• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Kot na wybrał i co dalej?

• 16.01.13, 08:50
    Od weekendu, na naszym tarasie urzędował kotek. Strasznie pchał się do domu i... zamieszkał z nami. Szukamy właściciela - dzwoniłam do pobliskich weterynarzy, sklepu (gdzie często wiszą ogłoszenia o zgubach) - nikt nie szuka kotka.
    Co dalej? Dzisiaj jedziemy do weterynarza na przegląd, określenie płci, jakieś leki na ewentualne pasożyty itp.
    Podpowiedzcie, proszę co kupić nowemu lokatorowi? Jaki żwirek? Jaką karmę? Co jeszcze?
    Nigdy wcześniej nie mieliśmy kota.
    A oto on/ona:
    https://lh3.googleusercontent.com/-GBcxOkZJkOQ/UPXI0je_A3I/AAAAAAAABpY/cBBDxsHjQx8/s512/kot1.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-G_tq0vm-YWI/UPXI0olWWkI/AAAAAAAABpc/L-u4G8VVE5o/s512/kot2.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-Anh4uTFvAPo/UPXI1pRCzOI/AAAAAAAABpo/G70tVTRmNW4/s512/kot4.JPG
    Edytor zaawansowany
    • 16.01.13, 08:56
      Kuweta. Zwirek: cats best eco plus - można urobek wrzucać do wc.
      Karma: polecam bezzbozowa np. Taste of the wild. Kilka zabawek. Osobne miski na wodę i jedzenie. To tyle na początek. To czy potrzebny drapak, wedka
      -- do zabawy itd to się okaże pózniej. Fajny kot sobie was wybrał wink
      Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
      http://www.4it.co.za/Lterror/PICS/newsleeping20BT.gif
      • 16.01.13, 09:13
        Slczny koteceksmile
      • 16.01.13, 09:13
        opium, dzięki za podpowiedzi - teraz szukam sklepu internetowego z kocimi akcesoriami
      • 16.01.13, 09:22
        Potwierdzam co Opium napisała. Sliczny kotek!
        Cats best eco plus jest najlepszy ( tylko przyda sie kawałek wycieraczki przed kuweta, bo lubi sie troszke roznosic).
        Karma zalezy jak z kasa stoicie, generalnie najlepsze są bezbozowe typu wyzej wymieniona, orijen, acana, ale nie kazdy kot lubi i toleruje.
        Z mojego doswiadczenia- odsunąc miske z wodą w inne miejsce, nie obok zarcia. nie wiem czemu ale jak mają dalej to chętniej piją ( najchetniej piją z psiej miski, ale to osobna historiawink )
        --
        Mam odsmyczowe i odkuwetkowe zapalenie mózgu smilesmilesmilesmile
    • 16.01.13, 09:24
      z tą spłaszczona mordką to trochę na persa wygląda. tylko sierściowo niekoniecznie smile
      fajny kot.
      • 16.01.13, 09:40
        niesamowity kotecek. Może jest zaczipowany - to wet moze sprawdzić. Wygląda na zadbanego, może się jednak komuś zgubił?
        A jeśli chcesz się więcej dowiedzieć o kotach to zajrzyj tutaj :forum.gazeta.pl/forum/f,10264,Koty_nasz_maly_koci_zakatek_.html
        wystarczy zastukać

--
        www.pajacyk.pl
        ulubione forum Gwiazdki 2001:
        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=31090
        *** GWIAZDKI 2001 ***
    • 16.01.13, 11:11
      Piekny ten kot! I coś mi sie wydaje, że rasowy smile.

--
      SERIALOWO, FILMOWO I NIE TYLKO big_grin
      • 16.01.13, 12:46
        Śliczny jestsmile Ja kupuję w zooplus albo w osiedlowym zoologicznym(akurat u mnie nia mają drogo). Moje koty jedzą Royala,podobno są teraz lepsze karmy ale ta jest akceptowalna cenowo dla mnie(mam 3 koty). Moje koty bardzo lubią mokrą karmę i codziennie rano czekają na śniadanie... Kupuję im takie puszki w których jest mięso, dostają jedną na trzy wink
        • 16.01.13, 12:49
          polecam zooplus.pl i animalia.pl, jeśli chodzi o sklepy internetowe smile

--
          Mam złoty charakter, chyba dlatego taki ciężki...
    • 16.01.13, 12:50
      a nie jest to brytyjski kot niebieski?
      • 16.01.13, 16:20
        To jest brytyjski niebieski. Tak na 99%.
    • 16.01.13, 13:47
      jaki cudny!! musisz mu kupić tylko
      -kuwetę i zwirek- ja polecam drewniany
      -karme
      -miseczki
      -torbę albo transporter

No i na początek wystarczy. Jakis kocyk poswięcisz na posłanie blisko kaloryfera, ale to już kot sam sobie wybierze, gdzie chce spać.
      • 16.01.13, 14:01
        kotecek to już sobie wybrał gdzie chce spaćsuspicious
        jestem ciekawa czy właściciel się znajdzie?
        cudny jest!

Młody koniecznie chce kota,ja nigdy nie miałam nie wiem jak to się chowa.
        Na stanie u nas jamnik 10 letni,nie wiem czy miłość by była między stworzeniamisuspicious
        • 16.01.13, 14:28
          dzięki za wszystkie opinie i podpowiedzi

kot jest bardzo grzeczny, dużo śpi - głównie na kanapiewink
          jak nie śpi, podąża za mną krok w krok
          głaskany, cudownie mruczy

napisałam ogłoszenia o znalezieniu kotka
          a wieczorem jedziemy do weterynarza - zobaczymy, co powie o płci, wieku, rasie, pielęgnacji itp.

dam znać
          dzięki
          • 16.01.13, 15:02
            Mi tez wyglada na brytyjskiego niebieskiego. Cudny jest!

A zdarza sie, ze ludzie podrzucaja koty rasowe z roznych wzgledow. U sasiadow przez droge mieszka gromada bezdomnych i kompletnie dzikich kotow, z tego co widze ukrywaja sie miedzy drewnem do pieca i w rurach pod przejazdami na droge (moje psice zawsze tam wesza). No i w zeszlym roku wsrod gromady dzikusow zobaczylam syberyjskiego niebieskiego, nawet obrozke mial (porownalam sobie ze zdjeciami w guglu). Jako ze mieszkamy za miastem i mala jest szansa zeby sam zwial i taki kawal drogi przeszedl (za duzo drog,w tym szybkiego ruchu), wiec pewnie ktos go wyrzucil z samochodu. Pare miesiecy zajelo mi oswojenie go na tyle zeby podszedl blizej i dal sobie zdjac obrozke, ktora w miedzyczasie byla juz wyraznie za mala.
            Tak wiec nie dziwie sie, ze Wam sie dostal brytyjczyk smile

--
            Jak za posiadanie penisa będą przyznawać rentę, to ja będę wtedy honorować wyjaśnienia "czego ty oczekujesz, to przecież facet".by falka32
            • 16.01.13, 15:22
              a ja czytam coraz czesciej jak ludzie pisza ze to wlasnie kot sobie ich wybral a nie odwrotnie.
              ciekawe czym sie koty kieruja w wyborach....
              --
              http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/id/eh/jxau/AFoec9GsOHTbebtJBA.jpg

Kącik Przyjaźni
    • 16.01.13, 14:57
      Wygląda jak brytyjczyk.
      Słodziak smile
      Daj znać co powiedział weterynarz.
      --
      http://dl5.glitter-graphics.net/pub/568/568935utyrgidx93.gif
    • 16.01.13, 16:46
      niebieski kot?!?!?!?
      wow
      tongue_out
      --
      beata985
      odwołali koniec swiata!!!!!!!!!!1
      no jak oni mogli???????????????
    • 16.01.13, 17:07
      O matko, jakie cudo?
      Żwirek drobnoziarnisty a karmę na chybił trafił choc dla tych krótkopyskich sa takie co mają specjalny krztałt. W praniu okaże się co lubi.
    • 16.01.13, 18:28
      byliśmy u weterynarza i kicia jest panną, ok. 5-letną, rasy brytyjskiej, zdrowa, dobrze utrzymana, bez chipa
      dostała na kark płyn na pasożyty

kupiłam wyprawkę, uczymy się siebiesmile
      • 16.01.13, 19:29
        kurwa no , czemu mnie taki nie wybrał,po tym jak musiałam uśpić mojego persa chorego na raka, to mąż juz nie zgadza się na kota, a wiem że jak by tylko się jakiś przyplątał to pierwszy by go do domu wpuścił, mam jeszcze dwa psy, ale kota mi brakujesad
        --
        Raczej nie spotykam się z życzliwymi uwagami odkąd żyły na czole
        zaczęły układać mi się w napis "spier....".
        by Trisswink
        • 16.01.13, 19:44
          wystaw przynęte -miseczkę z jedzenem, moze jakiś pzyjdzie smile
          • 16.01.13, 19:45
            drugi pomysl,mmoze być skuteczniejszy: polej wycieraczkę walerianą albo połóż kocimiętkę, i poproś znajomą kociarę, by ci podstawila kotka pod drzwi rano
            • 16.01.13, 19:59
              miarka ale ja to na powaznie pisalam, bez zadnych zlosliwosci. Nawet na animals planet pokazywali rodzine ktora kot sobie wybral bardzo rasowy i niespotykany.
              Lubie koty i podoba mi sie to ze to kot sobie wybiera a nie rodzina smile
              Nie irytuj sie , pisalam z dobrymi intencjami.
              --
              http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/id/eh/jxau/AFoec9GsOHTbebtJBA.jpg

Kącik Przyjaźni
              • 16.01.13, 20:07
                smile... może jest jeszcze jakaś nadziejawink będę czekaćsmile
                --
                Raczej nie spotykam się z życzliwymi uwagami odkąd żyły na czole
                zaczęły układać mi się w napis "spier....".
                by Trisswink
                • 17.01.13, 12:04
                  Oj, skoro tak kochasz koty to będzie Ci dane spotkać go na swojej drodze napewno smile
                  --
                  http://dl5.glitter-graphics.net/pub/568/568935utyrgidx93.gif
    • 16.01.13, 20:30
      bardzo ładna kocina smile
      --
      http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg
    • 17.01.13, 15:26
      Fajny kociak, ale przyznam szczerze, ze niemoznosc samodzielnego sprawdzenia plci u doroslego kota wprawila mnie w oslupienie wink
      • 17.01.13, 16:18
        stillgrey napisała:

> Fajny kociak, ale przyznam szczerze, ze niemoznosc samodzielnego sprawdzenia pl
        > ci u doroslego kota wprawila mnie w oslupienie wink

big_grin
        panna jest na razie "niedotykalska", dała się parę razy pogłaskać po grzbiecie, odwdzięczając się mruczandem
        chodzi, zwiedza, obserwuje, ale zachowuje rezerwę
        l
      • 18.01.13, 10:13
        co cie wprawia w osłupienie? Też bym stwierdzić nie potrafiła, nigdy kota nie miałam, nie znam się.
        --
        65FF-G to WCALE nie jest wielki biustsmile
        • 18.01.13, 13:11
          To co napisalas mnie wprawia w oslupienie. Jak widac internet masz, a wujek google nie gryzie. Czy doroslego czlowieka naprawde moze przerastac sprawdzenie w jaki sposob odroznic narzady plciowe u kota? Wlasnie taka infantylnosc mnie oslupia... Zreszta tu sie klania wiedza z biologii na poziomie szkoly podstawowej i zwyczajne logiczne myslenie...

http://meerclar.ovh.org/plec.JPG

Ja jak czegos nie wiem, a potrzebuje to szukam na ten temat wiadomosci, a nie ot tak stwierdzam, ze nie potrafie, nie znam sie. W tym przypadku bym sie spalila ze wstydu gdybym prosila weta o sprawdzenie plci doroslego kota, tak jakby to byla jakas wiedza tajemna dostepna tylko dla lekarzy wet.

Tak samo dziwi mnie zawsze kiedy ludzie zakladaja tego typu watki. Jak sie wczesniej nie mialo danego zwierzaka, a nagle sie zostalo postawionym przed faktem dokonanym to wystarczy poszukac informacji, poczytac. Ostatecznie isc do sklepu i poprosic o pomoc w wyborze niezbednych akcesoriow.

Moje podejscie moze byc zle odebrane, ale ja naprawde nie potrafie zrozumiec takiego chodzenia na latwizne. Dla mnie to swiadczy nienajlepiej o inteligencji danej osoby. I nie chodzi mi tylko o kotki, pieski czy inne rybki. Obserwuje takie zjawisko we wszelkich dziedzinach zycia i to naprawde jest szokujace, ze ludziom nie jest wstyd obnosic sie w taki sposob ze swoim lenistwem intelektualnym.
          • 18.01.13, 13:23
            stillgrey napisała:

>
            > Tak samo dziwi mnie zawsze kiedy ludzie zakladaja tego typu watki. Jak sie wcze
            > sniej nie mialo danego zwierzaka, a nagle sie zostalo postawionym przed faktem
            > dokonanym to wystarczy poszukac informacji, poczytac. Ostatecznie isc do sklepu
            > i poprosic o pomoc w wyborze niezbednych akcesoriow.
            >

A czym się różni zapytanie na forum o jakieś akcesoria dla danego zwierzaka od zapytania w sklepie? W sklepie to zapewne pan naciągnie mnie na milionpięćset zbędnych na początek gadżetów, a koleżanki z forum raczej nie mają w tym interesu więc napiszą prawdę jaka "wyprawka" dla zwierzaka jest potrzebna.
            Poza tym w internecie owszem znajdę info, ale też nie będę wiedziała która karma/żwirek lepsze - no bo przecież wiadomo, ze w necie każdy będzie swoje produkty zachwalał. I mnie wcale nie dziwią tego typu wątki, bo ja sama nigdy zwierzaka nie miałam i gdybym nagle została postawiona przed faktem dokonanym posiadania kota czy innego zwierzaka to też bym nie miała zielonego pojęcia co mu na początek potrzeba.
            Jakoś tak bardzo "wywyższająco się" zabrzmiał twój post. Ty jesteś lepsza/mądrzejsza/inteligentniejsza bo sama szukasz info, a ci co pytają na forum to przygłupy, które nic nie wiedzą uncertain

--
            http://gify.magazynek.org/pictures/Zwierzęta/Ptaki/Pingwiny/021.gif
            • 18.01.13, 13:36
              asiaiwona, mi nie chodzi o to, ze sie czlowiek pyta kolezanek co bedzie lepsze, co polecaja.
              Mi nawet nie chodzi o ten konkretny watek. Chodzi mi ogolnie o taka postawe, w ktorej oczekuje sie od innych, ze nam podstawia wszystko pod nos, bo nam szkoda czasu i wysilku zeby pogrzebac w temacie i dojsc samemu do wlasnych wnioskow. Nie chcialam zeby moj post zabrzmial wywyzszajaco wink
              • 18.01.13, 14:19
                Dla mnie pomoc osób doświadczonych w temacie jest cenniejsza niż opinie pana/i w sklepie, który, najchętniej sprzedałaby mi wszystko. Widziałam, że na tym forum jest sporo osób, które mają koty, więc spytałam.
                Pojechałam do specjalisty nie po to, by określił płeć, ale po to, aby ocenił ogólny stan kotki.

Kotka ma się dobrze, zjada karmę poleconą na forum, załatwia swoje potrzeby w żwirek polecony na forum i oswaja się z nami. Bardzo dziękuję za rady i pomoc.
                • 18.01.13, 14:25
                  a akurat z kotami to ta płec nie jest taka oczywista....jak kocur wykastrowany to penisa ma schowanego i jajek też siłą rzeczy nie widać więc kotkę od kocurka odróżnia odległośc między odbytem a ta 2 dziurką / w przypadku kotki srom a w przypadku kocura nie mam pojecia jak się naywa kieszonka na penisa :d/

Ja mam 3 koty i nie wiem czy odrózniłabym kastrata od kotki suspicious

--
                  Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
                  http://www.4it.co.za/Lterror/PICS/newsleeping20BT.gif
                  • 18.01.13, 14:40
                    opium, tez mam kastrata i kotke... odroznilabys wink

emma sorki, ze tak tutaj pojechalam po Tobie, w sumie troche nieslusznie.
                    Wyrzucilam z siebie cos co mnie denerwuje od dluzszego czasu zarowno w necie jak i zyciu codziennym, a ze mam PMS to tym latwiej mi to obecnie przychodzi i kazdy pretekst dobry, hehe wink No hard feelings? wink
                    • 18.01.13, 14:56
                      nie ma sprawywink

pozdrawiamy
                      https://lh6.googleusercontent.com/-aPAaNrt0Q3U/UPlS4lXCa8I/AAAAAAAABqk/RAXf-9fcpdQ/s640/kot5.JPG
                      • 18.01.13, 19:26
                        łomójbosze ależ ci zazdroszczęsmile mi się też brytyjczyk marzy...
                        a ponieważ sama sobie jestem sterem, okrętem i żeglarzem i nikogo o zgodę pytać nie muszę, to pewnie za czas jakiś dołączy do nassmile
                        póki co, chcę, żeby świnki spokojnie dożyły wieku sędziwego a z dwoma kotami byłby to pewnie problemwink dlatego na razie się wstrzymuję i pozostaję przy jednym.
                        --
                        http://lbyf.lilypie.com/8XHYp1.png
                        http://lbyf.lilypie.com/I1znp1.png
                        Moja biżu
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.