Dodaj do ulubionych

ile czasu gotują się

07.12.12, 13:43
te cholerne buraki??!! Zachciało mi się na ciepło do mielonych z ziemniakami i chyba podpiszę indywidualny kontrakt z gazownią bo bulgoczą od 12.00 i nadal kurwy twarde..
--
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bdf9h78s6bhic.png

http://www.suwaczki.com/tickers/8unegzu3kf3r0ec5.png
Obserwuj wątek
    • ez-aw Re: ile czasu gotują się 07.12.12, 13:55
      U mnie około 1 godziny.
      Przecież i tak je zetrzesz i podsmażysz.

--
      http://a2.ec-images.myspacecdn.com/images02/140/bfd7b8699ca741539a8c7f3a9997e2d3/m.gif
      "Faceci, jeśli chodzi o kulinaria i tak wyżej cenią sobie dobrze zrobionego loda niż stos schabowych z kapustą"
      by mearuless
      • doral2 Re: ile czasu gotują się 07.12.12, 19:05
        ez-aw napisała:

> A najprościej kupić w paczce już ugotowane i starte (1/2 kg około 3 zł).."

za 3 zety masz 3 kilo świeżych buraków, które gotują się max godzinkę, sprawdzam poprzez nakłucie wykałaczką, jak się da wkłuć, to dobre.
        potem trę robotem, wrzucam do gara, dodaję pół szklanki cukru i pół szklanki octu, zagotowuję i w słoiki wkładam, szybko je zakręcawszy i odwracawszy.

ps. gramatyczność i ortograficzność ostatnich wyrażeń mam głęboko gdzieś big_grinbig_grin
        --
        http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg
        • mearuless Re: ile czasu gotują się 07.12.12, 19:11
          doral.!!!
          a mozesz pisac troche wolniej???

czyli-gotujesz, cukrujesz, octujesz i co dalej?
          pasteryzujesz???
          a gotujesz w skorkach? a jak scierasz??? jak na placki ziemniaczane czy jak na tarce jarzynowej???
          t a k -w o l n o -i -p o- k o l e i :d

a i czy one pozniej dobre sa na zasmazane buraczki, takie do obbiadu?
          czy raczej na surówkę?
          --

Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
          Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...
          • doral2 Re: ile czasu gotują się 07.12.12, 20:43
            p i s z ę w o l n o i p o k o l e i:

- gotujesz buraki ze skórą w osolonej wodzie, tak jak ziemniaki.
            - jak się da wkłuć wykałaczką, czy widelcem, czy nożem, czy co tam pod ręką masz, to są gotowe. a nawet jak nie są, to nie ma znaczenia.
            - studzisz, żeby paluchów nie poparzyć.
            - obdzierasz ze skóry.
            - trzesz na oczkach jarzynowych, albo ziemniaczanych, w zależności jakie lubisz.
            - wrzucasz do garnka, dodajesz pół szklanki cukru i tyle samo octu.
            - mieszasz dokładnie i podgrzewasz do bulgotania.
            - wrzucasz gotujące w słoiki, zakręcasz, odwracasz.
            - koniec.

a potem jak masz chęć je zjeść, to wrzucasz na gołą patelnię, albo na tłuszcz, nie wiem jak tam lubisz. w każdym bądź razie zagotować się znowu muszą.

ot i cała filozofia.
            proste jak drut, tylko pierdolenia trochę. i rękawiczki gumowe potrzebne, bo buraki cholernie brudzą uncertain
            raz na miesiąc czy dwa robię tak ze 4 kilo buraczków, bo te sklepowe to do dupy są.
            a w zeszły łikend oprócz buraczków, to zakisiłam jeszcze kapustę. dwie wielkie łby, no zajebista jest smile
            kiszenie kapusty tez jest proste jak drut.
            tylko potrzeba na to z pół godziny na szatkowanie i solenie, a potem ze trzy dni, żeby poprzewracać kapustę.
            i tyle.
            --
            http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg
        • beata985 ocet normalny-spirytusowy 08.12.12, 16:08
          czy jakiś szlachetniejszy dajesz???
          bo ja dotąd cytryną kwasiłam i chyba przez to nie uzyskiwałam zamierzonego efektu smakowego.....
          --
          czym się zajmuję w wolnych chwilach...
          mojafilcowabiżu
    • beata985 Re: ile czasu gotują się 08.12.12, 09:25
      buraki najlepiej żeby nie były za wielkie-nie potrzeba wtedy ich tak długo gotować i nie są takie łykowate....
      i obierać wystudzone ale nie zimne -ciepłe lepiej schodzi skórka, normalnie palcami tylko w gumowych rękawicach bo przez 3 dni pazurów nie podomywacie
      --
      czym się zajmuję w wolnych chwilach...
      mojafilcowabiżu
        • solejrolia Re: ile czasu gotują się 08.12.12, 16:56
          gotuję około 20-30minut, przecież potem je i tak ścieram na tarce, i w słoikach zagotowuję, a jak do bezpośredniego spożycia (nie do wekowania) to lekko przesmażam.
          nie widzę sensu tak wygotowywania warzyw, bo to wiąże się z utratą witamin.
          --
          Dlaczego dziś wstałam o 5.00? Hmmm..żeby się dłużej poobijać???
    • rybalon1 Re: ile czasu gotują się 08.12.12, 19:11
      kurde to Wy buraków gotowac nie umiecie smile)) gotuję ok.30- 40 min potem wstawiam garnek do zlewu zalewam zimną wodą i tak zostawiam aż wystygną - są miękkie jak wyjmuję , obieram trę na tarce o drobnych oczkach . Nadmiar w tej postaci zamrażam. Resztę potrzebną do obiadu jemy na zimno czyli dodaje trochę soku z cytryny i troszkę cukru , merdam i gotowe. Takie najbardziej lubię , nienawidzę buraczków na ciepło ani posmaku octu w nich.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka