tym roku i zeszłym i kilka lat wstecz było prawie 20 stopni.
            IDiotyczny przymus by wtedy był, szlag by mnie trafił jakbym przy 20 stopniach miała jezdzic na zimowkach.
            Tak samo wiosna- u mnie poczatkiem marca bylo juz wiosennie, w górach lezał snieg, to co? Mamy czekac az z gór zejdzie snieg?
            Absurd.
            Dajmy ludziom pomyslec, naprawde.
            Ps- Tez uwazam,ze przepis o obowiazkowych swiatłach jest ok wink

--
            • ale tu chyba nie tylko o śnieg chodzi, ale i o mrozy. opona zimowa zachowuje się na niskich temperaturach inaczej niż letnia - nie twardnieje tak, jest miękka i bardziej elastyczna przez co bezpieczniejsza. jeśli chodzi o śnieg to na śnieg opona zimowa nie pomoże, ale na błoto pośniegowe jak najbardziej.

nie jestem za tym, by mnie ktoś przymuszał kiedy mam zmienić na zimówki. kuźwa, niech się zajmą czym innym a nie bzdurami. niech przestaną zmieniać ten czas na zimowy a potem na letni. to chore jest. na zimówki raczej wszyscy zmieniają. od wielkiego dzwonu chyba ktoś nie zmienia i to są tak rzadkie przypadki, że nie warto w ogóle problemu podejmować.

trochę się dziwię tym co jeżdżą na zimówkach cały rok, bo tych opon w upały po prostu szkoda. no i benzyny wink
              • Owszem o mrozy takoz.
                Ale jak pisałam wyzej od kilku lat temperatury w pazdzierniku i nawet jeszcze w listopadzie utrzymuja sie w ciagu dnia na dosc wysokim poziomie ( nie mowie tu o 6 czy 7 rano, gdzie nawet teraz juz zdarzają sie przymrozki).
                Dlatego nie kumam nakazu ( na razie wyimaginowanego) nałoznenia zimowki pd np 15 pazdziernika.
                --
                • dlatego, że ludzie nie jeżdżą samochodami tylko o 12:00 w południe a rano do pracy wyjeżdżają. okolice godz. 8:00 w moim mieście jest jak w ulu.
                  • Grave serio ludzie jezdza od 8? wink
                    Ale nie wszyscy prawda? Wiec najlepiej pod linijke nakazmy zmienic opony wtedy i wtedy.
                    A potem co?
                    Nakaz nalewanie płynow zimowych do spryskiwaczy od daty x?
                    Nakaz noszenia czapek i szalików jak temp spadnie do 10 stopni?
                    Nie da sie wszystkiego rozwiązac nakazami.
                    --
                    • olinka, odpowiedziałam tak, bo ty piszesz, że w dzień jest ciepło, jakby ludzie tylko w środku dnia jeździli.
                      dwa, wcześniej napisałam, że taki nakaz jest bezsensowny, więc nie musisz mi tego tłumaczyć.
    • Ja zmieniłam dzisiaj smile
      --
      jowitka345@gazeta.pl
      jowitka345@onet.pl
    • Dziś zmieniłam. A właściwie to mąż pojechał, zakupił i zmienił smile
      Prawie 7 stów - i to już nie jest fajne uncertain
      • amoreska napisała:

> Dziś zmieniłam. A właściwie to mąż pojechał, zakupił i zmienił smile
        > Prawie 7 stów - i to już nie jest fajne uncertain.."

siedem stów??
        tyle to kosztują zaledwie dwie opony do mojego ciągnika uncertain

jak se którejś zimy rozwaliłam jedną, to się okazało, że już takich nie produkują i kurfa musiałam zamiast jednej, kupić dwie, i do tego jeszcze felgę dać do naprawy, więc tysiaka mnie to kosztowało, niech to szlag.
        --
        http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.