Dodaj do ulubionych

obiad komunijny- zwariowałam....

01.05.13, 13:45
19 maja mój syn ma komunię. Generalnie, wyszłam z założenia że nie dam się zwariować a jednak... Postanowiłam, że po komunii bedzie dobry obiad, deser czyli tort, kawka, herbatka i to wszystko. Ludziów sztuk 9. Bez alkoholu bo to okazja dziecięca. No i wczoraj widziałam sie z koleżanką i ta dała mi do przeczytania menu na komunię jej córki dla 12 osób: przystawki, 2 zupy, 3 dania drugie, 5 surówek, buraczki, 5 ciast, tort, pieczone mięsa, deska serów i więcej nie pamietamsmile
Ja postanowiłam, że podam żurek w chlebie bo efektowny, dobry i sycący, za jakieś 2 godz. 2 danie: kluski śląski i młode ziemniaki do wyboru, roladki z kurczaka z pieczarkami i serem, duszona karkówkę, buraczki i jakąś surówkę, potem tort własnoręcznie zrobiony bo mam ambicję, jakieś jedno ciasto i pewnie bedzie to szarlotka z lodami bo syn bardzo lubi i owoce. Na koniec dnia bigos bo mam jeszcze zamrożony z wielkanocysmile I tak się zastanawiam czy nie będzie za skromnie? Goście to nasza trójka, nasi rodzice, moja siostra z mężem czyli sama najblizsza rodzina...
Edytor zaawansowany
  • kfiatuszkowa 01.05.13, 13:50
    Moim zdaniem nie za skromnie, żarcia w cholerę, tylko może ten żurek? Ogólnie żurek uwielbiam ale czy na komunię to dobry pomysł, nie wiem, dziewczyny Ci lepiej doradzą wink Co do reszty ja nie mam żadnych zastrzeżeń, wszystko super smile
    A koleżanką się nie przejmuj, bo w restauracjach na okazje typu komunia szaleją jakby to małe wesele było, a jeśli to nie w restauracji to też moim zdaniem przesada z leksza. To komunia, dziecko ma czuć to, że przyjmuje sakrament (chyba, że dla was to tylko odbębnienie rytuału dla papierka), a cała reszta to chyba tylko otoczka i nie należy z nią przesadzać.
    --
    http://s4.rimg.info/e87a8b9149ac6af4ff378db788340275.gif
  • przeciwcialo 01.05.13, 14:55
    A jako zupe podam krem z pieczarek, na drugie losos albo pueczone nóżki ktore upieke dzien wczesniej. Kapustka mloda na cieplo, szpinak i mizeria do wyboru. Sernik z malinami, lody, moze szarlotka. Tortu nie bedzie bo kto to bedzie jadl. Pare mufinek i kokosanki upike.
    Ieczorem dam salatke typu greckiego, jakies wedliny ale bez szalu, dla dzieci cos na ksztalt mcnugetsow z frytkami bo tak chce syn.
    I tyle.
  • motylka34 01.05.13, 13:54
    no właśnie, nie chcę robić mini wesela bo to nie ta okazja.
    Żurek dlatego, że wszyscy lubią, a w szczególności mój synsmile
  • dorcia1234 01.05.13, 14:03
    ja miałam zupę brokułową
    potem 2 dania mięsne i jakieś surówki- zabij mnie ale nie pamiętam ile
    i ciasta oraz tort.
    Z drugim daniem nie czekałam, ale z kościoła wróciliśmy koło 13 to i pora była odpowiednia.
    A, i w domu robiłam komunię, gości było 15 sztuk, jedzenia oczywiście zostało na cały tydzień
    --
    www.pajacyk.pl
    ulubione forum Gwiazdki 2001:
    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=31090
    *** GWIAZDKI 2001 ***
  • motylka34 01.05.13, 14:23
    Msza w kościele zaczyna się o 9.30, myślę że w domu będziemy ok 12. Chlebki będą przygotowane w sobotę, żurek ugotowany też w sobotę, kluski śląskie już są zamrożone, karkówka będzie tylko do podgrzania,roladki to kwestia 15 min w piekarniku, buraczki już w słoikach. Mam sie przy tym nie narobićsmile największy problem to tort bo nigdy nie piekłamsmile liczę na przepis na masę śmietanową od Waswink

• tetika 01.05.13, 14:47
    na taka mala ilosc rodziny to wystarczajaco jedzenia zwlaszcza ze bez alkoholu wiec nie bedzie czym tluszczu przepalic.
    Ja bylam w ubieglym roku na komunii gdzie w chlebkach podawano zupe krem z grzybow. Byla szalenie syta i w zasadzie to juz potem nie mialam miejsca na nic.
    Jakby ci ten tort nie wyszedl to zrob 3 bita ( przepis juz kilka razy podawalam). smakuje jak tort , robi sie 20 minut i jest boooooski.
    herbatniki
    krem karpatka bez gotowania
    herbatniki
    masa krowkowa cieniutko
    bita smietana tortowa ( ubity pojemnik z 1 lyzeczka cukru)
    herbatniki
    masa krowkowa
    bita smietana
    herbatniki
    bita smietana zasmarowac jak tort
    posypka czekoladowa i koniecznie zmielone orzechy
    --
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/id/eh/jxau/AFoec9GsOHTbebtJBA.jpg

Kącik Przyjaźni
  • esofik 01.05.13, 17:56
    do tortu polecam krem z serka mascarpone zmiksowanego z mlekiem skondensowanym słodzonym (serek musi byc dobrze schlodzony, ilosc mleka wg smaku), Mozna dodac barwnik, a mleko zastapic kajmakiem lub krówką.

--
    Everytime I Try To Fly I Fall Without My Wings...
  • aqua48 01.05.13, 14:50
    Wcale nie zwariowałaś, możesz jeszcze tylko lody podać jeśli będzie gorąco. Ja miałam przystawkę, jeden rodzaj zupy i jeden (o zgrozo) rodzaj drugiego dania i wielkie karpatki z najlepszej cukierni. Wystarczyło i jeszcze zostało.
  • motylka34 01.05.13, 15:09
    Lody dobry pomysłsmile zastanawiam się też na brokułową zamiast żurku, mniej roboty, nie jest aż tak bardzo sycąca...
  • olinka20 01.05.13, 21:09
    Krem z brokułow na pewno jest lzejsza, bo jednak zurek to ciezka zupa, na maj moze troszke za ciezka?
    A menu fajne, nie ma co sie wygłupiac z milionem potraw i niewiadomojakim przyjeciem i zadęciem.
    --
    Mam odsmyczowe i odkuwetkowe zapalenie mózgu smilesmilesmilesmile
  • jowitka345 01.05.13, 21:19
    Fajne masz to menu.... też uważa, że brokułowa lepsza z tego względu, że to impreza siedząca więc nie będzie gdzie spalić. A menu masz fajne... mój syn ma komunie za dwa lata ( w 3 klasie) to zgapię co nieco tongue_outsmile
  • motylka34 01.05.13, 21:38
    No i zrobię brokułowąsmile odejdzie mi roboty z wydrążaniem i podpiekaniem chleba. Brokuły nawet gdzieś w promocji widziałam więc i taniej będziesmile
  • bei 02.05.13, 22:13

Brokulowa, lub szparagowa (krem, a do niego z lyżka przyrumienionych platkow migdałów)
    Lub robisz dwa kolory zupy krem- i wlewasz łyzkę jednej, łyżkę drugiej, zakręcasz na srodku z kleksem smietanki .

Masa smietanowa

na pol litra ubietej kremówki dodajesz albo galaretkę (rozpuszczoną w malej ilości wody zamiast w pol litra, oczywiście schłodzonej

albo 3 2 czekolady-(biale-bo komuniasmilesmile-roztopione nad kipielą wrzątku.

Tez mam komunię w tym dniu-tj, mój synek masmile
    Gosci tez 10 szt, plus nasza piątka.

Komunia u nas o 12 15, a drugie wyjście do kościoła chyba o 16- tak więc tego czasu na biesiadowanie nie mamy dużo.
    "przyjęcie" robimy w domu, bezstresowo, mamy już dużą wprawę w goszczeniu większych ilości gości.
    Co będzie można to przyszykuję wcześniej.
    Wazne, by były tez potrawy, które Twoi goście lubią, no i jest tez miejsce, by błysnąć z czymś nowym.
    Życzę Ci, byś była zadowolona z całego dniasmile

Menu masz OKsmile

-
    olaromanska.blox.pl/html

www.dlaleszka.cba.pl/
  • motylka34 03.05.13, 12:11
    To jest jakieś drugie wyjście do kościoła?
    Przepis na mase smietanową znalazłam w necie, mam zamiar wypróbować do gofrów dzisiaj wieczoremsmile Menu ustawiałam bardziej pod syna bo on małojadek jestsmile Goście są wszystkożernismile
  • motylka34 21.05.13, 19:26
    I po komuniismile Były roladki, duszona karkówka (poszły), młode ziemniaki (poszły), kluchy śląskie (wszyscy rzucili się na ziemniaki), buraczki (poszły), mizeria(poszła), zupa brokułowa (poszła), tort, ciasta (szarlotka, sernik) były na wynos bo wcześniej podałam pyszny tort własnej robotybig_grin Lody nie wzbudziły zaineteresowania, bigos był na wynossmile Ogólnie nie narobiła się bardzo bo rozłożyłam robotę na 2 dni, z gośćmi posiedziałam... Generalnie wszyscy zadowoleni i najedzeni
  • olinka20 21.05.13, 20:07
    No to super smile
    --
    Mam odsmyczowe i odkuwetkowe zapalenie mózgu smilesmilesmilesmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka