Dodaj do ulubionych

OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska

20.12.13, 10:45
16 grudnia 2013 roku powstał Związek Zawodowy pracowników Castorama Polska z siedzibą w Castoramie Sosnowiec.
Zapraszamy wszystkich pracowników Castorama Polska do wstępowania w nasze szeregi. Zajmiemy się każdym problemem.Gwarantujemy anonimowość. Zgłoszenia proszę przesyłać na email a.wojcicki@konfederacjapracy.slask.pl

http://img197.imageshack.us/img197/9493/cead.jpg
Obserwuj wątek
      • 2.o.1.3 Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 22.12.13, 16:33
        Bez obrazy ale jak chcesz związków to szukaj w miłości lub np. kopalni.
        To że jest w tej firmie jak jest nie znaczy że będzie lepiej gdy założysz związek, a źle nie jest. To że nie ma podwyżek, że jest Nas mniej to nie zmienia faktu że jak na te realia źle nie zarabiamy i źle nam się niedzieje - bo inaczej byśmy znaleźli pracę lepszą!! Może i w kopalni. Samolubnie i głupio postąpiłeś myśląc że My pracownicy będziemy klaskali że OPZZ jest w Castoramie. Powinieneś być bezstronny - ciekawe jakie osoby Ciebie poparły w założeniu związku??
        Uważam - jeżeli już miałby być związek zawodowy w Castoramie to dwie sugestie
        - związek który jest z siedzibą w warszawie a nie śląsku gdzie nie ma centrali Castoramy!!
        - związek który nie jest podłączony pod jakieś inne związki zawodowe!!
        Rozumiem że będziesz w Naszym imieniu jeździł również do Warszawy!!
        Osobiście na miejscu Centrali zamkną bym cały sklep w sosnowcu i już nigdy go nie otwierał - tak dla przykładu byście zrozumieli że przez was inni potracą pracę ot tak sobie jak wasz związek.
        Co do Prawda997 - zamknij wiesz co bo naprawdę ciebie nie da się słuchać i czytać!! Małpa by przy tobie się zabiła - współczucia!!! Oczywiście dla małpy!!
        Pozdrawiam tych co nie są w związkach zawodowych!!
        • lysywujta Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 22.12.13, 20:31
          Witam Cię serdecznie i pozwolisz ,że ustosunkuję się do Twojej wypowiedzi,aczkolwiek myślę ,że merytoryczna rozmowa z Tobą będzie trudna , jak to z frustratem ,nie będącym nigdy w związku lub będący w nieudanym związku.Cóż spróbuję. Ja nie mówię, że jest żle , ale może być gorzej. Dlatego temu będziemy przeciwdziałać. Związki Zawodowe to nie tylko walka o pieniądze, a przede wszystkim o człowieka i pracownika , o wartości etyczne i moralne, zwalczanie patologii mobbingu i łamania praw pracowniczych i kodeksu pracy itd. Postąpiłem słusznie , bo nie jestem sam ,a jest Nas wielu i to z całej Polski. To ty nie masz prawa używania słów "My pracownicy" ,bo wypowiadasz się w Swoim i tylko swoim imieniu.Proponował bym Ci trochę poczytać prawa , a byś był mądrzejszy. Siedziba Związku jest tam gdzie jest miejsce założenia Związku ,a nie siedziba pracodawcy. Prościej i szybciej jest podpiąć się pod istniejący Związek niż tworzyć coś od nowa. Proponuje poczytać o rejestracji nowych Związków w sądzie. Zle rozumiesz, jeżeli myślisz ,że będę jezdził w Twoim imieniu do Warszawy, bo nie jesteś członkiem Związku i raczej nim nie będziesz. Będę jezdził w imieniu każdego członka Związku ,jak równie w imieniu każdego pracownika wobec ,którego łamane są prawa ,które wymieniłem powyżej. Nigdy nie słyszałem ,żeby ktoś przez Związki tracił pracę. W krajach Europy Zachodniej Związki Zawodowe są integralną częścią miejsc pracy człowieka.Jeszcze proponuję dokształcanie Twoje począwszy od stosowania znaków interpunkcyjnych ,skończywszy na geografii bo Sosnowiec to nie Śląsk a Zagłębie.Siejesz jad dookoła, a ja poczekam aż zabiorą Ci kasę za niedzielę i stażowe i inne dodatki. Zobzcymy czy wtedy będziesz kurczowo trzymał się swojego stanowiska.
          Pozdrawiam wszystkich mających odwagę wstąpić do Związków, przeciwstawić się bierności i walczyć o swoje.
          • szeryfcasto2013 Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 22.12.13, 20:56
            Nie zawracaj sobie nim głowy tym necikiem , napiszę ci na priv kto pisze z tamtego IP!
            Mam już sporą kolekcję tych IP i wiele ników pochodzi z tych samych IP a 90% z Warszawy .
            Tutaj niedługo zrobią na ciebie nagonkę , to kwestia czasu , takie są ich metody .
            Wystarczy poczytać sobie ten Castodramat jak jadą na pewne niki te same osoby z 2 IP.
            • prawda998 Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 23.12.13, 18:49
              szeryfcasto2013 napisał(a):

> Nie zawracaj sobie nim głowy tym necikiem , napiszę ci na priv kto pisze z tamt
              > ego IP!
              > Mam już sporą kolekcję tych IP i wiele ników pochodzi z tych samych IP a 90% z
              > Warszawy .
              > Tutaj niedługo zrobią na ciebie nagonkę , to kwestia czasu , takie są ich metod
              > y .
              > Wystarczy poczytać sobie ten Castodramat jak jadą na pewne niki te same osoby z
              > 2 IP.

WSZYSCY JADĄ TYLKO PO TOBIE PRZYGŁUPIE,JESZCZE TEGO NIE ZAUWAŻYŁEŚ CYMBALE PIERDOLONY!!! smile
            • 2.o.1.3 Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 24.12.13, 07:03
              zamiast IP poszukaj swojego IQ
              Jak byś był na marsie to byś nawet nie wiedział że nie masz czym oddychać. No ale - każdy ma prawo do życia i trzeba chronić zagrożone gatunki!! Dobrze że tacy ludzie jak ty istnieją bo jest z kogo się ponabijać wink Już wysłałem do UNESCO namiary na ciebie - zobaczysz że ci pomogą - dostaniesz pokarm, kuwetę - gorzej z partnerką gdyż nie wiedzą jaki gatunek do ciebie pasuje. Poza tobą nie odkryto jeszcze nikogo z IQ równą 0 - zapowiada się że pobiłeś rekord guinessa !!!!!!!
              p. nie zaśmiecaj przewodniczącemu opzz skrzynki email Twoją osobą!!
    • prawda997 Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 20.12.13, 11:32
      Ciekawe czy to prawda , muszę to sprawdzić w KRS!
      To bardzo dobra inicjatywa , ciekawe komu ją zawdzięczamy???
      Ale jeśli to prawda , to będziecie mieli sporo kandydatów i spraw pracowniczych!!
      Bo jak widać z tego Castodramatu ,jest wiele osób niezadowolonych !
      Czytają już Castodramat osoby zamieszkałe ponad 10000 km od Polski.
    • szakal2311 Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 11.02.14, 21:28
      Brawo !!
      Wreszcie ktoś się odważył i powstały Związki Zawodowe w Castoramie !
      Teraz jeśli się ktoś zapisał do Związków , nie jest łatwo pozbyć się takiej osoby , bo ma kto stanąć po stronie osoby pokrzywdzonej.
      Wielkim błędem jest nie wstąpienie w szeregi tej Organizacji a już jeśli ktoś żle wypowiada się na tym forum o ludziach , którzy walczą o wasze prawa właśnie w tych Związkach to wiadomo , że są to osoby podstawione aby siać tutaj ferment bo wiedzą że Związek jest dla nich zagrożeniem.
      Będzie zawsze pokazywać publicznie to co złego dzieje się w firmie i dążyć do zwolnienia osób za to odpowiedzialnych.
      Widzę że jest także oficjalna strona Związkowa www.castokonfederacja.pl/
      i mają swoje forum na którym możecie pisać .
      Brawo dla założyciela , sukces gwarantowany.
      • chapiludek Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 13.02.14, 22:01
        I jak zwykle bzdury. Jak na razie to Związek źle wypowiada się o pracodawcy, który zatrudnia ponad 10 tysięcy pracowników a tylko nieliczni (Ci, którzy nic nie robią a uważają, że im się należy praca i wynagrodzenie) mają jakieś pretensje..
        Tu zamieszczam część tego samego co w poście o Cieszynie - ale to dowód, że Związek dziś manipuluje faktami, gra nieuczciwie, próbuje zastraszać, żeby się powiększać..
        A wiecie dlaczego" - dlatego, żeby kilku ludzi nie musiało pracować i wiecie dlaczego nie będą musieli? - dlatego, bo Wy będziecie pracować na nich.. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę...

Nic nie możecie a chcecie się pokazać, że potraficie działać. Patrząc na to jacy ludzie u Was się zapisują, to nic dziwnego, że jeden z o.....ów z tego forum to Wasz człowiek. Zresztą nie muszę daleko szukać, mam takiego w sklepie. Sam się wybrał, sam mianował - tyko, że nikt go nie chce! Łazi, nic nie robi, cwaniaczy, wszystkich wk....wia. I po co to komu?!
        Ludzie, zastanówcie się co robicie. Związki zawodowe - ok. jak najbardziej, ale w nich muszą być ludzie, którzy wiedzą po co są te związki a nie tacy, którym się nie chce pracować i myślą, że związek to gwarancja zatrudnienia. To nie prawda. Jak ktoś nie pracuje to i tak go zwolnią.
        A Wy przestańcie straszyć innych i pisać bzdury (jak to robicie na FB)
        "...Pamiętajcie, że w Castoramach ,w których nie ma związkowców pracodawca będzie mógł swobodnie: karać , zwalniać, stosować mobbing itd. wobec wszystkich pracowników. Wystarczy jedna osoba ,która przyłączy się do nas , a cała Castorama zostanie objęta działaniem związku i wszystkie decyzje kierownictwa dotyczące pracowników będą konsultowane ze związkami zawodowymi. Więcej odwagi !!!!!..."
        To są kłamstwa, co więcej to pomówienia i za to powinno Wam się oberwać.
        Żaden Związek Zawodowy nie chroni przed swobodnymi karami, zwolnieniami, mobbingiem itd... od tego chroni PRAWO PRACY i KODEKS CYWILNY!
        NIE JESTEŚCIE DO TEGO POTRZEBNI!

NIE JESTEŚCIE DO TEGO POTRZEBNI!"

Ot moje zdanie na Wasz temat.
        • lysywujta Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 13.02.14, 23:34
          Pozwolisz ,że napiszę coś o Twojej wypowiedzi, a raczej krzyku zdesperowanego człowieka ,co nie jest pewny swego jutra. Troszeczkę Cię uświadomię, bo więcej wiem o Twojej przyszłości niż Ty sam . Niedługo stracisz pracę, no chyba ,że pracodawca hołubiony przez Ciebie wybuduje w 5 miesięcy drugą hale ,żeby przede wszystkim przyjąć Ciebie.Jak na razie mami Ciebie złudnymi nadziejami na pracę w innym miejscu,że walczy o Was i jest jeszcze szansa ,tym czasem krechę już położył na Was Pan ......, który przegrał przetarg na miejscówkę.Twój nieskazitelny pracodawca zabrania przechodzenia ludziom do innych hal, utrudnia ludziom zmianę pracy.Mam nadzieję ,że niedługo czas pokaże kto miał racje.Jak masz odwagę to możesz mi przesłać swoje dane na meila, żebym wiedział komu nie pomagać ,jak ziemia zapadnie Ci się pod nogami.Gdybyś znał przepisy , to wiedziałbyś ,że związek liczący 10 osób jak i 1000 osób ma taki sam potencjał sprawczy.
          "A wiecie dlaczego" - dlatego, żeby kilku ludzi nie musiało pracować i wiecie dl
          > aczego nie będą musieli? - dlatego, bo Wy będziecie pracować na nich.. Jak nie
          > wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę..."
          Tymi słowami ubliżasz tym 130 związkowcom , którzy pracują tak samo dobrze a nawet lepiej ,bo wiedzą ,że mają przyszłość przed sobą, mogą dostać premię,podwyżkę.Nie wiem jak się ma się do tego mglista wizja Twojej przyszłości.
          Jako przewodniczący Związku Zawodowego OPZZ Konfederacja Pracy C...... Polska oświadczam ,że człowiek o różnych nickach prawda997, szeryf ... itd nie jest członkiem naszego związku.
          Jeżeli piszesz o koledze ,którego masz w sklepie co chodzi nic nie robi, nikt go nie chce itd. To pozwolisz ,że ja zapytam co Ty robisz w pracy , jak masz czas na obserwowanie innych " nic nie robiących" pracowników.
          Związki zawodowe dla każdego pracodawcy są piętnem, bo walczą o ludzi, pilnują aby prawo było przestrzegane itd.Dla nas każdy związkowiec to jednostka ,o którego będziemy walczyć.
          Ty za to, jesteś częścią 8 tysięcznej machiny , która w wyniku zbyt dużych kosztów utrzymania zostanie zastąpiona na nową ,tańszą.
          "Żaden Związek Zawodowy nie chroni przed swobodnymi karami, zwolnieniami,
          > mobbingiem itd... od tego chroni PRAWO PRACY i KODEKS CYWILNY! "
          Zgadza się w 100 %. My nie chronimy przed tym co wypisałeś , jedynie ludzi uświadamiamy z których praw mogą skorzystać w danych sytuacjach, naprowadzamy ich na odpowiednia drogę.Jeżeli zajdzie potrzeba to mamy prawnika związkowego, który jest do dyspozycji każdego związkowca.
          Mam nadzieję ,że pracodawca też Ci da swojego prawnika , żeby mógł Cię bronić jak będzie chciał Cię zwolnić.
          Reasumując : życzę Ci powodzenia, mam nadzieję ,że Twoja przyszłość będzie dalej związana z pracodawcą.Przykro mi że swoją frustrację i bezsilność rozładowałeś na związkach zawodowych.Pamiętaj ,że nikt nikogo nie zmusza do wstępowania w nasze szeregi. Nie chcesz ok, zawsze masz drugą opcję Radę Pracowniczą.
          Rada: Mogłeś podać swoje imię i nazwisko, wtedy na pewno pracodawca wybrałby Cię z tych 8 tysięcy, jako najlepiej gloryfikującego i może jakiś etacik by się znalazł.

• chapiludek Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 14.02.14, 23:11
            Twojej wypowiedzi, a raczej krzyku zdesperowanego człowieka ,co nie jest pewny swego jutra.
            Nie krzyczę i nie jestem zdesperowany.
            Jak na razie mami Ciebie złudnymi nadziejami na pracę w innym miejscu,że walczy o Was i jest jeszcze szansa ,tym czasem krechę już poło żył na Was Pan ......
            I to przykład, że Ty tez już nic nie możesz.
            Mam nadzieję ,że niedługo czas pokaże kto miał racje.Jak masz odwagę to możesz mi przesłać swoje dane na meila, żebym wiedział komu nie pomagać ,jak ziemia zapadnie Ci się pod nogami
            A tu przykład jak Ci zależy na ludziach.. Zależy Ci tylko na sobie. Reszta dla Ciebie się nie liczy. Są Ci potrzebni tylko do stołka, a jak Ci ktoś powie lub napisze prawdę, to życzysz mu źle.
            Tymi słowami ubliżasz tym 130 związkowcom , którzy pracują tak samo dobrze a na wet lepiej ,bo wiedzą ,że mają przyszłość przed sobą, mogą dostać premię,podwyżkę.Nie wiem jak się ma się do tego mglista wizja Twojej przyszłości.
            I tu kolejny, fakt. Nie odniosłem się do wszystkich związkowców tylko nielicznych, jak ktoś ma trochę wiedzy na ten temat to wie jak to działa - ja wiem. Co do ich przyszłości, premii, podwyżki to ja już widzę, że wy wszystko wypracujecie... oczywiście, tylko najpierw dla siebie, potem dogadacie się, żeby było jeszcze mniej pracowników, bo przecież trzeba obniżyć koszty by były podwyżki, potem wymyślicie jakąś historię, że mogło być gorzej no i na koniec wszyscy będą zadowoleni.
            Jeżeli piszesz o koledze ,którego masz w sklepie co chodzi nic nie robi, nikt go nie chce itd. To pozwolisz ,że ja zapytam co Ty robisz w pracy , jak masz czas na obserwowanie innych " nic nie robiących" pracowników.
            Widzisz... niby inteligenty ale jednak czegoś Ci brakuje. Po pierwsze to jak koleś ciśnie się dziennie na dział na którym nie pracuje i jeszcze mi przeszkadza w pracy to wniosek jest prosty (zgadnij jaki - pewnie chce mi pomóc smile).. a po drugie, to są jeszcze przerwy, wiesz u nas jest 30 min. to dużo czasu na to by porozmawiać na jadalni o tym co nam przeszkadza w pracy. Właśnie on jest od pewnego czasu tą przeszkodą. Nie oceniaj czy pracuje czy nie. Ja pracuje a słyszałem o Tobie inne opinie jeszcze przed tym jak wpadłeś na tą drogę kariery... ale pewnie to pomówienia.
            > Związki zawodowe dla każdego pracodawcy są piętnem, bo walczą o ludzi, pilnują aby prawo było przestrzegane itd.Dla nas każdy związkowiec to jednostka ,o którego będziemy walczyć.
            A tu przykład jak manipulujesz ludźmi i faktami. Powyżej, że gdybyś wiedział kim jestem to wiedziałbyś o kogo nie walczyć.. dlaczego, bo wyraziłem swoją opinie. Dzięki za taki związek - jak powiesz co myślisz to jesteś niedobry, jak zgadzasz się z przewodniczącym w 100% to jesteś fajny - demokracja smile
            "Żaden Związek Zawodowy nie chroni przed swobodnymi karami, zwolnieniami, mobbingiem itd... od tego chroni PRAWO PRACY i KODEKS CYWILNY! " Zgadza się w 100 %. My nie chronimy przed tym co wypisałeś , jedynie ludzi uświadamiamy z których praw mogą skorzystać w danych sytuacjach, naprowadzamy ich na odpowiednia drogę.Jeżeli zajdzie potrzeba to mamy prawnika związkowego, który jest do dyspozycji każdego związkowca.
            A jednak przytoczę co napisałeś... bo cytat jest wymowny [i]""...Pamiętajcie, że w Castoramach ,w których nie ma związkowców pracodawca będzie mógł swobodnie: karać , zwalniać, stosować mobbing itd. wobec wszystkich pracowników. Soryy, ale ja jestem inteligenty i potrafię czytać - a u Ciebie to jakiś problem, bo nie rozumiesz nawet tego co sam napisałeś
            Każdy inteligenty człowiek widzi to co jest napisane i rozumie to poprawnie. Teraz próbujesz się z tego wymigać. Może następnym razem zastanowisz się co napisać, by nie pisać kłamstw, bzdur i pomówień, bo może znajdzie się jeszcze ktoś taki jak ja, kto będzie chciał Ci to powiedzieć.
            > Mam nadzieję ,że pracodawca też Ci da swojego prawnika , żeby mógł Cię bronić jak będzie chciał Cię zwolnić.
            I co i znowu insynuacje oraz groźby - jak nie z Wami to stracisz pracę....
            Pamiętaj ,że nikt nikogo nie zmusza do wstępowania w nasze szeregi. Nie chcesz ok, zawsze masz drugą opcję Radę Pracowniczą. Rada: Mogłeś podać swoje imię i nazwisko, wtedy na pewno pracodawca wybrałby Cię z tych 8 tysięcy, jako najlepiej gloryfikującego i może jakiś etacik by się znalazł.
            Oczywiście, nie zmuszacie, ale zastraszanie i pisanie takich kłamstw to w manipulacja.
            Życzę Wam powodzenia. Bo jak napisałem - Związki Zawodowe są dobre ale pod warunkiem, że ludzie z głową nimi zarządzają. Co do Ciebie - bez urazy - ale nie uważam byś był człowiekiem, któremu chciałbym lub mógłbym zaufać.

• 2.o.1.3 Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 15.02.14, 10:35
              Zgadzam się z Tobą chapiludek.
              Jak na razie to z dużym dystansem do OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska.
              Chcą się pokazać, że istnieją, że teraz to centrala ma się bać.
              W każdym sklepie jest inaczej - każdy kogoś lubi / nie lubi.
              Są tacy co pracują i im się chce, doceniają pracę inni lecą w ....!!
              Dużo osób się zapisuje bo boją się o pracę i głównie z tego powodu.
              Małe grono jest takich co myślą że zrobią tym na złość - centrali / dyrektorowi / kierownikowi.
              Ja też mogę napisać - nie zapisuj się do opzz bo wtedy na 100% zabiorą nam dodatek do niedzieli i nowe osoby nie dostaną stażowego bo w centrali potrzebne jest nowe stanowisko do radzenia sobie ze związkiem. Ujadajcie się na wzajem - będzie ciekawie!!
              Może się mylę ale jak na razie ani związek ani centrala nie działa dla dobra nas pracowników. Może faktycznie usiądziecie i pogadajcie jak normalni ludzie - aby było lepiej!! Może ktoś w centrali pomyśli by dać podwyżki pracownikom których już od dawna nie było - pokaże że nie potrzebne są związki aby było dobrze. Bo to błędne koło kręci się w złą stronę!! Premie turbo - to nie jest motywacja - motywacja to to - co mamy każdego miesiąca na kontach. Dlaczego tracimy i od kiedy?? Odkąd nie ma awansów i podwyżek!! To moje zdanie!! Castorama staje się jeziorem - pomału zamulonym. To taka najważniejsza sprawa - inna dotyczy relacji - centrala - dyrektor sklepu - kierownik - pracownik!! Wiele do życzenia!! To jest owoc powstania opzz w castoramie i grona nowych osób które się zapisują do tego związku.
        • bateria91 Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 14.02.14, 11:42
          nie zmienia to faktu, że są pracownicy którzy pracuja w castoramach na prawdę godnie bo zależy im na pracy. Nasuwa się pytanie - ile kuźwa jeszcze można wycisnąć z człowieka!!!! Jakie są granice wykorzystywania przez firmę castorama dużego bezrobocia! Jak długo w sezonie wytrzymają pracownicy po dwóch , trzech na zmianie ....?! Ludzie szukają pomocy chociażby w ZZ bo jak tutaj walczyć z takim molochem??!!
        • szakal2311 Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 15.02.14, 11:31
          Napiszę ci krótko na temat twojej wypowiedzi.
          Po pierwsze mnie zwolniono z Castoramy , bo nie było Związków Zawodowych i nie miał się kto za mną postawić a jednym z głównych powodów była chęć założenia właśnie Związku Zawodowego i zgłaszanie nieprawidłowości w nie przestrzeganiu Kodeksu Pracy .
          I dziwię się tym , którzy tak żle piszą o Związkach , bo robią sobie sami krzywdę , ale nie znam tych osób tutaj piszących więc nie wiem kto pisze pod tymi nikami te fałszywe oceny pracy Związku Zawodowego.
          Jeśli chcesz wiedzieć to obecnie są prowadzone dwie sprawy w Sądzie Pracy na mój wniosek.
          Obecnie kompletuję dokumenty do pozwu o Mobbing .
          Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam do Warszawy do Sądu Rejonowego VII Wydział Pracy 27 marca 2014 i 18 czerwca 2014.
          Pozdrawiam Darek .
          Ps. nie odpowiadam na chamskie zaczepki.
          • chapiludek Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 15.02.14, 13:30
            szakal... przykro mi, że Cię zwolniono ale jeśli chciałeś stworzyć związek i za to Cię zwolniono no i nie miał kto się za Tobą postawić, bo nie było związków - to takie masło maślane. Jak ktoś chce to zakłada związek - potrzeba jest 10 osób. Jak widać da się to zrobić, więc myślę, że to nie był prawdziwy powód... ale to moja subiektywna opinia.
            Co do chamskich zaczepek, to jak pewnie zauważyłeś - nie robię tego.. piszę to co myślę. W przeciwieństwie do niektórych - np. samego wielkiego OPZZ, który jak mu się udowodni, że gra nieczysto, to straszy i skreśla oraz się naśmiewa z tego, że mogę stracić pracę - związek zawodowy, który naśmiewa się z ludzi, którzy mogą stracić pracę to kpina.
            Powtórzę - Związki Zawodowe to dobra rzecz - narzędzie ale pod warunkiem, że zarządzają i należą do nich mądrzy ludzie, którym zależy na wszystkich pracownikach ale mają również pod wielką uwagę dobro spółki. Bo już wiele związków było takich, że doprowadzili swoim działaniami do upadku przedsiębiorstwa. OPZZ Konfederacja wyraźnie napisał, że jemu nie zależy na wszystkich - tylko na tych, którzy zgadzają się z Nim w 100% i mają takie same zdanie - To nie jest równouprawnienie i demokracja - to zarządzanie przez zastraszanie.
            Co do spraw w sądzie, to pewnie jest ich więcej.. Tak jak ktoś napisał. Są ludzie i ludzie, dyrektorzy i Dyrektorzy, są kierownicy i Kierownicy i w końcu są pracownicy i Pracownicy.
            Pamiętajcie - jest takie mądre przysłowie - WSZĘDZIE DOBRZE GDZIE NAS NIE MA - czy coś takiego smile Miłego dnia.
            Ps. Jeśli rzeczywiście stosowano wobec Ciebie mobbing - to życzę powodzenia w procesie!
            • lysywujta Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 15.02.14, 14:54
              Widzę kolego chapiludek, że złapałeś wiatr w żagle !!!
              Wybacz ,ale już nie będę prowadził z Tobą żadnej rozmowy, bo fakt jest taki ,że my się tu słownie upokarzamy , a powinniśmy myśleć jak pomóc tym pracownikom z Cieszyna , którzy już niedługo stracą pracę. Z mojej strony tylko takie info iż będziemy chcieli pomóc wszystkim pracownikom będącym w związkach jak i tym co nie są, bo chcemy i jesteśmy do tego zobligowani prawem. Najlepiej skonstruujcie najlepszy plan awaryjny dla Was , a my wesprzemy Was w Waszych działaniach . Jeżeli nie wyrazicie chęci na nasz udział w negocjacjach nie ma problemu. Nie będziemy tego negować ani próbować uszczęśliwiać nikogo na siłę. Możecie na nas liczyć prawnie i merytorycznie. Pozdrawiam i życzę sukcesów. Artur Wójcicki
              • kiedystobylo Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 19.02.14, 21:29
                Panowie, żywo jestem zainteresowany tą dyskusją, ale merytoryki brak. Włączam się z jednym pytaniem. Panie przewodniczący jaki dorobek w swoim życiu masz, ilu ludziom pomogłeś, ile wniosków zgłosiłeś do zarządu czy też rady, że, jak mniemam, teraz tylko związek pomóc może???
            • szakal2311 Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 15.02.14, 17:44
              Na początek napiszę ci tak , że od kiedy zacząłem mówić i pisać głośno o problemach w casto i będąc jeszcze pracownikiem jako jedyny potrafiłem się postawić i założyć sprawę w Sądzie jako odwołanie od nagany , którą otrzymałem i od tamtej pory stałem się obiektem ataku na mnie moich przełożonych!
              Nie czekałem długo i otrzymałem zwolnienie od którego się również odwołałem do Sądu i czekam na korzystny wyrok Sądu w obu sprawach.
              Dzięki moim działaniom czyli zgłoszeniom do Kontroli Państwowej Inspekcji Pracy , bardzo dużo się zmieniło w tym przestrzeganie Kodeksu Pracy , ale jak wiesz jedna osoba nic nie może a jak by wtedy były Związki Zawodowe to jestem pewien , że nie doszło by do takiej sytuacji.
              Może u ciebie w Casto było lepiej , ale u mnie tak nie było a widać to po osobach , które odchodzą .
              A co do sprawy o mobbing to będzie mocno o niej w mediach , bo szykuję niespodziankę !
              Nie podoba mi się co piszesz o Arturze , bo akurat o nim mogę powiedzieć same dobre słowa i jeśli twierdzisz że on nie robi tego co powinien i pisze kłamstwa to niestety nie zasługujesz na szacunek i przypisujesz swoją osobę do właśnie do tych osób dzięki , którym do dzisiaj jestem bezrobotny ( ale tutaj nie napiszę na głos co miałem na myśli).
              A z informacji od moich znajomych jeszcze pracujących wiem , że robi dużo dobrego.
              I to by było z mojej strony na tyle , bo jestem tutaj przelotem.
              Pozdrawiam Darek.
              • prawda998 Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 15.02.14, 18:20
                Jak jesteś przelotem???? debilu,już kilka razy Ci udowodniłem że TY PRAWDA to TY SZAKAL i inne.Już nie będę udowadniał bo wszyscy o tym wiedzą i szanuj ich i mój intelekt.Przecież piszesz o tym samym ,CHŁOPIE OGARNIJ SIĘ!!!!!!!!!!!!!!
                Trzeba być na twoim poziomie intelektualnym"małpa w zoo" aby tego nie zauważyć.

Jednym słowem ŻENADA!!!!!!!!!!!!!! pisać takie brednie,gdzie chodzi o poważną sprawę "OPZZ".
                NIKT CIĘ NIE CHCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zauważ to.
              • chapiludek Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 15.02.14, 22:12
                Szakal.. Kimkolwiek jesteś - nie o szacunek do mnie tu chodzi, ale o szacunek do ludzi.
                to co napisałem o OPZZ to prawda. Jeśli Artur w taki sposób podchodzi do ludzi, którzy mają inne zdanie, jeśli w ten sposób napisał - kłamie, bo zastrasza ludzi, żeby zdybać więcej i więcej. Taki Związek nie jest bezinteresowny - taki związek nie dba o ludzi, którzy mają inne zdanie, taki związek nigdy nie będzie skuteczny.
                Jak zresztą widać - sam przewodniczący wyłączył się z tej konwersacji, gdyż nie miał argumentów na to co napisałem. Zauważył, że popełnij szereg błędów i zrobił to co najlepsze.. wycofał się. Może dałem mu do myślenia. Może zastanowi się następnym razem nad tym co pisze, o tym co mówi i jakim prawem ocenia ludzi oraz decyduje - Tobie nie pomogę, Tobie pomogę... etc..
                To, że jak twierdzisz, postawiłeś się i założyłeś sprawę w sądzie to nie żadna odwaga w momencie kiedy już pewnie czułeś, że za chwilę stracisz pracę. Takich ludzi odwołujących jest więcej - w szczególności teraz, gdzie byle kto może wejść na internet przeczytać art. i dostosować go do siebie.
                Napisem już wcześniej - są ludzie i ludzie itd..
                Niestety Ty i Artur - czyli związek OPZZ Konfederacja - bo przecież go reprezentuje wrzucacie ludzi do czarnego wora - na samo dno - tych, którzy mają inne zdanie.
                Ja na tym zakończę - udowodniłem sobie samemu - właściwie to Wy udowodniliście mi swoimi wypowiedziami, że OPZZ to nie pomoc na jaką czekałem. Nie z takimi ludźmi, którzy wybierają sobie tylko łatwych partnerów do współpracy.
                • szakal2311 Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 16.02.14, 09:35
                  Odpowiem ci krótko , nie jestem w Związkach Zawodowych ale jeśli Sąd wyda decyzję o przywróceniu mnie do pracy zaraz pierwszego dnia się zapiszę a przez okres który spędzam na bezrobociu , odbyłem wiele szkoleń z zakresu prawa pracy plus liczne kontakty z organizacjami związkowymi oraz czytam sporo artykułów na temat łamania praw pracowniczych.
                  Całe to moje doświadczenie przeniosę właśnie do Związków Zawodowych Castorama .
                  Dlatego zwalniając mnie zrobili ogromny błąd , bo teraz dopiero wiem jak postępować racjonalnie aby móc w przyszłości pomagać kolegom i koleżankom w podobnej sytuacji.
                  Tak więc na koniec napiszę nie czepiaj się mnie , bo nigdy nikomu w życiu nie wyrządziłem krzywdy swoim postępowaniem , na nikogo w życiu nie donosiłem i zawsze byłem lubiany w pracy .
                  A zawsze tam gdzie się postawiłem bo tak mnie wychowano aby nie dać sobą pomiatać bo mam swój honor.
                  Nigdy nikt mnie przez 25 lat pracy nie zwolnił - jest to pierwszy przypadek takiego pracodawcy , zawsze zmieniałem pracę tylko dlatego że miałem lepsze oferty pracy i dzięki temu czegoś w życiu się dorobiłem.
                  Więcej nie będę z tobą prowadzić dyskusji , bo widzisz we mnie i Związkach wrogów a to jest kłamstwo z górnej półki.
                  Pozdrawiam Darek.
                  • kiedystobylo Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 21.02.14, 23:30
                    No panie szaka2311, widzę, że intencje masz „czyste”, jak cie zwolnili to im dokopać. Skoro 25 lat nikt cie nie zwalniał to ciekawe jestem za co ten zaszczyt cię spotkał? Ja też w kilku firmach pracowałem i żaden pracodawca nawet jak musieliśmy się rozstać to nie ryzykował sądem pracy. Ja tam po tym jak w związku jednym byłem mam raczej negatywne wspomnienia bo i tak za porozumiem stron rozstałem się z jedną robotą, a Związek nic nie pomógł. Zawsze trzeba mieć swoje argumenty i pracować uczciwie. Zgadzam się z chapiludek, tak panowie się nie nadają do tej roboty. Moim zdaniem założyli związek, żeby utrzymać robotę, dokopać pracodawcy i mieć z tego kasę, bo im więcej ludzi się zapisze tym silniejszą będą mieli pozycję, ale nie łudzę się, że jesteśmy tacy naiwni i widzimy co się dzieje. Pozdrawiam
                    • szakal2311 Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 22.02.14, 10:53
                      Napiszę ci tak !
                      Jeśli bym nie miał mocnych argumentów , to bym nie zakładał spraw w Sądzie i to wtedy kiedy jeszcze pracowałem , plus zgłoszenia do Inspekcji Pracy i to powinno ci wystarczyć .
                      A to jeszcze nie koniec czeka ich sprawa o MOBBING ,ale to po wygranej piewszej sprawie!
                      Wiesz najlepiej jest zwolnić jedną osobę , która jest nie wygodna dla Dyrekcji , niż czekać aż zacznie działać i założy Związki Zawodowe .
                      Jestem zadowolony , że doszło wreszcie do założenia Związków bo obecne Rady pracownicze jak ja pracowałem nic nie robiły dobrego.
                      Proszę cię o jedno nie pisz żle o twórcy tego Związku , bo naprawdę się stara i te ataki w niego
                      wycelowane są z góry wiadomym celu aby zrezygnował !!
                      Niech na to nie liczą tam na górze , a po wygranych sprawach w Sądzie i przywróceniu mnie do pracy , zaraz pierwszego dnia wstąpię w szeregi Związku Zawodowego i pokażę na co mnie stać , a potrafię walczyć o prawa pracownicze - poczytaj sobie moje poprzednie wpisy.
                      Pozdrawiam Darek.
                        • mavi2go Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 15.03.14, 15:53
                          Zapraszasz na forum, które nie jest dostępne dla wszystkich? A co to cenzurę uprawiacie?! Wolność słowa obowiązuje u nas od lat tym bardziej w necie. Ja się pytam dlaczego ktoś taki jak wy ma decydować o tym kto zostanie pryzjęty do tego forum, co to tylko wybrańcy? Ciekawe czy pisac mogą tylko wybrani, pewnie zwykli pracownicy to nie, tylko świta pana przewodniczącego. Przecież jest oficjalny profil związku na Facebooku, a już od paru osób usłyszałam, że tam komentarze są kasowane, pewnie na forum będzie tak samo.
                          • castonik Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 15.03.14, 17:02
                            Proces weryfikacji użytkowników działa dokładnie tak samo jak na tym i każdym innym forum. Warunkiem jest wypełnienie formularza rejestracyjnego i podanie prawidłowego adresu mailowego. Potem dostajemy wiadomość na podanego w formularzu maila i potwierdzamy założenie konta klikając w otrzymany link. Na jakiej podstawie twierdzisz, że dostęp mają tylko wybrańcy? To, że forum ma regulamin i zabronione jest obrażanie innych i podawanie nazwisk nazywasz cenzurą? Tak działa każde szanujące się forum w internecie. Musisz mieć świadomość, że jak na CASTODRAMACIE zwyzywasz kogoś z centrali podając jego nazwisko do do tyłka bardzo szybko Ci się dobiorą bo w sieci nigdy nie jesteś anonimowy.
                            Na nowym forum w krótkim czasie zarejestrowało się już prawie 100 osób. Nikt nie został usunięty i nikt nie decyduje o tym czy ktoś może tam pisać czy nie... Jest taka sama wolność słowa jak na każdym innym forum dyskusyjnym. Widać od razu, że oceniasz innych nie mając wiedzy jak jest na prawdę...Oczywiście pewnie nawet nie odwiedziłeś forum a masz najwięcej do powiedzenia. Pozdrawiam.
      • castonik Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 21.03.14, 21:43
        Nie możesz dostać pożyczki tylko i wyłącznie poprzez opieszałość centrali. Związki Zawodowe powstały w grudniu 2013 roku. Teraz mamy marzec a centrala nie potrafi zmienić odpowiednio regulaminu świadczeń socjalnych i włączyć do komisji osoby ze związków. Czy to na prawdę takie trudne? Nadal nie kumasz, że oni robią to celowo aby zrobić złą opinię dla związków? Najlepiej puścić informację - "przez związki nie ma wypłat z funduszu". Czyli winne są związki tylko dlatego, że powstały?
      • mavi2go Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 21.03.14, 21:49
        no to jak tak działa PAN PRZEWODNICZĄCY to to się w głowei nie mieści!! W czyim interesie pracuje?? A może konkurencji?? Czy ktoś, kto ma bezpośredni kontakt z Panem Arturem może walnąć go ode mnie w głowę? Dobrze, że Casto Wawa nie należy do OPZZ, inaczej bałabym się o swoje interesy. Człoweik z problemami psychhicznymi powinien zostać zamknięty w szpitalu, a nie piastować jakiekolwiek stanowisko…. To się dobrze nie skończy…
      • catom13 Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 21.03.14, 21:58
        maybelline78, ale to byłaś w ZZ casto i nie dostałaś przez to pożyczki czy zastanawiałaś się nad przyłączeniem?? Ja też nie dostałem, a słyszałem ze to PAN PRZEWODNICZĄCY zablokowała WSZYTKIE pożyczki, to jest nie do pomyślenia!!!! Pan i władca związku. A ciekawe co on dla robi w tych swoich godzinach związkowych, kiedy my na niego pracujemy????
        • wuwu1979 Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 21.03.14, 23:23
          Co po niektórym to w głowie się przewróciło. Nie rozumiecie istoty związków zawodowych. Przewodniczący związku jest jednym z nas, też pracuje w Castoramie. I z tego tytułu otrzymuje pensję...Czy to, że jest przewodniczącym to jakieś mega ekstra stanowisko? Nie sądzę. I nie jest opłacany przez nikogo z nas więc nie piszcie głupot. Nie jest jego winą, że centrala robi nam wiecznie pod górką. Że dla centrali (ale i niektórych naszych kierowników) jesteśmy śmieciami. Jeżeli centrala uważa, że zarabianie niecałe 20% od minimalnego wynagrodzenia w PL to coś ekstra to też się grubo myli.
          • szakal2311 Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 22.03.14, 10:19
            Brawo za ocenę tamtych osób!!!
            To w większości twory z góry , plus klony bojące się o swoje stanowiska!!!
            Oni zawsze będą pisać negatywnie o Związkach bo myślą że w ten sposób ośmieszą Związki ale to działa w drugą stronę na ich niekorzyść!!
            Coraz więcej osób czyta to forum , dowiaduje się Prawdy i zapisuje się do Związku!!
            A co do zarobków to masz rację w 100% .
            Dla mnie taki Związkowiec jest bohaterem bo robi to wszystko dla dobra firmy !!
            We Francji są Związki Zawodowe i poczytajcie sobie fora internetowe jak pochlebnie o nich piszą pracownicy i ile im zawdzięczają a nie słuchacie tego pijaru z góry.
            Mnie jak pracowałem kierownik i spółka obiecywała takie premie turbo jak we Francji i jak się dowiaduję to był kit na który wielu się złapało!!!
            Związki Zawodowe to jedyna alternatywa dla tych pracowników !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
            • mavi2go Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 25.03.14, 22:19
              szakal licz się ze słowami! Cytując ciebie „Dla mnie taki Związkowiec jest bohaterem bo robi to wszystko dla dobra firmy” – ale co robi? Skąd ja mogę wiedzieć, czy nie działa tylko na swoją korzyść, a gdy ja się przyłączę do związku to będzie miał mnie w poważaniu? Czytając to forum i słysząc co się dzieje mam bardzo niskie zaufanie do osoby, która związkiem zarządza… i nie chcę dla niego ryzykować mojego zatrudnienia. Nic nie mam przeciw związkowi, ale tu chodzi o ludzi, po treści komentarzy i nienawiści, jaka z nich bije mam spore wątpliwości czy w zarządzie związku po prostu są kompetentne osoby i godne zaufania……
              • 2.o.1.3 Re: OPZZ Konfederacja Pracy Castorama Polska 27.03.14, 21:18
                Już dawno nie byłem na forum wink Ciekawie piszecie - ale .... To, że przewodniczący wcale już nie pracuje na sklepie to normalne. Za dobrą pracę dostaje pensje aby mógł dalej realizować plany jak dogryzać centrali wink To samo dotyczy SIP-ów . Podobno w sosnowcu to elita najlepszych pracowników. "Top Casto" , "drużyna A" lub Mojżesz który prowadzi Nas do ziemi obiecanej wink Do czego zmierzam - Przewodniczący i Dyrektor personalny toczą własny pojedynek a oberwie się pozostałym. Jeden nalatuje na drugiego - jak dzieci!! Nie jestem za żadną stroną - tak jak w polityce PO i PIS = popis. Wiem że większość boi się o pracę, ale wstępowanie do związku z tego powodu to tak jak kupić zapasy jedzenia na kilka lat z obawy że będzie 3 wojna światowa. Szkoda że nie ma czegoś takiego jak ogólne głosowanie - kto jest za związkami w firmie a kto nie. Tak jak w wyborach - albo związek zostaje w firmie, albo nie!! i to by było sprawiedliwe. Jeśli większość nie chce opzz to załóżmy sami związek - drugi!! Może wtedy będzie ciekawiej!! A najlepiej jak zrobi to centrala wink
                Pozdrawiam wszystkich na forum

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka