Dodaj do ulubionych

Kandydatury do odznaczenia OWBFzD

01.07.11, 09:33
Dworzanie, do dzieła!
--
"Dama ma - jak zwykle rację. I nie może być inaczej, skoro jest Damą."
(aut.: ToJaJurek)
Obserwuj wątek
    • ave.duce Mam pytanie! 01.07.11, 13:58
      Czy "kto" oznacza każde źwierzątko > czy wyłącznie homo sapiens?A może dwa w jednym?
      --
      ... nie mam kompleksów na punkcie swoich zdolności rozumowania ...> autorka > anwad
      Freedom > Forum ze Dworum
    • ave.duce To jeszcze raz ja... Mogie? 01.07.11, 21:44
      Pro futuro(?) >

Venus - na wypadek głodu
      Dzidzia Bojowa - na wypadek napadu
      Humbak - na wypadek oniemienia
      Czandra - na wszelki wypadek

Dla WSIech brąz poproszę.
      --
      ... nie mam kompleksów na punkcie swoich zdolności rozumowania ...> autorka > anwad
      • dzidzia_bojowa Re: To jeszcze raz ja... Mogie? 01.07.11, 22:14
        Od powietrza, głodu i ...napadu uchroń nas panie!:))
        Tak mi się skojarzyło:) Jestem gotowa nadstawić pierś swą bujną inaczej by chronić od napadu i tego podejmuję się ochoczo! Pro publico bono.

I w tym miejscu pragnę poprzeć gorąco propozycję udekorowania orderami wszelakimi, najlepiej z najcenniejszego kruszcu, popiersi Ave i Gat za zasługi i za całokształt.
        --
        http://www.e-gify.pl/gify/12000/przyroda/slonce/slonce27_(www.e-gify.pl).gif
      • trusiaa Re: To jeszcze raz ja... Mogie? 02.07.11, 20:14
        Venus - na wypadek głodu. No, to jest bardzo słuszna kandydatura i (jako samotna restauratorka, sobie a muzom, na ugorze i pod wiatr) na panavenusowe frykasy głosuję.
        Wszystkie kandydatury dotąd wymienione popieram takoż, a dodatkowo Forumowiczów wszystkich , co się w wątku niniejszym dopisali, gdyż oni tworzą Foruma atKmosferę.
        To ja już i myk!
        • ave.duce Re: To jeszcze raz ja... Mogie? 04.07.11, 12:54
          No bez urazy > Pan Venus piwniczkę Pani Samotnej Restauratorce odrestauruje i będzie git.

I mniamm - a propos... z głodu można paść!
          --
          @ nie chce mi się @ <<< Michaił Bułhakow >>>
          „Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus i nigdy w małej ilości”
          > Forum ze Dworum/Freedom
      • ave.duce Jeszcze raz to samo... 10.07.11, 08:10
        ave.duce napisała:

> Pro futuro(?) >
        >
        > Venus - na wypadek głodu
        > Dzidzia Bojowa - na wypadek napadu
        > Humbak - na wypadek oniemienia
        > Czandra - na wszelki wypadek
        >
        > Dla WSIech brąz poproszę.
        --
        "szczególnie znienawidzonego prezydenta, byłego dziś, nieżyjącego, ś.p. mojego brata" >
        Prezes Jarosław K.
        Forum ze Dworum/Freedom @ nie chce mi się @
    • damakier1 Re: Kandydatury do odznaczenia OWBFzD 02.07.11, 16:11
      Zgłaszam Scoutka - za to, że swą filmową pasję na FzD nam przyniosła i pięknie nas po filmach starych, dawno zapomnianych i po tych najnowszych oprowadza, że w pogaduły ciekawe filmowe i innych dworzan wciągnęła oraz za to, że blog Movie, movie otworzyła, żebyśmy mieli w gości gdzie chodzić.
      --
    • olga_w_ogrodzie Re: Kandydatury do odznaczenia OWBFzD 04.07.11, 21:54
      po przeczytaniu mrożącej krew w żylach historii jak to Dorolka Karolka z dachu ratowała
      narażając się na zabicie na oczach matki osobistej,
      stanowczo się domagam medala jakiego fajnego dla Dorolki tej, za wyrafinowane umiejętności ratownicze, poświęcenie i precyzję w zdejmowania kota z dachu i życia kociego ratowania.
      • damakier1 Re: Kandydatury do odznaczenia OWBFzD 04.07.11, 22:42
        > stanowczo się domagam medala jakiego fajnego dla Dorolki tej

O jakiego fajnego medala to się pisze we wątku "Damo, czyli Kapituło Jednoosobowa..." (czy cóś w podobie). Tłumaczę i tłumaczę, a mi co i rusz we wątkach orderowych bałagan robią. Chyba wzorem Wodzowej z mietłą będę po forumie latać. We w tym wątku składa się wnioski
        wyłącznie o przyznanie Orderu Wielkiego Budowniczego FzD z uzasadnieniem w jaki sposób zawnioskowany do budowy FzD się przyczynia.
        Zatem droga Ogrodniczko, albo uzasadniaj Dorolę do OWBFzD, albo składaj wniosek tam, gdzie się należy.

JKOiOWoP
        damakier

PS. Na marginesie pragnę zauważyć, iż fraszka dla córki zabicie w porównaniu z matką, gdy na jej oczach. Jasne? No...!

---------------
        • olga_w_ogrodzie Re: Kandydatury do odznaczenia OWBFzD 04.07.11, 23:28
          a jak Nietoperz za piersi podtrzymywanie jest kandydatem na Budowniczego, to ja Dorolkę za udowadnianie, iż FzD to zestaw ludzi, którzy zwierza tak kochają, że się w ratownictwie gotowi zatopić wprost w całości.
          przygarnęła Karolka, uratowała i tem samem się godnie zaprezentowała jako dwórka foruma tego.
          a kochanie i ratowanie zwierza jest tu przykładowe, wzorcowe i służy budowaniu forumowej idei : bo wszystkie zwierza nasze są.

a Kapituła się niech tak nie mądruje i mietłą nie straszy, bo się jej nos zrobi haczykowato jędzowaty i Pan Małżonek gotów sam za mietłę chwycić i Kapitułę pogonić hen, hen - krzyknęła desperacko i dała susa z foruma w obawie przed walnięciem, czym tam Kapituła pod ręką ma, w łeb.
          • damakier1 Re: Kandydatury do odznaczenia OWBFzD 05.07.11, 00:28
            No i czego się ciska? Jak jest uzasadnienie, to wniosek policzony i Dorolka się załapuje.
            A pan małżonek tak kocha, że i haczykowaty nos przetrzymie, a po prawdzie to i trochę haczykowaty on (nos, nie małżonek) już jest...
            Może spokojnie na foruma z susa wracać, Kapituła jest przy humorze, nie będzie waliła.
            Bradonocka!

JKOiOWoP
            damakier
            --
    • damakier1 Re: Kandydatury do odznaczenia OWBFzD 06.07.11, 10:22
      Aż się dziwię, że do tej pory jeszcze nie zgłosiłam i szybciutko zgłaszam panią Trusięę, której talentowi FzD zawdzięcza prześliczne i przedowcipne ilustracje wszystkiego, co zilustrowania godne, u której w jadłodajni najeść się wybornie można, a ponadto jest pani Trusiaa świetną główną specjalistką i gdyby nie jej niestrudzone poszukiwania, Kapituła nie miałaby czego przypinać i piersi Wasze gołe by były niczym święty turecki.
      Dodatkowo wnoszę o odznaczenie pani Tytanii, która nadzwyczaj dyskretnie swą niezwykle cenną pomocą orderowanie wspiera.
      --
    • damakier1 Re: Kandydatury do odznaczenia OWBFzD 08.07.11, 21:27
      Kapituła potrząsa, abyście się ocknęli. Już ostatni tydzień na zgłaszanie kandydatur do OWBFzD pozostał, a tu marazm i zastój. Nowych kandydatur ani widu, ani słychu. A potem będziecie płakać i zgrzytać zębami nadaremno. Dworzanie i Dworzanki, weźcie sprawy w swoje ręce. Wybierzcie sami bohaterów - budowniczych FzD!
      Niech żyje Święto E. Wedla (dawniej 22. Lipca)!

JKOiOWoP
      damakier
      --
      • tojajurek Re: Kandydatury do odznaczenia OWBFzD 09.07.11, 01:00
        Widziałbym jeszcze jedną, dawno nierozpatrywaną kandydaturę o specjalnych zasługach, osobę godną o jasnym obliczu i ciemnych kontaktach. Order dla tej osoby powinien być na błękitnej wstędze upstrzonej diamentami, noszonej na szyi, na granatowym mundurze. Do tego wyjściowa czapka kepi ze złotym pasem na otoku, zwieńczona srebrnym orłem, złote akselbanty, sznury funkcyjne, szamerunki, odznaki stopni i służb. Sam order powinien wyobrażać stromą górę, na którą trzy alegoryczne postaci: osioł, jeż i wiewiórka - wnoszą symboliczne dary: mirrę, kadzidło (nie ma się co chichrać) i złoto (w większych ilościach).
        Maksyma na medalu, złotymi literami złożona, winna brzmieć "Pars magna fui".
        Może pominąłem kilka drugorzędnych szczegółów, ale i tak chyba wiadomo, kto takie odznaczenie powinien dostać.
        • dzidzia_bojowa Re: Kandydatury do odznaczenia OWBFzD 09.07.11, 08:19
          Opisana prze Ciebie, Jurku, uorderowana postać, dla mnie jednak tajemnicza, zaparła dech w piersiach! Mam bogatą i bardzo plastyczną wyobraźnię i oczyma duszy ujrzałam ją w całej wspaniałości. O mało nie przyklęknęłam przeżegnawszy się z nabożeństwem.

Pełna podziwu dla całokształtu Jurkowej twórczości zgłaszam Jego kandydaturę do Orderu Budowniczego, nie wiedząc wszak czy mam do tego prawo z racji krótkiego stażu. Pragnę jednakże zwrócić uwagę Kapituły na Szanowną i Wielce Zasłużoną Osobę Tojajurka.
        • damakier1 Re: Kandydatury do odznaczenia OWBFzD 09.07.11, 15:15
          > Maksyma na medalu, złotymi literami złożona, winna brzmieć "Pars magna fui".
          > Może pominąłem kilka drugorzędnych szczegółów, ale i tak chyba wiadomo, kto tak
          > ie odznaczenie powinien dostać.

Jak już Wodzowa słusznie napomknęła, w tym wątku przyznajemy Ordery Wielkiego Budowniczego FzD w stopniu złotym, srebrnym tudzież brązowym. Niezwykle malowniczo przez Ciebie opisany order zwykłą droge służbową przejść musi - należy wniosek o ustanowienie takowego zlożyć we wątku Damo, czyli ..., stamtąd go Kapituła do Segregatora przeniesie, gdzie stosowny czas odleży, a dalej się zobaczy.

Co do proponowanej przez Ciebie kandydatury, to Kapituła jako osoba urzędowa nie może na swych domysłach polegać, a może się opierać jedynie i wyłącznie na propozycjach jednoznacznych. Wprawdzie Kapituła ma pewne wyobrażenie, kto się pod pięknym tym opisem kryje, to jednak w budowaniu Foruma ze Dworuma tak wielu pars magna fujowało (Wergiliuszu, wybacz!), że Kapituła nie odważy się samodzielnie osoby tej wskazać.
          W związku z powyższym, Kapituła uprzejmie prosi wnioskodawcę o ponowne złożenie propozycji zgodnie z niniejszymi uwagami.

JOKOiOWoP
          damakier

-----------------
    • gat45 Zgłaszam Witkajs jako Wielkiego Dokumentalistę FzD 10.07.11, 09:21
      Prośbę swoją do łaskawości czcigodnej Kapituły motywuję wielorako :

1] nikt tak starannie i wielostronnie nie dokumentuje swoich wypowiedzi,
      które skądinąd są
      2] zawsze nie tylko merytoryczne, ale i bardzo grzeczne
      3] BO GO LUBIĘ BARDZO !

Po mojemu zasługuje na złoto, ale to niech już Kapituła w swoim wielkim rozumie rozsądzi, bo ja jestem stronnicza.
        • olga_w_ogrodzie Re: Zgłaszam Witkajs jako Wielkiego Dokumentalist 10.07.11, 13:14
          też głosowo wzmacniam Żoliborz i Witka w całości, popierając także uzasadnienie Gat.
          Witek buduje, bo rzetelnie dokumentuje i jest uprzejmy, miły jak nie wiem co.
          oraz również bardzo lubię Witka tego.

popieram też kandydaturę ToOnegoJurka, któren nie żadne cegiełki, ale ogromne cegliska w budowę pakuje przez swoje opowieści, wiersze, wierszyki, limeryki.
          bym chciała, by parowo czyli parnie tj. parą dostali z Panią Kiciuś medala fajnego, gdyż bez Pani Kiciuś nie byłoby TAKIEGO Jurka, jak mniemam, a ponadto, Pani Kiciuś zezwoliła tu na publikację swych pięknych wierszy, więc jest budowniczką.
          a i fotki były ptastwa, zwierza ...
          że o zapierającej dech fotce samej Pani Kiciuś nie wspomnę, choć przed oczmi mi stoi czarowny ów wizerunek wciąż.

i jeszcze popieram też wszelkie wymieniane tu kandydatury, bo te kandydaty, co ich proponujecie, to też budują aż iskry lecą naobkoło.
          i wszystkich, co się we wątku pojawili też nominuję do medali, gdyż się pojawiając pokazali, iż im na ludziach z FzD zależy i ich zgłaszając do medali motywują do dalszej budowy zatem i sami budują też.
          • damakier1 Re: Zgłaszam Witkajs jako Wielkiego Dokumentalist 10.07.11, 14:37
            Od dawna mi po głowie chodzi zgłoszenie Pani Kiciusi, ale ogromna dyskrecja, z jaką się Pani Kiciusia przyczynia i buduje stwarzała mi obawę, że może to zbyt natarczywe będzie. Ale jak juz się Olgo odważyłaś, to z wielka ochotą się dołączam i pod kazdym słowem Twego uzasadnienia się podpisuję.
            Również, podobnie jak Jola, uważam że budowanie i wpływ ex.mili na order ze wszech miar zasługują. Jednak szanuję jej kategoryczną prośbę, by do odznaczeń jej nie wystawiać i do zgłoszenia głosu swego nie dodaję (z wielkim żalem).
            --
    • ta Re: Kandydatury do odznaczenia OWBFzD 11.07.11, 01:05
      TegoOnegoJurka zgłaszam, przyznając się głośno do uwielbienia całokształtu jego.
      Trafiłam przypadkiem czas jakiś temu na GW na wytwory przepiękne Onego w czas ciężki, niemocą złośliwą długo złożona, przez życie przeczołgana... A tu, Panie i Panowie limeryki przepiękne, że gamba szeroko i w zachwycie, a tu Panie i Panowie świat inny, lekki, dowcipny, z sercem, ciepłem, dobrocią.
      Czytałam, czytałam, a złe uciekało z sykiem, nawet coś tam ośmielona po czasie sama popełniłam, ale gdzież mi tam do mistrzów ...
      Panie Jurku Ony, na świat mnie wyciągałeś, nie wiedząc o tym :) ( duet Jurka i warianta_b przepędzał wszystkie zmory)
      I jak Onego Tego tutaj zoczyłam to mię zatchło z radości, tak więc, jeśli okazja jest, to Go zgłaszam sercem szczerym i wdzięcznym, jako Budowniczego Klasy Najwyższej Więzi Międzyludzkich i Spokoju Świętego.
      Panią Kociczkę cuzamen zgłaszam, albowiem wiadomo, że za wielkim meżczyzną zawsze stoi w cieniu jeszcze większa kobieta :) i bez Kociczki Pan Ony Jurek nie byłby takim, jakim jest.
      • tojajurek Re: Kandydatury do odznaczenia OWBFzD 11.07.11, 01:39
        Łomatko! Dziękuję, ale ten post, jak i kilka poprzednich, w zakłopotanie mnie wbijają, bo cóżem takiego ja biedny żuczek dokonał. Marność to nad marnościami, która co najwyżej jednym okiem wleci, a drugim wyleci. A i łagodności, z którą świat cały (no, z wyjatkami) do serca pragnąłbym przycisnąć, jakoś mi nie staje ostatnio, czego się wstydzę i sromam, z tym stawaniem zwłaszcza. A do tego komplementy niezasłużone gdy dają - łykam jak gęś kluski, choć od tego łykania to nie serce rośnie ino zadek coraz cięższy.
        Gdyby już Prezydencja uparła się odznaczać moją niegodną powłokę, to w zupełności byłby odpowiedni mały miś (może być złoty) z kwiatkiem w łapce (może być z brylantów i szafirów). Prosto, skromnie i niedrogo. Byle z serca...
    • ave.duce Re: Kandydatury do odznaczenia OWBFzD 14.07.11, 21:23
      Oj, tyle tych kandydatur ...popieram wszystkie te, co poprzednio RAZ jeszcze :)
      --
      "szczególnie znienawidzonego prezydenta, byłego dziś, nieżyjącego, ś.p. mojego brata" >
      Prezes Jarosław K.
      Forum ze Dworum/Freedom @ nie chce mi się @
    • damakier1 Re: Kandydatury do odznaczenia OWBFzD 18.07.11, 15:54
      Jqakby kto nie wiedział, to dziś juz trzy dni po ostatecznym terminie zgłaszania kandydatur.
      Kapituła już ma wszystko policzone, przemyślane i ustalone, ale kto, czym odznaczony będzie ogłosi w Święto E. Wedla (dawniej 22. lipca).
      --
        • damakier1 Re: Kandydatury do odznaczenia OWBFzD 18.07.11, 18:57
          Wszyscy odznaczeni są w wątku forum.gazeta.pl/forum/w,89075,123374938,123374938,Komunikaty_Jednoosobowej_Kapituly_Orderow_i_.html

Może byś w czynie społecznym piekny arkusz zbiorczy na Święto E. Wedla (dawniej 22. lipca) sporządziła?

Ukłony,

JKOiOWoP
          damakier

--
          • olga_w_ogrodzie Re: Kandydatury do odznaczenia OWBFzD 18.07.11, 19:22

się boję umawiać, bo nigdy nie wiem, co będzie za godzinę, ale spróbuję przygotować.

/ sekretarką bym była Jednoosobowej Kapituły Orderów i Odznaczeń Wszelakich oraz Pozostałych ?
            albo sekretzarzem, gdyż poważniej brzmi ?
            czy też tylko arkuszerką zbiorczą ?/
            • damakier1 Re: Kandydatury do odznaczenia OWBFzD 18.07.11, 19:43
              Ja tu tylko za skromną Kapitułę robię. Nie wiem, czy Kierownictwo zezwoli jednostkę kapitularną rozbudowywać, ale bardzo chętnie bym Cię w charakterze sekretarza aż generalnego u swego boku widziała.

JKOiOWoP
              damakier
              --
              • olga_w_ogrodzie Re: Kandydatury do odznaczenia OWBFzD 18.07.11, 20:19
                ależ nie.
                to tylko jednorazowe sekretarzowanie.

/nadmieniam, iż jestem już w środku traktu przygotowywania szkicu wersji roboczej Arkusza Zbiorczego Przyznanych Dotąd Orderów i Odznaczeń Wszelakich oraz Pozostałych.
                robota to trudna z powodu, że mnie bardzo ponownie czytane wpisy JKOiOWoP oraz odznaczanych i proponujących rozbawiają, co zakłóca sytuację powagi niezbędną do rzetelnego przygotowania AZPDOiOWoP./
                • olga_w_ogrodzie Re: Kandydatury do odznaczenia OWBFzD 18.07.11, 22:00
                  ośmielam się poinformować Kapitułę oraz wszystkich zainteresowanych, że, jakem siadła do przeglądania archiwów z dokumentacją pozwalającą na sporządzenie szkicu wersji roboczej Arkusza Zbiorczego Przyznanych Dotąd Orderów i Odznaczeń Wszelakich oraz Pozostałych,
                  zaraz po sugestii Kapituły, by się tym zająć, tak dotąd popieprzam z tą robotą.
                  Kapituła i inne pozakładały wątki różne w sprawie odznaczeń - a to wnioski, a to segregatory, a to komunikaty, a to znów do segregatorów komentarze - wcale nie ma wszystkich informacji o wnioskodawcach, uzasadnieniu, przyznaniu i wyglądzie dotąd przyznanych orderów i odznaczeń wszelakich oraz pozostałych w jednym miejscu czyli w wątku "Komunikaty JKOiOWoP" jak mylnie poinformowała mnie Kapituła.
                  latam po kilku wątkach, które zmuszona byłam włożyć aż w ulubione, by się rozeznać co i jak.
                  do ubiegłego roku aż sięgać muszę i sławetnego bigosu, który sprawę przyznawania orderów i odznaczeń wszelakich oraz pozostalych zainicjował był.
                  a o bigosie tym wątek nie jest tylko jeden.
                  na dodatek pewne odznaczenia się zgubiły - jest odznaczona, która mówi o dwóch uodznakowaniach, a ja widzę tylko jedno przyznanie przez JKOiOWoP.
                  no i szukam, szperam, aż dopiero co umyty włos mój pokrył się już całkowicie kurzem z archiwum.
                  także robota nie jest łatwa i żadne to hop siup zmiana doop o czem informuję.
                  na dodatek statystyki są niemiłosierne i wychodzą na jaw pewne zaskakujące fakty.
                  w tej sytuacji nie wiadomo czy zamiast pelnienia tu roli tymczasowego sekretarza nie zajdzie konieczność mianowania mnie głowną inspektor NIK - bo i trudno, by został nią/nim inny kto,
                  gdy ja tyle już wiem i jestem w haki wyposażona jak ta lala.
                  • damakier1 Re: Kandydatury do odznaczenia OWBFzD 18.07.11, 22:18
                    olga_w_ogrodzie napisała:

> ośmielam się poinformować Kapitułę oraz wszystkich zainteresowanych, że, jakem
                    > siadła do przeglądania archiwów z dokumentacją pozwalającą na sporządzenie szki
                    > cu wersji roboczej Arkusza Zbiorczego Przyznanych Dotąd Orderów i Odznaczeń Wsz
                    > elakich oraz Pozostałych,
                    > zaraz po sugestii Kapituły, by się tym zająć, tak dotąd popieprzam z tą robotą.

Kapituła wyraża uznanie i podziękowanie za podjęty trud oraz zachęca do wytrwałości i sumienności.

> nie zajdzie konieczność mianowania mnie głowną inspektor NIK - bo i trudno, b
                    > y został nią/nim inny kto

Z tym Kapituła radzi uważać, bo był już jeden, który zaczął karierę od prezesowania NIK i co mu z tego, że na Wawelu skoro zimny?

Pracy cześć!

JKOiOWoP
                    damakier

--
              • ave.duce 1/2 Xenofanta (ta zła!) nie widzi przeszkód. 19.07.11, 08:00
                damakier1 napisała:

> Ja tu tylko za skromną Kapitułę robię. Nie wiem, czy Kierownictwo zezwoli jedno
                > stkę kapitularną rozbudowywać, ale bardzo chętnie bym Cię w charakterze sekr
                > etarza aż generalnego
                u swego boku widziała.
                >
                > JKOiOWoP
                > damakier

Róbta, Damo, co chceta w temacie Kapituły. Byle prace sprawnie przebiegały i sporów nie wywoływały :)
                --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka