Dodaj do ulubionych

Oglądacie czasami

14.02.11, 00:20
rozmowy Miecugowa z jego gośćmi?
Ja juz kilkakrotnie trafiłam byłam na ten program.
Dziś była rozmowa z Tadeusiewiczem.
Kurcze, przerobiłam praktycznie, kiedyś kiedyś, kiedy tylko wszedł, jego podręcznik z sieci neuronowych. Warto było.
Miło się słucha i ogląda też.
Fajnie, że Miecugow zainicjował taki projekt.
Klasa!

--
Theory is when you know something, but it doesn't work.
Practice is when something works, but you don't know why.
We combine theory and practice: nothing works and we don't know why.
Edytor zaawansowany
  • damakier1 14.02.11, 10:59
    Też wczoraj upilnowałam i obejrzałam. Ja jestem zupełny laik i żadnego podręcznika z sieci neuronowych nawet w ręku nie miałam, a mimo to rozmowa była dla mnie arcyciekawa i fascynująca. Dobitnie to świadczy o wielkości prof. Tadeusowicza.
    W ogóle dobór rozmówców, których przedstawia nam Miecugow, jego zawsze świetne przygotowanie do rozmowy i sposób jej prowadzenia, a nawet wybór miejsca, w którym rozmowa sie toczy - to wszystko sztuka najwyższych lotów!
    A teraz łyżka dziegciu: kiedyś, kiedyś Inny punkt widzenia nadawany był o ludzkiej porze, a jeszcze często można było napotkac powtórki. Teraz trzeba wytrwać do środka nocy, a powtórek to już chyba wcale nie ma. W normalnym czasie trzeba patrzeć, jak która baba gotuje, śpiewa albo tańczy.
    --
    Chodzenie po bagnach wciąga.
  • maniasza 14.02.11, 22:08
    No fakt. Tak jak kiedyś Teatr Telewizji. Póxno, później, bardzo późno, wcale (jak z rozkładem PKP:)).
    Przestałam przez to m.in. oglądać państwową TV.
    Dlatego nie trzymam się programów, bo nie sposób swojego życia dostosować do ramówki stacji, nawet jeśli bardzo chce się coś konkretnego obejrzeć.
    Ale cieszę się, jak czasami na coś trafię wartościowego, jak ten program.

--
    Theory is when you know something, but it doesn't work.
    Practice is when something works, but you don't know why.
    We combine theory and practice: nothing works and we don't know why.
  • olga_w_ogrodzie 14.02.11, 22:38
    nie oglądałam tego akurat, a szkoda, bo temat neuronowy mnie interesuje mocno.
    niemniej, parę rozmów widziałam i bardzo podoba mi się sposób prowadzenia ich przez pana Miecugowa.

o.
    a właśnie w tejże chwili do Szkła zadzwoniła pani, która powiedziała panu Grzegorzowi, że program jego jest świetny, ale późno i bez powtórek - to, co Dama mówi.
    a pan Grzegorz rzekł był, iż ta rozmowa z panem Tadeusiewiczem miała oglądalność sporą.
  • witekjs 14.02.11, 23:59
    Nie widziałem programu, ale byłem przed kilku laty na wykładzie Autora.

Wprowadzenie do sieci neuronowych
    Przekład i opracowanie pod kierunkiem Ryszarda Tadeusiewicza
    Wydawca: StatSoft Polska
    Wydanie: Kraków, 2001

Ogólne informacje o książce

Książka ta jest przystępnym wprowadzeniem w świat sieci neuronowych. Od podstaw wyjaśnione zostały najważniejsze pojęcia związane z sieciami neuronowymi, zalety modeli neuronowych oraz problemy które mogą pojawić się podczas ich konstruowania. Przedstawiono tu najważniejsze (stosowane w praktyce) architektury sieci neuronowych oraz sposoby konstruowania różnych modeli (regresyjnych, klasyfikacyjnych, prognostycznych). Znakomity podręcznik dla początkujących oraz osób, które dopiero chciałyby się dowiedzieć co to są sieci neuronowe.
    Ta książka jest również częścią dokumentacji ST Neural Networks PL.

Wstęp
    W ostatnich latach bardzo gwałtownie wzrosło zainteresowanie sieciami neuronowymi. Są one z powodzeniem stosowane w rozwiązywaniu niezwykle szerokiego zakresu problemów, w tak różniących się od siebie dziedzinach jak finanse, medycyna, zastosowania inżynierskie, geologia czy fizyka. W rzeczywistości sieci neuronowe mogą być zastosowane wszędzie tam, gdzie pojawiają się problemy związane z predykcją, klasyfikacją czy sterowaniem. Ten olbrzymi sukces sieci neuronowych jest związany z kilkoma czynnikami: /.../

www.statsoft.pl/ksiazki/book10.html
    Ryszard Tadeusiewicz, ur. 1947; prof. zw. dr hab. inż.; Kierownik Katedry Automatyki AGH, członek PAN i PAU; informatyk, biocybernetyk, specjalista od sztucznej inteligencji; autor ponad 70 książek oraz blisko 700 publikacji naukowych. Członek zagraniczny Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych, Europejskiej Akademii Nauk, Sztuk i Literatury (w Paryżu) oraz Światowej Akademii Nauk (San Francisco/Minneapolis). Doktor Honoris Causa 9 krajowych i zagranicznych uniwersytetów, członek licznych redakcji i komitetów naukowych.
    home.agh.edu.pl/~tad//index.php?page=o_autorach〈=pl
    Tadeusiewicz, Ryszard
    Sieci neuronowe.
    winntbg.bg.agh.edu.pl/skrypty/0001/
    home.agh.edu.pl/~tad//index.php?page=linki〈=pl
    pl.wikipedia.org/wiki/Sie%C4%87_neuronowa
    Tutaj trochę inne, bardzo ciekawe opracowania :-)

Neuroscience and Brain Research
    www.fizyka.umk.pl/~duch/neural.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka