Dodaj do ulubionych

Scisle tajne

29.04.09, 06:47
Kazdy ob. Kanady , USA , Australii i dziesiatek innych panstw moze w kazdej chwili sprawdzic jakie w jego kraju sa zapasy Tamiflu , Relenza , w Bulwie to informacje tajne :


~~~~~~~~~~

- Polska posiada odpowiednie zapasy leków przeciwko grypie, w tym także tamiflu. Jeżeli będzie taka potrzeba, na pewno wystarczy go dla wszystkich - uspokajała po kilkugodzinnej naradzie Polskiego Komitetu Pandemicznego minister zdrowia.

Ale ile jego opakowań jest w Polsce? Nie wiadomo, bo resort zdrowia nie chce tego ujawnić. - To informacje tajne. Nie możemy ich ujawnić ze względu na bezpieczeństwo państwa - tłumaczyła Ewa Kopacz. Minister zapewniała jednocześnie, że zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia państwowe zapasy leków wystarczą dla co najmniej jednej piątej populacji.

Rzecz w tym, że dotychczas w zapasach kraju przechowywano zaledwie tysiąc porcji leku. Po wybuchu epidemii ptasiej grypy w 2005 r. i po gorączkowych poszukiwaniach leku na całym świecie, Agencja Rezerw Materiałowych zamówiła dodatkowe dwa miliony opakowań, co dawałoby zabezpieczenie dla zaledwie 5 proc. Polaków. Dla porównania - Szwajcaria i Finlandia posiadają zapasy dla 100 proc. populacji.
www.polskatimes.pl/stronaglowna/110499,wirus-dotrze-do-polski-mamy-zapasy,id,t.html
~~~~~~~~~~
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka