Dodaj do ulubionych

Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa

• szyjacy_buty Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 19.05.15, 17:49
      Dobrze to sajek ująłeś. Taka jest niestety smutna prawda z której pracownik ma się cieszyć. Ale chciałem zapytać z innej beczki. Czy ktoś ze zgłaszających otrzymał jakąś odpowiedź z redline? Ja nie mam żadnej odpowiedzi ale mam wrażenie, że w zgłaszanych sprawach coś drgnęło. Ale mam wrażenie, że i tak chodzi o to by pracownik się wykrzyczał a sprawa i tak zostanie pozamiatana. Jeżeli jest to załatwiane drogą Anglia-Centrala Polska-region-dyrekcja to region w naszym przypadku stanie murem za dyrekcją i łeb sprawie ukręci. Inaczej sami by wtopili. Tak, że jak widać czerwony telefon to jedna wielka ściema chyba.
      • dramat8061 Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 19.05.15, 23:30
        Nie jestem od was ale postanowiłem napisać.
        Przeczytałem cały wątek ale zapewne nie do wszystkiego się odniose.
        Ostatnio było że nowy sprzęt.
        Kpina. Sam jeżdżę na widlaku który ma kilkanascie tys moto godzin. Wózek na budowlance jest częściej w remoncie niż w użytku pomimo, że w 2014 wsadzono w niego 80 tys złotych. Elektryczny lamaniec krzyczy o wymianę łożysk. Sprawnych paleciakow jest 7 z 16 na sklepie. Winda podnosi i jeździ jak chce. Podestów praktycznie brak. Pieski oba ledwo zipia.
        To sprzęt a teraz wyposażenie.
        Regały przykrecone na jedną śrubę bo taniej. Bez łączników bo żadna casto nie ma a mago drogo chce. Automat na stołówce zjada kasę albo nie działa wcale. Skanery na zewnątrz nie mają zasięgu bo od kilku lat nie można naprawić stacji. Baterie w wózkach wytrzymują max 3 godziny.
        Mógłbym w sumie w nieskończoność wyliczać. Wszystko było zgłaszane i za każdym razem jest "nie ma pieniędzy". Sprzęt zjeżdża się do absolutnego końca.
        Co do pracy dyrektorów.
        Pewien mój znajomy kiedyś powiedział. "Bez kierownika poradzi sobie każda firma ale bez pracownika żadna". Przez kilka lat pracowałem pod dyktatura Mirosława. Spytajcie teraz Łodzi czy im dobrze.
        Na szczęście mam to już za sobą. Niestety większość z dyrekcji jest właśnie taka. Przez kolesiostwo i jakieś dziwne układy dorwać się do zloba i teraz pogrąża każdego aby tylko maczac ryj w korycie. Dlaczego? Ponieważ gdzie indziej bez znajomości nie zostali by dyrektorami. W żadnej szanujacej swoje imię firmie. Niestety casto to teraz prywatny folwark kilku jegomosci którzy próbują nadawać łapówek ile się da zanim to wszystko się zawali. Osobiście poznałem ludzi, którzy te łapówki dawali i w centrali i dyrektorom. Jak tylko mi pozwolą to łby się posypia. Zarówno w centrali jak i kilkunastu dyrektorom. Nie przez fishera tylko przez prawo polskie, które zabrania zmow cenowych i marketingowych, ustawionych przetargów itp rzeczy.
        Jakiś dyrektor pytał co powinien robić dobry dyrektor.
        Notabene jeśli o to pytasz to nie powinieneś nim być.
        Dyrektor jedno co musi mieć na pewno to szacunek załogi. Ciężko się go zdobywa ale łatwo traci. Jeśli chcesz na ten temat merytorycznie podyskutować to zapraszam do wpisów bo widzę, że coś ostatnio "internet chyba odlączyli".
        Co do słupków.
        To nie jest do końca tak jak mówicie. Fisher jest spółką a co za tym idzie ma akcjonariuszy.
        Ci się zbierają co jakiś czas i chcą sprawozdania. Tyle i tyle zarobione i tyle i tyle planujemy zarobić. Dajmy dla przykładu milion. Akcjonariusze mówią nie. My chcemy dwa miliony. Co wtedy robi zarząd, generalny, centrala i dyrektorzy? Mają na uszach stanąć a dwie bańki mają być.
        A na czym się najłatwiej oszczędza?
        Na ludziach i wyposażeniu. Podwyżek nie. Nowego sprzętu nie. No ale brakuje załóżmy pół bańki do celu. No to co? Stworzmy turbo regresje. Niech szaraki zapieprzaja za niby premię. W końcu dojdziemy do pułapu, że ŻADEN sklep nie będzie w stanie jej wyrobić. Zresztą co to za premia jak sklep zarobił milion gorka a ludzie dostają po 200 złotych. Czysty biznes.
        Napisałem specjalnie regresja ponieważ tak to się skończy.
        Nie wiem czy w tym wątku ale ktoś pisa, że co kwartał dostaje 700 złotych. Gratuluję. Ja od początku tej premii raz dostałem 900 a tak standardowo to po 200 albo wcale.
        Opieprzamy się na sklepie?
        Nie. Po prostu osiągnęliśmy pułap, którego w tym miejscu już się nie da przeskoczyć.
        Ktoś gdzieś pisał , że w Warszawie zarobki może i są ze 3000 na miesiąc. Gwoli wyjaśnienia. Ja z dodatkiem stazowym mam 2600 BRUTTO, więc nie pierdolcie że takie są zarobki. Wyjaśniając jestem człowiekiem, który prawie najwięcej zarabia na moim dziale, więc to nie to że się opierdalam i nie zarabiam.
        Rozpisałem się trochę więc wybaczcie ale już mnie szlag z niektórymi rzeczami trafia.
        • szakal2311 Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 20.05.15, 18:40
          Czy wy nie potraficie zrobić zdjęć a potem ich wysłać do mnie ???
          Ja je przedstawię odpowiednim organom prawnym i zobaczycie jak szybko polecą odpowiednie osoby a nawet dojdzie do tego , że skończą z wyrokiem skazującym na pozbawienie wolności , bo to o czym piszesz to łamanie prawa!!!
          • dramat8061 Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 20.05.15, 21:28
            Robię i zdjęcia i nagrywam filmy. Trafia to do mojego albumu, który jest moim swoistym ubezpieczeniem.

Dziwi mnie natomiast inna rzecz. Skoro ja szarak jestem w stanie dokopac się do pewnych rzeczy to gdzie ludzie którzy mogą grzebać w kwitach?
            Co z przekretem z firmą sprzątająca? Co z podjęta decyzja aby dostawcą, serwisantem i kontrolerem sprzętu była ta sama firma? Co z zakupem jednych z najdroższych skanerów i umową skonstruowana tak, że za WSZYSTKIE naprawy płacimy. Co z Panem xardelem który wakacje na kanarach spędza na koszt atlasa? Co z magazynem centralnym, który zatrudnia Ukraińców i wali KAZDY sklep na dużą kasę a im inwentura się zgadza co do złotówki? Gdzie ten brakujący towar? Co z zawyzanymi fakturami za usługi, towar etc? Czemu towar był tańszy jak firmy same go dostarczaly a teraz z magazynu centralnego jest drożej? Czemu blokuje się kody towaru który się sprzedaje a na jego miejsce wstawia chłam którego pies nie chce obszczec?
            To tylko wierzchołek góry lodowej.
            Czemu ja szarak o tym wiem a ci co powinni takich rzeczy się dowiadywać to "nikt nic ne we"?

Nie jestem wirzchycielem. Jestem człowiekiem, który BYŁ dumny z pracy w tej firmie. Jednak boli mnie już dupa od ciągłego mnie w nią posuwania. Robię co do mnie należy i powolutku zbieram sobie materiał. Kiedyś zafunduje komuś taki anal, że będzie go piekło aż do śmierci.
      • plk.zuber Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 27.07.15, 00:11
        co ci kurwa powróciło, obsrywanie swojej pracy?! jedyny nowy temat to nasz dyrektor wnętrz, sory dekorator wnętrz ale ekipa tak mówi bo to takie koleżeńskie stanowisko smile i niech se będzie ja mam to gdzieś! tylko klienci pytają w weekendy albo popołudniu a wtedy tej osoby nie uświadczysz? więc zapytam w imieniu naszej ekipy, oczywiście nie całej bo niektórzy się do niej nie nadają a pracująsad jest to stanowisko dla stanowiska czy po to żeby sprostać oczekiwaniom klientów??? bądźmy profesjonalni bo w ten sposób sami sobie robimy koło "dupy" ! to jest stara nauka Romana architekta był na popach i w każdy weekend i wtedy właśnie był potrzebny! wtedy kiedy mógł komuś zaproponować swoją pomoc i klienci byli zadowoleni?!
        • szyjacy_buty Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 27.07.15, 10:41
          Zuberek, coś bełkoczesz ale nikt nie wie o czym. Jakoś nie na temat. Nawąchałeś się czegoś, czy napiłeś, a może zeżarłeś? Tej nie, to ciebie zżera... strach przed utratą. Wiesz co, my szaraczki nie boimy się tych wpisów. Pytanie dlaczego góra tak tyłkami trzęsie? Przecież wszystko jest acy cacy smile Wiesz co, ale fajnie, że w innych sklepach to czytają i o tym rozmawiają. Centrala też tym żyje i to was najbardziej boli. My w tej firmie byliśmy i będziemy z góra..... chyba czyją swój koniec. Nie tylko turbo się liczy dla nas ale również atmosfera i bezpieczeństwo w pracy a to jest zaniedbywane do granic możliwości i ty o tym doskonale wiesz. No ale macie KDSB który domniemuję, że już ZA WSZYSTKO JEST ODPOWIEDZIALNY, szkoda tylko, ża nie ma o niczym pojęcia . Pogratulować. Tak, że zuberek poluzuj zwieracz bi ci żyłka pęknie smile
          • plk.zuber Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 27.07.15, 21:44
            Powrócił wątek, ty tak napisałeś?! piszę o tym co gryzie ekipę, może ma to związek z naszym DSem i dekoratorem, ale niekoniecznie są to wasze i twoje wyobrażenia i wynaturzenia na temat dyrekcji, że źli i chujowi! już nie wspomnę o czepianiu się nowego KDSB bo to zwykła zazdrość jest, że awansował inaczej nie potrafię sobie tego wytłumaczyć. a tych wpisów nikt się nie boi ani góra ani dół smile niech każdy czyta czy ze sklepów czy z centrali, to nie boli czytanie smile Ja (My) w tej firmie zawsze jesteśmy i nie musimy być górą, bo jesteśmy tą firmą i tworzymy te nasze 8003 na pohybel malkontentom smile
            • szyjacy_buty Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 28.07.15, 09:20
              Nooooo... By się nie bali to by tak z trzęsącą dupą nie latali smile Śledztwo kto pisze temu dowodzi. I to po raz kolejny zaznaczam NIE JESTEM M.S. Przypisywanie do postów tej osoby jest dla mnie i dla niego obraźliwe. Musicie bardziej jeszcze skupić się na szukaniu smile Podpowiem wam. Dziś mam popołudniu smile BHP leży, bieżące naprawy leżą, bieżące przeglądy leżą a konserwatorzy to dwa ( bez urazy) ćwoki którym wmawiacie, że mają wszystko umieć bo za to im płacicie a chłopaki są zesrani bo coraz gorzej im wszystko wychodzi ale boją się cokolwiek powiedzieć, zresztą i tak poklepie się ich po pleckach i każe dalej robić w ciemno. Wszyscy wiedzą, że sklep się totalnie sypie, no ale przecież mamy ciśnienie na TURBO. Kosztem zdobycia premi za wszelką cenę i pokazania jaka dyrekcja jest mądra dochodzi do narażania nas na niebezpieczeństwo. Do czasu, kiedyś komuś z nas coś się stanie to wtedy inne służby wytłumaczą im co robili źle. Więc zuber przestań pieprzyć.
            • szyjacy_buty Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 28.07.15, 21:24
              A co do awansu na KDSB hmmm. Po pierwsze nie awansował ale obiecano mu co nie co i się skusił na kasę a jak przyjdzie co do czego to ON będzie WSZYSTKIEMU winien. DS i DGL wyprą się wszystkiego. Mają przecież od tego człowieka. Nie jest ważne, że nie ma w tym kierunku kwalifikacji, przygotowania zawodowego a co najważniejsze wiedzy. To jest atut dla dyrekcji bo taki w ciemno robi co mu wmówią, że tak trzeba. I to widać bo tak się cały czas dzieje. Tak samo pisał już nijaki Sajek i ma rację. Zobaczycie. A on? On nie ma już wyjścia bo nie chce roboty stracić. Ale niestety, niewiedza nie tłumaczy. Dyrekcja doskonale wie, że w razie czego kryminał jemu zagraża im dopiero drugoplanowo. No i teraz ciekawostka której zuber unika jak diabeł święconej wody. Na chwilę obecną mamy KDSB oraz KO. Ten drugi chwilowo chory. No ale jeśli nie pójdzie na rentę to chyba niedługo będzie musiał wrócić. Rozumiem, że wtedy odwołają KDSB? To ci jest zagadka. A jaka jest prawda? Będą wszystko robić by M.S. wyp......ć. Smutna prawda. Koleżanki i koledzy fakt jest taki,że ten sympatyczny lubiany człowiek, dla wielu autorytet, osoba doskonale znająca temat i własne stanowisko, dbająca o sklep nawet w urlopie dostanie na siłę wypowiedzenie. Ciekawe tylko jaki dadzą mu powód . Ot to będzie zagadka. Nie pierwszy on i nie ostatni ale dyrekcja kolejny raz da popis.
              • plk.zuber Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 28.07.15, 22:25
                Jak nie awansował? awansował był KD stażystą więc to jest awans! piszesz kłamstwa i nie tylko w tym poście! jaki kryminał za co? kolejne twoje kłamstwo i łganie! wprowadzasz ludzi w błąd pisząc! to są dwa odrębne stanowiska więc skąd wiesz że kogoś zwolnią? tak szczerze to bez sensu jest pisanie na tym forum gdzie: szyjacy_buty, saj-ek, stojace_drzewo tylko insynuują i kłamią nie mając żadnych podstaw ani argumentów! pracuję nie od dziś ani od wczoraj i robię to co do mnie należy smile a wy tylko oczerniacie swoją firmę! bez żadnych argumentów piszecie że dyrektorzy źli, że łamie się przepisy BHP, że jest chujnia i w ogóle! jeśli tak jest to ja nie piszę pustych słów, bo dawno bym z takiej firmy odszedł smile ale to widocznie wam nie starcza honoru albo odwagi? potraficie tylko opluwać i nic poza tym! to jest praca, kapitalizm i wolność i nic się nikomu nie należy od tak! dyrektor jest dyrektorem, kierownik kierownikiem, a doradca doradcą i musi zapierdalać tzn. robić swoje smile więc co złego w tym jest? że tak źle spostrzegacie firmę? że straszycie prokuratorem, PIPem? niech przyjdzie PIP bo prokurator nie ma po co smile i co ta inspekcja ma stwierdzić, że jest ok bo tak jest! wystarczy porozmawiać z ludźmi na PSie albo w jadalni czy na palarni smile zarabiać każdy chciałby więcej ale nikt nie narzeka i pracuje smile więc te wasze wpisy to jest kurwa robienie wstydu naszej CASTORAMIE! bo jeśli się chce coś zmieniać to napewno nie pisząc jakieś wynaturzenia na forum!!! chyba że sprawia wam to satysfakcję i bijecie konia przy tym, że mogliście kogoś obsmarować bo nie starcza wam odwagi w realu?! nie pozdrawiam tych co piszą takie rzeczy ale jestem pewien,że 99 % ekipy nie ma takich poglądów smile a zresztą życzę wam szybkiej i bolesnej śmierci tym wyżej wymienionym smile i nie piszcie że piję, coś biorę czy co tam< bo piszę w pełni świadomiesmile
                • mb142 Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 28.07.15, 22:54
                  dobry wieczór. Nie miałem już tu pisać ale jak czytam te bzdety które wypisuje plk.zuber to rzygać mi się chce. osobiście brałem udział z jednej z tych ostatnich powodzi i jak kiedyś za K.O i pamiętam bardzo dobrze ze było mówione żeby nie wchodzić na magazyn jak jest zalany bo studzienki były otwarte . I mówiono mi ze jak się wpadnie przy wybijaniu wody ,ciśnienie jest tak duże ze może wciągnąć pod wodę. A najlepsze ze wtedy pomagał nam regionalny logistyk. Już pewnie tego nie pamięta bo on już nie pomaga. Za KO jak podjął decyzję o wyłączeniu prądu ostro się tłumaczył w warszawie ale zawsze mówił ze dla niego ważniejsze jest zdrowie i życie człowieka a nie funkcjonowanie sklepu czy tez towar. Nie rozumiem tylko jednego to nie był pierwszy przypadek zalania i do dzisiejszego dnia nic nie zrobiono z tym aby nas nie zalewało. Musi się coś stać żeby w końcu pomyśleli w Warszawie na ten temat, teraz chowają głowę w piasek.
                  • plk.zuber Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 29.07.15, 21:51
                    Żadnych bzdetów nie wypisuję! piszę prawdę! nic nie może Ci się stać jesteś w 100% bezpieczny smile chyba że była by wielka powódź taka naprawdę to też jesteś bezpieczny bo zasilanie zostanie wyłączone! pod wodę to może Cię tylko wciągnąć Nessi więc nigdy nie jedź na urlop nad Loch Ness smile
                    • mb142 Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 29.07.15, 22:12
                      Zuber co ty możesz wiedzieć o wielkiej wodzi. ty pewnie masz strach wchodzić do wanny no chyba ze dyrekcja będzie ci kazała się wykąpać, a tak poważnie to ty widzisz tylko to co chcesz widzieć i co ci powie dyrekcja, (a może ty jesteś jednym z nich) mam wrażenie ze twoim całym życiem jest Castorama i ci d... uratowała bo tak pewnie byś skończył na bezrobociu , nie umiesz nic sam zrobić tylko czekasz aż ktoś ci coś każe i pokaże palcem. Pewnie prąd wyłączy elektrownia tylko co do czasu przyjazdu ? ty nie wiesz co mówisz i nie masz pojęcia co to wysokie napięcie . no tak jak ktoś ma do czynienia tylko z bateryjką 1,5V ( którą masz w zegarku) to co może wiedzieć na temat prądu.
                      • plk.zuber Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 30.07.15, 23:11
                        Coś tam wiem o wielkiej wodzie i o tych zalaniach, wiem co mówię bo nie mam do czynienia z bateryjką w zegarku bo mam nakręcany mechanizm smile a tak poważnie to tylko przy naprawdę potężnym zalaniu jest niebezpieczeństwo porażenia a wiecie czemu? bo są zabezpieczenia które uniemożliwiają dostaniu się wody do rozdzielni! i zabezpieczenia są robione na polecenie dyrekcji która to podobno nie dba ani o bhp ani o nasze bezpieczeństwo! Castorama nic mi nie uratowała a i na bezrobociu nigdy nie byłem. A co do całego życia to też nie jest moim życiem, choć pewnie jego częścią, bo to w pracy każdy z nas spędza 8 godzin dziennie. Ale nie do zaakceptowania jest dla mnie wieszanie psów na dyrekcji, bo to też ich praca! każdy powinien być zaangażowany w to co robi i robić to jak najlepiej potrafi! obojętnie jakie zajmuje stanowisko! czasy się zmieniają i stanowiska też smile ale swoje trzeba robić, a nie oskarżać wszystkich o wszystko! tak jak my na PSie jesteśmy rozliczani z tego co robimy tak samo nasi przełożeni są rozliczani z tego co oni robią!
                    • saj-ek Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 31.07.15, 18:21
                      Ty zapewne doskonale wiesz. My zakładamy, że KO wróci do zdrowia i będzie dalej panował nad naszym bezpieczeństwem a KDSB albo będzie mu pomagał albo wróci skąd przyszedł. Dyrekcja chciała drugą szansę by zacząć od nowa no więc zobaczymy. Swoją drogą czy ktoś wie co z M.Sz? Jak jego zdrowie?
                      • saj-ek Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 31.07.15, 18:24
                        A ty ZUBER faktycznie przemyj sobie oczy bo tak jesteś zaślepiony, że syfu w około nie dostrzegasz ( albo uparcie nie chcesz). Przecież to widać, że tnie się wszystko a bezpieczeństwo przede wszystkim. Obiekt idzie w ruinę a wszystko po to by pokazać jaka to dyrekcja jest dobra i pod jej wodzą jest TURBO. Głupek tylko tego nie widzi. Życie jednak dowodzi, że takie działania mocno się mszczą.
                            • niskiegowzrostu Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 03.08.15, 19:03
                              Witam wszystkich na forum. Tak czytam co jakiś czas ten wontek i krew mnie zalewa. To co wyprawia ds i dał to rozbój w biały dzień. To są ludzie którzy Sprzedali by własną matkę dla kariery. Wstrzymywalem się z pisaniem bo nie lubię robić komuś koło dupy jak inni to robią w naszym sklepie począwszy od ds poprzez dgl kierownictwo (nie wszyscy kierownicy. Każdy wie o kogo chodzi) na nie których pracownikach skończywszy. Kłamią w żywe oczy klepia po plecach jaki ty jesteś dobry ach och a tak naprawdę w d..... wszystkich mają. Wracając do M.Sz to jestem 100% przekonany że nawet nie pozwolą mu wejść na górę a co dopiero podjąć pracę. Masz ds publicznie mówił się że K.O u nas będzie pracował i nikt nie myśli o zwolnieniu. I tak zostanie oficjalna wersja dla nas. Powie na zebraniu będzie taki tekst pożegnaliśmy MSZ bo sam chciał odejść a my zawsze idziemy na rękę pracownikowi.Głośno też mówi się o czerwonej linii. Szczerze też napisałem parę słów ale to jedna wielka ściema. Obiecuję że jak coś się dowiem więcej na temat nowych pomysłów naszej szanowny dyrekcji Napewno tu to opiszę. Tak apropo kto wpadł na pomysł wymiany automatów do kawy? Bo nie dosyć że kawa to mydliny to na dodatek drogo jak na Batorym. Poprzednia kawa była za 50 groszy i każdemu smakowała. To fakt NIKOMU NIE DAMY POBIC NASZYCH CEN
    • szyjacy_buty Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 04.08.15, 22:53
      Doszły mnie słuchy, że jutro czyli 5 sierpnia o godzinie 10 dwóch naszych szanownych orłów z dyrekcji nie wykluczone, że przy współudziale sępa z regionu szykują ekstra powitanie M.Sz. Co będzie? Chyba wszyscy się spodziewamy. Intryg ciąg dalszy. Słuchajcie dwa małe gamonie, przestańcie rozpowiadać na około jak to nic sobie z wpisów nie robicie, bo wszyscy wiedzą, że zwieracze was bolą bardzo. Oświadczam wam, że jeżeli jutro spełni się to co myślę (g10) to jazda rozpocznie się całkowicie na poważnie. I naprawdę nie obrażajcie mnie bo nie jestem ani konserwatorem, ani M.Sz. Dodam, że o to czy piszę na forum pytaliście mnie już 4 razy. Choć byście stopy mi przypalali to się nie przyznam natomiast kiedy się zwolnię ( bo nie zakładam podłożenia mi świni bo jestem za niski) to się ujawnię. Więc bądźcie cierpliwi bo to popłaca. I módlcie się bo zapowiadają na noc możliwość ulewy. Cześć. Acha. A kawa jest totalnie do dupy. Ciekawe kto i jaki miał interes w tym by zmienić dostawcę który wszystkim pasował.
      • stojace_drzewo Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 06.08.15, 09:36
        To nasz dział konserwacji mocno wczoraj się skurczył. KO wywalil tak jak zresztą zapowiedzał dyr Janusz pseudonim Zuber. Konserwatora "awansowano " na doradcę w dziale R90 w nagrodę że dyr nie wiedział że wyłącznik zasilania jest na schodach. No cóż jakby dyr chodził pić do stołówki naszą smaczną kawę to mógłby mieć okazję przeczytania do czego służy przycisk który wszyscy mijamy kilka razy dziennie. Chciałbym też korzystając z okazji przeprosić nasze maleństwo (na największym stołku ) za to że klamałem jak pytał czy piszę na forum. Otóż piszę smile. I proponuję zmienić tytuł wątku na: " niesamowite przypadki Guliwera w świecie olbrzymów". Normalnie nie wiadomo co będzie jutro i kto poleci i jak daleko. Z życzeniami wielu hemoroidów dla naszych kurdupli wasz największy choć nie jedyny fan.
        • niskiegowzrostu Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 06.08.15, 10:13
          Dzisiaj się dowiedziałem o przeniesieniu konserwatora na dział R90. Nie wiem jaki jest tego cel dokładnie ale mogę przypuszczać że to zagrywka aby sam się S.B zwolnił. Ja wierzę że nasz niedoceniany konserwator który zawsze pomógł w awariach tych małych i tych dużych przeważnie przez telefon bardzo rzadko przyjeżdżają na awarię ponieważ nasz sklep miał w jednym palcu.( wiem o tym bo sam nie raz dzwoniłem i wolałem dzwonić do S.B niż do T.A) Ciekawi mnie teraz jak nasz drugi konserwator sobie poradzi z tematami tym bardziej że cały czas chodzi i marudzi że ma to wszystko w d....e. Pewnie czyta to S i obiecuję ci ze juz nie będę dzwonił do ciebie i pewnie nie chciał bys abym ci juz głowę zawracal. Teraz kolej wykazać się Naszemu jednemu konserwatorskie. Życzę Ci powodzenia i trzymam kciuki abyś nie poddał się tym karakana.
        • plk.zuber Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 06.08.15, 23:32
          Nie bardzo rozumiem "KO wywalili tak jak zresztą zapowiedział dyr Janusz pseudonim Zuber"? Kto z Was zna prawdę? żeby kogoś zwolnić albo wypowiedzieć umowę trzeba mieć argumenty. I nie neguję pracy naszego K.O., znał się na niej! może były inne powody?! tego nie wie nikt! a co do konserwatora to uważam, że zna się na tym co robi tzn. ma nasza castę w małym palcu mówiąc potocznie! zawsze pomocny i zna się na rzeczy smile raczej bolały kogoś inne rzeczy i to nie koniecznie dyrekcję! choć oni są najgorsi jak tu czytam? ale ich praca taka sama jak nasza tylko inna odpowiedzialność! ale szacun że nasz nowy z R90 podjął wyzwanie i nie poszedł na L4 albo coś! da sobie radę tak jak my dajemy (to w końcu nasz chleb powszedni i nic trudnego) ale ja go widzę tylko na tym stanowisku na którym był!! a tutaj tylko opluwanie siebie nawzajem, bo to dyrektor zły a to casta się sypie, a to coś! ale choćby to, że przez tyle lat jebaliśmy w pocie czoła dosłownie a teraz na dworze 32 a na na hali 22 to już tego nikt z Was nie potrafi dostrzec? mam w chu... co myślicie o moich postach, ale pracujemy razem i szanujmy się nawzajem a tylko wtedy ta firma będzie lepsza od góry do dołu smile a tu ktoś straszy PIPą tylko po co jakie prawa są łamane? tak samo jak ze związkami zawodowymi, po co one w naszej firmie? chyba tylko po to żeby knuć ale dla siebie! w tym roku zablokowały podwyżki, w zeszłym BENEFIT! po co to nam? proszę o jakąś konstruktywną odpowie!!!
          • stojace_drzewo Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 07.08.15, 00:20
            To może nas oświecisz i napiszesz za co został zwolniony? Na kradzieży złapany na łapówkach czy może za to że z nocki przychodził do pracy i nie przestrzegał czasu pracy ? Co takiego nawywijał ? A czy nie odmówił czasem fabrykowania dowodów do usuwania innych ? Napisz napisz osobiście pękam z ciekawości. Co do Sebola to nie rozumiem dlaczego miałby chorować jeśli jest zdrowy. Bo na to liczysz ? A napisz kiedy w historii dużego sklepu bywa jeden Konserwatora ? Bywa 3 ale jednego duży stary sklep to chyba niekoniecznie. No ale w końcu reklama był jeden to i konserwacji może być. I tak samo będzie jak z Karolem któremu miały wyrosnąć dwie dodatkowe ręce (jego żona się nie zgodziła ) wink.
            Nowe wyzwania taaak to napisz ile trwa szkolenie handlowca aź będzie samodzielny a ile Konserwatora.Napisz kogo macie na jego miejsce będzie prościej.
            • mb142 Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 07.08.15, 00:39
              Nie wiem jak to jest przeszkolić konserwatora żeby był tak jak seba , miał sklep w jednym palcu i jak było trzeba zrobić z igły widły tez to potrafił , ale wiem jak to jest jako handlowiec trzeba lat żeby zapoznać się z produktami jak i z firmami tym bardziej ze cały czas coś jest wprowadzane nowe. Ja twierdzę ze to był pretekst przeniesienia na dział aby sam zrezygnował tylko komu przeszkadzał kierownikowi , dyrekcji czy tez swojemu zmiennikowi. Powiem tak handlowców nam potrzeba ale konserwatora również i niech każdy zajmuje się tym co potrafi najlepiej. szkoda Mirka to naprawdę był gość pewnie wrzepiał się na sklepie rożnych rzeczy ale to jego praca była i jak coś widział zawsze zwrócił uwagę ale nie straszył naganą czy upomnieniem. A nasz nowy kdsb nie zna się na niczym i co najlepsze każdego straszy naganą. Kolego kdsb byłeś dobry na dziale jako zastępca czy jak później stażystą po co sie pchałeś w coś o czym nie masz żadnego pojęcia.
              • mb142 Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 07.08.15, 00:55
                a to tak z innej beczki

Tutaj jesteś: Strona główna | Aktualności Kraj W upalne dni pracownik może odmówić wykonywania pracy
                Źródło: Newseria
                W upalne dni pracownik może odmówić wykonywania pracy
                2015-07-06 06:55

Pracownik może przerwać pracę, jeśli zbyt wysoka temperatura powoduje jego złe samopoczucie. Nie może też być za to ukarany obniżeniem wynagrodzenia. Polskie prawo nakłada też na pracodawcę obowiązek dostarczania podwładnym wody do picia w upalne dni. W odpowiednich warunkach powinni pracować zarówno pracownicy etatowi, jak i zatrudnieni na umowę zlecenie i dzieło.
                Wysokie temperatury mają negatywny wpływ na organizm człowieka: mogą prowadzić do porażenia słonecznego, skurczów cieplnych i udaru cieplnego, zakłócają też pracę układu oddechowego, krążenia i pokarmowego. Upały negatywnie wpływają też na wydajność pracy, zarówno pracowników fizycznych, jak i biurowych. Badania amerykańskiej firmy Captivate Network pokazały, że podczas upałów aż o 20 proc. spada produktywność, a o 19 proc. zdolność koncentracji wśród pracowników biurowych.
                REKLAMA

Polskie prawo nakłada na pracodawców obowiązek zapewnienia podwładnym odpowiednich warunków pracy w upalne dni. Przede wszystkim muszą oni nieodpłatnie zapewnić wodę do picia ? osobom pracującym na otwartej powierzchni, gdy temperatura wynosi powyżej 25 st. C, a pracownikom biurowym, gdy słupek rtęci przekracza 28 st. C.

? Czasami temperatury przewyższają możliwości organizmu i wtedy ludzie pracujący w wyjątkowo ciężkich warunkach otrzymują napoje witaminizowane, energetyzujące w związku z większym wyczerpaniem podczas pracy fizycznej. Pracownicy w budownictwie pracujący na zewnątrz muszą mieć dostarczone około 90 litrów na osobę do umycia się, w okresie letnim pracodawca powinien o tym pamiętać ? mówi agencji informacyjnej Newseria Maria Kacprzak-Rawa, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektora Pracy w Warszawie.

Źródło wody nie może znajdować się dalej niż 75 m od stanowiska pracy. Pracodawcy nie mają obowiązku skracania dnia pracy w czasie dużych upałów, mogą to jednak zrobić. W takim przypadku nie wolno im jednak zmniejszać wynagrodzenia. Mogą także wyznaczyć dodatkowe przerwy w pracy. Pracodawcy mają też obowiązek zapewnienia dopływu powietrza w pomieszczeniach pracowniczych.

Jednak nawet gdy pracodawcy zapewnią odpowiednie warunki pracy podczas upałów, może się zdarzyć, że pracownik nie będzie w stanie wykonywać obowiązków ze względu na zły stan psychofizyczny. Może on wtedy przerwać pracę, także bez konsekwencji finansowych.

? Warunki BHP powinny być stworzone takie, żeby zapewniały bezpieczną i dobrą pracę. W pomieszczeniach zamkniętych należy pamiętać o świetlikach, o wertikalach, wentylacji czy klimatyzacji, żeby temperatura była dogodna do wykonywania pracy ? mówi Maria Kacprzak-Rawa.

Obowiązki pracodawcy w tym zakresie dotyczą wszystkich pracowników ? zarówno tych zatrudnionych na umowę o pracę, jak i na podstawie umów cywilno-prawnych.

? Pracodawca może zapłacić grzywnę od 1 tys. do 30 tys. zł kary za nieprzestrzeganie przepisów BHP. Pracownik z kolei powinien porozmawiać z pracodawcą, jeśli on nie wypełnia swoich obowiązków. Jeśli to nie poskutkuje, można złożyć skargę do Okręgowego Inspektora Pracy w Warszawie

Newseria.pl
                  • niskiegowzrostu Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 07.08.15, 08:49
                    Panie PS i DGL wiem ze to namiętnie czytacie to już pewne ale pamiętajcie jedno trzeba być człowiekiem bo role mogą się kiedyś odwrócić i was będą gnoić ja wy teraz. Mamy już taki jeden przypadek na swarzędzu kierownik budowy i zastępca. Traktujecie ludzi gorzej jak psy woda w trzech miejscach na sklepie przy takich upałach co z tego ze jest klima a co mają powiedzieć ludzie na ogrodzie magazynie i na budowie z chłodnego w skwar. są już przeziębieni ale co tam sprzedaż i kasa jest najważniejsza. sprawdzanie kto schodzi na socjalne aby kupić sobie coś zimnego do napicia się .
          • szyjacy_buty Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 07.08.15, 10:38
            Zuber, wyluzuj zwieracz bo hemoroidy tobie pękną. Wszyscy wiedzą jak jest. Wszyscy wiedzą kto i od kiedy działowi technicznemu szył buty. PIPem nikt nie straszy tylko nie wiadomo dlaczego skoro wszystko jest tak pięknie tak się tego boicie. Ja się M.Sz nie dziwię, że was podjebał. Odpowiada pięknym za nadobne. On to przynajmniej robi oficjalnie. DS doskonale widział ich wizytę. Miałem ubaw jak widziałem jak wodzi za nimi wzrokiem a w głowie wielki znak zapytania. Myślę, że jak będzie oficjalna kontrola to będą inspektorzy mieli podane wszystko na złotej tacy. No ale dyrekcja się niczego nie boi więc portkami nie trzęsie smile A co do Seby? Hmmm.... albo mu życie tak umilą, że sam odejdzie, albo go wyp...ą przy pierwszej okazji. Z PS zdecydowanie łatwiej się pozbyć niż z technicznego. Wystarczy jeden "niezadowolony" klient.
      • szyjacy_buty Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 10.08.15, 16:50
        Dzisiaj w godzinach dopołudniowych był w naszej Casto ten sam pan który ostatnio towarzyszył M.Sz. Bardzo długo chodził po całym sklepie i wszystkiemu się bacznie przyglądał. Robił sporo zdjęć między innymi pracownikom. Bardzo go interesował sposób rozłożonych towarów, w ogóle szczegółowo zwracał na wszystko uwagę. Jestem pewien go na 100% bo gość dość charakterystyczny. Oj mam wrażenie, że teraz to będzie nas czekał trudny okres kontroli. Szanowna dyrekcja narozrabiała, a cierpieć będziemy my wszyscy bo przecież nigdy nie będzie winny uchybieniu dyrektor tylko zawsze pracownik lub nic niewiedzący wpuszczony na minę nasz KDSB. A swoją drogą po ostatniej wizycie M.Sz z tym gościem niezła zadyma się zrobiła smile Takiego śledztwa to dawno u nas nie było a monitoring aż się gotował smile No cóż. Było by wszystko w porządku to by się nie bali smile
        • szakal2311 Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 10.08.15, 18:29
          To normalna kolej rzeczy odnośnie odwiedzin na sklepie tych z góry!!
          Tak samo było w moim przypadku , przed moim zwolnieniem nawet 2 razy był u nas na sklepie dyrektor generalny ze swoją świtą i jak nigdy od 3 lat pracy w tej firmie nigdy nie podszedł do mnie i innych nadziale się przywitać , a na mnie to czekał aż 5 minut aż skończę pracę przy regale!
          Tak więc szykujcie się na zwolnienia tych co nie dają się zastraszyć a nie są na rękę dyrekcji, oni już wiedzą kto z was pisze tutaj i dużo mówi na sklepie , bo macie u siebie tzw, przydupasów , którzy regularnie chodzą na spotkania i na was donoszą bo muszą dbać o swoje stanowiska i podwyżki a co najważniejsze słoiki o spłatę kredytów!!
          Dlatego zawsze będą wam robić pod górkę , przymilać się , nie pić z wami wódki na imprezach bo boją się że rozwiążą im się języki i wszystko sypną .
          A do tego dochodzą regularne szkolenia na które chodzą i tam ich odpowiednio ustawiają !!
          A z waszych opisów to u was jest 100% MOBBING !!!
        • castomaniak1 Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 10.08.15, 22:35
          Jesteście już nudni na tym forum. Dawno nie czytałem, ale nic się nie zmieniło. Nie ważne co się stanie, to i tak jesteście zawsze przeciw. Nie pomyśleliście, że to w was jest problem? Brak klimy na sklepie - źle bo za gorąco, jest klima - źle bo można się przeziębić (wtf?) Nie ma Turbo - źle bo reszta ma, a my nie, jest Turbo źle bo tniemy koszty i sklep się wali. W którym miejscu sklep się wali? Przeliczcie wydatki na sklep z poprzednich 6 lat a z ostatnich 2. Kawa nie smakuje? To pijcie wodę, albo przynoście sobie kawkę z domu. Sklep nie jest idealny i cacy, ale te narzekania że jest tragedia to możecie o kant d.... rozbić. Widać mało się orientujecie jakie są warunki w innych miejscach pracy. Taaaaak, ja wiem że zaraz będzie, że to ja nie wiem. Skoro jest wiele miejsc pracy gdzie warunki są o niebo lepsze to czego tu jeszcze szukacie? Przecież gdzie indziej pracuje się 3h dziennie, zarabia 10000000 miesięcznie, a dyrekcja czyści buty na wejściu pracownikom no i dostaje się dodatek od zrobionej kupy w godzinach pracy. Oj zabrał bym was do kilku miejsc pracy, wtedy przykulibyście się do Casto i wszystkie zgryzoty zniknęły by jak ręką odjął. Cudów nie ma, ale jest całkiem przyzwoicie. Wiecie jaka jest różnica między mięczakami a twardzielami? Mięczak marudzi jak mu źle i niedobrze, a twardziel bierze swój los we własne ręce i działa. Można zmienić pracę (wam chyba zostaje Grecja, ale chyba za późno bo już te dodatki zabrali). Krowa, która dużo muuuuuuuuczy mało mleka daje. Co do zwolnień wśród konserwatorów to się nie wypowiem bo nie znam sprawy, ale to jakiś cuuud, do tej pory jakoś wszyscy marudzili że to nieroby, że siedzą więcej na przerwach niż coś robią, że zamykają się w kanciapie i w ch... walą, a teraz to niezastąpieni bohaterzy? Hipokryzja.. Mam pomysł, jak tak marudzicie to oddajcie waszą Turbo na rzecz Bhp coś się zawsze znajdzie do poprawienia jak tak marudzicie.
          • szyjacy_buty Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 11.08.15, 07:42
            Słuchaj castomaniaku odbiegasz od tematu i piszesz nieprawdę. Poczytaj sobie najpierw dokładnie te 200 postów a później pisz. Jak widzę nie masz zielonego pojęcia o naszym sklepie a głupoty paplasz. Słuchaj było by tak jak mówisz to dyrekcja by tak tyłkami nie trzęsła. A tak? Jak widać mają się jednak czego bać. Zamiast nas tu obrażać to idź do nich i zapytaj dlaczego się tak trzęsą. Zapytaj dlaczego dostali taką alergię na M.Sz. Chyba coś jednak za uszami mają i to baaaaardzo dużo wydaje mi się.
            • plk.zuber Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 11.08.15, 22:44
              Nareszcie ktoś napisał prawdę o 3 czy 4 piszących tu osobach, które poprostu piszą kłamstwa! bo obojętnie jakby nie było są przeciw i zawsze im jest źle! castomaniak ma rację to jest hipokryzja!!! nie zgodzę się tylko z jednym! wolałem sobie kupić kawę za 50 groszy niż za 1,60 zl ale przecież nikt mnie nie zmusza i teraz nie będę kupował, będę pil zimne napoje które są tańszesmile i szyjący buty ma jakąś obsesję, że ktoś się czegoś boi! nikt nie trzęsie tyłkami ani się nie boi, tym bardziej dyrekcja! bo nie ma czego!!! a jeśli masz takie obiekcje co do swojej firmy to jak napisał przedmówca są inne prace! nie musisz trzymać się kurczowo castoramy!!! ja pracuję bo mi odpowiada ta praca i nie narzekam smile
          • diament2karaty Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 11.08.15, 22:03
            Castomaniak geniuszu widać, że ty to oblatany w świecie to może zamiast pisać bzdety zam jedz do Grecji. A ciekawe co zrobisz jak nawali zasilanie w alejce i w ciemnościach będzie trzeba biegać bo nie będzie już nikogo kto ma jakiekolwiek pojęcie co gdzie jest. Albo zimą brama się popsuje i na budowlance łeb będzie urywać.
            A dlaczego mam przynosić kawę skoro zawsze piłem z automatu i dodam że płaciłem za nią. Dla kogo jest automat w stołówce ??? Wychodzi na to że nie dla nas.Ty policz ilu fachowców się pozbyliście myślisz że monitor będzie sprzedawał to zapraszam na PS tak życie zweryfikuje twoje pojęcie o sprzedaży. A wydatki mnie cieszą ale nie pamiętam aby tak mnie upodlano jak w przeciągu jak wolisz ostatnich lat.. Bo my to lenie wiadomo a kto mróweczka ciężko pracująca telefonikiem wiadomo gdzie.
            • stojace_drzewo Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 26.08.15, 23:09
              Zuber dopina sie do szelek jakie ma na sobie, a to dlatego, że trawers spadł mu kiedyś na makuwkę smile A co do regałów to odpowiadasz za to czego brakuje specjalisto od siedmiu boleści.
              Odpowiadając na pytanie kolegów z zaprzjaźnionego sklepu, tak My na forum dyskutujemy z naszą dyrekcją. Oni to ci wulgarni któży nie mają pojęcia o tym co się dzieje na sklepie.
              Premię, jak będzie, sam oddaj dla potrzebujących jako pokutę za swoją gkupotę. My wiemy jak wyglądały ostatnie dni, czego nie zrobiliście i czego nie kupowaliście i kto na to pozwolił.
              Na sklepie możesz sobie mówić sp... itd, tutaj to możesz chcieć co najwyżej loda ......
              Dlatego powiem tak, na drzewo jełopie.
    • negercasto Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 10.08.15, 18:31
      Pozwolę sobie pogratulować naszemu szefowi. Po co nam konkurencja sami gacie zdejmujemy i wywalamy lub przenosimy logicznych ludzi. Ciekawe kiedy uda nam się osiągnąć całkowitą porażkę. Proponuję kupić sobie w spożywczym litr oleju i spróbować wlać do makówki. Nie wiem czy pomoże ale napełniania nie zaszkodzi.
    • saj-ek Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 11.08.15, 22:46
      Z tym gościem co chodził po sklepie to jest fakt. Też go widziałem i nawet rozmawiałem z nim. Nieważne. Ciekawsze jest to, że telefonował do mnie dziś kolega który w centrali pracuje. Panuje tam wielkie ożywienie naszym forum. Dzień w centrali zaczyna się od tego co w Poznaniu słychać. Nie jest prawdą, że DS się nie boi co piszą. On robi pod siebie ze strachu. Robi dobrą minę do złej gry. Z tego co mi wiadomo to w ostatnim półroczu mieliśmy anonimową kontrolę na sklepie.Będę miał jeszcze coś ale czekam aż się potwierdzi. Zaczyna mi się widzieć, że dwaj wielcy się doigrali smile
    • mefisto.1 Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 13.08.15, 12:47
      Umówmy się, że Klima i inne inwestycje to nie zasługa obecnej ekipy. Na Klimę zgodził się jeszcze ostatni Prezes inne tematy to też zasługa poprzednich ekip.  Za co naszej centrali dziękujemy bo to naprawdę poprawiło komfort pracy i klientów nie odstrasza od nas. Gdyby jeszcze usunięto osoby które demotywują  załogę ( wiadomo o kim mówimy J) to osobiście uważam, że nasze zaangażowani e wzrosło by o 200 procent.  Poza tym odróżnijmy co to inwestycja a co to pomysły zarządców. Pomysłem obecnej ekipy jest nasz ogrodzony wybieg zwany palarnią oraz płot na budowlance który się przewracają, ta wspaniała kawa i rozlicznie nas z tego czy 5 minut dłużej czasem nie byliśmy w toalecie. ……..

Co do tego kto tu piszę, to cieszcie się, że nie słyszycie co ludzie mówią bo jeśli macie taki problem z czytaniem to od słyszanej prawdy zagotowałoby się wam.  Różnica pomiędzy nami jest taka, że my wiemy jak tu piszecie bo wasz punkt widzenia zasadniczo różni się od naszego. Oj specjaliści od zarządzania. Proponuje do fabryki dżemów się przenieść . Tam można z batem nad zakręcającymi słoiki stać, bo myśleć nie muszą. Traktujecie nas jak murzynów w koloni. I bez obaw nie macie
      • plk.zuber Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 13.08.15, 15:21
        mb142- ja nie wiem czy wy macie koleżanki i kolegów bo nic na to nie wskazuje po tym co piszecie, ja mam smile i coś jest na rzeczy z tym pedalstwem, bo najpierw że dyrektorzy się nie podobają ( uwierz mi oni nie muszą być ładni) a teraz wyjeżdżasz z jakąś pamięciówą przed lustrem, więc to zajeżdża smile

saj.ek - nie pomijam RED LINE, tylko tam piszecie takie same bzdury jak tutaj, więc nie będę się powtarzał!

mefisto.1 - "gdyby usunięto osoby które demotywują załogę" dobrze to napisałeś smile to już byś nie pracował, za te bzdury które tu wypisujesz i pewnie nie tylko Ty! bo to jest właśnie demotywowanie załogi!! każdy ma prawo do własnego zdania ale nikt nie ma prawa do obrażania innych! się praca nie podoba albo się w pracy nie podoba to czas ją zmienić!
        A tą fabryką dżemów to się w chuj popisałeś, tam pracują tacy sami ludzie jak my a Ty uważasz że można ich batem poganiać?!! to Ciebie też można w takim razie!!! zawsze chciej być traktowany tak jak Ty traktujesz innych! po tym wpisie już nie mam wątpliwości i życzę żeby Cię wyj.. zwolnili!

• saj-ek Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 13.08.15, 16:33
          Dziękuję, zuber. Twój wpis o red line utwierdził mnie w 100% w przekonaniu kto się kryje za twoim nikiem. Powiem tobie tak od zawsze uważałem ciebie za cymbała. Niestety ale stara prawda się powtarza. Trep zawsze pozostanie trepem i nie pomoże tutaj zmiana zawodu. Teraz już wiem dlaczego z takim zaangażowaniem tutaj się rozpisujesz. Ty również boisz się o swoją dupę smile Co? Strach, że poniesiesz konsekwencje swoich kretyńskich decyzji? Z utęsknieniem czekam na ten widok, jak zobaczę ciebie schodzącego ze schodów z kartonikiem. Ufam, że odbędzie się to w asyście tych dwóch wielkich. Zuber mam prośbę, nie odpisuj więcej na moje posty. Powiem tak abyś zrozumiał tak po wojskowemu: Czym ryj ! (Ps. Nazwiska specjalnie nie użyłem byś nie miał pretekstu do usunięcia postu)
          • plk.zuber Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 13.08.15, 22:14
            To źle cię utwierdził mój wpis i dobrze wiesz że mam rację na tą red line piszecie takie same bzdury jak tutaj. Nie boję się o swoją dupę i nie czuję żadnego strachu, że poniosę konsekwencję za swoje decyzje smile bo są zawsze przemyślane i zgodne z linią rozwoju naszej firmy! a tak szczerze to nawet nie wiem co to znaczy "czym ryj" bo to nie po polsku chyba napisane smile a w wojsku na pewno nie byłeś bo tam nie potrzebują takich co im ciągle źle i ciągle płaczą!
        • mb142 Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 13.08.15, 17:31
          Jak byś dobrze to zrozumiał to byś wiedział że tą pamięciowe to ty sobie robisz i wmawiasz sobie ze że jesteś najlepszy. Uwierz mi ty nie masz kolegów jestem w 100 % przekonany. A wazelina to od ciebie jedzie na kilometr. Obyś się tą wazelina przy lizaniu nie wymiotowal
            • plk.zuber Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 13.08.15, 22:32
              To napiszcie dlaczego tyle osób w naszej cascie nie sra tak jak wy w swoje gniazdo i tu i na red line?! robią swoje od A do Z i bardzo mile się z takimi ludźmi pracuje smile dlaczego? bo dla mnie to nic więcej jak to że wy jesteście marginesem, takim reliktem społeczeństwa a teraz mamy inne czasy i nic za nic się nikomu nie należy! tak samo dyrektor, tak samo jeden z nas z PS czy magazynier albo pracownik firmy sprzątającej to są moi współpracownicy czy jak nazywacie koledzy i chcąc pracować w tej firmie muszę z nimi współpracować!! jak nie będę chciał to poszukam innej pracy!
                • saj-ek Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 13.08.15, 22:48
                  A tobie były trepie z tego dusznego pokoiku tam na górze odpowiem, że większość naszych pracowników to ludzie na kredytach a ci będą zawsze robić to co im każą. Będą po cichu pomstować, między sobą gadać co się nie podoba ale publicznie się nie odezwie bo jak robotę straci to leży. Ja natomiast nie mam kredytu, pracuję sobie spokojnie i piszę śmiało co mi się nie podoba. Mam do tego prawo. A jeżeli uważasz, że nie to szoruj na policję.Już chyba w kwietniu odgrażaliście się, że zawiadamiacie kogo trzeba i co? Brak podstaw? Prawda? A może obawa, że w śledztwie wyjdą na jaw ... różne rzeczy? Przeżyłem w tej firmie już wielu dyrektorów i gwarantuję tobie, że ci dwaj wielcy nie są moimi ostatnimi. A jak ciebie wyp....ą to obiecuję, że prosto w oczy powiem tobie kim jestem bo po prostu cię nie lubię.
                  • stojace_drzewo Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 14.08.15, 10:36
                    Nasz malutki często skarży że źli ludzie piszą na forum o nim. Zawsze szczerze się dziwie kto to może taką świnią być aby wyciągać na światło dzienne to co go boli smile . Z drugiej strony chwali się że na czerwoną linię mogą wszyscy pisać bo i tak mu nic nie zrobią. A podobno niektórych wtajemniczono nawet i byli zaszczczyceni odczytaniem listów z red line. smile ech szkoda że nie wywieszono tego przed stołówką. Z życzeniami wielu hemoroidów dla wiadomo kogo. smile smile smile i wszystkiego dobrego dla tych którzy są dla mnie inspiracją aby tu pisać czyli moich kolegów i koleżanek pracujących na PS-ie.
                  • castomaniak1 Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 15.08.15, 15:25
                    diament2karaty - Ty mnie zapraszasz na PS? Możesz mnie tam spotkać 5 dni w tyg przez 8h. Chcesz zamienić się na pensję? Chętnie wezmę Twoją. Z tego co wiem to na budowlance są bramy podwójne, oraz nowa kurtyna powietrzna, która odcina napływ powietrza z zewnątrz smile Bramy i tak obsługuje serwis, podobnie jak windy oraz elektrykę. smile Upadlano Cię? Ja nawet nie spotkałem się z podniesiony głosem. Może pracujemy w różnych miejscach?

saj-ek - Nie rozumiem Twojego postępowania, na forum kozaczysz, że nie masz kredytu i mówisz co Ci się nie podoba i bla, bla, bla a jakoś do tej pory ciągle u nas pracujesz? Nie ma konsekwencji w Twoim działaniu. Jak kopnie się psa, to pies ucieknie (naturalny mechanizm obrony), Ciebie "gnębią" i nadal zostajesz? Masochizm? A nie, to pewnie rodzaj poświęcenia i męczeństwa. W sumie wiadomo dlaczego anonimowo, pewnie wstyd, że nie potrafisz wziąć losu w swoje ręce i zmienić pracy?(innych trzymają kredyty) Idź do góry, zabierz swoje papiery, trzaśnij drzwiami i powiedz, że masz to wszystko gdzieś. (Obiecuję, że osobiście zaniosę Cię na rękach gdziekolwiek chcesz i będziesz przez tydzień moim mistrzem). Chyba że.... już WIEM!! To musi być Antoni z PIS. Schowali go i się tutaj wyżywa! Antoni jesteś moim idolem, wracaj do TV! Teraz wszystko powiązałem; "Mamy dowody", "To jest spisek", "Układy" wszystko jaaasne ... ^^ Dyrekcja pewnie robi zamach... smile Uwielbiam to forum, jednak chłopacy potraficie poprawić humorek smile Myślę, że redakcja faktu może czerpać z was inspirację smile Jak się kiedyś ujawnicie to macie u mnie Pepsi, albo i nawet coca-colę bo teraz po 1,20zł smile
        • mmg45 Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 18.08.15, 21:24
          szanowni koledzy i koleżanki
          (wyłączając żubra i castomaniaka bo to ani koledzy ani szanowni) mam wrażenie że nasza firma popada w zapomnienie niszczymy co dobre od środka powiem tak Pan z ob.,i zaciera ręce i się cieszy, nawet nie musi się starać aby Nas zniszczyć my(czyli ekipa zarzadzająca) robimy to sami.Może to do władzy dotrze ale to już może być za późno! patrząc na ilość obsługi w naszym sklepie a u konkurencji to łapy opadają ,i te ciągłe wymyślanie ze tak będzie lepiej ,tworzenie banałów aby pracownik przypadkiem się nie nudził a i tak ma kupe roboty !!!Mnie najbardziej boli poklepywanie WłADZY PO PLECACH JEST DOBRZE ZAJE.....A POTEM Z GRUBEJ RURY DOJ....!!!!No te zmiany na ps to jakaś porażka ,my już nie jesteśmy wykwalifikowaną załogą bo przerzuca się pracowników dobrych w swoim fachu na inny dział gdzie się na tym nie zna i tak dobrze nie poradzi ALE MULTIDZIAŁOWOŚĆ HEHE a klient nie zadowolony a podobno to klient jest najważniejszy na sklepie ,ale co ja tam wiem pracownik ps-u, mnie się nie słucha jak mówie o tym
          • mmg45 Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 18.08.15, 21:33
            a i nie chodzi o poniżanie naszej dyrekcji tylko o racjonalne myslenie może czas pomyśleć racjonalnie aby coś dobrego z tego wyszło bo jak na razie to zero myślenia dwukrotny pracownik roku się zwalnia na gorsze warunki finansowe się zgadza nikogo to nie zastanawia on miał już dość presji sam to powiedział a był mega pracownikiem oby mu było lepiej
          • plk.zuber Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 18.08.15, 21:56
            Jak widać niektórzy z kulturą też na bakier smile ja pisząc zawsze odnoszę się do każdego a mnie pomijają, ale co mi tam "szanowny" mi się źle kojarzy.
            A co do samego postu to nie jest tak, że niszczymy siebie od środka?! Takie są realia i nie jest to żadne wymyślanie. Zaraz niektórzy napiszą że kiedyś było lepiej, że kiedyś było nas więcej, że kiedyś...., albo mnie zwymyślają?! Ale to było kiedyś a teraz mamy dziś i musimy się przyzwyczaić do zmian i teraźniejszości. Wiem, że tutaj popularne jest pisanie na nie i kto więcej wytknie dyrekcji ale na pewno nie tędy droga! Przecież te zmiany które odczuwamy my nasza "władza" jak to napisałeś odczuwa tak samo, a mimo wszystko się stara żeby było dobrze. Czy Ty, Wy myślicie że dyrektor nie wolał by mieć na zmianie na każdym dziale po 10 osób? Pewnie by wolał ale może nie może?!
            A może nasz pracownik roku chciał obrać inną drogę kariery (pracy), to bardzo pozytywna osoba, bardzo dobry pracownik i szanuję takich ludzi, ale może miał inny pomysł na pracę, skąd wiesz? no chyba że to Ty smile
          • plk.zuber Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 18.08.15, 22:08
            Ja pisząc zawsze odnoszę się do wszystkich, a tu mnie pomijają smile ale dobra jest "szanowny" źle mi się kojarzy smile
            A co do postu to nie jest tak, że niszczymy to co dobre od środka i że są to ciągłe wymyślania! Takie mamy realia i taką rzeczywistość. I musimy się do niej dostosować, wiem że zaraz ktoś napisze, że kiedyś było lepiej, kiedyś było nas więcej, kiedyś było ......, albo mnie zwymyślacie bo tu popularne jest pisanie na nie albo kto bardziej dołoży dyrekcji! Ale to wszystko było kiedyś a teraz mamy dziś i starajmy się żeby ta firma była taka sama! Ty, Wy myślicie że dyrektor nie chciał by mieć na każdym dziale po 10 osób na zmianie?! chciałby żeby mieć spokojną głowę i mnóstwo zadowolonych klientów, ale może nie może! więc te zmiany które odczuwamy my tak samo odczuwa nasza "władza" jak to napisałeś. A uwierz mi że oni też wszystko robią żeby było dobrze!
            A nasz pracownik roku i to nie jednokrotny może wybrał inna ścieżkę kariery(pracy), i niech mu będzie się wiodło bo to dobry człowiek, pracowity i po prostu on smile
    • zwierzak-z-palarni Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 20.08.15, 16:52
      Zastanawiałem się nad podobieństwami naszych ostatnich DS. Trochę mi zeszło, ale znalazłem niestety tylko jedną współką cechę.  Lista z moimi przemyśleniami poniżej po lewej jeden po prawej drugi.

Wysoki-………..
      Łysy-………..
      Szanowany-...
      Dbający o ludzi-.....
      ………….- Kłamca
      …………-Karierowicz
      ……….- Bez poczucia humoru
      ……- Nie lubiany
      …….- Nie biorący odpowiedzialności za swoje decyzje
      No i podobieństwo; Te same drzwi do pokoju

Mój post dedykuje Darkowi z siwą głową , człowiekowi który zawsze mnie rozśmieszyć potrafi oraz Sitowi ,bo wie ile trwa przerwa. Pozdrawiam Stojące D, bo twierdzi, że mam za małe kochones aby coś sensownego napisać. Oraz Sajka który niezmordowanie udowadnia wyższość proletariatu nad niską władzą. Oraz wszystkich facetów i facetki z naszej stajenki. Oczywiście również dziewczynki zuberka i castodramaczki . Specjalne wsparcie mentalne dla Tomasz z R80 bo wiemy o nagonce i trzymamy kciuki aby się nie dał. Pozdrowienia
        • plk.zuber Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 21.08.15, 22:35
          To zdanie które przerobiłeś, tyczyło się innej kwestii! ale racja dla firmy też możemy zrobić wiele, bo firma dla nas robi! a ktoś Ci broni zapisać się do związków, że piszesz zapiszmy się?! sam nie potrafisz? tylko szukasz poklasku czy co? wałęsa już był i nic to nie zmieniło smile a żebyś nie pisał że związki pomagają to popatrz przez pryzmat historii smile a co do Twojego postu, że gdzie może sobie pracownik pyskować z dyrekcją to napisze Ci, że może sobie pyskować choć nikt z dyrekcji naszej tu nie pisze! ale niektóre posty są obraźliwe i nie zawierają żadnych merytorycznych argumentów! a to jest zwykłe działanie na szkodę firmy!! poczytaj kodeks pracy! więc nie wiem z czego wynika Twoje puste zadowolenie?!
      • plk.zuber Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 21.08.15, 22:45
        OK zrobiłeś porównanie naszych dyrektorów, byłego i tego który jest dzisiaj!
        to teraz napisz argumenty dlaczego tak uważasz?
        pełen szacunek dla Dariusza, bo to spoko człowiek!
        ale co jest z tym teraźniejszym dyrektorem nie tak? napisz!
        mamy na PS o 15 stopni mniej podczas upałów, wymieniono windy(może są wadliwe ale serwis działa nad tym), sklep prezentuje się zajebiście( pojedź do innych cast i porównaj), robimy progresję i mamy ta jebaną TURBO może nie w największym wydaniu ale mamy smile więc o co chodzi?! tak się personalnie uczepiliście, bo są zmiany? zmiany są nie uniknione i każdy z nas o tym wie!
        • plk.zuber Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 21.08.15, 22:55
          Naprawdę Ci którzy piszą, nie maja żadnego kontaktu z rzeczywistością! zobaczcie inne firmy, popracujcie gdzie indziej a potem piszcie i obrażajcie!!! ja uważam, że to sama firma nas rozbestwiła, po prostu była za dobra?! do dzisiaj jest zajebisty kontakt z dyrekcją, w innych firmach tego niema! gdzie dyrektorzy mają czas i ochotę iść witać się z każdym i radzić, pomagać? w innych firmach mają wyjebane na to i na pracowników! a u nas nie i to jest złe???
        • stojace_drzewo Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 22.08.15, 00:12
          Co jest nie tak to chyba już było napisane, sugeruje zajęcia z czytania ze zrozumieniem.

Dyrekcja tu nię pisze to rozumiem jako dowcip. Zaiste telepatycznie przekazuje na forum swoje opinie. Taaak

Nie chodzi o zmiany Panie Dyrektorze a o brak inteligencji emocjonalnej. Tak wielki specjalista od zarządzania wie chyba co ten termin oznacza więc pominę wdawanie się w szczegóły i jeszcze raz odsyłam 200 postów wyżej.

A może Pan kolega zmieni pracę? My przeczekamy ten kingsais, damy radę. Dyrektorem się bywa a człowiekiem się jest (zazwyczaj bo są też wyjątki )

Skoro poprzedni DS był ok to rozumiem, że do standardów ludzi cywilizowanych zaliczyć należy pożegnania na zasadzie; to masz pudełko po butach i źegnamy i jeszcze patrzymy czy aby spinacza nie zabierzesz (oj buraki wy buraki wszystkich uważacie za tak ich samych jak wy ). I oczywiście byłeś na jego pożegnaniu. Ciekawe ilu przyjdzie na twoje i czy dostaniesz zamiast pudełka na buty pudełko po zapałkach.

Ci co na zebraniu mówili coś z sensem są już u konkurencji. My już tylko myślimy z sensem i wykonujemy bezsensy.

A skąd wiesz że nie jestem w związkach. Masz już listę?
          A liczę na twój pokłask smile

• plk.zuber Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 22.08.15, 19:34
            Jak jest tak to co może być nie tak? też czytaj ze zrozumieniem moje posty smile ja zawsze czytam ze zrozumieniem! i kurwa nie mogę was zrozumieć bo wy naprawdę jacyś masochiści jesteście, jest tak ch...., tak źle i mimo tego upodlenia jak napisał ktoś powyżej codziennie przychodzicie do pracy z uśmiechem to może być coś nie tak ale z wami?!
            Chodzi o zmiany, bo wam się nie podobają bo trzeba trochę inaczej pracować i myśleć bardziej racjonalnie! co do inteligencji emocjonalnej tzw. EQ to nie brakuje jej naszej dyrekcji ująłem to parę postów wyżej!
            Jeśli myślimy z sensem a wykonujemy bezsensy to napisz mi czy ta TURBO wzięła się z tych bezsensów?! Nie! gdyby nie zarządzanie tych jak ich nazywacie "małych" (choć nie każdy stał po wzrost, niektórzy po rozum bo on ważniejszy smile ) to byśmy mieli stock 25 milionów, rezerwę w pizdu i BS takie że nawet szkoda o tym pisać sad bo wystarczy popatrzeć na niektórych kierowników na sklepie i tak by było, że zamiast TURBO jeszcze byśmy musieli dopłacić centrali za straty które przynosi nasz sklep i za zamrożone pieniądze!!!
            Każdy ma listę osób będących w związkach zawodowych bo jest ogólnodostępna smile
                • mb142 Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 23.08.15, 15:02
                  zuber ta albo jesteś tak gł... albo ślepy. Pewnie ze 99% załogi chce pracować ale w normalnych warunkach jak przystoi na 21 wiek. a nie łamanie przepisów BHP na każdym kroku i udawanie przygłupa ze wszystko jest zrobione wszystko na czas. osobiście słyszałem rozmowę konserwatora z niby kierownikiem, jak konserwator zwracał uwagę na żle robione przeglądy kierownik tylko wzdrygną ramionami. wózki nie naprawiane na czas , szyba wybita w wózku od pół roku na dziale R-90 szyba wybita w wózku na pircie tez ponad pół roku . jak takie głupoty nie są naprawiane na czas to co z innymi rzeczami. Zaraz powiesz powiesz ze szyba to nie zagrożenie . Moze i nie chodź jeśli jest przewidziana we wózku to musi być. mógł bym wymieniać dużo rzeczy a jestem tylko zwykłym handlowcem to pomyśl co wiedzą ludzie techniczni.
              • plk.zuber Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 23.08.15, 12:21
                uwielbiasz to czytaj smile tylko masz jakieś gejowskie skojarzenia te "majty i że walisz" co mam ignorować to, że piszą prawdę a wy oszczerstwa?!!! a piszesz totalne bzdury bo są i remonty i przeglądy więc jak się nie wydaje? jakim ludziom bez kwalifikacji? przebudowy na działach robimy od 17 lat jak pracuję! więc o co Ci chodzi? się nie podoba to wiesz co smile
    • lokil-oki Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 23.08.15, 17:32
      Sajek Ja uważam, iż można w naszej firmie wyrażać swoje poglądy bez obrażania innych. Potrafię wytłumaczyć niektóre decyzję Rafała. W mojej ocenie problemy i zamęt powoduje B. I będę przy tym się upierał bo mam dowody na poparcie swojej tezy. Co do konserwatora to oczywiście też wiadomo kogo to zasługa. Ja wiedziałam o tym że S. zostanie odsunięty kiedy przyjechał Pan z Gorzowskiego klanu M. Pan ten miał znaleźć haka na KO i wtedy też wysypał się że konsetwatorzy są do likwidacji bo piszą na czerwoną linię.  I zaczęli szukać chetnych na te stanowiska na innych obiektach. Wiadomo też jak to B. wpuścił do serwerowni jakąś firmę zewnętrzną bez nikogo z Casto bez ochrony. A jak sprawa się sypła to oznajmił że z firmą miał być kierownik któremu rodziło się dziecko. Tylko uwaga;  to oczywista ściema bo ten kierownik nie miał zostać. I tak to właśnie region kryje naszego B. A to podobno tylko wieszchołek góry lodowej. Są wałki na kwitach i td. Grubymi nićmi szyte a nie wszytko mogę napisać bo spaliłbym moje źródło inf. Jest jak piszę i zobaczycie ale dopiero jak go wywalą
      • castomaniak1 Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 23.08.15, 18:20
        BHP lezy po raz setny pytam w którym miejscu.? NIkt nie jest w stanie racjonalnie odpowiedzieć na to pytanie. (Jakieś bzdety wyssane z palca) Co do wózków na PIRT i budowlance - po kit w tych wózkach szyba latem? I tak chłopacy jeżdżą bez drzwi. Widocznie człowieku nie siedziałeś w zabudowanym wózku latem. (Będzie zima, będzie szyba) Nie ma wymogu, który stwierdza, że takowa szyba musi być. (Gdyby to było wielkie naruszenie to inspektor UDT nie dopuścił by wózka do jazdy). Maruderzy marudzą, bo w końcu ktoś się wziął za "układy", które dawniej oznaczały "czy się stoi, czy się leży...." Nie ma, albo pracujesz, albo won. Co do łamania BHP i przepisów prawa pracy to wy chyba nie wiecie co to znaczy. ^^ Śmiać mi się chce gdy ktoś rzuca jak to źle i nie dobrze. Weddźcie sobie na strone PIP-u i przeczytajcie raport o kontrolach w supermarketach. Sory ale do żadnego punktu niestety nie idzie u nas się przyczepić uncertain Może jak przeczytacie jakie nieprawidłowości zachodzą w innych sieciach to może przejrzycie na oczy i stwierdzicie, że u nas jest dobrze. Panowie, teraz już nie wystarczy że przyjdziecie do pracy, zjaracie paczkę fajek i wypijecie 30 kaw. Trzeba popracować smile
        • szyjacy_buty Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 23.08.15, 21:19
          Castomaniak właśnie, trzeba pracować a nie po sklepie chodzić i ściemniać i podsłuchiwać i pytać kto na forum pisze. Skoro dyrekcja wie ile kto wypił kaw i wypalił papierosów to może powinien mniej na palarnii lub przed kamerami siedzieć a więcej pracować. Aaaa nie bo u nas donosicielstwo kruluje. Na tym opierał się stalinizm ale jak wiemy daleko nie zajechali. Castomaniaku pijesz pod Sebola ale uwierz mi on nie pisze on tylko czyta. Tomek też nie pisze bo jest komputerowym łamagą. Zdziwił byś się KTO PISZE smile
        • szymianiuk90 Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 02.12.15, 10:46
          Ignorowanie przepisów BHP i tych zatwierdzonych przez dozór techniczny to moim zdaniem nienajlepszy pomysł... Jak nie przestrzegasz prawa, oddawania maszyn do przeglądu, to mogą Cię spotkać naprawdę przykre konsekwencje. Więcej o tym w artykule: wozki-widlowe-kursy-udt.blogspot.com/2015/12/przepisy-karne-dotyczace-dozoru.html
      • szyjacy_buty Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 23.08.15, 21:08
        Zuber przestań pieprzyć bo sajek ma rację. Tnie się na wszystkim by pokazać, że nowa dyrekcja jest dobra i doprowadza do premi. Ale wiemy, że tak zbyt długo się nie da ciągnąć. Jak wyjdzie na jaw to i tamto to kasa poleci aż miło a my premii przez pięć lat nie zobaczymy. Karakany się po tym nie dowiedzą bo już ich nie będzie. Mam nadzieję, że region który tym sklepem rządzi a szczególnie JS poleci równo z nimi. Rozbestwił nam się chłopina od czasu JJ kiedy to panował u nas
            • stojace_drzewo Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 24.08.15, 00:34
              Zapewne inspektor widział rozbitą szybę i nic nie powiedział, ale popraw mnie czy inspektor nie przychodzi raz na rok czasem ? Skoro szyby nie powinno być to po co producent ją wstawiał, dla ozdoby? Latem to kask przeszkadza w wózku nie szyba. A jak chcesz zobaczyć jak się łamie przepisy to pięknie widać to ..i tutaj jeśli byłbyś parownikiem na PS-ie, to byś wiedział , my podpisujemy, że będziemy przestrzegać przepisy BHP- tylko, że w niektórych przypadkach nie da się ich przestrzegać. Jak będzie trzeba to za przepisy zwolnicie a jak wam wygodnie to przymykacie oko, taki tam standard. Gdy ponabijasz trawersy na 6 metrowym regale to pogadamy o przestrzeganiu przepisów bajkopisarzu. Co do reszty to nie będę się rozpisywał aby swojemu działowi roboty nie dołożyć. Macie specjalistów od tego to niech się wysilą, nam płaci firma za pracę a nie za studiowanie rozwiązań w temacie BHP,
              A tak dla pewności gdyby czasem Sebastian z dnia na dzień zniknął z naszej firmy lub awansował do centrali smile Nasza Dyrekcja nie wie, ale jak się odbiera telefon służbowy to jest się w dyspozycji pracodawcy. Zgodnie z przepisami, pracownik ma obowiązek pozostawać w dyspozycji pracodawcy w obowiązującym go czasie pracy, który podlega ograniczeniom i nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w ciągu tygodnia. I co do zasady zatrudniony tylko wtedy jest zobowiązany do odbierania telefonu służbowego. Po zakończeniu wyznaczonych godzin pracy podwładny nie pozostaje bowiem w dyspozycji pracodawcy i nie musi telefonu odbierać - może go nawet wyłączyć.
              Pracodawca, który chce, aby pracownik był "pod telefonem" także poza pracą, musi powierzyć mu pełnienie dyżuru w zakładzie pracy lub innym wyznaczonym miejscu.
              Ciekaw ile wyjdzie godzin pracy jak się to podliczy . Ojjjjjjj chyba kodeks pracy nasz wspaniała firma łamie, choć nie to nie firma, to są ludzie i to konkretni. Jak nam przykro. To teraz nam napisz jak to się ma do tego przestrzegania przepisów o którym tak gorąco zapewniasz. A potem napisz, po co w srwerowni ta kartka na drzwiach z napisem kto tam może wejść,skoro jak pisze lokil wchodzą tam rożni inni kiedy to wygodne.Ja nie nadążam z tymi nakazami i zakazami jakiś suplemencik może czas wydać, bo mi na szkoleniu mówiono że to prawie jak święte miejsce. Albo nie, napisz jak to jest robić przebudowę na dziale a po tygodniu wszystko zmieniać . Powiedz kto za to powinien zapłacić ? Bo przecież sama się nie robi i zamiast obsługi mamy z handlowców dział remontowy. Nie wystarczy wiedzieć co to EQ w teorii. Na podstawie tego co się dzieje można doktorat zrobić z braku umiejętności wprowadzania zmiany i marnotrawienia majątku firmy. Co do premii to osobiście podoba mi się że potraficie ja zorganizować ale umówmy się to umiejętność przepisywania słupków i tak jak było pisane wcześniej, nawalone kosztów było ile się dało na konto Darka a teraz oszczędzamy.
              Szef swoją miarką mierzy, skoro my mamy układy to nasz szef co ma ? Skoro boli Cie nasza kawa, to daj przykład zlikwiduj swój kawomat w biurach. Ja z kawy zrezygnuje i nawet z tej coli której nie ma, jeśli zniknie ekspres do kawy na piętrze. A co do pracy to przypomnij sobie swój staż w Poznaniu i gdzie znikałeś w czasie pracy i na dyżurach. Tak to jest każdy swoją miarką mierzy........ My też swoje wiemy o twoich grzeszkach więc nie wyjeżdżaj nam z mądrościami, że w końcu ktoś się wziął. Bo to oznaczałoby, że przez te wszystkie lata nikt tu nic nie robił. I wszyscy Dyrektorzy wcześniej tolerowali nic nie robienie, aż przyszedł specjalista od zarządzania i wyprostował ten dołujący sklep.
                • szyjacy_buty Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 24.08.15, 08:19
                  Dołóżmy jeszcze, że z konserwatorów robi się fachowców od wszystkiego pod rygorem zwolnienia z pracy. Mają ( teraz ma) myć hydraulikiem, elektrykiem, spawaczem, specem od gazu, mechanikiem, elektronikiem.... cholera wie co tam jeszcze. Z ludzi którzy powinni być od przetkania sracza i naprawy klamki robi się mega wszystkowiedzących. Prędzej czy później doprowadzi to do wypadku. Przykre będzie bo na pewno tragedia dotknie któregoś z nas. Takie działanie się zemści. A konserwatorzy? Cóż, jeden to już ma to w dupie ale drugi? Z nerwów odjedzie nam na zawał a jak wiadomo jeden już miał. Nie użalam się nad ich losem, niech zapierdalają ale na miarę swojej wiedzy i możliwości. W kierunkach w których im się każe pracować to branżowcy po kilka lat do szkół chodzą a ci ludzie chyba wiedzę z księżyca mają brać. I co to nie jest łamanie przepisów?
              • plk.zuber Re: Totalne ignorowanie przepisów w Casto Murawa 25.08.15, 01:51
                taka ciepła noc, urlop a tak mnie rozpierdala i śmieszy to co tu wypisujecie! te wasze wymysły! zwolnijcie się i idźcie do archiwum X pracować tam macie zapewniony sukces smile smile inspektor jak to napisałeś przychodzi wtedy jeśli kończy się ważność badania sprzętu, ale jak ma ochotę może przyjść w każdej chwili w celu doraźnego badania i może zatrzymać każdą maszynę w każdym zakładzie pracy! po drugie to nabijałem trawersy na niejednym 6 metrowym regale i co to ma wspólnego z przestrzeganiem BHP? od tego są szelki żeby było bezpieczniesmile a jak ich nie używałem to tylko na swoją odpowiedzialność bo może nie lubięsmile ale jeśli dla ciebie to problem to nie musiałeś podpisywać tych wszystkich przepisów?! takie przebudowy są od X lat a wy teraz z tym wyjeżdżacie? napiszę z przymrużeniem oka wink jeśli się zesrałeś na tych 6 metrach to ja bym cię zwolnił za nie przestrzeganie higieny pracy smile a co do dyspozycji to przeczytaj kodeks pracy a potem pisz! albo kto ma płacić za przebudowę a potem zmiana wizji? twój pracodawca ci za to płaci!! co to EQ wiem w teorii i praktyce więc nie pogrążaj się w tych swoich pustych postach, beż żadnych argumentów razem ze swoim kolegą sajkiem! nikt się nie wziął tylko myśli racjonalnie smile