Dodaj do ulubionych

Twój głos.

10.10.19, 08:45
Dzień dobry.

Trochę nie na temat, ale tylko trochę. Szanowni pracownicy, już za kilka dni będziecie mieli możliwość oddania głosu w wyborach. Pamiętajcie o tym, że to dzięki znowelizowaniu kodeksu pracy przez PO możecie pracować w równoważnym czasie pracy. Dzięki nim na części sklepów pracownicy "tyrają" w soboty po co najmniej 9 godzin (ale w tę jedną niedzielę to nie trzeba tyle pracować, bo szekle trzeba by za to zapłacić).
Kiedy na MSI zapytałem swojego świetnego dyrektora, menadżera WIELKĄ gębą, wzorca cnót wszelakich dlaczego tak pracujemy, odpowiedział "że to decyzja dyrektora regionalnego"... Realy!?
Jak jest u Was? Jak oddają Wam te godziny? Czy wychodzicie wcześniej z pracy? Czy też może przychodzicie o godzinę później?

Edytor zaawansowany
  • casto 10.10.19, 12:30
    Ale po co teraz pracować po 9 godzin? Macie w soboty taki napór ludzi? U mnie w wszyscy pracujemy po 8 czy to sobota czy niedziela czy inny dzień tygodnia.

A co do wyborów i konsekwencji dla Castoramy to tak sobie ostatnio myślę że ciekawie będzie jak wygra obecnie rządząca partia i będzie (jeśli będzie) wprowadzała podwyżki płacy minimalnej. Najpierw ma to być 3000 a w następnym roku nawet 4000zl. Co zrobi Castorama? Już dzisiaj rozmawiamy o tym że nowi zarabiają więcej od tych z paroletnim doświadczeniem. Patrząc na tą niechęć w dawaniu podwyżek w Casto to raczej marne szanse na to żeby wraz z rosnącą płacą minimalną rosła też płaca osób doświadczonych. Podejrzewam że 4K to zarabiają doradcy najdłużej pracujący w Castoramie. Z jednej strony dobrze słyszeć że będą podwyżki i to nie zależnie od skąpców w centrali ale z drugiej strony podwyżek innych niż tych od państwa to pewnie nie będzie przez parę lat. Z drugiej strony albo i już trzeciej to powinno to zachamować rotację na sklepach bo wszyscy ci co dzisiaj płacą więcej niż w Casto ale mniej niż 4k pewnie też szybko sami nie podniosą tej kwoty więc zmniejszy się pokusa zmiany pracy. Teraz będzie tylko trzeba dać tę podwyżkę miesiąc wcześniej niż nakaże państwo i będzie można obwieścić na plakatach że to pomysł centrali za ciężką pracę jaką wykonujemy tongue_out
  • 8050sucks 11.10.19, 09:55
    Nie regionu tylko twojego ds.
    U mnie robimy po 8h i do domu.

Co do wyborów to ja nie idę.
    Nie dlatego że mam to gdzieś czy coś innego.
    Dlatego że każda z tych partii, te wszystkie mordy już były.
    Każda jedna partia robiła dobrze, problem tylko, że sobie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka