Dodaj do ulubionych

Uwaga!nie zmarnujcie sobie zycia w Casto!

08.04.11, 17:30
Ludzie ! czas sie obudzic. casto to prawie jak oboz koncentracyjny - wieczny nadzor i poganianie . ja blogoslawie dzien w ktorym sie zwolnilem po 5 latach pracy. tez mialem rozne obawy odchodzac ale teraz po 5 kolejnych latach mam o wiele lepsza pozycje i perspektywy niz koledzy ktorzy tam zostali. najpierw poszedlem do innej firmy handlowej gdzie byly nieco lepsze warunki i troche lepsze stanowisko <cos miedzy technicznym i zastepca w casto> a po poltora roku zmienilem na duuuzo lepsza firme ze konkretna kase juz .. teraz po kilku latach pracy rozgladam sie pomalu za kolejnym przejsciem na jeszcze lepsze warunki. jesli wiec zamiast was awansuja dupowlazow jak u mnie na dziale w casto bylo to szukajcie innej pracy bo co to za rarytas - stac non stop bite 8 godzin , w lecie duchota w zimie przeciagi , dzwigasz po pare ton dziennie <zalezy od dzialu> i jeszcze usmiech caly czas a na koniec dnia nikt ci nie powie dziekuje tylko jeszcze pretensje - grafik to smiech na sali - na 22 dni pracy moze jest 5 albo 6 dni na rano. radze to przemyslec i uciekac !
Obserwuj wątek
          • panskarpeta1 Re: Uwaga!nie zmarnujcie sobie zycia w Casto! 09.04.11, 09:49
            jest nas 3 w takim razie, ja po długich latach pracy, tez odszedłem, i nie ma porównania do tego co było, lepsze pieniądze, psychiczny komfort, no i nie bolą mnie ciągle plecysmile castorama jest dobra jako początek kariery zawodowej, na dłuższą metę to marnowanie sobie życia, śmiać mi się czasem chce jak sobie przypomnę tych wszystkich smiesznych ludzi żądnych władzy, którzy biorą udział w igrzyskach casto, pozdrawiam i życzę każdemu żeby nie bał się podjąć męskiej decyzji, kto nie ryzykuje ten nie ma
    • antycedura Re: Uwaga!nie zmarnujcie sobie zycia w Casto! 09.04.11, 11:18
      Zachowanie zarządu można porównać do eksterminacji doświadczonych pracowników - wystarczy spowodować, że zaczną sami odchodzić, nowozatrudnieni w ich miejsce kosztować będą firmę znacznie mniej. Tego typu ruch powoduje oszczędności przewyższające straty związane z gorszym obrotem. Takie zachowanie od lat możecie obserwować wśród firm związanych z ochroną lub sprzątaniem gdzie z założenia jest wysoka rotacja kadrowa przy utrzymywaniu niskich kosztów personelu. Zawsze znajdą się chętni do pracy za minimalne stawki.
      To jest pomysł na biznes Janusza L. Dość krótkowzroczne myślenie, ale wiadomo, że każdy kontrakt kiedyś się kończy.
    • casto-sajan Re: Uwaga!nie zmarnujcie sobie zycia w Casto! 14.04.11, 06:55
      Ja też jestem za tym żeby sobie nie marnować życia w Casto , zwolnijcie sie jak jest wam tak strrasznie źle , i zgłoście do kolegi , autora tego postu , będzie kreował dalszą waszą życiową drogę .
      No bo zakładam że po starej znajomości poda wszysytkim nazwy kolejnych dużo lepszych firm w których pracował , i jak będzie zwalniał kolejne miejsce idąc na jjjjeeeszcze lepsze wypracowane miejsce pracy to również szepnie słówko gdzie sie zwolnił etat .

Pozdrawiam
        • ktos15ktos Re: Uwaga!nie zmarnujcie sobie zycia w Casto! 14.04.11, 09:47
          Witam. Myślicie, że praca przedstawiciela handlowego jest taka super? Też są słupki, założenia i plany do wykonania! Nie jest tak kolorowo. Almon napisał: 'samochód, laptop z netem ..." Może i dają, ale ten samochód (mam swój prywatny i nie muszę się rozliczać z paliwa), laptop z netem (również posiadam) pod koniec tygodnia wychodzi bokiem takiemu przedstawicielowi handlowemu. Nie ma doskonałej pracy!!! Pozdrawiamsmile
          • almon33 Re: Uwaga!nie zmarnujcie sobie zycia w Casto! 14.04.11, 11:00
            Podałem tylko możliwości, bo ciągle ktoś pisze " jak się nie podoba to się zwolnij". Myśląc, że Casto będzie Was trzymało do emeytury, ktoś chyba się myli.. średni wiek każdego sklepu to 30 lat wytrzymałości.. realnie niech każdy sobie odpowie, czy za tą kasę będzie skakał po drabinie ściągając drzwi lub okna na R-90 po 50-tce? smile)) lub dźwigał płytki i kleje do glazury? Casto to dobry punkt w CV max 5 lat pracy i dalej w drogę. Awans na II stopnia DH to chyba marzenie większości, tylko kiedy on nastąpi??? I tak szczerze kto po niedzieli nie ma dość?? A PH weekendy ma wolne.. i nie musi tankowąć, płacić za OC i naprawy auta.. Każdy ma prawo do swoich poglądów i to szanuję. Wolałbym jeździć niż dźwigać smile)) Pozdrawiam.
            • trawers-ocynk Re: Uwaga!nie zmarnujcie sobie zycia w Casto! 14.04.11, 20:32
              Pisząc takie bzdury ,pokazujesz że gówno wiesz o pracy przedstawiciela handlowego , kolega z postu wyżej próbował naświetlić ci chociaż zarys pracy przedstawiciela handlowego,no ale ty wiesz pewnie lepiej . Zostań w takim razie przedstawicielem handlowym na ogrodzie , jak przyjedziesz do naszego sklepu będziesz napierdalał na ogrodzie i dokladał nawozy , a jak bedziesz miał przerwę to zajrzysz w swojego firmowego laptopa ,który sklep masz następny po trasie i ile spali twoje firmowe auto.
              Zatęsknisz wtedy za troche niższą pensją i za 8 godzinnym dniem pracy . Ale najpierw zwolnuj się i bądź przedstawicielem ,tak żebyś na własnej skórze poznał co to za robota ,bo ja jestem laikiem i napewno sie nie znam .
                • everglade Re: Uwaga!nie zmarnujcie sobie zycia w Casto! 14.04.11, 22:27
                  no widze ze niektorzy kochaja mocno castorame i najlepiej jakby ktos ich zaprowadzil za reke do nowej roboty. jesli chodzi o mnie to na poczatku przenioslem sie do sklepu meblowego a pozniej do firmy spedycyjnej <czyli organizacja transportu> . a jesli chodzi o PH to wszystko zalezy od branzy - moj kolega jest PH w branzy jubilerskiej i zyje sobie bardzo dobrze. wiec malkontentom polecam troche wiecej wyobrazni i optymizmu - dzwiganie workow z cementem i paczek z panelami po 40 roku zycia moze byc nieco uciazliwe. Pozdrawiam
                  • ktos15ktos Re: Uwaga!nie zmarnujcie sobie zycia w Casto! 15.04.11, 08:59
                    Kochać to można swoją rodzinę, a nie Castoramę! A ciągła jazda samochodem (firmowym) i patrzenie w laptopa (firmowego) też jest szkodliwe i to przed 40 rokiem życia!smile Każda praca ma swoje plusy i minusy. Ja pracuje 4 lata i jestem na 1 stopniu doradcy technicznego. Robię przez 8 godzin co do mnie należy i spadam do domu, do rodzinkismile Jestem doceniany, bo kierownik jest sprawiedliwy i widzi kto zapieprza(podwyżki, awanse), a kto się opieprza(brak podwyżek, awansu). Potrzebuje wyjść wcześniej nie ma problemu, ale trzeba pamiętać, że to działa w druga stronę i jak kierownik potrzebuje żebym został parę minut to zostaje. Źle na tym nie wychodzę. Wiem, że są różni kierownicy. Ja życzę wszystkim takiego jak ja mam na dziale! Pozdrowienia dla Wszystkich.
    • lyncher Re: Uwaga!nie zmarnujcie sobie zycia w Casto! 15.04.11, 18:39
      Spokojnie Panowie ... tutaj nie chodzi o to komu się udało w tym życiu wyżej podskoczyć, ale o to jakie kto ma aspiracje ... Niestety wielu zapomniało, że "Na czas nieokreślony" nie znaczy "na wieczność".

Bajki o tym, jaką wartość stanowisz dla firmy można już opowiadać tylko potomnym (najlepiej swoim), albo ... nowym pracownikom. Dla tej korporacji ważny jest tylko zysk i kropka. Ty jesteś kimś kto wykonuje robotę na dole, a więc najłatwiej zastępowalnym elementem. Wszelkie stopnie, tytuly czy inne nadania radzę sobie darować - nie ma ludzi niezastąpionych. Wartość trzeba przedstawiać tym jakim się jest w stosunku do drugiego człowieka.

Mam wrażenie, ze C na rekę zatrudniać jest ludzi bez pomysłu na siebie, bez zawodu i motywacji do rozwoju (w innym kierunku niż awans 'o parę zł do wpłaty'). Stąd biorą się teksty typu "a pokaż mi lepszą", czy "ciekawie gdzie Ci będzie lepiej", albo mój ulubiony - "to się zwolnij, jak ci nie pasuje". Tylko, że znam wiele osób, którym "nie pasuje" i każdego dnia wyczekują końca zmiany jak zbawienia, ale pomimo to nie robią nic w kierunku jakiejkolwiek zmiany. Dlaczego ? ...

Czy tak wygląda ten wiecznie uśmiechnięty, zawsze uczynny i przesadnie uprzejmy pracownik rodem z casto-pulsu ? ten, który bezgranicznie kocha to co robi ... ? A może większość to rutyniarze, którzy się przyzwyczaili i są za leniwi, za starzy czy poprostu nie chcą nic zmieniać bo tak jest łatwiej. To najpewniej właśnie oni, również na forum, będą najzajadlej bronić 'stareg porządku' przed strachem, który może wywołać jakakolwiek zmiana.

Lata indoktrynacji w C przynoszą taki skutek, że będąc tylko na garnuszku firmy prędzej czy później większość zda sobie sprawę, że na nic innego oprócz rozładowania palety z towarem już ich nie stać.
      • nikt_znany Re: Uwaga!nie zmarnujcie sobie zycia w Casto! 23.04.11, 20:24
        Znaczy że gazeta mało ci płaci bo nie wiele wiesz, skoro twierdzisz że w dużych miastach nie ma problemów z zatrudnieniem.
        Pochwal się może za co ci płaci?
        Może jesteś taki mądry i światowy albo udajesz takiego pilnując w nocy na cieciówce wejścia do Agory. Wtedy faktycznie nie ma problemów z zatrudnieniem, sam mogę ci kilka takich etatów załatwić i w małym mieście.

pozdrawiam
    • klusecasto Re: Uwaga!nie zmarnujcie sobie zycia w Casto! 09.06.11, 18:23
      Śmiać mi się chcę jak to wszystko czytam. To bardzo zabawne jak już się nie pracuje w Casto. Całe szczęście, że moja osoba nie postawi stopy w tym przybytku. Teraz pracuję w lepszej firmie z lepszymi zarobkami i nie muszę się tak napinać bo kieras albo dyrektor każe. I tym co chcieliby zacząć pracować w Casto proponuje to samo nie zatrudniajcie się tam no chyba, że chcecie wysłuchiwać sfrustrowanych dyrków po zawodówkach lub wszystkowiedzących kierowników, którzy zarabiają min. 4300 i wyżej. Wam mogą jedynie zaproponować 1400-1500 i to na bardzo długi czas min. 5 lat. W tej firmie nie zmieni się już nic czyli ty zarabiać będziesz mało a twój kieras za tą samą pracę po odpowiednim podlizaniu się kilku osobom więcej. Pozdrawiam pracowników Casto oby żyło wam się lepiej i nie zapominajcie o odpowiednim napinaniu się.
      • mavi2go Re: Uwaga!nie zmarnujcie sobie zycia w Casto! 09.05.14, 09:33
        szakal weź się goń z odświeżaniem starych tematów bez sensu! Co tak szafujesz tym związkiem? Poczytałam i tutaj są konkrety, ludzie mają różne aspiracje i różnie je realizują. Jak widzisz 3 lata temu też róźne mieliśmy opinie na temat pracy w Casto. Obudź się i weź se na wstrzymanie
        • kiedystobylo Re: Uwaga!nie zmarnujcie sobie zycia w Casto! 09.05.14, 09:53
          widze ze przewijają się tu różne osoby i się wywnętrzają, ale cieszy mnie że coraz częściej widać głos rozsądku, warto poczytać w innych tematach. Szakal sieje tu ferment i sięga po cokolwiek byle by nam obrzyzic zycie. Nie dajmy się! Nie każdy w sklepie ma narąbane w głowie jak on!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka